2016. március 27. vasárnap

márc. 27
7:12
NHL: gólzápor Los Angelesben és Detroitban, robog a St. Louis (She)
Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) alapszakaszának legutóbbi játéknapján a Pittsburgh Penguins 7–2-es győzelmet aratott a Detroit Red Wings otthonában, míg a Los Angeles Kings hazai pályán 6–4-re nyert az Edmonton Oilers ellen. A címvédő Chicago Blackhawks három góllal győzött a Calgary Flames vendégeként – de nem volt olyan sima a meccs, mint az eredmény mutatja –, míg a St.…
márc. 27
8:06
Tenisz: Serena Williams újabb mérföldkőhöz ért – hol a határ? (She)
A háromszoros címvédő Serena Williams két szettben (7:5, 6:3) legyőzte a kazah Zarina Dijaszt a miami kemény pályás női tenisztorna harmadik fordulójában, ezzel profi pályafutása 750. győzelmét aratta, míg ezen a versenyen – amelyen 2012 óta veretlen – a 75. sikerét könyvelte el.
márc. 27
8:24
A Győr nyerte a rangadót (Metropol)
A Győr simán legyőzte a címvédő Ferencvárost a női kézilabda NB I szombati rangadóján, ezzel óriási lépést tett afelé, hogy megnyerje az alapszakaszt.
márc. 27
8:42
NB I: saját csapata meccsére fogadott, kitették a keretből! (She)
A labdarúgó NB I utolsó helyén álló Békéscsaba határozatlan ideig nem szerepelteti az első csapatában Borbély Bálintot, aki fegyelmi vétséget követett el azzal, hogy saját csapata győzelmére fogadott a Paks ellen.
márc. 27
9:33
Megyei foci: a Pécsnek nyolc gól kellett a 100-hoz – elérte (She)
Csakúgy, mint az ősszel, tavasszal is nyomon követjük azon labdarúgócsapatok eredményeit, amelyek az előző kiírásban (vagy a 2013–2014-es szezonban) még az első osztályban szerepeltek, ám licencproblémák miatt ebben az idényben már csak a megyei bajnokságban indulhattak.
márc. 27
9:45
Miami tenisztorna: Egy japán lány lehet Babos újabb áldozata (Agroinform)
A magyar játékos a japán Naomi Osaka ellen lép pályára a miami tenisztorna vasárnapi játéknapján.
márc. 27
10:27
Videó: Sterbik a Veszprém útjába védte a Vardart, de még hogy! (She)
Szombaton eldőlt, hogy a macedón Vardar Szkopje lesz az MVM Veszprém ellenfele a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Sterbik Árpád parádés védéseivel segítette hozzá a Vardart a Wisla Plock elleni 25–24-es győzelemhez. A macedón csapat kapusa a találkozó utolsó percéhez érve olyan látványosan hárított, hogy a kommentátor nem hitt a szemének.
márc. 27
11:15
Darts: Nehéz feladat előtt a világbajnok (Agroinform)
Vasárnap a German Darts Masters legjobb 32 küzdelmeire kerül sor, vagyis bemutatkoznak a nagyágyúk is Münchenben.
márc. 27
13:00
Eb-negyedik lett a László-Páli táncpáros (Infostart)
A László Csaba-Páli Viktória táncpáros negyedik lett a spanyolországi Cambrils városában rendezett profi standard Európa-bajnokságon.
márc. 27
13:06
MU: LvG nem hagyja, hogy a tini tehetség elszálljon magától (She)
Marcus Rashford nincs könnyű helyzetben a Manchester Unitednél, már ami a felnőtt csapatba való beilleszkedését illeti. Vagy mégis? Az MU tizennyolc éves tehetsége lenyűgözte Louis van Gaalt, azonban a The Sunday People információi szerint a menedzser nem engedi, hogy a tini a nagy csapattal azonos helyiségben öltözzön.
