2013. augusztus 18. vasárnap

aug. 18
13:38
Női kézi: a Larvik kiütésével tornagyőztes az FTC (She)
Folyamatosan javuló játékkal, a legjobb teljesítményt a BL-döntős Larvik ellen nyújtva az FTC-Rail Cargo Hungaria nyerte az Elek Gyula-kupa elnevezésű nemzetközi női kézilabdatornát a Népligetben. A zöldek 34–22-re múlták felül a norvégokat az első helyről döntő összecsapáson.
aug. 18
13:54
Labdarúgás: Csank hatgólos győzelemmel tért vissza Vácra (She)
Csank János 6–0-s győzelemmel tért vissza a váci futballcsapat kispadjára. Az 1993–1994-es idényben NB I-es bajnok Vác a Vecsést győzte le a Pest megyei 1. osztály nyitó fordulójában.
aug. 18
13:54
Komoly eltiltás a baseballsztárnak (Metropol)
Doppingvétség miatt 105 mérkőzésre szóló eltiltást kapott Miguel Tejada, a Kansas City Royal játékosa.
aug. 18
13:54
A Red Bullnak Ricciardo kell, Räikkönen a Ferrariba tér vissza - sajtóhír (Agroinform)
Németországi sajtóhírek szerint egyértelműen második számú pilótát akart a Red Bull, ezért választották Ricciardót.
aug. 18
14:12
Barcelona: Focisták vagyunk, nem filmsztárok - Messi (She)
Lionel Messi, az FC Barcelona labdarúgócsapatának négyszeres aranylabdás támadója a Maxim című lapnak adott nyilatkozatában elmondta, nem véletlen, hogy a katalánok az utóbbi években sikeresen szerepeltek, a játékosok ugyanis nem úgy élnek, mint a filmsztárok, hanem mint a futballisták.
aug. 18
14:12
A szabályismeret döntött az aranyéremről 4x400-on - videó (Agroinform)
Az orosz női 4x400-as váltó harmadik embere, Kszenia Rizsova helyzetfelismerése döntötte el a szombati döntőt.
aug. 18
14:14
FTC: Vass Ádám ajánlatot kapott, egy hete várják a választ (She)
A szombati FTC–MTK bajnoki labdarúgó-mérkőzést követő sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a zöld-fehér klub ajánlatot tett Vass Ádámnak, aki legutóbb a kolozsvári CFR játékosa volt, de a válasz egyelőre várat magára.
aug. 18
14:30
Vlagyimir Putyin akadályozta meg a kenyai érmet (Agroinform)
Az utolsó dobáson múlt az első kenyai vb-érem az ügyességi számokban - az érem az orosz államelnökön is múlott.
aug. 18
14:48
Eredivisie: tovább tart az Ajax jó szériája a Feyenoord ellen (She)
Az Ajax győzelmével zárult a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) harmadik fordulójának rangadója: az amszterdami együttes hazai pályán Kolbeinn Sigthórsson duplájának köszönhetően 2–1-es győzelmet aratott a továbbra is nullapontos Feyenoord ellen.
aug. 18
14:50
Videó: Robbie Keane mesterhármasa a Galaxyban (She)
Szenzációs formában játszott Robbie Keane, a Los Angeles Galaxy labdarúgója a Real Salt Lake elleni találkozón a északi-amerikai labdarúgó-bajnokságban (MLS). A Tottenham korábbi ír klasszisa három gólt szerzett, csapata 4–2-re győzött.
aug. 18
15:06
Lengyelország: Lovrencsicsék nyolcaddöntősök a kupában (She)
A labdarúgó Lengyel Kupában Lovrencsics Gergő együttese, a Lech Poznan idegenben 4–0-ra legyőzte a másodosztályú Niecieczát, így bejutott a nyolcaddöntőbe.
aug. 18
15:42
Bundesliga 2.: Hajnalék védője segítette 3 ponthoz Királyékat (She)
A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga 2.) negyedik fordulójában a Király Gáborral a kapujában felálló 1860 München hazai pályán 1–0-s győzelmet aratott a Hajnal Tamást végig a soraiban tudó Ingolstadt ellen. A találkozó egyetlen gólja a 48. percben esett, amikor a vendégek védője, Roger egy balszerencsés mozdulat következtében a saját kapuját vette be.
