2008. március 9. vasárnap

márc. 9
0:21
Primera Division: a Zaragoza hazai pályán nyert az Atletico ellen (She)
Hiába szerzett vezetést Simao Sabrosa az Atletico Madridnak, Pablo Ibanez öngólja és Diego Milito találata hazai sikert eredményezett.
6:09
Vívóleckét kapott tőlünk a világ (Blikk)
Jól bánnak a magyarok a karddal
márc. 9
7:33
NBA: a Houston Rockets 18. győzelmét szerezte meg zsinórban (She)
Tracy McGrady 41 ponttal járult hozzá, hogy a Houston Rockets beírhassa magát az észak-amerikai profiliga történelmébe. A ?rakéták? a hetedik csapat az NBA története során, amely 18 vagy annál több zsinórbeli sikert tudhat maga mögött.
márc. 9
7:44
NHL: a New Jersey Devils megőrizte első helyét keleten (She)
A New Jersey Devils idegenben győzte le 2?1-re a Toronto Maple Leafs csapatát, így megtartotta első helyét a Keleti főcsoport táblázatán.
márc. 9
7:56
Spanyolország: Messi Argentínában tölti lábadozásának egy részét (She)
A rehabilitációs időszak egy részét hazájában tölti a kedden megsérült Lionel Messi, az FC Barcelona argentin válogatott labdarúgója.
márc. 9
8:01
Tenisz: Tommy Haas nem bízik az átütő visszatérésben (She)
Tommy Haas nem bízik abban, hogy harmadik vállműtétje után képes lesz visszanyerni korábbi formáját, és nem hiszi, hogy szerepelhet a német tenisz Davis Kupa-csapatban a spanyolok elleni áprilisi negyeddöntőben.
márc. 9
8:31
Tenisz: meglepetés Las Vegasban, Canast megverték (She)
Hatalmas meglepetés született a Las Vegas-i férfi tenisztorna elődöntőjében, az amerikai Sam Querrey két játszmában legyőzte a negyedik helyen kiemelt argentin Guillermo Canast.
márc. 9
9:26
Ökölvívás: Peter a Bokszvilágtanács új nehézsúlyú bajnoka (She)
Samuel Peter a Bokszvilágtanács (WBC) új nehézsúlyú bajnoka, miután technikai KO-val legyőzte Oleg Maszkajevet a mexikói Cancúnban rendezett címmérkőzésen.
márc. 9
9:32
WBC: Peter az új nehézsúlyú bajnok (Metropol)
Samuel Peter a Boksz Világtanács (WBV) új nehézsúlyú bajnoka, miután címmérkőzésen technikai KO-val legyőzte Oleg Maszkajevet a mexikói Cancúnban.
márc. 9
9:37
Kadett vívó Eb: két magyar bronzérem az utolsó előtti napon (She)
A magyar leány kardcsapat és fiú párbajtőr-válogatott egyformán bronzérmet szerzett az olaszországi Rovigóban zajló kadett vívó Európa-bajnokságon.
márc. 9
10:14
Ökölvívás: Haye egyesítette címeit cirkálósúlyban (She)
A cirkálósúlyú David Haye egyesítette világbajnoki címeit (WBA, WBC, WBO), miután legyőzte Enzo Maccarinellit.
márc. 9
10:19
Ökölvívás: Bedák Zsolt hivatásos mérlege továbbra is hibátlan (She)
Kilencedik hivatásos mérkőzésén is győztesen hagyta el a ringet Bedák Zsolt.
márc. 9
12:07
Rövid pályás gyorskorcsolya-vb: Heidum a legjobb magyar 1000-n (She)
Az amerikai Apolo Anton Ohno és a kínai Vang Meng nyerte az összetett pontversenyt a dél-koreai Kangnungban rendezett rövid pályás gyorskorcsolya-világbajnokságon.
márc. 9
13:39
Vízilabda, BEK: otthon győzött a Dunaújváros a negyeddöntőben (She)
Két góllal nyerte a BEK-negyeddöntős párharc első csatáját a Dunaújváros női vízilabdacsapata holland riválisával szemben.
