2008. március 19. szerda

márc. 19
0:09
Indian Wells: továbbjutottak a nagy nevek (She)
Az Indian Wells-i torna 4. fordulójában nem történt nagy meglepetés a hölgyek versenyében, az esélyesebb játékosok mind megnyerték meccseiket.
márc. 19
4:13
Hatalmas lemaradásban Lengyelország, s kivált partnere (Behaviour)
Április 18-án lesz egy éve annak, hogy az Európai Labda­rúgó-szövetség (UEFA) Ukrajnának és Lengyelországnak ítélte – az olasz, valamint a magyar és horvát közös kandidatúrával szemben – a 2012-es Európa-bajnokság rendezési jogát. Azóta az egymásra mutogatáson kívül voltaképpen semmi nem történt a két országban. Az UEFA február közepén „utolsó figyelmeztetésben” részesítette a feleket. Olyan hírek…
A bőség zavarával küzd Várhidi (Blikk)
Dzsudzsák, Huszti vagy Halmosi: kit választ a kapitány?
7:05
NBA, 128. játéknap: megszakadt a Houston Rockets sorozata (She)
Huszonkét győztes meccs után a Houston Rockets hazai pályán szenvedett 20 pontos vereséget a Boston Celtics-től.
márc. 19
8:30
Egy győzelem kell az Alba Volánnak a bajnoki címhez (Metropol)
A címvédő Alba Volán könnyedén nyert a vendég HC Csíkszereda ellen a jégkorong ob I bajnoki fináléjában, így összesítésben már 3-0-ra vezet, és már csak egyetlen siker választja el a végső győzelemtől.
márc. 19
9:36
A kardcsapat újra a trónon (Blikk)
Az 1928-as Hollandiában zajló ötkarikás játékokon megszerezték Magyarország 16. aranyérmét
márc. 19
10:04
Úszó Eb: Cseh és Kerékjártó középdöntős 200 méter vegyesen (She)
Három magyar versenyző indult a 200 méteres férfi vegyes előfutmán. Mindhárman az első hatban szerepelnek, így a két legjobb magyar indulhat a középdöntőben: Cseh László és Kerékjártó Tamás.
márc. 19
10:21
Úszó Eb: nem jutottak tovább a magyar lányok 100 m gyorson (She)
Három magyar úszónő indult a 100 méteres női gyors előfutamain, de Hosszú Katinka, Mutina Ágnes és Tompa Orsolya közül egyik versenyző sem jutott a középdöntőbe.
márc. 19
10:31
Hegedűs szívpanaszai (Blikk)
Mellhártyagyulladás okozta a kapus gondjait
márc. 19
10:53
Sebestyént hatba várja az edzője (Blikk)
Élete legjobb helyezését érheti el a göteborgi műkorcsolya- és jégtánc-világbajnokságon
márc. 19
12:19
Primera División: ma műtik van Nistelrooy bokáját (She)
Ruud van Nistelrooy sérült bokáját meg kell műteni, a beavatkozásra a mai napon kerül sor, lehet, hogy a csatár nem játszhat már az idei szezonban.
márc. 19
12:25
Úszó Eb: magabiztos Cseh, csúcsdöntő Kis (Blikk)
Kis Gergő második országos csúcsát érte el, s a legjobb idővel döntős 800 m gyorson, Cseh László 200 m vegyesen ugyancsak könnyedén lépett tovább az elődöntőbe, ahová Kerékjártó Tamás is követte az eindhoveni úszó Eb második versenynapján.
márc. 19
13:50
Labdarúgás: Ganczer Gábor az FTC Zrt. kommunikációs igazgatója (She)
Ganczer Gábort nevezték ki a közelmúltban az angol Kevin McCabe érdekeltségébe került FTC Zrt. kommunikációs igazgatójának. Ganczer a sajtókapcsolatok és a PR-ügyek mellett a klub marketing feladatainak ellátásában is segíti az FTC-t irányító Terry Robinson és Berki Krisztián munkáját.
