2020. január 22. szerda

jan. 22
10:36
Ftc: Nagy a verseny a csapatba kerülésért – Lovrencsics (She)
Pályafutása legjobb esztendeje után hasonlóan sikeres folytatásban reménykedik Lovrencsics Gergő, a Ferencváros 36-szoros válogatott védője, aki a pályán és azon kívül is igyekszik büszkévé tenni gyermekeit.
jan. 22
10:38
Férfi kézi Eb: cserélt a magyar válogatott a portugálok elleni meccsre (She)
A Portugália elleni szerda délutáni Európa-bajnoki középdöntő-mérkőzés előtt kihasználta újabb cserelehetőségét a magyar férfi kézilabda-válogatott: Tóth Ádám helyett Bartók Donát került a 16 tagú keretbe.
jan. 22
11:00
Női kosár Ek: hőágyúval melegített az Atomerőmű Bilbaóban (She)
Hűvös csarnokban, de alighanem forró hangulatú meccsen csap össze ma este Bilbaóban a Szekszárd a spanyol bajnokság harmadikjával, a Gernikával a párharc első felvonásán.
jan. 22
11:00
Ennél aranyosabb fotó nem lesz ma, apa lesz a válogatott vízilabdázó (Ripost)
A magyar bajnok játékos közösségi oldalán fényképpel jelentette be a hírt.
jan. 22
11:02
a 94. percben gólt ollózott, majd a 95. percben kiegyenlített a védő (She)
Nem akármilyen utolsó perceket élhetett át az Everton–Newcastle Premier League-mérkőzésen a vendégek védője, Florian Lejeune. A 28 éves játékos minden bizonnyal élete meccsét játszotta, még úgy is, hogy csak a 70. percben állt be csereként: a 94. percben 2–0-s állásnál ollózós góljával szépített, majd egy percre rá, a 95. percben szöglet utáni
jan. 22
11:06
Meghalt a 21 éves magyar válogatott atléta (Infostart)
A nyíregyházi sportoló halálhírét a klubja és a Magyar Atlétikai Szövetség hivatalos oldala is megerősítette.
jan. 22
11:06
Ez az élet igazi küzdősportja (Azenpenzem)
Negyven másodperc. Csupán ennyi időbe tellett, és Conor McGre­gor végzett Donald Cerrone-val. Elképesztő profizmussal, brutális, de legalábbis brutálisnak tűnő kegyetlenséggel.
jan. 22
11:24
a 94. percben gólt ollózott, majd a 95. percben egyenlített a védő (She)
jan. 22
11:26
Tenisz: Balázs Attila jól kezdte a második bangkoki tornát is (She)
A múlt héten ugyanott tornagyőztes Balázs Attila bejutott a nyolcaddöntőbe a Bangkokban zajló, 54 ezer dollár (16.2 millió forint) összdíjazású kemény pályás férfi challenger-tenisztornán.
jan. 22
11:36
Bayern: bejelentették a Real Madrid védőjének érkezését (She)
Álvaro Odriozola az idény végéig a Bayern München futballistája lesz – erősítette meg a korábbi sajtóhíreket a német klub. A 24 éves spanyol szélső hátvéd 2018 nyara óta játszott a Real Madridban, de eddig nem tudott alapemberré válni. A Bayernnél a védelmet sújtó sérüléshullám miatt volt muszáj igazolni.
jan. 22
11:48
Már válogatják a foci-Eb magyar dolgozóit (Infostart)
Folyamatosan állnak munkába az UEFA és az MLSZ által kiválasztott szerződéses dolgozók, illetve zajlik az Európa-bajnokság magyarországi meccseinek lebonyolításában segédkező több ezer önkéntes kiválasztása.
jan. 22
11:48
Férfi kézi Eb: a norvégok ígérik, nem játszanak vereségre (She)
Norvégia férfi kézilabda-válogatottja szerdán a spanyol–horvát középdöntős mérkőzés után a Szlovénia elleni találkozója végeredményének alakításával dönthet arról, melyik ellenféllel találkozna az elődöntőben. Az Eb-n eddig százszázalékos norvégok azonban fogadkoznak, le akarják győzni Szlovéniát.
