Megduplázta, 105,1 százalékkal 27,7 milliárd forintra növelte 2009 első félévi konszolidált adózott nyereségét a Richter Gedeon Nyrt. az előző év hasonló időszakához képest - közölte a társaság gyorsjelentésben.
Fákat döntött ki a szél a hétfő este kezdődött viharos időjárásban - tájékoztatta kedden az MTI-t a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyelete.
Csendesen telt az éjszaka Kislétán, ahol hétfőre virradóra sörétes vadászfegyverrel gyilkoltak meg egy középkorú asszonyt; a polgármester anyagi segítséget is ígért az áldozat súlyosan sérült kislányának.
Igazolás, amellyel a kérelmező bizonyítja, hogy a kérelem benyújtását megelőző hónapban a család jövedelme 2008 szeptemberéhez képest 20 százalékkal csökkent, illetve a család lakáscélú hitelének költsége tavaly szeptember óta 20 százalékot meghaladó mértékben növekedett – ezeket a papírokat kell beszereznie annak, aki támogatást kér a krízisalapból. Ezek mellett az önkormányzatoktól kérhető, vagy…
Írásbeli kérdést, - amely egyben feljelentésnek is tekinthető - tett fel Keller László, szocialista országgyűlési képviselő a legfőbb ügyésznek az UD Zrt-üggyel kapcsolatban. Keller László egyebek mellett azt firtatja, hogy kinek a megbízásából és milyen információt gyűjtött személyéről a cég.
A magyar felnőtt lakosság több mint fele túlsúlyos vagy elhízott - állapította meg a Szonda Ipsos kutatása, melynek munkatársai meg is mérték a megkérdezetteket. A cég kvalitatív kutatási igazgatója az InfoRádiónak azt mondta: a gazdasági válság tovább növelheti a kilók számát, ugyanis a megvásárolt élelmiszerek összetétele sem előnyös.
Továbbra is stabil az állapota annak a 13 éves lánynak, akit roma édesanyjával együtt ért fegyveres orvtámadás Kislétán, s a nyíregyházi Jósa András Kórházban gyógyítják lőtt sérüléseit.
Továbbra is stabil az állapota annak a 13 éves lánynak, akit roma édesanyjával együtt ért fegyveres orvtámadás Kislétán, s a nyíregyházi Jósa András Kórházban gyógyítják lőtt sérüléseit.
Kedden és szerdán az ország jelentős részén csapadékos időre, záporokra, zivatarokra, helyeként jégesőre is lehet számítani - mondta az InfoRádiónak az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa. Reisz András hozzátette: a nyaralóknak pár napig türelmesnek kell lenniük, de a hétvégére már jobb idő várható.
Az őssejtügyben Demszky Gábor főpolgármesternek és Steiner Pálnak, a főváros szocialista frakcióvezetőjének is nagy a felelőssége - jelentette ki Pesti Imre, a fideszes országgyűlési képviselője kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
A nagyfai büntetés-végrehajtási intézet jövője és az ott dolgozók munkahelye miatt aggódik Kalmár Ferenc, a KDNP alelnöke, szegedi önkormányzati képviselő.
Jelentős, több mint 70 millió forint értékű fejlesztések kezdődhetnek meg a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Tiszabábolnán - közölte Hencz Zsolt polgármester kedden az MTI Önkormányzati Sajtószolgálata (ÖS) (http://onkormanyzat.mti.hu) honlapján.
Még nem lehet tudni, hogy ki követi a titokminiszteri poszton Ficsor Ádámot. Szollár Domokos kormányszóvivő az InfoRádió kérdésére elmondta, szeptember elején várható döntés az ügyben.
Több nagy értékű ingatlant hirdetett meg eladásra a Semmelweis Egyetem. Ivádi Vilmos gazdasági főigazgató elmondta: a bevételből a fejlesztési-felújítási költségek egy részét akarják fedezni.
Minden idők legdurvább, legaljasabb kampányára készül az MSZP - állítja Demeter Ervin. A fideszes országgyűlési képviselő szerint Ficsor Ádám távozó titkosszolgálati miniszter működése öt hónapja alatt össze tudta szedni azokat az információkat, amelyeket a választási kampányban fel akar majd használni.
Az Örs vezér téri és a Boráros téri aluljáró felújításával megkezdődött Budapesten az aluljárók rekonstrukciója - közölte a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt.
Mintegy 70 millió forintból közel 150 civil szervezetet támogat a Békés Megyei Önkormányzat annak érdekében, hogy ezek a szervezetek áthidalják a gazdasági válságból adódó pénzügyi nehézségeiket - közölte az önkormányzat elnöke azon a rendezvényen, ahol aláírta a támogatási szerződéseket kedden, Békéscsabán.