márc. 19
18:00
Kuerten szabadkártyát kapott (Behaviour)
Szabadkártyát kapott a szervezőktől az április, monte-carlói tornára Gustavo Kuerten, a francia nyílt teniszbajnokság háromszoros győztese. A 31 éves brazil játékos év eleji bejelentése szerint "búcsúkörét futja", s az idei Roland Garros után végleg visszavonul.
márc. 19
18:11
Kokainozott a fiatal olasz síelő (Behaviour)
Kokaint mutattak ki Mirko Deflorian olasz alpesi síelő szervezetében. A versenyző február 19-én akadt fenn a doppingvizsgálaton. Amennyiben bűnösnek találják, kétéves eltiltásra számíthat. Deflorian a felnőttek között is szerepelt már, a 2004-es Val d,Isere-i Világkupa-versenyen ötödik volt óriás-műlesiklásban.
márc. 19
18:34
Úszó Eb: Milorad Csavics Európa-bajnok 50 pillangón (She)
Milorad Csavics sikerével zárult az 50 méter férfi pillangó döntője az eindhoveni Európa-bajnokságon. A második Szerhij Breusz lett, míg a bronzérmet Rafael Pérez szerezte meg.
márc. 19
18:39
Úszó Eb: Markus Rogan sikerét hozta a 100 méter férfi hát (She)
Markus Rogan nyerte a férfi 100 méteres hát küzdelmeit az eindhoveni Európa-bajnokságon.
márc. 19
18:49
Úszó Eb: kettős holland siker 50 méter női pillangón (She)
Chantal Groot lett az arany-, míg Inge Dekker az ezüstérmes az eindhoveni Európa-bajnokságon 50 méter női pillangóban. A harmadik helyen a fehérorosz Szvatlana Khakhlova csapott célba.
márc. 19
18:54
Úszó Eb: Alexander Dale Oen nyert, Bodor Richárd nyolcadik (She)
Alexander Dale Oen nyerte a férfi százméteres mellúszást az eindhoveni Európa-bajnokságon. A második Hugues Duboscq lett, míg a harmadik Oleg Lisogor. Bodor Richárd a nyolcadik helyen végzett.
márc. 19
19:10
Sakk: két magyar döntetlen a Bobby Fischer-emlékversenyen (She)
Továbbra is veretlenek a magyarok a Hévízen zajló Bobby Fischer-emlékversenyen.
márc. 19
19:16
Úszó Eb: Cseh László döntős, Kerékjártó Tamást kizárták 200 vegyesen (She)
Cseh László a legjobb idővel jutott a 200 méter férfi vegyes úszás döntőjébe az eindhoveni Európa-bajnokságon. Kerákjártó Tamás a második időt úszta, ám a futam után kizárták. Így Vytautas Janusaitis lett a második, míg Alessio Boggiatto a harmadik. A litván majd három másodperccel verte Cseh.
márc. 19
19:20
Bronzérmes lett Szepesi - Kerékjártót kizárták (Infostart)
Bronzérmes lett Szepesi Nikolett 200 méteres hátúszásban az eindhoveni Európa-bajnokságon. Verrasztó Evelyn a negyedik helyen végzett. Győzött a francia Laure Manaodou.
márc. 19
19:26
Úszó Eb: Szepesi Nikolett bronzérmes 200 méter háton (She)
Laure Manaudou nyerte a 200 méteres hátúszás döntőjét az eindhoveni Európa-bajnokságon. A második helyen az orosz Anasztaszja Zujeva csapott célba, míg a bronzérmet Szepesi Nikolett szerezte meg.
márc. 19
19:32
Műkorcsolya-vb: Sebestyén 19. a rövid program után (She)
Sebestyén Júlia a 19. helyen áll a rövidprogram után a göteborgi a műkorcsolya- és jégtánc-világbajnokság.
márc. 19
19:37
Női kosárlabda NB I: a Vasas ellen nyert a BSE (She)
A BSE légiósai remeklésének köszönhetően negyven ponttal verte meg a fiatalokból álló Vasast a női kosárlabda NB I-ben.
márc. 19
19:43
Úszó Eb: ukrán siker férfi 1 m-es műugrásban (She)
Az ukrán Ilja Kvasa nyerte a férfi 1 méteres műugrást az eindhoveni Európa-bajnokságon.
