2008. március 14. péntek

márc. 14
4:03
Dzsudzsák fontos büntetőt értékesített (Behaviour)
Végletekig kiélezett mérkőzéseket rendeztek az UEFA-kupa nyolcaddöntőjében. A szerdán megvívott hat párharcból például négy büntetőkkel vagy idegenben szerzett több góllal dőlt el.
márc. 14
6:07
Vujin bocsánatot kér Puljezevicstól (Blikk)
6:15
Roncsderbi lesz az idei Forma–1? (Blikk)
Elképesztő izgalmakat ígér már a hét végi szezonnyitó is!
márc. 14
6:34
Räikkönen remekül kezdett Ausztráliában (Infostart)
A címvédő finn Kimi Räikkönen érte el a legjobb időt az 59. Forma-1-es világbajnokság nyitófutamának, az Ausztrál Nagydíjnak a két pénteki szabadedzésén.
márc. 14
7:19
Formula-1: Räikkönen és Hamilton nyerte az első két szabadedzést (She)
Megkezdődött a Formula-1-es autós gyorsasági világbajnokság ötvenkilencedik szezonja.
márc. 14
7:40
NBA: Stoudemire vezérletével nyert a Phoenix (She)
A 36 pontig jutó Amare Stoudemire vezérletével a Phioenix Suns nyolc ponttal legyőzte a Golden State Warriorst az NBA alapszakaszának legutóbbi játéknapján. Mindhárom mérkőzésen hazai siker született.
márc. 14
7:56
NHL: mindkét főcsoport éllovasa győzni tudott (She)
Mindkét főcsoport éllovasa sikerrel vette az észak-amerikai jégkorongliga (NHL) alapszakaszának 154. játéknapját, a keleti első New Jersey Devils szétlövésben verte meg a Minnesota Wildot, míg a nyugati első Detroit Red Wings 5?3-ra győzött a Dallas Stars ellen.
márc. 14
8:01
Ronaldo még focizni akar (Blikk)
Visszatért a brazil csatár életkedve
márc. 14
8:40
A sztárfocista vallomása: "nem várom, hogy sírjanak értem" (Infostart)
Thierry Henry szerint személyes problémai akadályozták abban, hogy megfelelően beilleszkedjen új csapatánál, az FC Barcelonánál.
márc. 14
8:51
Tenisz: Arn Gréta továbbjutott az Indian Wells-i tornán (She)
A selejtezőből érkezett Arn Gréta bejutott a második fordulóba a 2,1 millió dollár összdíjazású Indian Wells-i tenisztornán.
márc. 14
9:56
Tenisz: a francia férfiak fekete napja Indian Wells-ben (She)
Öt francia versenyzőből négy már az első körben elköszönt az Indian Wells-i ATP-tornától, Arnaud Clément, Michael Llodra, Sébastien Grosjean, Florent Serra és Marc Gicquel közül csak az utóbbi vette sikerrel az első kanyart.
márc. 14
10:07
Peking 2008: Aduék közelebb kerültek az olimpiához (She)
A Benficával játszó Freddy Adu tizenegyesgóljával 1?0-ra verte Panamát az Egyesült Államok U23-as labdarúgó-válogatottja az észak-amerikai olimpiai selejtezősorozat A-csoportjában.
márc. 14
12:05
Anglia: Ronaldinho a Barcához hívja a Chelsea ászát, Lampardot (She)
Frank Lampard neve több nagy csapat kívánságlistáján felmerült az utóbbi időben, főleg miután a középpályás hangot adott félelmeinek a Chelsea nyári bevásárlását illetően. Az egyik legelszántabb érdeklődő a Barcelona, a csapat brazil sztárja, Ronaldinho is szívesen látná az angolt.
márc. 14
13:08
márc. 14
13:19
Ismét Roma-Manchester United negyeddöntő lesz a BL-ben (Infostart)
Arsenal-Liverpool párharc lesz a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. A Roma - ahogy tavaly is - a Manchester Uniteddel küzd meg.