márc. 27
13:24
Eb-negyedik lett a László-Páli táncpáros (Metropol)
márc. 27
14:00
Versenytánc: Eb-negyedik lett a László, Páli páros (She)
A László Csaba, Páli Viktória táncpáros negyedik lett a spanyolországi Cambrils városában rendezett profi standard Európa-bajnokságon.
márc. 27
15:06
Racing Portal - Több mint lóverseny: Csodalovak - 2. rész (Agroinform)
Előző bejegyzésünkben bemutattuk a világ legjobb versenylovát. Aki olvasta azt az írást, már tudja mitől és miért...
márc. 27
15:09
Videó: új világrekord – 255 km/h-s sebességgel csúszott (She)
Az olasz Ivan Origone új világcsúcsot állított fel: mintegy 255 km/h-s sebességgel csúszott le sílécén a hegyoldalon.
márc. 27
15:42
Felkészülés: A szomszédban kísérleteznek a spanyolok (Agroinform)
Spanyolország Romániával csap össze húsvét vasárnapjának egyetlen izgalmasnak ígérkező válogatott találkozóján.
márc. 27
15:45
Kép: a román válogatottnál váratlant húztak a mezfeliratokkal (She)
A franciaországi Európa-bajnokságra készülő román labdarúgó-válogatott Spanyolországgal csap össze vasárnap este, de már a kezdőrúgás előtt felhívta magára a figyelmet. Anghel Iordanescu „fiai” a számtan fontosságára szeretnék felhívni a gyermekek figyelmét, így a szokásos mezszámok helyett matematikai műveletekkel a hátukon melegítettek.
márc. 27
16:03
Férfi kosár: őrült végjáték után maradtak alul Hangáék (She)
Őrült végjáték után maradt alul közvetlen riválisa, a Gran Canaria otthonában a Laboral Kutxa (93–90), de még így is tartja előnyét a negyedik helyen a spanyol férfi kosárlabda-bajnokságban.
márc. 27
16:05
Barca: Nem hasonlítom magam CR-hez vagy bárki máshoz – Messi (She)
A Barcelona argentin sztárja, Lionel Messi elmondása szerint nem hasonlítja magát sem Cristiano Ronaldóhoz, sem bárki máshoz.
márc. 27
16:18
Chelsea: Courtois elhagyni készül a londoniakat? (She)
Thibaut Courtois, a Chelsea belga kapusa saját elmondása szerint nem tudja, merre folytatja a pályafutását.
márc. 27
16:18
Megdőlt a síelés sebességi világcsúcsa (Metropol)
Új sebességi világrekordot állított fel szombaton két olasz síelő, Ivan Origone és Valentina Greggio.
márc. 27
16:20
Az utolsó kvótákért vitorláznak Mallorcán (Metropol)
A 47. Trofeo Princesa Sofia verseny magyar szempontból válogató is egyben.
márc. 27
16:30
Az utolsó kvótákért vitorlázunk Mallorcán (Infostart)
Az utolsó európai kvótákért szállnak vízre a vitorlázók Palma de Mallorcánál a hagyományosan nagy mezőnyt vonzó 47. Trofeo Princesa Sofia versenyen, amely magyar szempontból válogató is egyben.
márc. 27
16:54
Olaszország: a Milan beelőzheti a Chelsea-t Contéért? (She)
Angol lapértesülés szerint az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A) szereplő Milan meglepő húzásra készül: elcsenné Antonio Contét a Chelsea elől.
márc. 27
17:12
Hollandia: társával ütközött, orra eltört, nem játszhat Anglia ellen (She)
Nem léphet pályára az Anglia elleni felkészülési mérkőzésen Jasper Cillessen, a holland labdarúgó-válogatott kapusa, aki edzésen ütközött Klaas-Jan Huntelarral, így eltört az orra.
márc. 27
17:12
Quintana nyerte a Katalán Körversenyt (Metropol)
A 2014-ben Giro d'Italia-győztes Nairo Quintana nyerte a kerékpáros Katalán Körversenyt, amelynek utolsó szakaszát vasárnap rendezték.
