2016. április 10. vasárnap

ápr. 10
0:24
Eurofutball: megállíthatatlan TNS – úton az újabb tripla? (She)
A The New Saints labdarúgócsapata összességében tizedszer, sorozatban ötödször szerezte meg a walesi Premier League bajnoki címét. A TNS a Bala Town elleni szombati 2–0-s győzelemmel biztosította be az újabb elsőségét.
ápr. 10
0:42
La Liga: nagy lépés előre, három meccs után nyert a Betis (She)
A spanyol labdarúgó-bajnokság szombat esti mérkőzésén a Betis Rubén Castro fejes góljával 1–0-ra legyőzte a sereghajtó Levantét, így nagy lépést tettek előre a kiesés ellen vívott harcban. A sevillaiak a legutóbbi három fellépésükön nem szereztek pontot.
ápr. 10
1:00
Férfi kézi: Lengyelország és Tunézia utazik Rióba (She)
A lengyel és a tunéziai férfi kézilabda-válogatott kijutott a riói olimpiára, miután mindkét csapat sikerrel vette második fellépését is a gdanski olimpiai selejtezőn. Ezúttal a tunéziaiaknak volt nehezebb dolguk (a lengyelek Chilét tömték ki), az afrikaiak azonban váratlanul könnyedén győzték le Macedóniát.
ápr. 10
1:15
Vasárnapi sportműsor: FTC–Honvéd, Spurs–MU, Schalke–BVB (She)
Az FTC–Honvéd mérkőzéssel zárul az NB I 27. fordulója, de az európai topligákban sem áll meg az élet, sőt! Angliában a Leicester City Sunderlandben próbálja megőrizni előnyét a Manchester Unitedot fogadó Tottenham előtt, a Dortmund a Schalkéval játszik Ruhr-vidéki derbit, míg Spanyolországban Valencia–Sevilla, Franciaországban Marseille–Bordeaux összecsapást rendeznek. A Dunaújváros női…
ápr. 10
8:51
Videó: látta már Löke parádés gólját? A csodájára járnak (She)
Az első mérkőzés kiütéséhez képest is nagyobb fölénnyel (40–23) nyert a Győri Audi ETO KC az FTC-Rail Cargo Hungaria ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján. Heidi Löke a 15. percben egészen parádés gólt szerzett, amelyet az EHF Tv is kiemelt, és jó esélye van bekerülni a forduló legszebb találatai közé.
ápr. 10
8:53
Videó: Bradley hátrafelé bukfencezett Pacman ütése után (She)
A 37 éves Manny Pacquiao egyhangú pontozással legyőzte Timothy Bradleyt, miután az amerikaira kétszer is számolni kellett. Bradley a kilencedik menetben egy balhorogtól fogott padlót, ami után hátrafelé bukfencezett. Bradley  ugyan folytatni tudta a meccset, deegyhangú pontozással vereséget szenvedett. Pacman a meccs után megerősítette a visszavonulását.
ápr. 10
9:09
Trumpot így figurázta ki a Boston Globe (Behaviour)
"Amit itt most olvasnak, az mind megtörténhet a valóságban is."
ápr. 10
9:27
NBA: nagy hajrá kellett a Golden State-től, közel a rekordhoz (She)
Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszában tízpontos hátrányból állt fel a Golden State Warriors, és végül 100–99-re múlta felül a Memphis Grizzliest, így már csak egy győzelemre van attól, hogy beállítsa a Chicago Bulls 72 sikeres ligarekordját.
ápr. 10
9:45
Premier League: A Fazekasok meglepnék a Liverpoolt (Agroinform)
Noha a Stoke eddig még gólt sem rúgott az Anfield Roadon Premier League meccsen, a Fazekasok ezúttal meglepnék a Poolt.
ápr. 10
10:03
NHL: playoffban a Philadelphia, Ovecskin újra 50 gólnál (She)
A Philadelphia Flyers 3–1-re legyőzte a Sidney Crosbyt pihentető Pittsburgh Penguinst az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság alapszakaszában, ezzel egy év szünet után újra bejutott a rájátszásba, elütve a folytatástól az Ottawától 6–1-re kikapó Boston Bruinst. A Flyersre az első helyen kiemelt Washington Capitals vár majd.
ápr. 10
10:19
Kép: „Minden itt kezdődött” – eddig nem látott csapatképen Ibra (She)
Fiatalkori csapatképet osztott meg közösségi oldalán Zlatan Ibrahimovic. A PSG svéd klasszisa úgy kommentálta a fotót, hogy „minden itt kezdődött”. Ön felismeri a képen az ifjú Zlatant?
ápr. 10
10:19
Premier League: A londoniak megtörnék átkukat a Vörös Ördögök felett (Agroinform)
Közel 15 év után győzheti le hazai pályán a Tottenham együttese a Manchester United gárdáját.
ápr. 10
10:54
Videó: Mikkel Hansen fenomenális időn túli gólt dobott (She)
Döntetlent játszott egymással Norvégia és Dánia a férfi kézilabdázók olimpiai selejtezőjén. A találkozó első félidejének végén a dánok klasszisa, Mikkel Hansen látványos gólt szerzett időn túli szabaddobásból. Íme!