márc. 19
19:54
Férfi kosárlabda: Kecskeméten nyert az Atom (She)
Az Atomerőmű idegenben verte tíz ponttal az Univer-Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján.
márc. 19
19:59
Várhidi a Baróti-féle elveket követi (Behaviour)
Várhidi Péter szövetségi kapitány az utolsó kísérletezésre szánt meccsnek tartja a szeptemberben rajtoló vb-selejtezők előtt a jövő szerdai, szlovénok elleni barátságos találkozót a magyar labdarúgó-válogatott számára. A Zalaegerszegen 18 órakor kezdődő összecsapásra kihirdetett 20 fős kerettel kapcsolatban a szakvezető megjegyezte, Lőw Zsoltnak, a Hoffenheim csapatkapitányának szerepeltetésétől…
márc. 19
20:10
Magyar Kupa: egy góllal nyert a Fehérvár a Debrecen ellen (She)
2-1-re verte meg a szinte végig emberhátrányban játszó Debrecent a fehérvári gárda
márc. 19
20:27
Férfi vízilabda: gólgazdag meccsen nyert a Fradi (She)
A férfi vízilabda ob I szerdai mérkőzésén:
márc. 19
20:44
Női kosárlabda: nyert a Szeged és a Szolnok is (She)
A Szolnok, a Szeged és a Zala Volán is nyert a szerdai mérkőzésén a női kosárlabda NB I-ben.
márc. 19
20:46
Francia Kupa: hosszabbítás után jutott tovább a Bordeaux (She)
A hosszabbításban lőtt két góljának köszönhetően jutott a labdarúgó Francia Kupában a nyolc közé a Bordeaux.
márc. 19
21:29
Ausztria: Orosz Péter újra gólt lőtt az élvonalban (She)
márc. 19
22:07
Francia Kupa: a metziek is készülhetnek a negyeddöntőre (She)
Az első osztály sereghajtója idegenben verte a Lorient gárdáját.
márc. 19
22:28
A Lazio nyerte az örökrangadót (Infostart)
Az Inter 1-1-es döntetlent játszott a Genoa otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában.
márc. 19
22:34
Olaszország: kikapott a Milan, ikszelt az Inter (She)
A Sampdoria 2?1-re legyőzte a Milant, míg a Genoa 1?1-es döntetlent ért el az olasz bajnokság 29. fordulójában.
márc. 19
22:45
Holland labdarúgás: döntetlent játszott az PSV az Ajax-szal (She)
Nem született gól a holland bajnokság rangadóján.
márc. 19
22:45
Nem csökkent Dzsudzsákék előnye (Infostart)
A listavezető Eindhoven hazai pályán gólnélküli döntetlent ért el az Ajax ellen a holland labdarúgó-bajnokság szuperrangadóján.
márc. 19
22:50
Európai siker a műkorcsolya világbajnokság páros számában (She)
Az Aliona Savchenko, Robin Szolkowy alkotta német kettős nyakába akasztották a Göteborgban zajló műkorcsolya és jégtánc világbajnokság első aranyérmét.
márc. 19
23:06
Nyolc gól esett a szenzációs Tottenham-Chelsea rangadón! (Infostart)
A Chelsea 4-4-es döntetlent játszott városi riválisa, a Tottenham otthonában az angol labdarúgó-bajnokságban.
márc. 19
23:17
Francia Kupa: ötödik ligás csapat verte ki a Marseille-t (She)
Hatalmas meglepetésre az ötödosztályú Carquefou elbúcsúztatta a Marseille együttesét a labdarúgó Francia Kupa nyolcaddöntőjében.
márc. 19
23:22
Spanyol Kupa: a Getafe jutott be elsőként a döntőbe (She)
A Spanyol Király Kupa elődöntőjének visszavágóján a Getafe megőrizte a hazai pályán szerzett 3-1-es előnyét a Racing Santanderrel szemben és bejutott a sorozat fináléjába.
márc. 19
23:53
Holland Kupa: döntőbe jutottak Bodor Boldizsárék (She)
A labdarúgó Holland Kupa elődöntőjében büntetőkkel verte a hazai Heraclest Bodor Boldizsár csapata, a Roda.