2008. október 16. csütörtök

okt. 16
16:42
Tenisz: Juan Del Potro kiejtette Nalbandiant Madridban (She)
A 9. helyen kiemelt Martin Del Potro két szettben legyőzte honfitársát, David Nalbandiant a madridi fedett pályás tenisztorna nyolcaddöntőjében.
okt. 16
17:00
Spanyolország: Guardiola januárban elengedi Yaya Tourét (She)
Josep Guardiola, a Barcelona vezetőedzője januárban elengedi csapatától az elvágyódó elefántcsontparti játékost.
okt. 16
17:02
Kosárlabda: teljes a keret, nagy dobásra készül a Zalakerámia (She)
Sikeres volt Michael Jones próbajátéka, így az amerikai erőcsatár lesz a Zalakerámia-ZTE KK negyedik külföldi kosarasa a 2008–2009-es idényben. Mindez a klub csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján derült ki, amelyen merész célok fogalmazódtak meg: a húsz éve bajnoki címet ünneplő zalaiak újra bele akarnak szólni a legjobb magyar együttesek vetélkedésébe.
okt. 16
17:18
Torghelle, a gólfelelős (Blikk)
A csatár az albánok elleni meccs után Máltán is sorsdöntő gólt fejelt
okt. 16
17:36
Futsal vb: a házigazda brazil válogatott már döntős (She)
Elsőként a brazil válogatott jutott be a férfi futsal világbajnokság döntőjébe, a házigazda az elődöntőben 4–2-re győzte le Oroszország legjobbjait.
okt. 16
17:38
Női kézilabda Vk: Románia elszenvedte harmadik vereségét is (She)
Németország kilenc góllal, 34–25-re legyőzte Romániát a női kézilabda Világkupa B-csoportjának harmadik fordulójában.
okt. 16
17:54
Tenisz: megszakadt a világelső Jankovics kiváló sorozata (She)
Jelena Jankovics kikapott a zürichi tenisztorna nyolcaddöntőjében az olasz Flavia Pennettától.
okt. 16
18:12
Bundesliga: nem szerezhetnek többségi tulajdont a külföldiek (She)
A Német Labdarúgó Liga (DFL) úgy döntött, hogy külföldiek nem szerezhetnek többségi tulajdonrészt a klubokban.
okt. 16
18:30
Tenisz: kiesett Andy Roddick a nyolcaddöntőben Madridban (She)
A nyolcadik helyen kiemelt Andy Roddick elbúcsúzott egyesben a madridi tenisztornától, miután három játszmában vereséget szenvedett a francia Gael Monfilstól.
okt. 16
18:32
Női kézilabda Vk: Franciaország legyőzte Oroszországot, és továbbjutott (She)
Franciaország éles mérkőzésen, minimális különbséggel legyőzte Oroszországot a női kézilabda Világkupa A-csoportjának harmadik fordulójában.
okt. 16
18:48
Vízilabda Euroliga: könnyedén hozta első meccsét a Honvéd (She)
A Domino-Honvéd a görög Ethnikosz Pireusz ellen kezdte meg szereplését a vízilabda Euroliga második selejtezőkörének C-csoportjában Herceg Noviban.
okt. 16
18:48
800 ezer eurót követelnek az MLSZ-től (Behaviour)
A Kentaro nevű svájci marketingcég szerint korábbi partnere, a Magyar Labdarúgó Szövetség akkor is legalább 800 ezer euróval tartozik neki, ha jogszerűen bontotta fel vele a magyar válogatott hazai mérkőzéseinek közvetítési jogaira kötött szerződést.
okt. 16
18:50
Női kosárlabda: a Szpartak simán győzött a Schio ellen (She)
Rátgéber László vezetésével második mérkőzését is lejátszotta a Szpartak Moszkva női kosárlabda csapata. A bajnoki győzelem után ezúttal az Euroligában nyertek a címvédő moszkvaiak az olasz Schio ellen, ráadásul a találkozó egyben a női európai Szuperkupa címéért is zajlott, így egy csapásra két legyet ütött Rátgéber László együttese.
okt. 16
18:52
MLSZ: a Kentaro legalább 800 ezer eurót követel a szövetségtől (She)
A Kentaro nevű svájci marketingcég szerint korábbi partnere, a Magyar Labdarúgó-szövetség akkor is legalább 800 ezer euróval tartozik neki, ha jogszerűen bontotta fel vele a magyar válogatott hazai mérkőzéseinek közvetítési jogaira kötött szerződést.
okt. 16
19:06
Rendőrök vitték el a román labdarúgó válogatott edzőjét (Behaviour)
A rendőrség vitte be az ügyészségre csütörtökön Bukarestben Victor Piturcat, a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányát, aki egy korrupciógyanús ügyben érintett.
