2007. május 26. szombat

máj. 26
0:13
Tottenham: 10 millió fontért vették meg a 17 éves Gareth Bale-t (She)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban az ötödik helyen záró, így UEFA-kupát érő helyen végző Tottenham fiatal walesi válogatottal, Gareth Bale-lel erősítette meg keretét. Az 1989-s születésű Bale Southampton-nevelésű játékosnak számít, a Szenteknél mutatkozott be a nagycsapatban, 16 évesen.
máj. 26
0:29
9 milliárdot ér Alonso gyémántsisakja (Blikk)
A McLaren egyik főtámogatója, a Steinmetz cég gyémántokkal rakta ki a fejvédre a nagyhercegség nevét.
máj. 26
0:33
Most a focistákon a sor (Blikk)
A Fradinak nem lesz könnyű megnyernie a bajnokságot, hiszen az egy mérkőzéssel többet játszó Nyíregyháza három ponttal vezeti előtte a tabellát az NB II Keleti csoportjában.
máj. 26
0:37
Tóth Balázs: Jó úton jár a válogatott (Blikk)
A válogatott keret hétfőtől már Tatán edzőtáborozik. Június 2-án Görögország, június 6-án pedig Norvégia ellen lép majd pályára.
máj. 26
0:41
Gyömbér az Espanyolban? (Blikk)
Gyömbér alighogy hazaért a dublini Európa-bajnoki selejtezőről, máris utazhatott az UEFA-kupa-döntőt játszott katalánokhoz.
máj. 26
0:45
Százmilliót bukik a kieső (Blikk)
Minden idők egyik legszorosabb csatájában ma végre eldől, hogy melyik gárda búcsúzik a Vác mellett az NB I-ből.
máj. 26
0:49
Ötszázezren ünnepelték a Milant (Blikk)
Az athéni fináléban az angol Liverpoolt 2-1-re legyőző piros-fekete focistákat már a Malpensa repülőtéren több százan várták.
máj. 26
0:53
Duplázni akar a Stuttgart (Blikk)
A szezon előtt kupát akartunk nyerni, a bajnoki aranyról szó sem volt - mesélte Armin Veh (46) vezetőedző.
máj. 26
0:57
Mindenképp győznie kell a Barcának (Blikk)
A madridi kiscsapat egy döntetlennel akár az aranyérmet is kikaparhatja a bajnokságban a Real Madridnak.
máj. 26
1:01
Út a bajnoki aranyéremig (Blikk)
A lokisták végig bíztak a sikerben. Akkor is, amikor két forduló után az első két bajnoki aranyat trénerként jegyző Supka Attila (46) összekülönbözött a klubtulajdonossal, és távozott.
máj. 26
1:05
Így rajonganak a raliért (Blikk)
A címvédő Benik akár plüssállat-kereskedést is nyithatna, oly nagy mennyiségű kiskutyát, elefántot, egeret és macskát halmozott fel a drukkerek jóvoltából.
máj. 26
8:21
Bundesliga: Radu és Munteanu otthagyta az Energie Cottbust (She)
Nem kevesebb, mint huszonöt gól távozott az Energie Cottbus együttesétől, ugyanis két kiválósága, Sergiu Radu és Vlad Munteanu otthagyta a klubot.
máj. 26
11:28
NBA: Sam Vincent lett a Charlotte Bobcats új edzője (She)
Sam Vincentet nevezték ki az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA) szereplő Charlotte Bobcats vezetőedzőjének.
máj. 26
13:11
Asztalitenisz-vb: kínai csata a női egyes döntőjében (She)
A vegyes párosban aranyérmes kínai Kuo Jüe (Guo Yue), illetve honfitársa, Li Hsziao-hszia (Li Xiaoxia) jutott be a női egyes döntőjébe a zágrábi egyéni asztalitenisz-világbajnokságon.
máj. 26
13:13
Kungfu-vb: hét aranyat szereztek fiataljaink Perugiában (She)
Összesen hét arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a Perugiában zajló kungfu-világbajnokság korosztályos versenyein.
máj. 26
14:10
Férfi vízilabda: a kilencedik helyért játszhat a Szolnok (She)
A Szolnoki Főiskola VSC együttese újra legyőzte a Neptun gárdáját, így a kilencedik helyért játszhat a folytatásban.
máj. 26
15:08
Atlétika, Moszkva: új világcsúcs született női kalapácsvetésben (She)
máj. 26
15:14
Világcsúcs női kalapácsvetésben (Metropol)
Az orosz Tatyjana Liszenko 78,67 méterre javította a női kalapácsvetés világcsúcsát a Szocsiban rendezett atlétikai versenyen.
máj. 26
15:42
Újra válogatott kerettag Beckham és Owen (Infostart)
Közel egy év után ismét tagja az angol labdarúgó-válogatott keretének David Beckham és Michael Owen.
máj. 26
15:51
Alonso indulhat az élről Monacóban (Infostart)
A McLaren kibérelte az első sort Monacóban: az élről a címvédő spanyol Fernando Alonso, a második helyről pedig a vb-pontversenyt vezető Lewis Hamilton rajtolhat vasárnap.
máj. 26
17:52
Tenisz: Gyementyjeva győzelme Isztambulban (She)
A másodikként kiemelt Jelena Gyementyjeva nyerte a 200 ezer dollár összdíjazású, isztambuli salakpályás női tenisztornát.