aug. 18
15:42
Ricciardo lesz Vettel csapattársa (Metropol)
Német sajtóértesülés szerint nem Kimi Räikkönen, hanem az ausztrál Daniel Ricciardo lesz jövőre a Red Bull új pilótája.
aug. 18
16:00
Atlétikai vb: kenyai aranyérem férfi 1500 méteren (She)
A kenyai Asbel Kiprop nyerte meg a férfi 1500 méteres síkfutás fináléját a moszkvai atlétikai világbajnokság záró napján. A második helyen az amerikai Matthew Centrowitz végzett, míg a bronzérmet a dél-afrikai Johan Cronje szerezte meg.
aug. 18
16:00
Falcao szárnyal, de máris kiszállna Monacóból (Agroinform)
A megváltozott adóhelyzet miatt Falcao csak a bére töredékét tarthatná meg, máris lelépne Franciaországból.
aug. 18
16:02
Ligue 1: Falcao is betalált, könnyedén nyert a Monaco (She)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság második fordulójának első vasárnapi mérkőzésén az AS Monaco Radamel Falcao tizenegyesével, valamint Emmanuel Riviére mesterhármasával könnyedén, 4–1-re legyőzte hazai pályán a Montpellier-t, amely a 64. perctől emberhátrányban játszott.
aug. 18
16:04
Premjer-liga: botlott a Szpartak, beérte a címvédő (She)
Az orosz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premjer-liga) 5. fordulójában a Szpartak Moszkva hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Rubin Kazannyal, így a címvédő CSZKA Moszkva a Kubany Krasznodar legyőzésével beérte pontszámban városi riválisát.
aug. 18
16:18
Videó: kamu büntetővel és egy remek fejessel győzött az Ajax (She)
Az Ajax 2–1-re legyőzte a Feyenoordot a holland labdarúgó-bajnokság rangadóján. A vendégek szerezték meg a vezetést, ám a hazaiak előbb egy helytelenül megítélt büntetővel, majd a lécről a gólvonal mögé vágódó fejessel megfordították a mérkőzést. Összefoglaló.
aug. 18
16:18
Mi lesz már megint ezzel az "ötlettelen és esélytelen" Schalkéval? (Agroinform)
Komoly ellenfelekkel szemben kezdtek a Királykékek, de a szombatihoz hasonló gyenge teljesítményt nem vártunk tőlük.
aug. 18
16:20
Ligue 1: Falcao is betalált, simán nyert a Monaco - videó (She)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság második fordulójának első vasárnapi mérkőzésén az AS Monaco Radamel Falcao tizenegyesével, valamint Emmanuel Riviere mesterhármasával könnyedén, 4–1-re legyőzte hazai pályán a Montpellier-t, amely a 64. perctől emberhátrányban játszott.
aug. 18
16:20
Elhunyt Gyarmati Dezső (Agroinform)
Nyolcvanöt éves korában elhunyt Gyarmati Dezső, a magyar vízilabdázás egyik legnagyobb alakja.
aug. 18
16:22
Dánia: Vadóczék a hajrában bukták el a győzelmet (She)
A dán élvonalbeli labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójában a Vadócz Krisztiánt az 58. percig soraiban tudó Odense a 94. percig vezetett, végül azonban csak 1–1-es döntetlenre végzett a Vestsjaelland otthonában, ám így is megőrizte veretlenségét. A magyar középpályást is foglalkoztató egyesület négy döntetlennel és egy győzelemmel pillanatnyilag a harmadik helyen áll.
aug. 18
16:24
Atlétikai vb: meglepetés, kikapott a hazai kedvenc női 800-on (She)
Nagy meglepetésre az orosz Marija Szavinova elveszítette a női 800 méteres síkfutás döntőjét a moszkvai atlétikai világbajnokság záró napján. A kenyai Eunice Jepkoech Sum ugyanis megverte a hazai közönség előtt versenyző klasszist. A bronzérmet az amerikai Brenda Martinez szerezte meg.