márc. 14
13:24
Négyen kaptak életműdíjat a MOB-tól (Metropol)
Lemhényiné Tass Olga tornász, Kulcsár Gergely atléta, Pásztor György jégkorongozó és Gyarmati Dezső vízilabdázó kapta – különböző kategóriákban – a Magyar Olimpiai Bizottság életműdíjait.
márc. 14
15:32
WBC: videobíró segít a jövőben (Metropol)
A legnagyobb profi ökölvívószervezetek egyike, a Boksz Világtanács (WBC) vezetői úgy döntöttek, a jövőben videobírót alkalmaznak mérkőzéseiken.
márc. 14
16:32
Alpesi sí Vk-döntő: Ligety a férfi óriás-műlesiklás győztese (She)
Az amerikai Ted Ligety nyerte a férfi óriás-műlesikló futamot, s egyben a szakági Vk-sorozatot is a bormiói alpesi sí Világkupa-döntőn.
márc. 14
16:37
Asztalitenisz Pro Tour, Kuvaitváros: búcsúztak a magyarok (She)
A selejtezőből indult Nagy Krisztián kiesett a Kuvaitvárosban zajló asztalitenisz Pro Tour-verseny 1. fordulójában.
márc. 14
17:20
Röplabda, női Magyar Kupa: gödöllői bronzérem (She)
A Gödöllő szerezte meg a harmadik helyet a női röplabda Magyar Kupa nyíregyházi négyes döntőjében.
márc. 14
17:36
Kerékpár: spanyol siker a Párizs-Nizza 5. szakaszán (She)
A spanyol Carlos Barredo nyerte a Párizs-Nizza verseny pénteki, 5. szakaszát.
márc. 14
17:42
Jégkorong, bajnoki döntő: egy harmad után vezet a Volán! (She)
A jégkorong OB I. döntőjében, egy harmadnyi játék után az Alba Volán csapata 2-1-re vezet a házigazda HC Csíkszereda ellen - jelentette tudósítónk.
márc. 14
18:26
Jégkorong, bajnoki döntő: két harmad után egyenlő az állás (She)
A jégkorong OB I. bajnoki döntőjének első mérkőzésén két harmad után 2-2 az állás.
márc. 14
18:28
Bayern München: Demichelis kikerült a keretből (She)
Martin Demichelist bizonytalan ideig felfüggesztette klubja, a Bayern München, miután a játékos elutasítva edzője, Ottmar Hitzfeld döntését, nem akart középpályásként szerepelni a hétvégi fordulóban.
márc. 14
18:52
Vívás, női tőr BEK: ezüstérmes a Honvéd a Moszkva mögött (She)
Ezüstérmet szerzett a Honvéd Human Rent a női tőr bajnokcsapatok budapesti viadalán, melyet a Dinamo Moszkva nyert meg.
márc. 14
18:53
Schalke és a Barcelona is elégedett (Behaviour)
A Schalke 04 és az FC Barcelona labdarúgócsapatának vezetői is örülnek annak, hogy a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében összekerült a két együttes. "Ez egy álompárosítás, igazi kihívás. A Barcelona ellen senkit sem kell motiválni, roppant nehéz, de nagyon hálás edzői feladat erre a párharcra felkészíteni a fiúkat" - mondta Mirko Slomka, a gelsenkircheniek vezetőedzője. "A katalánoknak nincs gyenge…
márc. 14
19:14
Jégkorong, bajnoki döntő: idegenben diadalmaskodott az Alba (She)
Az Alba Volán nyerte a jégkorong OB I. döntőjének első mérkőzését Csíkszeredán, a helyi Hockey Club ellen. A székesfehérváriak Ocskay két góljával vezettek 2-1-re az első harmad után, a hazaiak egyenlítettek a másodikban. A záró játékrészben előbb ismét Ocskay volt eredményes, majd Palkovics találatával már 2-4 volt. A Csíkszereda Petres révén szépített, de Galvins gólja eldöntötte a meccset…
márc. 14
19:20
Kézilabda, Bajnokok Ligája: továbbjutott a THW Kiel (She)
Utolsó csoportmérkőzésén hazai pályán legyőzte a spanyol Ademar Leont a német THW Kiel csapata, ezzel a Barcelona után másodikként jutott be a férfi BL elődöntőjébe.
