2016. szeptember 4. vasárnap

szept. 4
19:18
Asztalitenisz: Póta Georgina párosban wt-versenyt nyert (She)
Póta Georgina – a svéd Matilda Ekholmmal az oldalán – megnyerte a csehországi Olomoucban rendezett asztalitenisz World Tour-versenyt nõi párosban.
szept. 4
19:20
Bologna: Nagyék edzője dühében lyukat ütött a falba (She)
Olaszországi információk szerint az olasz labdarúgó-bajnokságban szereplő Bologna vezetőedzőjének, Roberto Donadoninak eltört a keze az augusztus 28-i, Torino elleni mérkőzést követően.
szept. 4
19:22
Triatlon: olasz és német siker a középtávű Eb-n, Hankó feladta (She)
A férfiaknál az olasz Giulio Molinari, míg a nőknél a német Julia Gajer nyerte az ausztriai Walchsee-ben vasárnap rendezett középtávú triatlon Európa-bajnokságot.
szept. 4
19:24
Hitler a közmédiában (Behaviour)
A "Berlin-erődöt" védeni kényszerített gyerekkatonák képét közölték.
szept. 4
19:36
Sakkolimpia: kikaptak a férfiak, ismét nyertek a nők (She)
A férfi válogatott kikapott, míg a női ismét nyert a Bakuban zajló sakkolimpia harmadik, vasárnapi fordulójában.
szept. 4
19:54
Vb 2018: Skrtel kegyetlenül megtaposta Kane-t – videó (She)
A szlovák labdarúgó-válogatott Martin Skrtel butasága miatt emberhátrányba került az Anglia elleni világbajnoki selejtező mérkőzésen. A Fenebahce védője kíméletlenül megtaposta a földön fekvő Harry Kane-t, a játékvezető pedig második sárga lappal kiállította a magáról megfeledkező játékost.
szept. 4
19:56
Birkózás: négy érmet szereztek a mieink a junior-vb-n (She)
A franciaországi Maconban megrendezett junior-világbajnokságon a magyar birkózók kitettek magukért, hiszen minden fogásnemben szereztek érmet.
szept. 4
20:09
Vb 2018: Anglia a 95. percben döntött Nagyszombatban (She)
Az angol labdarúgó-válogatott Adam Lallana 95. percben szerzett góljával 1–0-ra győzött Nagyszombatban Szlovákia ellen. A meccs krónikájához tartozik, hogy a házigazda Martin Skrtel kiállítása miatt az 57. perctől kezdve emberhátrányban játszottak. A lengyelek kétgólos előnyről sem tudtak nyerni Kazahsztánban.
szept. 4
20:11
Kamion Eb: Kiss Norbert 6. és 4. Csehországban (She)
A címvédő Kiss Norbert, a Tankpool24-Mercedes magyar versenyzője előbb a hatodik, majd a negyedik helyen végzett a kamion Európa-bajnokság csehországi állomásának harmadik és negyedik futamán vasárnap.
szept. 4
20:27
Jégkorong: Norvégia, Szlovénia és Németország olimpiai induló (She)
A norvég, a szlovén és a német válogatott jutott ki a 2018-as pjongcsangi téli olimpia férfi jégkorongtornájára.
szept. 4
20:42
Vb-selejtezők: Győzelemmel debütált Big Sam (Agroinform)
95. percben szerzett góllal Anglia 1-0-ra nyert Szlovákiában, a lengyelek kétgólos előnyről adták döntetlenre meccsüket.
szept. 4
20:51
Kalasnyikovval lövöldözött - Megölt két embert az üzletember (Behaviour)
A nyomozók dolgát megnehezíti, hogy a férfi és a házához kiérkező emberek szökésben vannak.
szept. 4
21:03
szept. 4
21:05
PSG: a Juve-kiszemelt Matuidi távozni akart a nyáron (She)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1) szereplő Paris Saint-Germain középpályása, Blaise Matuidi távozni akart a nyáron, de a klubja meggátolta ebben.
szept. 4
21:07
Afrika-kupa: hihetetlen ünneplés a 39 éve várt kijutás után – videó (She)
Az ugandai labdarúgó-válogatott hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Comore-szigeteket, így biztossá vált, hogy 39 év után ismét részt vehet az Afrikai Nemzetek Kupáján, amelyet 2017-ben Gabonban rendeznek. A mérkőzés után több ezren lepték el a Mandela Nemzeti Stadion gyepét, ünnepelve a csapat nagy sikerét. Uganda utoljára az 1978-as tornán szerepelt, akkor a második helyen végzett.
szept. 4
21:09
Birkózás: négy magyar bronzérem a junior vb-n (She)
A magyarok négy bronzérmet nyertek a franciaországi Maconban rendezett junior birkózó-világbajnokságon
szept. 4
21:21
Sportlövészet: Péni István duplázott az ob-n (She)
Péni István a kisöbű szabadpuska fekvő és 3x40 lövéses összetett számában is győzött Nyíregyházán a sportlövők 50 méteres országos bajnokságán.
szept. 4
21:27
Lejárt a személyije, más nevet kapott (Behaviour)
A 76 éves kaposvári férfi a hivatal szerint nem az, akinek hitte magát.
szept. 4
21:39
Videó: erre még a felspannolt kommentátor sem számított (She)
Tunézia 4–1-re nyert hazai pályán Libéria ellen a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája selejtezőjében, így egyeneságon kijutott a 2017-es Gabonban rendezendő tornára. A második gólt szerző Taha Jasszin Kenisszi köszönetet mondhat a vendégek kapusának, aki borzalmas módon mozdult ki a kapujából. A kommentátor hangján lehet hallani, hogy még ő sem számított erre a hibára.
szept. 4
21:57
Jégkorong: fehérvári siker az ifj. Ocskay-emléktornán (She)
A házigazda Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata nyerte az Ifj. Ocskay Gábor Emléktornát, miután a vasárnapi döntőben 2–0-ra legyőzte a MAC Budapest együttesét.
szept. 4
22:51
Vb 2018: Lewa durvult – fojtogatott a „véres” könyöklése után (She)
A Kazahsztán–Lengyelország (2–2) labdarúgó világbajnoki selejtezőn a vendégek támadója, Robert Lewandowski többször is összeakaszkodott a hazai játékosokkal. Jeldosz Ahmetovot úgy lekönyökölte, hogy a védő orra vérezni kezdett, míg a csapatkapitányt, Bauyrzhan Islamkhant pedig fojtogatni kezdte, mert szerinte a középpályás durván szerelte. Az eset után a Bayern München játékosa sárga lapot kapott.
szept. 4
22:53
Vb 2018: könnyed győzelemmel kezdtek a címvédő németek (She)
Norvégia nem okozott gondot a világbajnok németeknek a vb-selejtező nyitányán, a Bayern München labdarúgói szállították a győzelmet a nationalelfnek. Joachim Löw 139. alkalommal ült a válogatott kispadján, így beérte Helmut Schönt. Rajta kívül már csak Sepp Herberger (167) irányította többször a németeket. A skótok idegenben győzték le Máltát, Románia a 96. percben, ikszes állásnál tizenegyest…
szept. 4
23:09
Vb 2018: Románia a 96. percben büntetőt kapott, drámai vége lett – videó (She)
Mint arról beszámoltunk, a román labdarúgó-válogatott a 96. percben megnyerhette volna a Montenegró elleni hazai világbajnoki selejtezőt, de Nicolae Stanciu jócskán a kapu fölé lőtte a büntetőt, így maradt az 1–1-es döntetlen.