Miniszteri kinevezésekor még nem tudta Ficsor Ádám titkosszolgálatokat felügyelő miniszter, hogy néhány hónappal később az MSZP kampányfeladatok ellátására kéri majd fel. A miniszter elmondta: a vállalt feladatok közül sok mindent teljesíteni tudott az öt hónap alatt. Ficsor Ádám várhatóan szeptember 14-én távozik a kormányból.
Feljelentésnek is tekinthető kérdéseket tett fel a legfőbb ügyésznek Keller László. A szocialista országgyűlési képviselő azt tudakolja Kovács Tamástól, hogy kinek a megbízásából és milyen információt gyűjtött róla az UD Zrt.
Egyeztetésre hívja a romák elleni támadások miatt a roma vezetőket az Országos Cigány Önkormányzat elnöke; Kolompár Orbán szerint a hazai roma társadalom jelenlegi helyzete megköveteli tőlük a közös gondolkodást és fellépést a cigányságot sújtó támadások miatt.
Bajnai Gordon miniszterelnök a szerdai kormányülés utánra magához rendelte a rendőri vezetést a kislétai gyilkosság miatt. Ezt Szollár Domokos kormányszóvivő jelentette be keddi sajtótájékoztatóján.
Munkatalálkozón kér tájékoztatást a köztársasági elnök a kormányfőtől arról, hogyan áll a nyomozás a kislétai gyilkosság ügyében - mondta Kumin Ferenc, a Köztársasági Elnöki Hivatal főosztályvezetője.
Ficsor Ádám az MTI-nek nyilatkozva jelentette be, hogy öt hónappal kinevezése után, szeptember 14-ével köszön le posztjáról. A polgári titkosszolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter döntését elsősorban az MSZP-kampányban vállalt feladatával indokolta, mint mondta a jelöltállítással, a képviselőjelöltek felkészítésével foglalkozik majd.
A Nézőpont Intézet vezető elemzője szerint a Magyar Szocialista Párt akár még hasznot is húzhat azzal, hogy ősszel két-három miniszter elhagyja a Bajnai-kabinetet a kampányban való szerepvállalásuk miatt. Szabó Márk az InfoRádiónak azt mondta: elképzelhető, hogy egy baloldali karakterű MSZP és egy technokrata kormányfelállást szeretnének megvalósítani.
A Thököly út felújítását a közbeszerzési eljárások miatt nem lehetett hamarabb kezdeni, ezért sem érhet véget az iskolakezdésre - mondta az InfoRádiónak Budapest közlekedési tanácsnoka. Lakos Imre arról is beszélt, hogy a 4-es metró Keleti pályaudvartól Bosnyák térig tartó szakaszára még nincs benyújtott uniós pályázat, így bizonytalan a sorsa, akár az is elképzelhető, hogy a Thököly úton újra…
Az MSZP szerint a Demeter Ervin, az Orbán-kormány volt titokminisztere pártpolitikai érdekből támadja a titkosszolgálatokat. A kormánypárt frakciója azt követően adott ki közleményt, hogy a fideszes politikus kedden azt mondta: számos jel utal arra, hogy a titkosszolgálatok információt gyűjtenek a "politika egész közeli részéről".
Mintegy 15 milliárd forintot fordít a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium a panelépületek korszerűsítésére a szén-dioxid-kvóták eladásából származó bevételből - közölte a tárca vezetője.
Az újpesti Aquaworld összes helyiségét és berendezését ellenőrzi szerdán kezdődő vizsgálatában az élményfürdő által felkért ÉMI-TÜV Süd Kft. A cég ügyvezetője szerint mindegyik strandon találnának valamilyen hibát, ami bármikor balesetet okozhat.
Visszavonta a Balla Irma-gyilkosság kapcsán tett beismerő vallomását D. Lajos, aki a bűncselekményt megelőzően segédmunkásként dolgozott az asszony háza melletti építkezésen; az ügy vádlottja továbbra is az áldozat fia.
Különösen nagy értékű sikkasztás, vesztegetés és hivatali visszaélés miatt vádat emelt Szabó Loránd, Dombóvár volt szocialista polgármestere ellen a Tolna Megyei Főügyészség; két érintett cégvezetővel szemben megszüntették az eljárást.
A romák ellen elkövetett bűncselekményekkel összefüggésben már ezren kerültek a rendőrség látókörébe "fegyverek és lőszerek tekintetében", közülük a nyomozó hatóság több százat ellenőrzés alá is vont - közölte kedden a rendőrség a honlapján.
Hetvenöt éves korában elhunyt Felicitas von Preussen hercegnő, II. Vilmos, az utolsó német császár dédunokája - jelentette be kedden a család a honlapján (www.preussen.de)
Az MSZP november végére, december elejére tervezett kongresszusán nevezi meg miniszterelnök-jelöltjét - közölte Lendvai Ildikó pártelnök az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében.