okt. 16
19:24
Tenisz: Nadal könnyedén megnyerte a nyolcaddöntőt (She)
Rafael Nadalnak nem okozott gondot a 15. helyen kiemelt francia Richard Gasquet elleni mérkőzés a madridi tenisztorna nyolcaddöntőjében. A spanyol klasszis két szettben nyert 6:4, 6:2-re.
okt. 16
19:42
Anglia: Redknapp szerint gyengék az angol fiatalok (She)
Harry Redknapp, a Portsmouth edzője éles kritikával illette az angol U21-es válogatottat, annak ellenére, hogy a korosztályos válogatott huszonhét mérkőzés óta veretlen.
okt. 16
20:00
Női kosárlabda NB I: magabiztos sikert aratott a Győr (She)
A Győr hazai pályán 29 pontos győzelmet aratott a Szolnok felett az UNIQA női kosárlabda NB I-ben.
okt. 16
20:18
Futsal vb: a brazilok után a spanyolok jutottak a döntőbe (She)
Spanyolország izgalmas mérkőzésen harcolta ki a továbbjutást a brazíliai futsal világbajnokság döntőjébe, ahol a házigazda válogatottjával találkozik.
okt. 16
20:20
Röplabda, Közép-európai Liga: kikapott a Kaposvár hazai pályán (She)
A Kaposvár négy szettben kikapott hazai pályán az osztrák Hypótól a röplabda Közép-európai Liga negyedik fordulójában.
okt. 16
20:54
Vízilabda Euroliga: döntetlennel kezdett a házigazda Eger (She)
A házigazda Eger rendkívül szoros mérkőzésen játszott döntetlent a Leonardo Oradea ellen a vízilabda Euroliga D-csoportjában.
okt. 16
20:56
Női kosárlabda: megnyerte első meccsét a Pécs az Euroligában (She)
Az Euroleasing-Sopron szerdai brnói győzelme után a Mizo-Pécs 2010 csapata is sikerrel kezdte a 2008–2009-es Euroliga-szezont. A baranyaiak a spanyol Halcón Avenidát verték meg tizenhét ponttal, 82–65-re, úgy, hogy a végjátékban már nem volt izgulnivaló.
okt. 16
21:12
Női kézilabda Vk: a svédek hármat dobtak a norvégoknak a 2. félidőben (She)
Norvégia simán, 25–13-ra legyőzte a svéd válogatottat a női kézilabda Világkupa B-csoportjának harmadik fordulójában. A svédek a második játékrészben mindössze három gólt dobtak az olimpiai bajnok norvégoknak.
okt. 16
21:12
Női Euroliga: hazai diadallal kezdett a Pécs (Behaviour)
A MiZo Pécs 2010 női kosárlabcsapata hazai győzelemmel kezdte meg az Euroliga-idényt: az első fordulóban magabiztosan nyert a spanyol Halcon Avenida ellen.
okt. 16
21:48
Női kézilabda Vk: ismét vereséget szenvedett a magyar csapat (She)
Magyarország női kézilabda-válogatottja 36–33-as vereséget szenvedett a dániai Világkupán a házigazda ellen. Imre Vilmos együttese a hajrában faragott hátrányából, így tisztes vereséget szenvedett Jan Pytlick együttesétől. A csoportból Dánia mellett Franciaország jutott tovább.
okt. 16
21:48
Női kézilabda Vk: újabb magyar vereség (Behaviour)
A harmadik csoportmérkőzését is elveszítve búcsúzott a női kézilabda Világkupától a magyar válogatott. Imre Vilmos szövetségi kapitány csapata a házigazda dánoktól kapott ki 36-33-ra Aarhusban.
okt. 16
21:50
Tenisz: kiesett a Szávay Ágnest búcsúztató Bartoli (She)
A szerb Ana Ivanovics könnyedén legyőzte két szettben a Szávay Ágnest búcsúztató francia Marion Bartolit a zürichi tenisztorna nyolcaddöntőjében.
okt. 16
22:06
Tenisz: Federer is könnyedén bejutott a legjobb nyolc közé (She)
Rafael Nadal után Roger Federer is könnyedén győzött a madridi tenisztorna nyolcaddöntőjében. A második helyen kiemelt svájci klasszis a francia Jo-Wilfried Tsongát verte meg két szettben 6:4, 6:1-re.
okt. 16
22:42
Tenisz: Zvonarjova kiesett, megvannak a negyeddöntősök (She)
A zürichi tenisztorna utolsó nyolcaddöntőjéből a spanyol Anabel Medina Garrigues jutott tovább, miután a negyedik helyen kiemelt orosz Vera Zvonarjova a második játszmában feladta a meccset.
okt. 16
23:54
Kézilabda BL: hétközi hamburgi és flensburgi győzelem (She)
A férfi kézilabdázók Bajnokok Ligájának küzdelmeiben két német csapat is pályára lépett a hétközi mérkőzések során, és mindkettő fölényes győzelmet aratott.