2009. október 13. kedd

okt. 13
14:59
Férfi kézilabda: Nagy László is bekerült Csoknyai István keretébe (She)
Nagy László is bekerült az október végi Pannon Kupára készülő magyar férfi kézilabda-válogatott keretébe.
okt. 13
15:15
Zámbó a jobbhátvéd, Simon Ádám Koman posztján (Infostart)
Egervári Sándor kihirdette a magyar válogatott kezdőcsapatát a 20 éven aluliak egyiptomi világbajnokságának 16:30 órakor kezdődő, Ghána elleni elődöntőjére.
okt. 13
15:33
Torna-vb: Hidvégi Vid bokasérülést szenvedett (She)
Utolsó szerén, ugrásban bokasérülést szenvedett Hidvégi Vid a londoni torna-világbajnokság keddi nyitó napján, az első selejtezős csoportban. A magyar sportoló rosszul fogott talajt az ugrása után, a bokája feldagadt, és kórházba kellett szállítani kivizsgálásra.
okt. 13
15:35
Tenisz: Roddick térdsérülés miatt visszalépett Sanghajban (She)
Andy Roddick térdsérülése miatt visszalépett a sanghaji ATP-tornától. Az amerikai teniszező a Stanislas Wawrinka elleni meccsen 4:3-ra vezetett, amikor fájdalmai miatt feladta a találkozót.
okt. 13
15:51
U20-as vb: a fogadóirodák Ghánát tartják esélyesebbnek (She)
Mint ismeretes, az Egyiptomban zajló U20-as labdarúgó-világbajnokság elődöntőjében kedden a magyar válogatott Ghána ellen játszik, és a fogadóirodák szerint afrikai ellenfelünk az esélyesebb.
okt. 13
15:54
A Herminator visszavonult (Metropol)
Bejelentette visszavonulását kedden Hermann Maier, az osztrákok olimpiai és világbajnok alpesi síelője.
okt. 13
16:09
U20-as vb: csere az utolsó pillanatban a ghánai középpályán (She)
Opuku Agyemang helyére az utolsó pillanatban Abeiku Quansahot jelölte a kezdőbe a Ghána–Magyarország U20-as vb-elődöntőre Sellas Tetteh szövetségi edző. A várakozásoknak megfelelően az eltiltott Jonathan Mensah helyére Bright Addae került be.
okt. 13
16:11
Kerékpár: gyanús fecskendőket találtak az Astana háza táján (She)
A L’Équipe kedden arról számolt be, hogy gyanús fecskendőket találtak az idei Tour de France-on kitűnően szereplő Astanánál (melynek színeiben Alberto Contador az első helyen, míg Lance Armstrong a harmadikon zárt).
okt. 13
16:13
Női kosárlabda: a Sopron szlovák ellenfele korábbi pécsit igazolt (She)
A női kosárlabda Euroligában a magyar bajnok Sopronnal egy csoportban szereplő szlovák Good Angels Kosice szerződtette a korábbi pécsi centert, Jekatyerina Liszinát.
okt. 13
16:27
Ukrajna: Voronin és Timoscsuk nem játszik Andorra ellen (She)
Az ukrán labdarúgó-válogatott szombaton vb-selejtezőn legyőzte Angliát, így ha holnap győz Andorrában, akkor második helyen továbbjut csoportjából a pótselejtezős szakaszba. A találkozón nem szerepelhet az ukránok két alapembere, Andrij Voronin és Anatolij Timoscsuk.
okt. 13
16:45
U20-as vb: kövesse élőben a Ghána-Magyarország mérkőzést! (She)
Kövesse nyomon élő szöveges tudósításunkból az U20-as labdarúgó-világbajnokság elődöntőjét, a Ghána-Magyarország mérkőzést!
okt. 13
16:45
Ronaldo lesz az új Beckham (Blikk)
Jövőre Cristiano Ronaldo tűnik fel majd az óriásplakátokon és a magazinokban az Emporio Armani alsóneműiben. Ezzel David Beckham felkérése véget ér.
okt. 13
16:48
Folytatódik-e a magyar csoda? (Behaviour)
Elkezdődött a U20 elődöntője Magyarország Ghánával játszik.
okt. 13
16:50
Ghána uralja a játékot (Behaviour)
A labda jobbára a ghánaiaknál van, komoly helyzetük eddig nem volt, de bejutottak már a magyar tizenhatosba, szögletük is volt. A magyarok jobbára eladják a passzokat.
okt. 13
16:52
Gólt kaptunk Ghánától! (Behaviour)
1-0 Ghánának. Nagyot hibáztunk.
okt. 13
16:54
Egyelőre sokkal jobbak a ghánaiak (Behaviour)
Tíz perc alatt kaptunk gólt Ghánától. A lövések aránya 5-1 az afrikaiak javára, egyelőre ők uralják a játékot.