aug. 18
16:26
NFL: Brady a Pats és a Bucs szurkolóit is ijesztgette (She)
Aggodalomra adott okot, hogy a New England Patriots egyik edzésén megsérült Tom Brady térde, de már a szombat hajnali, Tampa Bay Buccaneers elleni előszezon mérkőzésen pályára léphetett.
aug. 18
16:28
Gyász: elhunyt a háromszoros olimpiai bajnok Gyarmati Dezső (She)
Nyolcvanöt éves korában elhunyt Gyarmati Dezső, a magyar vízilabdázás egyik legendás alakja, háromszoros (1952, 1956, 1964) olimpiai bajnoka. A sportág legnagyobbjának temetéséről a család és a Magyar Vízilabda-szövetség a későbbiekben intézkedik – olvasható a honi szövetség honlapján.
aug. 18
16:30
Atlétikai vb: magabiztos jamaicai siker női 4x100-on (She)
Jamaica magabiztosan megnyerte a női 4x100 méteres síkfutás döntőjét, miután a váltó 41.29 másodperc alatt teljesítette a távot a moszkvai atlétikai világbajnokság záró napján. Az ezüstérmet a franciák, a harmadik helyet az egyik váltást elrontó amerikaiak szerezték meg.
aug. 18
16:36
Szalai lett a Schalke első számú középcsatára (Infostart)
Legalább egy hónapra harcképtelenné vált Klaas-Jan Huntelaar, Szalai Ádám csatártársa a német labdarúgó-bajnokságban szereplő Schalke 04-nél.
aug. 18
16:36
Premier League: Soldado büntetett, nyert a Tottenham (She)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 1. fordulójában a Tottenham Roberto Soldado tizenegyesgóljával idegenben 1–0-ra legyőzte az újonc Crystal Palace-t.
aug. 18
16:38
Olasz Anna nyert összetettben (Infostart)
Olasz Anna nyert összetettben a hat állomásból álló hosszútávúszó Európa Kupában.
aug. 18
16:38
NB I: Honvéd-Puskás Akadémia mérkőzés élőben az NSO-n! (She)
Honvéd–Puskás Akadémia találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kövesse figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el a meccs összefoglalóját, kommenteljen, mondja el a véleményét a találkozóról!
aug. 18
16:54
Elhunyt Gyarmati Dezső (Infostart)
Életének 86. évében elhunyt a magyar és az egyetemes vízilabdasport legendás alakja, a háromszoros olimpiai bajnok és szövetségi kapitányként a magyar válogatottal aranyérmet nyerő Gyarmati Dezső - adta hírül a Magyar Vízilabda-szövetség honlapja.
aug. 18
16:54
Schalke: Huntelaar kidőlt, egy hónapig harcképtelen Szalai társa (She)
aug. 18
16:54
Kidőlt Szalai csatártársa (Metropol)
Legalább egy hónapra harcképtelenné vált Klaas-Jan Huntelaar, aki a Schalke első számú csatára.
aug. 18
16:54
Lecsapta a Larvikot a kemény szeptemberre készülő Ferencváros (Agroinform)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria diadalával ért véget a Népligetben rendezett négycsapatos kézilabdatorna, az Elek Gyula Kupa.
aug. 18
16:56
Nyílt vízi úszás: Olasz Anna nyert az Ek-összetettben (She)
Olasz Anna nyert összetettben a hat állomásból álló a nyílt vízi úszók Európa-kupájában.
aug. 18
16:56
Olasz Anna nyert összetettben (Metropol)
aug. 18
16:58
Atlétikai vb: Bolt megint megcsinálta, Jamaicáé az arany férfi 4x100-on (She)
Jamaica a női váltó sikere után a férfi 4x100 méteres síkfutás fináléját is megnyerte a moszkvai atlétikai világbajnokság záró számában. A verseny eleje szoros volt, de Usain Boltot nem lehetett utolérni, a jamaicai váltó befutója az első helyen ért a célba az amerikai Justin Gatlin előtt. A bronzérmet a britek szerezték meg. Bolt ezzel három aranyéremmel (100 m, 200 m, 4x100m) zárta a moszkvai…
aug. 18
17:12
Videó: óriási Bolt-sprint után nyertek a jamaicaiak (She)
Jamaica a férfi 4x100 méteres síkfutás fináléját is megnyerte a moszkvai atlétikai világbajnokság záró számában. A verseny eleje szoros volt, de Usain Boltot nem lehetett utolérni, a jamaicai váltó befutója az első helyen ért célba az amerikai Justin Gatlin előtt. A bronzérmet a britek szerezték meg.