jan. 22
12:00
Kép: szuperhősnek öltözött Szalai Ádám (She)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Mainz magyar válogatott csatára a klub farsangi ünnepségén szuperhősruhát öltött, és a Marvel-univerzum egyik legismertebb alakjának, Deadpoolnak öltözött.
jan. 22
12:06
Jégkorong: a Dvtk is felmentette a vezetőedzőjét (She)
A DVTK Jegesmedvék jégkorongcsapatánál felmentették a munkavégzés alól a vezetőedzőt, a szlovén Marcel Rodmant.
jan. 22
12:08
Férfi vízi Eb: „El kell felejteni, ami eddig történt” (She)
A magyar férfiválogatott egészséges önbizalommal várhatja az oroszok elleni szerdai negyeddöntőt a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokságon, de a folytatásban az ellenfél lépéseire adott jó válaszokra is szükség lesz.
jan. 22
12:18
Aus. Open: Serena Williams magabiztosan jutott a 32 közé (She)
Serena Williams két szettben, 6:2, 6:3-ra legyőzte a szlovén Tamara Zidanseket az ausztrál nyílt teniszbajnokság második fordulójában, ezzel már a legjobb 32 között van az amerikai. A férfiaknál a 8. helyen kiemelt Matteo Berrettini búcsúja jelentette a legnagyobb meglepetést a helyi idő szerint a délelőtti programra kiírt mérkőzéseken.
jan. 22
12:30
Nb Iii: Amerikából hazatérő U-válogatott Kecskeméten (She)
Az NB III közép-csoportjának 11. helyén álló Kecskeméti TE szerződtette a korábbi utánpótlás-válogatott Popgeorgiev Pantelisz támadó középpályást.
jan. 22
12:30
Londoni olimpia: pozitív lett az újrateszteléskor a román súlyemelők doppingmintája (Behaviour)
Lehetséges, hogy az ország egyetlen súlyemelőt sem indíthat az idei nyári játékokon.
jan. 22
12:48
Ritka doppingbotrány, atombomba a sportéletben (Infostart)
Valamennyi, a 2012-es olimpián szerepelt román súlyemelő doppingmintáját újravizsgálták.
jan. 22
12:48
Aus. Open: 21/21! Federer 92 perc alatt jutott a 3. fordulóba (She)
A világranglista 3. helyén álló Roger Federer három szettben, 6:1, 6:4, 6:1-re legyőzte a szerb Filip Krajinovicsot az ausztrál nyílt teniszbajnokság második körében, ezzel a legjobb 32 közé jutott. A találkozó összesen 1 óra és 32 percig tartott. A vr-12. Fabio Fogini heroikus csatában 4 óra és 9 perc után rövidítésben húzta be az ötödik szettet a
jan. 22
12:54
Sarapova elkezdte és már be is fejezte (Azenpenzem)
Az Australian Open második napján megkezdte a szereplést a férfi egyes első kiemeltje, a 2009-es győztes spanyol, Rafael Nadal, aki a világranglista 73. helyén álló bolíviai Hugo Dellien ellen lépett pályára.
jan. 22
13:06
Lesen vagyunk: Haaland a gólokat, a Fifa a meccseket ontja (She)
Moncz Attila (Sport Tv) és Szeli Mátyás (Nemzeti Sport) Erling Haaland (akinek klubváltásával édesapja és Mino Raiola is jól járt) álomszerű bemutatkozásával kezdett, majd eljutottak odáig, miképp nem lesz szünet egy élfutballista életében nyáron sem. De többek között az is szóba került, hogy a legalább 90 millió eurós játékosok közül ki érte
jan. 22
13:08
Férfi vízi Eb: nagy különbség az első helyosztón – Málta az utolsó (She)
A máltai csapat végzett az utolsó helyen a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság férfi tornáján, miután a szerdai helyosztón tíz góllal kikapott a hollandoktól.