márc. 27
17:30
Legendák vb-je: Puskás legyőzte Maradonát, Messi–CR elődöntő (She)
Puskás Ferenc bejutott a legjobb négy közé a „Legendák világbajnoksága” névre keresztelt versenyen, amelynek az a célja, hogy megtalálja a labdarúgás történetének legjobb játékosát.
márc. 27
18:03
Taktikai Zóna: Fáradt horvátok ellen villantott nagyot a válogatott (Agroinform)
A második félidőre elfáradtak a horvátok, de Storck is okosan meccselt az első Eb-felkészülési találkozónkon.
márc. 27
18:06
Válogatott: afrikai csapattal játszhatunk május 20-án, itthon (She)
A Nemzeti Sport információja szerint Elefántcsontparttal játszhatja a május 20-i felkészülési mérkőzését a magyar labdarúgó-válogatott.
márc. 27
18:42
Videó: lejátszották a „mini” el Clásicót, óriási gól született (She)
Szombaton összecsaptak egymással a Barcelona és a rivális Real Madrid fiataljai. A mérkőzést a gránátvörös-kékek nyerték meg 2–0-ra, a második találat ráadásul fantasztikusra sikeredett.
márc. 27
18:42
Cambridge-i siker a londoni evezősversenyen (Metropol)
A győztes egység mintegy hat hajóhossz előnnyel, 18:39 perc alatt ért célba.
márc. 27
18:44
NB III: sok volt a két Loki-piros; FTC-siker; Csizmadia döntött (She)
A labdarúgó NB III 24. fordulójában a tartalékcsapatok közül az Újpest, az MTK, a Puskás Akadémia és az FTC nyert, a Paks ikszelt, a Debrecen, a Békéscsaba és a Honvéd kikapott.
márc. 27
18:51
Miami tenisztorna - Babos a nyolcaddöntőben (Infostart)
Babos Tímea legyőzte a japán Oszaka Naomit, így bejutott a nyolcaddöntőbe a miami keménypályás tenisztorna női versenyében.
márc. 27
19:00
Férfi kézi BL: a Flensburg is készülhet a negyeddöntőre (She)
A Flensburg hazai pályán 31–30-ra nyert a Montpellier ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, így kettős győzelemmel, 59–57-es gólkülönbséggel bejutott a negyeddöntőbe.
márc. 27
19:00
Babos a nyolcaddöntőben (Metropol)
márc. 27
20:19
Jégkorong Magyar Kupa - Hosszabbítás után debreceni bronzérem (Infostart)
A Debrecen végzett a jégkorong Magyar Kupa négyes döntőjének harmadik helyén, mivel a vasárnapi bronzmérkőzésen hosszabbítás után 4-3-ra legyőzte a házigazda MAC csapatát a budapesti Tüskecsarnokban.
márc. 27
20:45
Románia alaposan meglepte a spanyolokat Kolozsváron (She)
Románia 0–0-s döntetlenre végzett Spanyolországgal Kolozsváron – a hazaiak alaposan meglepték esélyesebb ellenfelüket, jól futballoztak, közel voltak ahhoz, hogy a győzelem is sikerüljön nekik.
márc. 27
21:21
Eb 2016: „A tornát meg kell tartani, és meg is fogjuk” (She)
Manuel Valls francia miniszterelnök ragaszkodik a szurkolói zónák kialakításához a nyári labdarúgó Európa-bajnokságon.
márc. 27
22:33
Anglia: eltört a válogatott kapus bokája, vége az idényének? (She)
A hírek szerint akár három hónapot is kihagyhat Jack Butland, az angol labdarúgó-válogatott (és a Stoke City) kapusa, aki a Németország elleni felkészülési mérkőzésen szenvedett bokasérülést.
márc. 27
23:15
Jégkorong Magyar Kupa - Tizedszer kupagyőztes a Fehérvár (Infostart)
A Fehérvár AV19 4-1-re nyert a tavalyi győztes DVTK Jegesmedvék csapata ellen a jégkorong Magyar Kupa vasárnapi döntőjében a budapesti Tüskecsarnokban.