ápr. 10
11:30
BL: Kassai Viktor vezeti a Real–Wolfsburg meccset (She)
A Nemzeti Sport értesülései szerint Kassai Viktor lesz a játékvezetője a keddi Real Madrid–Wolfsburg BL-negyeddöntő visszavágójának. A hírt az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) hivatalos honlapja is megerősítette.
ápr. 10
11:48
Rögbi ENK: vereség Cipruson, osztályt vált a válogatott (She)
Hetedik mérkőzését is elbukta a magyar rögbiválogatott az Európai Nemzetek Kupája divízió 2/B-csoportjában – Cipruson kapott ki 12 ponttal –, így már biztos, hogy kieső helyen végez. Ahogyan két évvel ezelőtt, úgy ezúttal is osztályt vált az együttes: csak amíg akkor feljutott, most visszacsúszik a 2/C osztályba, ami a sportág hatodik vonalának felel meg a kontinensen.
ápr. 10
11:48
Offshore-botrány - Közzétette adóbevallásait a kormányfő (Behaviour)
A miniszterelnök így akar véget vetni a találgatásoknak.
ápr. 10
11:48
Vízilabda: Az első hely a tét a magyar válogatott számára (Agroinform)
A magyar férfi vízilabda-válogatott szombaton Olaszországgal csap össze a trieszti olimpiai kvalifikációs tornán.
ápr. 10
12:06
Megyei foci: 9-el vágott vissza a Pécs, elküldött pápai edző (She)
Csakúgy, mint az ősszel, tavasszal is nyomon követjük azon labdarúgócsapatok eredményeit, amelyek az előző kiírásban vagy a 2013–2014-es szezonban még az első osztályban szerepeltek, ám licencproblémák miatt ebben az idényben már csak a megyei bajnokságban indulhattak.
ápr. 10
12:08
Edzősors: Mourinho nagyon meglepő helyről kapott felkérést (She)
Hónapok óta zajlik a találgatás, hogy hol folytatja pályafutását a Chelsea-től decemberben kirúgott José Mourinho.
ápr. 10
12:24
Ausztrália: Vadóczék méretes zakóval zárták az alapszakaszt (She)
Az ausztráliai élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Perth Glory két magyar légióssal a soraiban, a Sydney FC elleni 4–0-s verességgel zárta az alapszakaszt.
ápr. 10
12:24
Bundesliga: Derbin bukhatja veretlenségét a Dortmund (Agroinform)
A Bundesliga 29. fordulójában jön a Ruhr-vidéki derbi, azaz a Schalke-Dortmund.
ápr. 10
12:26
Videó: Sallói ismét betalált, a 2. percben közelről lőtt gólt (She)
Sallói Dániel megszerezte második találatát az észak-amerikai bajnokság harmadosztályában (USL) szereplő Swope Park Rangers színeiben a San Antonio FC ellen. Csapata 1–1-es döntetlent ért el.
ápr. 10
12:28
Barca: Arbeloa beszólt, Piqué szerint nem érdemel figyelmet (She)
A Real Madrid védője, Álvaro Arbeloa sem felejtett el megemlékezni a Twitteren a rivális FC Barcelona vereségéről.
ápr. 10
12:42
Videó: így padlózott a nehézsúlyú világbajnok a 2. menetben (She)
Alig két menet leforgása alatt elveszítette IBF nehézsúlyú világbajnoki koronáját Charles Martin a szombati címvédő mérkőzésén.
ápr. 10
12:48
A Golden State 71. győzelme (Metropol)
A Golden State Warriors az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján Memphisben nyert.
ápr. 10
13:15
Fizessen a Fidesz! - Perelnek Gyurcsányék (Behaviour)
ápr. 10
13:33
Videó: a begurult győrieknél robbant a petárda, ezért állt a játék (She)
Pirotechnikai eszközök és füstbomba, a labdarúgó NB III 26. fordulójának szombati játéknapján szurkolói rendbontás miatt negyven percet állt a játék a Sárvár–ETO FC Győr (2–2) mérkőzésen. Helyszíni felvétel.
ápr. 10
13:33
Nyílt levelet írt erőszakolójának egy áldozat (Behaviour)
Nem csitul a Kiss László nemi erőszak ügye miatt lemondott úszókapitány körüli botrány.
ápr. 10
13:36
Kassai vezeti a Real Madrid-Wolfsburg visszavágót (Metropol)
A magyar játékvezető a BL-szezonban ötödször dirigál majd, legutóbb márciusban a Zenit-Benfica találkozón fújta a sípot.
ápr. 10
14:09
La Liga: Nolito szállította a győzelmet a Celta Vigónak (She)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a Celta Vigo Nolito 64. percben szerzett találatával nyert a Gijón otthonában.
ápr. 10
14:09
Elkaszálnák a népszavazást? Eldőlhet, marad-e vasárnapi boltzár (Behaviour)
Az MSZP gőzerővel gyűjti a szavazatokat - Attól tartanak, hogy a Fidesz jogi trükkökkel állna az útjukba.