Nagy erejű vihar csapott le kedden kora este a Pest megyei Sződligetre, több tűzoltóegység sietett a helyszínre, hogy az elöntött pincéket felszabadítsa a víztől - közölte a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletese az MTI-vel.
Az MSZP november végére, december elejére tervezett kongresszusán nevezi meg miniszterelnök-jelöltjét - közölte Lendvai Ildikó pártelnök az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében.
Az ügyészség lépésére vár az édesanyja, Balla Irma meggyilkolásával vádolt S. Sándor - nyilatkozta maga az érintett kedden az MTI-nek annak kapcsán, hogy a brutális gyilkosságot beismerő D. Lajos debreceni lakos visszavonta vallomását.
Meghaladhatja a 1,5, sőt elérheti akár a 2 milliárd forintot is az az összeg, melyet a BKV az elmúlt két és fél évben végkielégítés vagy más juttatás illetve költség formájában a veszteséges cégtől távozókra költött - tudtuk meg. A társaságnál még tart a végkielégítési botrányok hatására Kocsis István vezérigazgató által elrendelt belső vizsgálat, összesítés. Úgy tudjuk, jelenleg 1,2 milliárd…
A miniszterelnöktől kér tájékoztatást az államfő a kislétai, és az azt megelőző romák sérelmére elkövetett gyilkosságok ügyében. A mai kormányülésen is ez lesz a fő téma, csütörtökön pedig a parlament rendészeti bizottsága is összeül. A hétfői kislétai gyilkosságban megsérült 13 éves kislány állapota stabil, de továbbra is életveszélyben van.
A köztársasági elnök és a kormányfő is tájékoztatást kért a romák elleni támadások ügyében. Leghamarabb szeptember elején derülhet ki, hogy ki váltja Ficsor Ádámot a kormányban. Fokozza a járulékfizetési kötelezettség ellenőrzését az APEH
Narancs színű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország keleti felére kedden, így ott bárhol előfordulhat heves zivatar, intenzív csapadék, erős vihar és jégeső.
Első-, majd másodfokú árvízvédelmi készültséget rendeltek el kedd délután, illetve kora este a Rába Szentgotthárd és Körmend közötti szakaszán - közölte a Nyugat-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság az MTI-vel.
Bár tegnap Szollár Domokos kormányszóvivő közölte: Ficsor Ádám utódlásáról szeptemberben, az őszi ülésszak elején döntenek, értesülésünk szerint elképzelhető, hogy a szolgálatokat a ciklus végéig államtitkár felügyeli majd. A polgári titkosszolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter kedden jelentette be, hogy szeptember 14-ével távozik a posztjáról, és az MSZP választási kampányában fog…
Stabil az állapota a hétfőn hajnalban meglőtt 13 éves kislánynak, akinek édesanyját hétfőn a kislétai cigánysoron gyakorlatilag kivégezték. Az üggyel kapcsolatban a köztársasági elnök Bajnai Gordontól, a kormányfő pedig a rendészeti minisztertől és a rendőri vezetőktől vár tájékoztatást. A kriminológusok szerint veszélyes a rasszistázás, és az sem zárható ki, hogy nem egy sorozatgyilkos öli a…
Az ügyészség még mindig Balla Irma fiát, Schönstein Sándort gyanúsítja anyja meggyilkolásával, bár vallomást tett egy debreceni férfi, aki hol beismeri, hol visszavonja, hogy ő ölte meg 2007 húsvétján a fideszes önkormányzati képviselőt. A 31 éves fiatalember képtelenségről, felfoghatatlan eljárásról beszél. Ügyvédje, dr. Magyar György elfogadhatatlannak tartja az „ügyészség és a bíróság…
Október végéig tart a fővárosban az idei útfelújítási program hétfőn kezdődött második üteme: összesen 22 útszakaszon, 21 kilométer hosszúságban cserélik ki az útburkolatot mintegy 2,5 milliárd forintért. A legjelentősebb munka a Thököly út rekonstrukciója, melyet évek óta ígér a városvezetés, ám mindig csúsztatták a 4-es metró építése miatt. A felújítások idején megszokott dugókat csak…
Keller László a legfőbb ügyésznek, az MSZP szóvivője Demeter Ervinnek tett föl kérdéseket tegnap az UD Zrt. ügyében – melynek Nyakó István szerint valójában Demeter a főszereplője. A Fidesz volt titokminisztere ugyanakkor az MSZP-t, a kormányt és a nemzetbiztonsági szolgálatokat támadta, mert szerinte információkat gyűjtenek „a politika egész közeli részéről”.
FBI-ügynök dolgoztak az elmúlt napokban Budapesten; a romákat már több mint egy éve rettegésben tartó orgyilkosok utáni nyomozást segítik - írja a szerdai Népszabadság.