Több ezer fős létszámleépítést hajt végre az Opel, tudta meg a Wirtschaftswoche. Az Opel menedzsmentje és a szakszervezet megállapodott abban, hogy a rüsselsheimi, az eisenachi és a kasiserslauterni üzemben dolgozóknak megnyitják...
A Julius Baer érdekes termékeket kínál ügyfeleinek, amikkel azok profitálhatnak az amerikai elnökválasztásból. A vagyonkezelő logikája alapján magunknak is összeállíthatunk választási részvénykosarakat.
Az Európai Unióban Hollandiában a legalacsonyabb az átlagos kórházban töltött napok száma, míg Magyarországon volt a legmagasabb a legutolsó összehasonlítható adatok szerint.
Első intézkedéseként 0,9 százalékos nyugdíjemelésről döntött az újonnan megalakult baloldali spanyol koalíciós kormány - jelentette be Pedro Sánchez miniszterelnök kedden Madridban.
Január 15-től, szerdától nemzeti zászlóval is kötelező feltüntetni a nagyobb boltok húspultjaiban kapható nem előrecsomagolt, friss sertéshúsok származási helyét - közölte Éder Tamás, a Magyar Húsiparosok Szövetségének elnöke.
Továbbra sem tudni, honnan teremtik elő a hiányzó 20 milliárd forintot az állatkerti Biodóm befejezéséhez. Fürjes Balázs az InfoRádiónak adott interjújában elmondta, hogy a Fővárosi Állat- és Növénykert területén épülő Pannon Park és Biodóm építésére már biztosított plusz forrásokat a kormány, a továbbiakat az állatkert vezetőségének kell megoldani
A magyar származású Tomasz Kristóf 24 évesen cégtulajdonos és sikeres üzletember, aki tanácsadóként külföldi cégek németországi alapítását és piacra lépését segíti. Cégének weboldala a GmbH-UG.com három kontinens számos országából szolgálja ki és teszi elégedetté ügyfeleit.
Enyhe csökkenéssel nyitottak kedden a New York-i tőzsde irányadó indexei, az előző napok újabb rekordjai után a befektetők kivárnak, jóllehet a JP Morgan vártnál kedvezőbb beszámolójával jól indult az amerikai vállalatok negyedik negyedéves gyorsjelentési szezonja.
Az évek óta tartó és egyre szorítóbb piaci környezetben az áremelkedési hullám az ellátásban meghatározó szerepet betöltő hazai sütőipari vállalatokat is elérte, amely hatással van a legalapvetőbb élelmiszer, a kenyér előállítására...
Kezdetét vette a gyorsjelentési szezon az Egyesült Államokban. Bár eddig viszonylag szép számokat jelentettek a sort nyitó amerikai bankok, a fontosabb tőzsdei indexek vegyesen kezdték a kereskedést.
Azt már mindenki kívülről tudja, hogy a hitelezési láz milyen mértékben tombol Magyarországon, azt azonban kevesen gondolnák, hogy a folyamatosan növekvő kihelyezett hitelösszeggel egy időben az összes eladósodott ügyfél száma csökkent...
A születés, a tartás helye és a vágás helye dönti el azt, hogy milyen zászlót kell kitűzni. Abban az esetben, ha ez a három megegyezik, akkor származási helyként ezt az országot kell megjelölni.
Az Ausztrália keleti partján tomboló bozóttüzek szeptember óta körülbelül 400 millió tonna szén-dioxidot küldtek a Föld légkörébe, ami több a 116 legalacsonyabb kibocsátású ország összesített éves kibocsátásánál is – írja az MIT Technology Review nyomán a Qubit. A 2018-as kaliforniai tűzvészhez képest kilencszeres az ausztráliai tüzek eddigi szénlá
A kártyakibocsátó gigász, a Visa megvásárolja a Plaid fintech-céget egy 5,3 milliárd dolláros üzletben. A vevő ezzel elmélyíti a Szilícium-völgyhöz fűződő kapcsolatait és új piacokhoz jut. Nemrég a Revoluttal is partnerségre lépett.
A bankok napja volt a tőzsdéken a mai az amerikai gyorsjelentések miatt, itthon azonban mindhárom nagy cég részvényei estek. A forint erősödött az inflációs adat nyomán. Kilőtt a bitcoin, talán egy hír miatt.
A Duna House lakásárindexeinek többsége hosszú évek óta először mutatott csökkenést 2019 utolsó negyedévében, a legnagyobb visszaesést a panellakások mutatják, a fővárosban, valamint a keleti és nyugati országrészben is esett ennek a lakástípusnak az ára tavaly az utolsó három hónapban. Az árakra az is hatott, hogy decembert - az elmúlt három évet
Több alkalommal írtunk már arról, hogy kétszámjegyű hozammal kecsegtet a babaváró hitel felvétele és MÁP+ kötvénybe való befektetése még azok számára is, akik nem vállalnak gyermeket. De mi van, ha kihagyjuk a számításból a babaváró...
A közbeszerzések kapcsán a fővárosi fürdők is reflektorfénybe kerültek. Ehhez találtunk egy érdekes adalékot, mely szerint a bérekhez képest az egyik legdrágábbak a budapesti fürdők. Még a hazai kedvezménykártyával is csak középmezőnyben vagyunk. A turisták verik fel az árakat? Vagy a bérek túl alacsonyak?
