A kormányfő dicshimnuszokat zengett a sportról, szerinte ez adja vissza Magyarország önbecsülését.
ápr. 10
17:06
PL: Ranieri megkönnyezte a Leicester győzelmét – videó (She)
Eldőlt a bajnoki cím? A Leicester City idegenben 2–0-ra legyőzte a Sunderlandet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A bajnoki éllovas Leicester menedzsere könnyezve sétált le a pályáról a mérkőzés után.
ápr. 10
17:24
Fallabda: Krajcsák Márk és Hajnal Helga a magyar bajnok (She)
A férfiaknál Krajcsák Márk (PSA-Griff SE), a nőknél Hajnal Helga (Vidux Tisza Squash SE) nyerte az egyéni országos fallabda-bajnokságot, amelynek a szegedi Squash Club Szabadidőközpont adott otthont a hétvégén.
ápr. 10
17:26
PL: Tottenham–Manchester United élőben az NSO-n! (She)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Premier League 33. fordulójában a Manchester United és a Tottenham az európai kupaszereplést szem előtt tartva ütközik meg egymással.
ápr. 10
17:27
A spanyolok nyerték a bronzcsatát (Metropol)
A spanyolok a trieszti olimpiai selejtezőtornán a vasárnapi bronzmérkőzésen tizenkét góllal legyőzte a francia együttest.
ápr. 10
17:27
Bulvár: Magyarország az Eurovízió egyik nagy esélyese? (Agroinform)
Az egyik brit lap szerint Freddi dalának jó esélye van megnyerni az idei Eurovíziós Dalfesztivált.
ápr. 10
17:28
Videó: meccs közben vágták le a haját a kapusnak, ezért! (She)
Szüneteltették a mérkőzést Szaúd-Arábiában, amíg az egyik kapusnak igazítottak iszlámellenesnek ítélt frizuráján. A hihetetlen eset hétvégén történt, amikor sértőnek vélték a kapus hajviseletét. Egyelőre nem tisztázott, hogy a hajzat mely része volt sértő, mindenesetre tény, hogy az ország szigorú szabályokat követ. Ennek értelmében a kapus választhatott: vagy belemegy a fodrászkodásba, vagy nem…
ápr. 10
17:42
Bundesliga: remek 2. félidő, iksz a Schalke–Dortmund rangadón (She)
Felejthető első és remek második félidőt hozott a német labdarúgó Bundesliga 29. fordulójában a Schalke 04–Borussia Dortmund presztízscsata, mely 2–2-re végződött, így a listavezető Bayern München előnye hét pont a tabella élén.
ápr. 10
17:44
Női kézi EHF-kupa: megvan, 2003 után ismét döntős a Dunaújváros! (She)
A női kézilabda EHF-kupa elődöntőjében a Dunaújváros idegenben lőtt több góllal kiejtette a dán Randerst, igaz, hazai pályán 25–23-ra kikapott. A fináléban a Konkoly Csaba által irányított TuS Metzingen lesz az ellenfele.
ápr. 10
17:46
Férfi vízi ol. sel.: a spanyolok nyerték a bronzcsatát (She)
A spanyol válogatott végzett a harmadik helyen a trieszti olimpiai selejtezőtornán, miután a vasárnapi bronzmérkőzésen tizenkét góllal legyőzte a francia együttest.
ápr. 10
18:15
Ökölvívó ol. sel.: Harcsa nyolcaddöntõs, Tallósi kiesett (She)
Harcsa Zoltán a nyolcaddöntőbe jutott vasárnap délután az amatőr ökölvívók idei első olimpiai kvótaszerző versenyén a törökországi Samsunban.