márc. 9
14:03
Alpesi sí Vk: Mölgg első győzelme (Metropol)
Manfred Mölgg nyerte a férfi műlesiklást az alpesi sízők Világkupa-sorozatának szlovéniai állomásán, Kranjska Gorában.
márc. 9
15:05
Anglia: Distin állítja, nem volt szabálytalan Ronaldóval szemben (She)
A Portsmouth védője, Sylvain Distin úgy véli, szabályos eszközökkel állította meg Cristiano Ronaldót az FA-kupa negyeddöntőjének szombati mérkőzésén. A találkozót nagy meglepetésre 1?0-ra a vendég Portsmouth nyerte meg.
márc. 9
15:23
Otthonra lelt a REAC a száműzetésében (Blikk)
A soproni publikum befogadta a rákospalotai focistákat
márc. 9
15:45
Labdarúgás, Kolumbia: hatvan sérült a félbeszakadt rangadón (She)
Mintegy hatvan sérültje van annak a nézőtéri csatározásnak, amely a Deportivo Cali-America kolumbiai futballrangadó közben robbant ki szombat este. A játékvezető a 82. percben lefújta a találkozót.
márc. 9
16:06
Alpesi sí: Anja Pärson nyerte a szuperkombinációt (She)
A svéd Anja Pärson győzött a női szuperkombinációs versenyben az alpesi sízők Világkupa-sorozatának svájci állomásán, Crans Montanában.
márc. 9
16:18
Sílövészet: Neuner beérte Bailly-t az összetettben (She)
A német Kathrin Hitzer nyerte meg a nők 12.5 km-es tömegrajtos sílövő-számát az oroszországi Hanti-Manszijszkban.
márc. 9
16:20
Labdarúgás, Skót Kupa: az utolsó percben egyenlített a Celtic (She)
A 90. percben szerzett Jan Vennegoor of Hesselink-góllal 1-1-es döntetlent játszott a Skót Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Celtic.
márc. 9
16:23
Északi összetett: hazai siker az oslói sprintversenyen (She)
A norvég Petter L. Tande nyerte meg az oslói sprintversenyt az északi összetett Világkupa-sorozatban. Az összetettben továbbra is a német Ronny Ackermann vezet.
márc. 9
16:42
Férfi párbajtőr Vk, Stockholm: bronzérmes a magyar csapat (Metropol)
A harmadik helyen végzett a magyar csapat a férfi párbajtőrözők stockholmi Világkupa-versenyén.
márc. 9
16:46
Férfi párbajtőr Vk: bronzérmes a magyar csapat Stockholmban (She)
márc. 9
16:48
Kézilabda, női BL: a Zvezda jutott az elődöntőbe (She)
A Zvezda Zvenigorod együttesen 19-19-es félidő után 37-32-re legyőzte a dán Viborg együttesét, így az orosz csapat jutott a Bajnokok Ligájának elődöntőjébe.
márc. 9
16:57
Női párbajtőr Vk: Mincza és Nagy a nyolcaddöntőben búcsúzott (She)
Az olimpiai kvótáért még versenyben lévő Mincza-Nébald Ildikó a nyolcaddöntőben fejezte be szereplését a női párbajtőrözők szentpétervári Világkupa-versenyén.
márc. 9
16:59
Síugrás: Schlierenzauer magabiztos sikere Oslóban (She)
Az osztrák Gregor Schlierenzauer fölényesen nyerte meg az oslói síugró Világkupa-versenyt.
márc. 9
17:08
Tenisz: Serena tornagyőzelme Bangalore-ban (She)
Serena Williams nyerte az indiai Bangalore-ban rendezett női tenisztornát, miután a adöntőben 7:5, 6:3-ra verte meg a svájci Patty Schneidert.
márc. 9
17:25
Labdarúgás: Beckham gólja és tizenegyese sem volt elég (She)
Nagyszerű egyéni teljesítményt nyújtott David Beckham a dél-kínai tartományi válogatott elleni barátságos mérkőzésen.
márc. 9
17:30
Ausztria: Orosz Péter gólt lőtt a Salzburgnak (She)
Újabb gólt lőtt az osztrák bajnokságban Orosz Péter, a magyar csatár ezúttal a címvédő Salzburg elleni meccsen talált be, csapata mégis kikapott 2?1-re.