jan. 22
13:36
Szujó Zoltán az M4 Sporton kért bocsánatot az M4 Sporttól, ahol szerinte magas szintű munka folyik (Behaviour)
Fél évvel ezelőtt még azt mondta, folyamatosan leépítik a Forma-1-et.
jan. 22
13:36
Négygólos vereség is elég lehet a magyaroknak (Azenpenzem)
A magyar férfi kézilabda-válogatott akkor is továbbjut az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság középdöntőjéből, és kijut az ötkarikás selejtezőtornák egyikére, ha a szerdán (ma) 16 órakor kezdődő mérkőzésen négy góllal kikap Portugáliától, de Izland legyőzi Svédországot.
jan. 22
13:48
Ökölvívás: nevet változtatna az olimpiáról kizárt Aiba (She)
A tokiói olimpiáról kizárt Nemzetközi Ökölvívó-szövetség (AIBA) azt tervezi, hogy márciusban nevet változtat.
jan. 22
13:48
Ha a szél is akarja, olimpiai aranyérmesünk is lehet vitorlázásban (Infostart)
Berecz Zsombor akár a tokiói végső győzelemre is reális esélyt lát, hiszen 2018-ban világbajnok lett, míg tavaly az előolimpiát nyerte meg.
jan. 22
14:09
Ronaldo dedikált fotóval várja a szállodája vendégeit (Ripost)
Újabb hotelt nyit meg napjaink egyik legjobb labdarúgója, Cristiano Ronaldo.
jan. 22
14:18
Kellemetlen helyzet az egyik magyarországi világversennyel kapcsolatban (Infostart)
Február derekán rangos teniszversenyt rendeznének a második legnagyobb magyar városban, csak egyelőre azt nem tudni, egyáltalán tényleg Debrecenben lesz-e a viadal.
jan. 22
14:18
Fifpro: eltiltása lejártával tanácsadóként tér vissza Michel Platini (She)
Eltiltásának lejárta után visszatér a futball világába Michel Platini, az európai szövetség korábbi elnöke, aki a profi labdarúgók nemzetközi szakszervezetét (FIFPro) vezető Philippe Piat személyes tanácsadója lesz.
jan. 22
14:20
Giro: A kerékpározás népszerűsítése az egyik cél – Révész (She)
Szeretnénk, ha a májusban Magyarországról rajtoló Giro d’Italia kerékpáros körverseny fellendítené a kerékpározás ügyét minden területen – mondta Révész Máriusz szerdán Hévízen, a majdani egyik részhajrá helyszínén.
jan. 22
14:30
Négykor kezdünk a portugálok ellen, az olimpiai selejtezőhöz már a döntetlen is elég lenne (888.hu)
Az Eb-elődöntőhöz viszont nyerni kellene.
jan. 22
14:36
Mu: 30 millió fontot ajánlott a klub egy 16 éves középpályásért (She)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Manchester United 30 millió fontos ajánlatot tett a Birmingham City 16 éves középpályásáért, Jude Bellinghamért.
jan. 22
14:42
Jégkorong: megvan a válogatott kerete az olimpiai selejtezőre (She)
Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány és stábja kijelölte a magyar jégkorongválogatott keretét a február 6-tól 9-ig Nottinghamben megrendezendő olimpiai előselejtezőre – jelentette be a hokiszövetség.
jan. 22
14:42
Szujó Zoltán az M4 Sporton kért bocsánatot az a csatornától, ahol szerinte magas szintű munka folyik (Behaviour)
jan. 22
14:42
Örömhír a Felcsút-drukkereknek: szurkolói ankétot tart a Puskás Akadémia (444.hu)
Csütörtökön 14 órától kötetlen beszélgetésre várják a fanatikusokat a Pancho Arénában.
jan. 22
14:42
Révész Máriusz: A kerékpározás népszerűsítését is szolgálja a Giro d'Italia (Azenpenzem)
A kormánybiztos úgy fogalmazott, hogy az ország és azok a városok, amelyeken keresztülhalad a verseny, minden bizonnyal sokat fognak profitálni.