okt. 13
17:03
A bronzéremért játszhat a magyar válogatott a juniorvébén - videók (Infostart)
Védelmi hibából kapott góllal került hátrányba a magyar junior-válogatott az egyiptomi világbajnokság elődöntőjében. A 32. percben Dominic Adiyiah fejelt is egyet: 0-2. Futács szépítése után egymás után alakította ki a magyar csapat a helyzeteket, de Quansah kihasználta, hogy kitámadtak a védők is. Ám nem volt vége: Balajti szépített ismét.
okt. 13
17:03
Profi ökölvívás: Erdei Zsolt cirkálósúlyú világbajnok lehet (She)
Az Universum Box Promotion hivatalosan is megerősítette, hogy a WBO félnehézsúlyú világbajnoka, Erdei Zsolt következő mérkőzésén egy kategóriával feljebb, cirkálósúlyban lép ringbe.
okt. 13
17:06
Szenvedünk Ghánától (Behaviour)
Szenvedünk Ghánától, az afrikaiak a tizenhatosunk környékén játszanak könnyedén, mi továbbra is eladjuk a passzokat.
okt. 13
17:08
2-0 Ghánának! Csak statiszták vagyunk! (Behaviour)
A meccs harmincadik percében újból gólt lőtt Ghána, ezzel az állás 2-0.
okt. 13
17:24
Simán lefociznak minket az afrikaiak (Behaviour)
A harmincadik percben Ghána belőtte második gólját, ezzel az eredmény állása 2-0. A magyar csapat csak statisztál. A labda jórészt a mi térfelünkön van, 59-41 a labdabirtoklási arány.
okt. 13
17:26
A semmibe adjuk a labdákat (Behaviour)
Továbbra is sok eladott labda jellemzi a magyar csapat játékát, a ghánaiak beadásához nem érünk oda. Nem taktizázunk, inkább előre adjuk a labdát - a semmibe.
okt. 13
17:28
Vége az első félidőnek - Ghána Magyarország 2-0 (Behaviour)
Ötször lőttek komolyat, kettő a hálóban landolt. Az első gólt a tizedik, a másodikat a harmincadik percben lőtték be a ghánaiak.
okt. 13
17:39
Győr: a rendőrség hónapokra kitiltotta a két renitens szurkolót (She)
Több hónapra kitiltottak két győri szurkolót – adta hírül a klub hivatalos honlapja, az etofc.hu.
okt. 13
17:42
Elszúrtuk az első komoly helyzetünket! (Behaviour)
Kicsit felpörögtünk, támadunk, helyzetek próbálunk teremteni, volt is egy komoly, de Gosztonyi lövése csak picivel ment mellé ment.
okt. 13
17:54
Stuttgart: Aljakszandr Hleb ismét elkezdte az edzéseket (She)
A Barcelonától kölcsönben a VfB Stuttgartnál szereplő fehérorosz Aljakszandr Hleb ismét elkezdte az edzéseket, és valószínűleg szombaton már pályára is léphet a Schalke elleni bajnokin.
okt. 13
17:56
Soproni Liga: az MLSZ elhalasztotta a Ferencváros-ETO bajnokit (She)
A Győri ETO hivatalos honlapjának információi szerint a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) elnöksége kedd délután úgy határozott, hogy elhalasztja a győriek Ferencváros elleni bajnoki mérkőzését.
okt. 13
17:58
Tenisz: a hatodik helyen kiemelt Cirstea máris búcsúzott Linzben (She)
A Linzben zajló női tenisztorna első fordulójában vereséget szenvedett a hatodik helyen kiemelt román Sorana Cirstea, így máris kiesett.
okt. 13
18:00
Sokkal jobban vagyunk! Csak a gól kellene! (Behaviour)
Sokkal jobban játszunk az első félidőhöz képest, többet támadunk, nálunk a labda és az esély, de kihagyjuk a ziccereket.
okt. 13
18:02
Iszonyú idegesítő a magyar csapat játéka (Behaviour)
Iszonyú idegesítő a magyar csapat játéka. Az első félidőben, mintha csak statisztakén lettek volna jelen a magyar labdarúgók, be is kaptunk két gólt. Jórészt a mi térfelünkön volt a labda, a passzokat eladtuk, a ghánai beadásokhoz nem értünk oda. A második félidőben minden gyökeresen megváltozott, a két csapat valóban helyet cserélt, a ziccereket azonban így is kihagytuk. A 70. perc körül ismét…
okt. 13
18:18
Góóóól!!!! Szépítünk! (Behaviour)
A 73. percben gólt lőtt a magyar csapat. az eredmény álllása 2-1 Ghána javára.
okt. 13
18:20
Pattanásig feszült idegek! (Behaviour)
Futács Márkó a magyar csapat gólszerzője. A második félidőben magukra találtak a mieink, több komoly ziccert is kihagytunk.
okt. 13
18:22
Ghána ismét gólt lőtt :( (Behaviour)
Érvényes ezen a meccsen is az megállapítás, miszerint, ha sok helyzetet hagy ki a csapat, gólt kap. Ez történt velünk is a 80. percben.