márc. 9
17:32
FA-kupa: újabb meglepetés, a Cardiff City búcsúztatta a Borót (She)
Hatalmas bravúrt hajtott végre a Cardiff City, a walesiek ugyanis a Middlesbrough-t búcsúztatták az angol FA-kupa negyeddöntőjében.
márc. 9
17:47
NB II: nyert a Mezőkövesd a BKV Előre ellen (She)
Vasárnap három mérkőzést játszottak le az NB II 17. fordulójából, keleten a Mezőkövesd 2?1-re verte meg a BKV Előrét, nyugaton az Integrál legyőzte a Barcsot, míg a Soroksár ikszelt Erzsébeten.
márc. 9
18:05
Premier League: a Tottenham hazai pályán ütötte ki a West Hamet (She)
Az angol bajnokság 29. fordulójában a Tottenham a West Hamet küldte haza egy négyessel, az Everton pedig Sunderlandből hozta el a három pontot.
márc. 9
18:13
Talmácsi a második körben az élre állt (Behaviour)
A címvédő Talmácsi a második helyről rajtolt Katarban, de már a második körben élre állt.
márc. 9
18:27
Női kézilabda BL: kikapott, de csoportelső az ETO (She)
Először a szezon során kikapott a Győri Audi ETO kézilabda csapata. A zöld-fehérek a Togliattitól kaptak ki 34-33 arányban. Ennek ellenére a győriek (mivel nem kaptak ki 6 gólnál többel) csoportelsőként jutottak tovább a középdöntő I. csoportjából, és a Zvezda Zvenigorod csapatával játszák az elődöntőt.
márc. 9
18:44
Gyorsasági motor, 125 kcm: Talmácsi Gábor 12. Katarban (She)
Talmácsi Gábor a 12. helyen végzett a szezonnyitó Katari Nagydíjon a gyorsasági motorkerékpáros világbajnokság 125 kcm-es kategóriájában.
márc. 9
18:46
Talmácsi sokáig vezetett, de a motorja nem bírta (Infostart)
A 12. helyen végzett Talmácsi Gábor a 125 köbcentisek között a gyorsasági motoros világbajnokság szezonnyitó Katari Nagydíján. Győzött csapattársa, a spanyol Sergio Gadea a sorozat történetének első villanyfényes versenyén.
márc. 9
18:46
Talmácsi rosszul kezdett Katarban (Behaviour)
A gyorsasági motoros világbajnokság idei első futamában Katarban Talmácsi Gábor 12. lett.
márc. 9
18:56
Jégkorong: büntetőkkel kapott ki a Dunaújváros Csíkszeredában (She)
A Dab.Extra.hu büntetőkkel vereséget szenvedett a HC Csíkszereda otthonában a jégkorong ob I elődöntőjében, így a három győzelemig tartó párharcban az erdélyi alakulat szerzett lépéselőnyt.
márc. 9
19:46
Kézilabda: kikapott a Dunaferr a női EHF-kupa negyeddöntőjében (She)
Egygólos vereséget szenvedett a Dunaferr női kézilabda-csapata a norvég Byasen otthonában az EHF-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.
márc. 9
19:48
Fedett pályás atlétikai vb: Szoboljeva és Lukjanyenko aranya (She)
Az orosz Jelena Szoboljeva világcsúccsal nyert a női 1500 méteres síkfutást a valenciai fedettpályás atlétikai világbajnokságon.
márc. 9
20:31
Katari Nagydíj, 250 kcm: Pasini nyert, Tóth Imre kiesett (She)
A 250 köbcentiméteresek veresenyét Mattia Pasini nyerte Katarban, a magyar Tóth-csapat versenyőzje Hector Barbera előtt. Tóth Imre technikai hiba miatt nem tudta befejezni a futamot.
márc. 9
23:21
Franciaország: az Olympique Lyon nyerte a rangadót (She)
A francia bajnokság vasárnap esti rangadóján a bajnokság két első helyzettje, a bajnok Lyon és a Bordeaux csapott össze.