jan. 22
14:44
Psg: Távozni akar! – akcióba lendült a Cavani család (She)
A spanyol média Edinson Cavani édesapját és édesanyját is megszólaltatta a napokban, és mind a ketten arról beszéltek, hogy a fiuk helye már a télen az Atlético Madridban lenne. Mint ismert, a szaksajtóban hetek óta téma a PSG uruguayi labdarúgójának várható Spanyolországba igazolása.
jan. 22
14:48
Dvtk: megegyeztek a Mezőkövesd támadójáról (She)
A Nemzeti Sport Online mezőkövesdi forrásból úgy értesült, hogy megszületett a megállapodás a klubok között, így az ősszel csupán hat bajnokin pályára lépő Molnár Gábor a Diósgyőrben folytathatja pályafutását.
jan. 22
14:54
Visszatér súlyos sérülései után Chris Froome, videón üzent (Infostart)
Februárban visszatér súlyos bukása után Chris Froome, a britek négyszeres Tour de France-győztes kerékpárosa.
jan. 22
14:54
Szabó Tünde: Nélkülözhetetlen és példaértékű a Magyar Diáksport Szövetség munkája (Azenpenzem)
Az államtitkár kiemelte: az utánpótlás-nevelés nemzeti ügy, hiszen az egész ország érdeke, hogy a gyerekek mozgásgazdag életet éljenek.
jan. 22
15:06
Faragó Tamás: most kezdődik csak igazán az Európa-bajnokság (Infostart)
Könnyű győzelemmel jutott a legjobb négy közé a budapesti vízilabda Európa-bajnokságon a női válogatott, de Faragó Tamás szerint a spanyolok elleni csata lesz az igazi értékmérő. A korábbi világ- és Európa-bajnok pólós a férfiaktól is biztos továbbjutást vár az esti, Oroszország elleni negyeddöntőben.
jan. 22
15:06
Diáksport: Keleti Ágnes volt az Mdsz-közgyűlés díszvendége (She)
Négy kategóriában 20 pedagógust és 18 iskolát jutalmazott a Magyar Diáksportszövetség (MDSZ) szerdán a diákolimpia 2018–2019-es idényének eredményességi díjátadóján, amelynek díszvendége a legidősebb élő olimpiai bajnok, az ötszörös aranyérmes tornász, a 99 éves Keleti Ágnes volt.
jan. 22
15:08
Kerékpár: Chris Froome februárban versenyez újra (She)
jan. 22
15:12
Fft: a pályára bedobott tárgyak tízes toplistája (She)
A FourFourTwo összegyűjtötte a legmeglepőbb, legijesztőbb tárgyakat, amiket meccs közben a szurkolók bedobtak a futballpályára.
jan. 22
15:18
Mezőkövesd: a macedón élvonalból igazoltak – hivatalos (She)
A horvát és bosnyák állampolgársággal is rendelkező Marin Jurina a Mezőkövesdben folytatja pályafutását – jelentette be a borsodi klub. A 26 éves labdarúgó az északmacedón élvonalból, az FK Skupitól érkezik Kövesdre.
jan. 22
15:18
Nem sikerült a Falcónak a visszavágás (Azenpenzem)
A továbbjutás küszöbe – ezzel a téttel lépett pályára hétfőn a Falco a Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában. A feladat nagy volt, hiszen az a tekintélyes Besiktas látogatott el Szombathelyre.
jan. 22
15:20
Újpest: bejelentették a Dvtk-tól távozó U-válogatott csatárt (She)
Ahogyan azt előre jeleztük, a miskolci nevelésű Bacsa Patrik az Újpest FC-nél folytatja pályafutását. A lila-fehérek beszámolója szerint a 27 éves támadó a Feczesin Róbert távozásával felszabadult 9-es számú mezt viseli majd a Megyeri úton. A fővárosi együttes a szerződés részelteiről nem közölt információkat.