máj. 26
17:52
Polgár Zsuzsa sakkintézetet alapított Texasban (Metropol)
A lubbocki Texas Tech Egyetemen megalakult Polgár Zsuzsa korábbi sakkvilágbajnok intézete.
máj. 26
17:54
Asztalitenisz-vb: a 18 éves kínai Kou nyert női egyesben (She)
máj. 26
18:01
Teke-vb: világbajnok a magyar válogatott Kassán (She)
máj. 26
18:33
Hatalmas csata után előnyben a Szolnok (Infostart)
A Szolnok 62-59-re győzött a Körmend ellen a férfi kosárlabda-bajnokság döntőjének első mérkőzésén.
máj. 26
18:35
Megnyerte a világbajnokságot a magyar teke-válogatott (Metropol)
Aranyérmes lett a magyar férfi teke-válogatott a kassai világbajnokságon.
máj. 26
18:37
Kajak-kenu, maratoni ob: hárman dupláztak (Metropol)
Szombaton a párosok küzdelmével folytatódott Győrött a kajak-kenu országos bajnokság. Egyéni elsősége után párosban is aranyérmet szerzett Csay Renáta, Salga István és Györe Attila.
máj. 26
18:46
Torna ob: Hetrovics és Gombás diadala (Metropol)
A papírforma igazolódott a tornászok Tippmix Kupáért kiírt egyéni összetett országos bajnokságán a Tornacsarnokban: a nőknél Gombás Laura, a férfiaknál Hetrovics Marcell győzött.
máj. 26
18:48
Duna-rali: Turi vezet, Benik kiesett (Metropol)
Turi Tamás érte el a legjobb időt a Duna-rali első napján, az ob harmadik futamán. A második helyen Turán Frigyes, míg a harmadikon Herczig Norbert végzett.
máj. 26
19:09
Kajak-kenu, maratoni ob: Csay, Salga és Györe duplázott (She)
máj. 26
19:20
Női kézilabda NB I: a Dunaferr szerezte meg a bronzérmet (She)
máj. 26
19:20
Vörös Zsuzsanna nyerte a székesfehérvári Vk-versenyt (Infostart)
Az olimpiai bajnok Vörös Zsuzsanna nyerte a székesfehérvári női öttusa Világkupa-versenyt két brit sportoló, Georgina Harland és Mhairi Spence előtt.
máj. 26
20:17
Giro d'Italia: Garzelli szakaszgyőzelme, Di Luca megőrizte a rózsaszín trikót (Metropol)
Stefano Garzelli nyerte a Giro d,Italia olasz országúti kerékpáros körverseny 14. szakaszát. Az összetettben élen álló Danilo Di Luca megőrizte vezető helyét.
máj. 26
20:19
Női öttusa Vk, Székesfehérvár: Vörös Zsuzsanna győzött (Metropol)
Az olimpiai bajnok Vörös Zsuzsanna nyerte a székesfehérvári női öttusa Világkupa-versenyt. A második helyen a brit Georgina Harland, a harmadikon honfitársa, Mhairi Spence végzett.
máj. 26
20:25
A Pécs búcsúzott az NB I-től (Infostart)
A Pécs esett ki a labdarúgó-bajnokság élvonalából, miután a zárófordulóban 1-1-es döntetlent ért el a másik búcsúzó, a Vác otthonában.
máj. 26
21:03
Férfi kosárlabda NB I: a Pécs került közelebb a bronzéremhez (She)
Előnyt szerzett hazai pályán a PVSK-Pécs csapata a férfi kosárlabda NB I bronzcsatájának első mérkőzésén. A baranyai együttes 84-80-ra győzött a Falco ellen a Lauber Dezső sportcsarnokban. A sorozat az egyik fél második győzelméig tart.
máj. 26
21:43
Vízilabda, rájátszás: szépített az Eger, egyenlített a Szeged (She)
A férfi vízilabda-bajnokság Brendon-Fenstherm-ZF-Eger - Domino-BHSE elődöntős párharcának második mérkőzésén a hazaiak győzelmükkel életben tartották reményeiket. A Szeged visszavágott a Vasasnak a múlt heti kétgólos vereségért, így egyenlített a másik párharcban.
máj. 26
22:51
Első helyen jut fel az élvonalba a Juventus (Infostart)
A Juventus 2-0-ra legyőzte a Mantovát az olasz labdarúgó-bajnokság másodosztályában, így két fordulóval a pontvadászat vége előtt már biztosan az első helyen zár.
máj. 26
22:51
Spanyolország: kiszállt a versenyből a Valencia csapata (She)
Gyakorlatilag végleg kiszállt a bajnoki címért folytatott harcból a Valencia, miután hazai pályán meglepetésre vereséget szenvedett a Villareal csapatától a spanyol labdarúgó-bajnokság élvonalának szombat esti mérkőzésén.
máj. 26
23:54
Németh Krisztián és Simon András a Liverpool FC-hez szerződött (Infostart)
Az MTK honlapjának információja szerint a labdarúgó-csapat két tizenéves játékosa, Németh Krisztián és Simon András a Bajnokok Ligája-döntős Liverpoollal kötött, egyaránt ötéves profi szerződést.