ápr. 10
18:33
Férfi vízi ol. sel.: magyar tornasiker, legyőztük az olaszokat is (She)
Tornasikert aratott a magyar férfi vízilabda-válogatott a trieszti olimpiai selejtezőben, miután a döntőben két góllal bizonyult jobbnak Olaszországnál. Győzelmünket remek védekezésünkkel, valamint a jó emberelőnyös mutatónkkal alapoztuk meg. A riói részvételt már korábban, a negyeddöntős sikerrel biztosítottuk magunknak. Az olimpiai csoportokat 19 órától sorsolják.
ápr. 10
18:35
Videó: lazaságban nem sokan vernék Kagavát – videó (She)
Szemet gyönyörködtető gólt lőtt Kagava Sindzsi, a Borussia Dortmund labdarúgója a Schalke elleni német bajnoki labdarúgó-mérkőzésen. A japán a meccs első találatát szerezte, a vége 2–2 lett.
ápr. 10
18:36
Erdélyi Zsófia nyerte a bécsi félmaratont (Metropol)
Ez volt a londoni olimpikon maratonfutó szülés utáni első nemzetközi versenye.
ápr. 10
18:51
Tenisz: Cibulková győzött a katowicei tornán (She)
A szlovák Dominika Cibulková nyerte meg a 250 ezer dollár (69 millió forint) összdíjazású katowicei kemény pályás női tenisztornát, mivel a vasárnapi fináléban simán legyőzte az olasz Camila Giorgit.
ápr. 10
18:53
NB I: Ferencváros–Honvéd élőben az NSO-n! (She)
FTC–Bp. Honvéd találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el a meccs összefoglalóját, kommenteljen, mondja el a véleményét a találkozóról!
ápr. 10
19:09
NB II: kimaradt a büntető, a Gyirmót legyőzte a Mezőkövesdet (She)
Leszakította üldözőit a labdarúgó NB II-ben listavezető Gyirmót FC Győr, amely a 22. forduló rangadóján hazai pályán 2–1-re győzött a Mezőkövesd ellen.
ápr. 10
19:12
TV2 és a fingós poén (Behaviour)
ápr. 10
19:27
Női kézi: Tárgyalunk Kim Rasmussennel is – Pálinger (She)
A román ProSport napilap értesülései szerint a lengyel válogatottat és a román CSM Bucuresti – frissen a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe jutó – csapatát irányító dán szakember, Kim Rasmussen a legesélyesebb a magyar női kézilabda-válogatott irányítására. Ám ennyire azért nem egyszerű a helyzet.
ápr. 10
19:29
PL: a Tottenham három góllal küldte haza a Manchester Unitedet (She)
A második félidőben hat perc alatt három gólt vágott a bajnoki címért harcoló Tottenham a Manchester Unitednek az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Premier League 33. fordulójában.
ápr. 10
19:30
Gyárfás Tamás elnézést kér, ha bárkit megbántott (Metropol)
A MÚSZ elnöke azután nyilatkozott, hogy hazaérkezett a férfi vízilabda olimpiai selejtezőről, Triesztből.
ápr. 10
19:30
Gyárfás bocsánatot kért a Kiss-botrányban (Behaviour)
A MÚSZ-elnök szerint a volt úszókapitány helyesen cselekedett, amikor lemondott.
ápr. 10
19:32
A magyar csapat nyerte a trieszti vízilabdatornát (Metropol)
Benedek Tibor csapata látványos gólokkal 10-8-ra verte az olaszokat a vasárnapi döntőben.
ápr. 10
19:45
Rio 2016: a férfi pólósok egy csoportban a szerbekkel (She)
A magyar férfi vízilabda-válogatott egy csoportba került a riói olimpián Ausztráliával, Görögországgal, Japánnal, Szerbiával, valamint a házigazda, honosított játékosok sorával megerősített Brazíliával. Benedek Tibor együttese a trieszti olimpiai selejtezőn biztosította helyét az olimpián. Amint arról korábban már beszámoltunk: legjobbjaink ma meg is nyerték a tornát.
ápr. 10
19:48
A Gyirmót nyerte a rangadót a másodosztály rangadóját (Metropol)
A listavezető hazai pályán 2-1-re győzte le a tabellán harmadik Mezőkövesdet.