Az Egyesült Államok arra kéri a briteket, hogy hagyják ki a Huawei technológiáit az 5G-hálózatuk építéséből. Hétfőn állítólag egy delegációt is küldtek az Egyesült Királyságba annak érdekében, hogy a kínai technológia veszélyeiről meggyőzzék a briteket. Az angolok egyelőre még nem adták be a derekukat, csak annyit közöltek, hogy „elsődleges priorit
Sokat formálódott az agrárkamara adóreform koncepciója: új kategóriát és más adómentességi határokat is tartalmaz. Ezt már a Pénzügyminisztériummal is egyeztették.
Több repülőgép gyártását mondták vissza a Boeing ügyfelei, mint ahány új megrendelést gyűjtött a cég, így a 2019-as évet mínusz 87 eladott géppel zárta a chicagói székhelyű társaság.
A vállalatoknak nyújtott állami támogatások visszaszorítását szorgalmazta az Egyesült Államok, Japán és az Európai Unió, amelynek magas rangú képviselői kedden Washingtonban írtak alá közös nyilatkozatot.
Tavaly Budapest volt a győztes, idén Hévíznek is lehetősége van arra, hogy elnyerje a legkedveltebb európai úti cél, vagyis a European Best Destination címet, amelyre szerdától lehet szavazni.
Több repülőgép gyártását mondták vissza a Boeing ügyfelei, mint ahány új megrendelést gyűjtött a cég, így a 2019-as évet mínusz 87 eladott géppel zárta a chicagói székhelyű társaság.
Több repülőgép gyártását mondták vissza a Boeing ügyfelei, mint ahány új megrendelést gyűjtött a cég, így a 2019-as évet mínusz 87 eladott géppel zárta a chicagói székhelyű társaság.
Első alkalommal lett a világ leggazdagabb labdarúgó klubja a Barcelona, amely a legnagyobb hazai riválisát, a Real Madridot előzte meg a Deloitte rangsorában. A listát az öt nagy bajnokság csapatai uralják.
Írt egy 15 pontból álló listát Doug Kass, a Seabreeze Partners Management alapkezelő elnöke olyan potenciális eseményekről, melyeknek jelentős politikai és gazdaság hatásai lehetnek 2020-ban. A magát „igazságkereső cinikusnak” tartó befektető csupa olyan eshetőséget sorolt fel, melynek előfordulási valószínűsége a szélesebb szakmai konszenzus szeri
A volt evások január 1-je óta áfaalanynak minősülnek, ami azzal jár, hogy legkésőbb január 15-ig be kell jelenteniük, hogy adófizetési kötelezettségüknek hogyan kívánnak eleget tenni – hívja fel a figyelmet az adóhatóság a honlapján.
Kollektív lemondással fenyegetőzött Franciaországban több mint 1200 kórházi orvos kedden az egészségügyi minisztériumhoz intézett levelében, amennyiben Agnes Buzyn tárcavezető nem kezd azonnal egyeztetéseket a kórházak költségvetésének és az egészségügyi dolgozók fizetésének emeléséről.
A volt evások január 1-je óta áfaalanynak minősülnek, ami azzal jár, hogy legkésőbb január 15-ig be kell jelenteniük, hogy adófizetési kötelezettségüknek hogyan kívánnak eleget tenni - hívja fel a figyelmet az adóhatóság a honlapján.
Etefon növényvédőszer-maradékot találtak a Lidlben árusított lédig fürtös paradicsomon, ezért az üzletlánc azt kéri, aki a termékből vásárolt, ne fogyassza el, hanem vigye vissza bármelyik üzletükbe, ahol a vételárat nyugta nélkül is visszatérítik.
A Citigroup is a vártnál jobb negyedéves számokkal örvendeztette meg a befektetőit, miután 1,90 dolláros EPS-t jelentett a várt 1,83 dollárral szemben.
A volt evások január 1-je óta áfaalanynak minősülnek, ami azzal jár, hogy legkésőbb január 15-ig be kell jelenteniük, hogy adófizetési kötelezettségüknek hogyan kívánnak eleget tenni - hívja fel a figyelmet az adóhatóság a honlapján.
Kezdetét vette a gyorsjelentési szezon az Egyesült Államokban. Bár eddig viszonylag szép számokat jelentettek a sort nyitó amerikai bankok, a fontosabb tőzsdei indexek vegyesen zárták a kereskedést.
Miközben az amerikai részvényindexek új csúcsra mentek Donald Trump nyilatkozatára és arra, hogy az amerikai-iráni feszültség enyhülni látszik, az olaj árfolyama beszakadt a mai kereskedésben - írja a Portfolio.
A héten jelenik meg az a több ezer oldalnyi anyag, amivel Magyarország 2050-ig tartó klímastratégiáját alapozzák meg, jelentette be Palkovics László innovációs és technológiai miniszter. Mint megírtuk: Orbán Viktor szerdai évadnyitó sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy a kormány külön energia- és klímapolitikai akciótervet is kidolgoz - olvashat
A nemzetközi adózás területén a világszerte bevezetett reformok, illetve a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (Oecd) digitális gazdaság adóztatását célzó erőfeszítései elbizonytalanítják a vállalatokat – derül ki az EY hétszáz adóvezető megkérdezésével készült globális felméréséből. A legtöbben a transzferárazás területén számítanak