okt. 13
18:24
Góóól!!! Visszajövünk! (Behaviour)
Gólt lőtt a magyar csapat! Az eredmény állása 3-2. Öt perc van hátra
okt. 13
18:26
Idegörlő! Fantasztikus mérkőzés! (Behaviour)
Fantasztikus mérkőzés, helyzet itt, helyzet ott, gól itt, gól ott, de Ghána vezet 3-2-re. Kevesebb, mint öt perc van hátra.
okt. 13
18:30
Videó: Adiyiah duplája és Futács szépítése az U20-as vb-n (She)
A magyar U20-as labdarúgó-válogatott a korosztályos világbajnokságon Ghánával játszott az döntőbe jutásért. A találkozó első félidejének góljait, valamint Futács Márkó szépítését megtekinthetik az alábbi videókban.
okt. 13
18:32
U20-as vb: Ghána 3-2-re legyőzte Magyarországot az elődöntőben (She)
Az Egyiptomban zajló U20-as világbajnokság elődöntőjében a magyar válogatott 3–2-es vereséget szenvedett Ghánától.
okt. 13
18:36
Vesztettünk (Behaviour)
Jó játékkal, kitartással, szép teljesítménnyel, de vesztett a magyar csapat az U20-as bajnokság elődöntőjében. A bronzért mehetünk legközelebb.
okt. 13
18:48
Olimpia: Palermo is megrendezné a 2020-as ötkarikás játékokat (She)
Róma és Velence után harmadik olasz városként Palermo is jelezte, hogy szívesen otthont adna a 2020-as olimpiai játékoknak.
okt. 13
19:06
Arsenal: Fabregas szerint Rosicky felépülése felér egy sztárigazolással (She)
Az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Arsenal katalán középpályása, Cesc Fabregas nagyon örül csapattársa, Tomás Rosicky visszatérésének, aki szerinte sokat segíthet majd együttesének.
okt. 13
19:24
Elhalasztják a pénteki Ferencváros-Győr futballbajnokit (Infostart)
Elhalasztják a labdarúgó Soproni Liga 11. fordulójából a pénteken 19 órára kiírt Ferencváros-Győri ETO FC mérkőzést.
okt. 13
19:42
Férfi kézilabda: Putics öt gólt lőtt, Laluska piros lapot kapott (She)
Újabb bajnoki győzelmet ünnepelt a válogatott Putics Barna és Laluska Balázs szlovén klubcsapata, a KEK-induló Cimos Koper.
okt. 13
19:44
Torna: Berki magabiztos gyakorlata után a második helyen áll (She)
Berki Krisztián gyakorlata 16.100 pontot ért a lólengés selejtezőjében – a négyszeres Európa-bajnok magabiztosan és szépen tornázott, így jelenleg a második helyen áll.
okt. 13
19:48
Csak szóbeszéd, hogy jön Barrichello (Behaviour)
Nico Rosberg, a Forma-1-es Williams-istálló német pilótája szerint csak szóbeszéd, hogy a brazil Rubens Barrichello jövőre leszerződik a csapathoz. "Beszéltem Frank Williamsszel és pontosan tudom, hogy még semmi sincs lezárva" - mondta Rosberg.
okt. 13
20:00
Chelsea: Alex további négy évre aláírt a londoni „kékekhez” (She)
Az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Chelsea brazil védője, Alex aláírta új, négyéves szerződését klubjával.
okt. 13
20:06
Costa Ricával játszunk a bronzért (Metropol)
A magyar válogatott a 20 éven aluliak egyiptomi labdarúgó-világbajnokságán 3-2-es vereséget szenvedett a keddi, kairói elődöntőbena ghánai csapattól. Egervári Sándor együttese pénteken 17 órától Costa Rica együttesével mérkőzik a harmadik helyért.
okt. 13
20:36
Női kézilabda: a Ferencváros kétszer játszana Dániában (She)
Néhány órával a női EHF-kupa-sorsolás után már egyezkedik két magyar csapat, a Békéscsaba és az FTC spanyol, illetve dán ellenfelével. A Békéscsaba kétszer itthon, a Ferencváros pedig kétszer idegenben játszana.
okt. 13
20:38
Jégkorong: négy góllal verte meg a Dab.Docler brassói ellenfelét (She)
A Mol Liga keddi játéknapján a listavezető Dab.Docler hazai pályán 4–0-ra legyőzte az utolsó helyen álló SCM Fenestela 68 Brasovot.
okt. 13
20:54
Vb 2010: Trezeguet visszatérne, hogy segítsen Franciaországnak (She)
A Juventus csatára, David Trezeguet szívesen visszatérne a francia válogatottba, hogy segítsen a csapatnak kiharcolni a részvételt a 2010-es dél-afrikai világbajnokságon.
okt. 13
21:30
Felkészülés: harmadosztályú csapattól kapott ki a Bayern München (She)
Felkészülési mérkőzésen kellemetlen vereséget szenvedett a Bayern München a harmadik ligában szereplő Jahn Regensburgtól.