aug. 18
17:12
Elhunyt Gyarmati Dezső (Behaviour)
Nyolcvanöt éves korában elhunyt Gyarmati Dezső háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó, a Nemzet Sportolója.
aug. 18
17:14
Eredivisie: már Otigba Kennethék sem hibátlanok (She)
A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 3. fordulójában Otigba Kenneth együttese, az eddig hibátlan Heerenveen hazai pályán 4–2-re kikapott az eddig pont nélküli Heraclestől. A magyar védő végigjátszotta az összecsapást.
aug. 18
17:30
Átigazolás: egy NB I-es meccs után távozik hazánkból a légiós (She)
Az albán első osztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő KS Lushnja együttesében folytatja pályafutását a korábban a Budapest Honvédnál, majd Putnokon futballozó horvát védő, Boris Bjelkanovic.
aug. 18
17:30
Elhunyt Gyarmati Dezső (Metropol)
aug. 18
17:30
Luque hazugsággal vádolja a diósgyőri vezetőket (Agroinform)
José Luque, a Diósgyőr visszavonult csapatkapitánya a Facebookon osztotta meg véleményét a miskolci klubról.
aug. 18
17:32
Bundesliga: közel állt az újabb győzelemhez az újonc Hertha (She)
A Hertha BSC labdarúgócsapata 2–2-re végzett a Nürnberg otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2. fordulójában. A szünetben még a hazaiak vezettek, a berliniek azonban fordítottak a szünet után, a végeredményt egy szabadrúgásból szerzett góllal Kijotake Hirosi állította be a 89. percben.
aug. 18
17:48
Ricciardo lehet Vettel csapattársa (Infostart)
Német sajtóértesülés szerint nem Kimi Räikkönen, hanem az ausztrál Daniel Ricciardo lesz jövőre a háromszoros világbajnok Sebastian Vettel csapattársa a Forma-1-es Red Bullnál.
aug. 18
17:48
Bolt újabb aranya (Metropol)
A papírformának megfelelően a jamaicai Usain Bolt a 100 és a 200 méter után a 4x100-as váltóval is aranyérmes lett.
aug. 18
18:06
Férfi kézi: Császárék lepipálva, veszprémi tornagyőzelem (She)
Az MKB-MVM Veszprém nyerte meg a németországi Ehingenben megrendezett Sparkassen-kupa névre keresztelt felkészülési tornát, miután a döntőben három góllal diadalmaskodott a Császár Gábort is soraiban tudó új francia sztárcsapat, a PSG ellen.
aug. 18
18:06
Rooney panasza, több meccsre van szüksége (Agroinform)
Wayne Rooney csak csereként kapott lehetőséget a Manchester United első bajnoki meccsén.
aug. 18
18:08
Videó: Gomis hatalmas ollózással próbálja eladni magát (She)
Bafétimbi Gomis, a Lyon csatára erősen elvágyódik csapatától. A jelenleg a második együttesnél szereplő támadó azonban próbálja bizonyítani kérőinek, hogy továbbra is jó formának örvend. Ezt alátámasztja az alábbi videó is: a válogatott csatár ugyanis óriási gólt ollózott a Lyon tartalékbajnokiján.
aug. 18
18:10
Légiósok: Feczesin órákon belül aláírhat az olasz klubhoz (She)
Nem kell sokat várni arra, hogy Feczesin Róbert aláírjon új klubjához: a La Gazzetta dello Sport értesülései szerint a 27 éves magyar támadó vasárnap szerződést köthet az olasz másodosztályú Padova labdarúgócsapatával.