márc. 14
19:30
Jégkorong ob I, döntő: HC Csíkszereda-Alba Volán SC 3-5 (Metropol)
A címvédő Alba Volán 5-3-ra nyert a HC Csíkszereda otthonában a jégkorong ob I döntőjének első mérkőzésén.
márc. 14
19:46
UNIQA női kosárlabda NB I: több mint 60 ponttal nyert a Szeged (She)
Hatvannégy ponttal nyert a Szeged Szombathelyen a női kosárlabda NB I pénteki mérkőzésén. A félidőig még jól tartotta magát a Savaria, ám többek közt az utolsó negyedben bekapott 41 pontnak köszönhetően 119-55-re kikapott. Nyert a BSE és a Győr is.
márc. 14
20:18
Bundesliga 2.: Torghelle gólt lőtt, de csapata kikapott (She)
Az eltiltását letöltő Torghelle Sándor utolsó percben lőtt gólja csak a szépítésre volt elég a Kickers Offenbach ellen. Csapata, a Carl Zeiss Jena 2-1-re kapott ki idegenben, így maradt a Bundesliga másodosztályának 17., utolsó előtti helyén. A magyar csatár a félidőben állt be.
márc. 14
20:51
Kézilabda: sima balatonfüredi siker a férfi NB1-ben (She)
A Budapest Bank férfi kézilabda liga alsóházi mérkőzésén a Balatonfüred tíz góllal verte a Hort SE gárdáját.
márc. 14
21:02
Jégkorong, ob I.: csíkszeredai győzelem az első bronzmeccsen (She)
Az SC Csíkszereda csapata 4-1-re győzött a jégkorong OB I. bronzcsatájának első mérkőzésén. Az erdélyiek egy harmad után vezettek két góllal, majd a záró játékrészben bebiztosították a győzelmet.
márc. 14
21:18
Egy vagyonért kelhet el a legendás labda (Infostart)
Egy coloradói férfi árverésre kínálja azt a labdát, amellyel Barry Bonds baseballozó eddigi utolsó hazafutását (home run) érte el a profiligában, az MLB-ben.
márc. 14
21:24
Orosz labdarúgás: Kirilja-győzelem az idénynyitón (She)
A Kirilja Szovjetov 3-0-ra verte idegenben az újonc Terek Groznij csapatát az orosz labdarúgó-bajnokság nyitómérkőzésén.
márc. 14
22:07
Labdarúgás: egységes lesz a pályaméret az új stadionokban (She)
A FIFA elfogadta azt a tervezetet, miszerint egységesítenék a futballpályák méreteit.
márc. 14
22:18
Súlyemelés: magyar ezüstérem az EU-bajnokságon (She)
Bazsó Bianka ezüstérmet szerzett az Európai Uniós országok súlyemelői részére rendezett bajnokságon a németországi Forstban.
márc. 14
22:39
Holland labdarúgás: idegenben nyert a Heerenveen (She)
A Heerenveen csapata idegenben gyűjtötte be a három pontot a holland bajnokság 29. fordulójának péntek esti mérkőzésén.
márc. 14
22:45
Belga labdarúgás: egy góllal győzött a listavezető (She)
A belga bajnokság első helyén álló Standard Liege idegenben verte 2-1-re a Germinal Beerschot csapatát.
márc. 14
22:50
Osztrák labdarúgás: Jancker az utolsó percben döntött (She)
Az SV Mattersburg Carsten Jancker góljával 1-0-ra verte a fővárosi Rapid Wien csapatát az osztrák bajnokság 29. fordulójának nyitómérkőzésén.