ápr. 10
20:24
Sanders nyert Wyomingban (Behaviour)
Sanders a legutóbbi kilenc előválasztásból nyolcat megnyert, de nem tudta jelentősebben megközelíteni Clintont.
ápr. 10
20:42
Gyárfás elnézést kért a Kiss László-ügy miatt (Behaviour)
ápr. 10
20:44
Budapestre látogat a népszerű filmrendező (Behaviour)
Zanussi nyitja meg a Krzysztof Kieszlowski képeiből készült fotókiállítást.
ápr. 10
20:54
Videó: minden labdarúgó álma így eltalálni a labdát (She)
Hatalmas gólt szerzett James Tavernier a skót labdarúgó Challenge Cup-on a Rangers–Peterhead meccsen (4–0). Tavernier a második találatot jegyezte, nem akármilyet…
ápr. 10
21:00
Soros és Orbán összeérnek (Behaviour)
A vállalkozó a kormányfőhöz hasonlóan nem ért egyet a kvótával.
ápr. 10
21:02
Csökkennek a várólisták? (Behaviour)
Rétvári szerint idén újabb 5 milliárdot szánnak a várakozási idő csökkentésére.
ápr. 10
21:33
Hátrányból fordítva győzött az FTC (Metropol)
A zöld-fehér csapat ezzel 24 pontosra növelte előnyét a tabella élén közvetlen üldözője, az MTK Budapesttel szemben.
ápr. 10
21:33
NB I - Győzött otthon a Ferencváros (Behaviour)
A csapat hátrányból fordítva nyert a Budapest Honvéd ellen.
ápr. 10
22:06
Tenisz: Stephens első tornagyőzelme salakon (She)
A hazai közönség előtt szereplő Sloane Stephens nyerte a 753 ezer dollár (207 millió forint) összdíjazású charlestoni salakpályás női tenisztornát. A 23 esztendős Stephens első tornagyőzelmét aratta salakon.
ápr. 10
22:42
La Liga: szép győztes gólt lőtt a Bilbao fiatal csatára – videó (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójában az Athletic Bilbao hazai pályán 1–0-ra nyert a Rayo Vallecano ellen.
ápr. 10
22:44
Eurofoci: Otigbáék nagyon meglepték az AZ Alkmaart (She)
A Heerenveen Otigba Kennethtel a soraiban 4–2-re legyőzte az AZ Alkmaart a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában. A portugál bajnokságban nagy meglepetésre kikapott a Porto.
ápr. 10
23:00
Jégkorong-vb: alakul a belga–holland versenyfutás (She)
A divízió 2/A jégkorong-vb második fordulójában a rendező spanyolok túlórás mérkőzésen szenvedtek vereséget Hollandiától. Utóbbi őrzi veretlenségét, csakúgy, mint a hozzá hasonlóan öt ponttal álló Belgium.
ápr. 10
23:02
NB I: A Ferencváros kinyírta a magyar bajnokságot – Rossi (She)
A Budapest Honvéd 2–1-es vereséget szenvedett a már bajnok Ferencváros otthonában a labdarúgó NB I 30. fordulójában. A kispestiek vezetőedzője, Marco Rossi a mérkőzés után elmondta, mi a különbség a két csapat között, amióta itt dolgozik, mely posztra nem talált megoldást, mire lehet a legbüszkébb, majd gratulált a zöld-fehérek bajnoki címéhez.
ápr. 10
23:15
MotoGP: Márquez a futamot is behúzta Austinban (She)
Az olasz Romano Fenati nyerte meg a gyorsaságimotoros-vb Amerikai Nagydíját a Moto3 géposztályban, míg a Moto2-ben Álex Rins diadalmaskodott. A MotoGp-ben a spanyol Marc Márquez végzett az élen, Jorge Lorenzót és Andrea Iannonét megelőzve.