Rendőrnek adta ki magát az a két férfi, aki a gyanú szerint vasárnap hajnalban megszúrta a belvárosi Tükör utcai irodaépület biztonsági őrét, majd több irodát is feltört, és értékeket tulajdonított el - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK).
Az elnökválasztás sem oldotta meg az SZDSZ problémáit, a belharcok tovább folytatódnak a kétfejűvé vált pártban, és továbbra sem lehet tudni, hogy kihez szólnak a szabad demokraták - mondta Szomszéd Orsolya, a Nézőpont Intézet elemzője és Gyulai Attila, a Political Capital szakértője vasárnap.
Retkes Attila lett az SZDSZ új elnöke, a posztért szintén indult Weinek Leonárd kilépett a pártból. Azonnali távozásra szólította fel a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő vezetőjét a Magosz. Lemondott a Nabucco vezetékkel összefüggő követeléséről Törökország. A nap hírösszefoglalója.