ápr. 10
14:27
Videó: száguldó vonatként gázolt a női csapat kapusa (She)
Két mérkőzésre eltiltották Cassie Sturtzt, a Pine Forest kapusát, miután veszélyesen kirohant kapujából és elkaszálta ellenfelét, Riley Barrettet a Pinecrest elleni női középiskolai labdarúgó-mérkőzésen Észak-Karolinában. A találkozót a vétkes kapus csapata 4–1-re elveszítette.
ápr. 10
14:27
Késsel fenyegetett, mert nem szivarozhatott a kávézóban (Behaviour)
ápr. 10
14:29
Damuék kisbabája koraszülöttként jött a világra (Behaviour)
Már azt is tudni, hogy mi lett a kislány neve.
ápr. 10
14:31
Kunhalmi: a fideszesek kontroll nélkül tömik a haverok zsebét (Behaviour)
A "Fidesz politikájának szimbólumává vált" a háromigenes népszavazás minden kérdése.
ápr. 10
14:33
Ránk telepszik a valóság (Behaviour)
A Bethlen téri Színházban egy néző nem bírt magával és felugrott a színpadra, amikor Antigonét éppen megkorbácsolták.
ápr. 10
14:45
Kvíz: ki fejelt gólt a braziloknak? Pontosan hová tűnt Damon Hill? (She)
Mostani, vegyes kvízünkben olyan felvételeket láthatnak, amelyek valamilyen módon köthetők Magyarországhoz vagy a magyar sportolókhoz. Nagy eséllyel láthatta már ezeket a jeleneteket. De mindenre pontosan emlékszik?
ápr. 10
14:47
Videó: úgy, mint a Fradinak – Diagne újpesti gólját másolta, csak szőkén (She)
Megszerezte első találatát Mbaye Diagne a kínai élvonalban szereplő Tiencsin Tedában, amely így 1–0-ra győzött a a Hangcsou ellen a 4. fordulójában, ez volt a csapat első sikere a szezonban.
ápr. 10
14:48
Kenyai és etióp siker a Rotterdam Marathonon (Metropol)
A férfiaknál a kenyai Marius Kipserem, a nőknél az etióp Leterbrhan Gebreslasea győzött.
ápr. 10
15:03
Damuék kisbabája koraszülöttként jött világra (Behaviour)
ápr. 10
15:05
Nemi erőszak - Megrázó nyílt levelet írt támadójának egy áldozat (Behaviour)
ápr. 10
15:18
Man. City: „Elfogadhatatlan” – Yaya Touré kivásárolja magát? (She)
Az angol Sky Sports információi szerint a 2015–2016-os szezon végén az úgynevezett Webster-szabályt kihasználva kivásárolhatja magát élő szerződéséből Yaya Touré, a Manchester City elefántcsontparti futballistája.
ápr. 10
15:21
Orbán felcsúti kertjébe rúgott labdát az MSZP-s - Videó! (Behaviour)
Bárány: az új stadionok nem csak vasból és betonból épülnek, hanem súlyos közpénzből is.
ápr. 10
15:36
Gyász: gyilkosság áldozata lett a Super Bowl-győztes NFL-védő (She)
Tragikus körülmények között életét vesztette Will Smith, a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokságban (NFL) szereplő New Orleans Saints korábbi védője.
ápr. 10
15:54
Női jégkorong-vb: vereséggel zártuk az emlékezetes tornát (She)
A magyar női jégkorong-válogatott 3–1-re kikapott Kínától az Olaszországban zajló női divízió 1/B-s világbajnokság vasárnapi, záró játéknapján.
ápr. 10
16:12
Férfi kosárlabda: Hangáék nagyon megverték a Zaragozát (She)
A Laboral Kutxa férfi kosárlabdacsapata megszakította négymérkőzéses bajnoki vereségsorozatát, méghozzá a CAI Zaragoza hazai pályás kiütésével. Hanga Ádám keveset, de jól játszott.
ápr. 10
16:15
Orbán új edzőközpontot adott át Miskolcon (Metropol)
A miniszterelnök szerint a sport adja majd vissza Magyarország önbecsülését.
ápr. 10
16:30
PL: később kezdődik a Spurs–MU, mert a vendégek busza dugóba került (She)
Tizenöt perccel később, azaz magyar idő szerint 17.15 órakor kezdődik a Tottenham–Manchester United angol bajnoki mérkőzés.
ápr. 10
16:48
U19-es női Eb: vereséggel zártuk az elitkört (She)
A magyar női U19-es labdarúgó-válogatott 1–0-s vereséget szenvedett Norvégiától az Európa-bajnoki selejtező elitkörének harmadik fordulójában, így a negyedik helyen zártunk a csoportban.
ápr. 10
16:51
A sport és az önbecsülés fontosságáról beszélt Orbán Viktor a Diósgyőri Vasgyárak Testgyakorló Köre (DVTK) új edzőközpontjának átadásán Miskolcon, a diósgyőri labdarúgóstadion szomszédságában megépült edzőközpont átadásán vasárnap.