2008. március 24. hétfő

márc. 24
0:58
A Valencia életet lehelt a bajnoki versenyfutásba - videókkal (Infostart)
A Manchester United és a Chelsea nyerte az angol bajnokság vasárnapi rangadóit - ez a két gárda áll a Premier League első két helyén. Németországban is tisztázódni látszik a kép: a Bayern előnye több mint megnyugtató hívei számára. Olaszországban és Spanyolországban ellenben kikapott a listavezető, s a második helyen álló gárdák hátránya már "csak" négy pont. A hétvége futballösszefoglalója.
márc. 24
6:04
Csank: Javulni kell! (Blikk)
Hiába nyer a Fradi, az edző elégedetlen
márc. 24
8:33
NHL: otthon nyert a Philadelphia és a Chicago is (She)
Az NHL 164. játéknapján mindkét mérkőzésen hazai győzelem született.
márc. 24
9:50
EURO-2008: a svéd Edman nem utazik az Eb-re (She)
Térdszalag-szakadás miatt nem tarthat társaival az osztrák-svájci közös rendezésű Európa-bajnokságra Erik Edman, a svéd labdarúgó-válogatott védője.
márc. 24
10:18
Úszó Eb: nem lesz magyar a női 400 méter gyors döntőjében (She)
A három magyar indulóból egyik sem tudta magát kvalifikálni a 400 méteres női gyorsúszás hétfő esti döntőjébe az Eindhovenben zajló úszó Európa-bajnokságon.
márc. 24
10:35
Úszó Eb: 400 m vegyesen Cseh László és Kis Gergő finalista (Infostart)
Cseh László a legjobb idővel úszta be magát a hétfő esti döntőbe 400 m vegyesen az eindhoveni úszó Európa-bajnokságon, s vele tartott a legjobb nyolc közé Kis Gergő, a 800 m gyors győztese is, aki az összesítésben a harmadik lett.
márc. 24
11:04
Meggyújtották az olimpiai lángot - képekkel (Infostart)
Hétfőn magyar idő szerint háromnegyed 11-kor meggyújtották Olümpiában az olimpiai lángot. A ceremóniát egy Tibet szabadságáért tüntető férfi zavarta meg.
márc. 24
12:22
Útjára indult az olimpiai láng (Metropol)
Húsvéthétfőn, magyar idő szerint 10:45 órakor meggyújtották az olimpiai lángot Olümpiában. Ezúttal is, mint hagyományosan az antik játékok helyszínéről indult útjára a fáklya. A ceremóniát egy Tibet szabadságáért tüntető férfi zavarta meg.
márc. 24
12:30
Peking 2008: meggyújtották az olimpiai lángot (She)
Húsvéthétfőn, magyar idő szerint 10:45 órakor meggyújtották az olimpiai lángot Olümpiában.
márc. 24
12:39
Úszó Eb: döntőbe jutott a női vegyesváltó (Metropol)
Az eindhoveni úszó Eb utolsó két selejtezőjét a vegyesváltók vívták, s míg a magyar négyesek közül a női staféta kiharcolta a döntős szereplés jogát, a férfi kvartett ugyanettől nagyon messze volt.
márc. 24
12:59
Románia: először lehet válogatott Sepsi László (She)
Először kapott meghívót a román válogatottba a Benfica 21 éves magyar nemzetiségű védője, Sepsi László.
márc. 24
13:01
Németország: Robert Huth nem játszhat Svájc ellen (She)
Robert Huth, a német válogatott védője nem léphet pályára csapata szerdai, Svájc elleni idegenbeli barátságos mérkőzésén.
márc. 24
13:16
Szávay Ágnes egy helyet rontott (Infostart)
Legutóbbi pozícióján egyet rontva Szávay Ágnes a 18. helyen áll a női teniszezők világranglistáján.
márc. 24
15:03
Úszó Eb: Hajnal András döntős toronyugrásban (She)
Hajnal András a mű- és toronyugrók utolsó Európa-bajnoki versenyében, 10 méteren bejutott a hétfő délutáni 12-es döntőbe.
márc. 24
15:10
Tenisz: nincs változás az élen a férfi ranglistán (She)
Nem változott az első tíz helyezett sorrendje a férfi teniszezők legfrissebb hagyományos világranglistáján.
márc. 24
15:51
Bronzérmes és olimpiai induló a férficsapat (Metropol)
Harmadik helyezet lett a magyar férfi kardválogatott a kvalifikációs időszak utolsó Világkupa-versenyén, Algírban, ezzel – nem hivatalos számítás szerint – olimpiai indulónak tekinthető.
márc. 24
15:55
Férfi kard Vk: bronzérmes és olimpiai induló a férfi csapat (She)
Bronzérmet szerzett a magyar férfi kardválogatott a kvalifikációs időszak utolsó Világkupa-versenyén, Algírban, ezzel - nem hivatalos számítás szerint - olimpiai indulónak tekinthető.
márc. 24
15:57
Labdarúgás: egy nappal később érkezik Luís Figo (She)
Módosult Luís Figo érkezésének időpontja.
márc. 24
16:56
Románia: lemondott Mircea Rednic, a Rapid trénere (She)
Megcsömörlött a román labdarúgástól, távozik a fővárosiak kispadjáról.
márc. 24
17:05
Svéd válogatott: Ibrahimovic nem játszhat Brazília ellen (She)
Kihagyja a Brazília elleni, szerdai barátságos mérkőzést Zlatan Ibrahimovic, az Inter svéd válogatott támadója.
márc. 24
17:20
Spanyolország: Bojan Krkic az U21-es válogatott keretében (She)
A hétvégi bajnokin a Valladolid ellen két gólt szerző Bojan Krikic meghívót kapott az U21-es spanyol válogatottba.
márc. 24
18:26
Úszó Eb: Alain Bernard nyert 50 férfi gyorson (She)
Nem történt meglepetés, az újdonsült világcsúcstartó francia Alain Bernard nyerte az 50 méteres férfi gyorsúszást az Eindhovenben zajló Európa-bajnokságon.
márc. 24
18:51
Kovács Emese ezüstérmes (Infostart)
Új országos csúccsal ezüstérmes lett Kovács Emese 200 pillangón az eindhoveni úszó Európa-bajnokságon. Jakabos Zsuzsanna a hatodik helyen végzett.
márc. 24
18:59
Újabb aranyérmet nyert Cseh László (Infostart)
Aranyérmet szerzett Cseh László 400 vegyesen az eindhoveni úszó Európa-bajnokságon. A Kőbánya SC versenyzője végig vezetve, hatalmas fölénnyel és új Európa-csúccsal nyert. Ideje (4:09.59) négy századdal jobb korábbi rekordjánál. Kis Gergő a hetedik helyen végzett.
márc. 24
19:01
Úszó Eb: Cseh Európa-csúccsal aranyérmes 400 férfi vegyesen (She)
Cseh László aranyérmet szerzett, míg Kis Gergő a 7. helyen végzett a 400 méteres férfi vegyesúszásban az Eindhovenben zajló Európa-bajnokságon.
márc. 24
19:16
Úszó Eb: női 400 gyorson világcsúccsal nyert Pellegrini (She)
Az olasz Federica Pellegrini nyert női 400 gyorson, úgy, hogy 6 tizeddel jobbat úszott a francia Laure Manaudou világcsúcsánál.
márc. 24
19:58
Már négyen követik négy ponttal az MTK-t (Infostart)
A Győr 2-2-es döntetlent játszott a Rákospalota ellen Sopronban a labdarúgó NB I 20. fordulójában.
márc. 24
20:45
Sakk: Almási átvette a vezetést a Bobby Fischer-emlékversenyen (She)
Almási Zoltán győzött a hévízi Bobby Fischer-emlékverseny hatodik fordulójában.
márc. 24
21:44
Tenisz: Arn Gréta kiesett a Key Biscayne-i tornán (She)
Arn Gréta a kvalifikáció első körében kiesett Miamiban, miután két játszmában kikapott az orosz Alisza Kljebanovától.