Sportolók kisiklott élete, győztesek a padlón (Blikk)
Bedák az olimpiáért bokszol
okt. 21
8:44
NHL: nyolcadik győzelmét aratta az Ottawa Senators (She)
Kilencedik meccsén nyolcadik győzelmét aratta az Ottawa Senators együttese az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság (NHL) tizenhatodik játéknapján. Idegenben szétlövéssel kapott ki a New York Rangers, így hét meccsel a háta mögött jelenleg sereghajtó a liga Atlanti csoportjában.
okt. 21
8:44
Talmácsi győzött, 10 pont az előnye az utolsó futam előtt (Infostart)
Talmácsi Gábor idei harmadik nagydíj-győzelmét megszerezve első lett a gyorsasági motoros világbajnokság Malajziai Nagydíján, a 125 köbcentis kategóriában. A világbajnoki pontversenyben 10 pontra növelte az előnyét Héctor Faubellel szemben. November 4-én, Valenciában dől el, megnyeri-e a világbajnokságot - ha akkor is a dobogóra tud állni, Faubel eredményétől függetlenül ő a világbajnok.
okt. 21
9:19
Adriano, AS Roma: Butaságom története (Infostart)
Az olasz lapok szerint a 2007-2008-as bajnokság eddigi leglátványosabb mérkőzését hozta a Roma és a Napoli fővárosi csatája. A nyolcgólos mérkőzésen játszott egy magyar játékos, Garics György is. A szombat este másik találkozóján az Inter idegenben, győzte le a Regginát. A gólt Adriano szerezte.
okt. 21
9:25
Benik megállíthatatlan (Blikk)
NYIRÁD – Nincs ellenfele Benik Balázsnak (28) a Nyirád-ralin. Az országos bajnokság hetedik futamán eddig minden a címvédő elképzelései szerint alakult: miután legnagyobb riválisa, Turi Tamás (40) nem tudott rajthoz állni, nincs, aki megszorítsa. A Ford Focus WRC kormánya mögött ülő pilóta nyolc gyorsasági szakaszt követően több mint egy perccel előzi meg a második helyezettet
okt. 21
10:16
Kikapott a Barcelona és a Real Madrid is (Infostart)
A Barcelona, majd a Real Madrid is kikapott a spanyol bajnokság 8. fordulójának szombati játéknapján. Bizonyára mindkét gárda megsínylette a válogatott mérkőzések miatti szünetet, kulcsemberei utazgatását, illetve a szerdai mérkőzéseken szerzett sérüléseket - de az Espanyol két gólját két olyan futballista szerezte, aki egy héttel korábban a spanyol válogatottban is gólt szerzett a dánok elleni…
okt. 21
10:16
Argentína: Maradona bírálja az argentin válogatott játékát (She)
Diego Maradona, az argentinok legendás labdarúgója elégedetlen hazája válogatottjának a világbajnoki selejtezőkön mutatott játékával.
okt. 21
10:16
Polgár Judit negyedik, kínai siker Bilbaóban (Metropol)
Polgár Judit a negyedik helyen végzett az úgynevezett vaksakk Világkupán, a bilbaói nemzetközi sakkfesztivál kiemelt eseményén, melyet a kínai Hsziang Pu (Xiang Bu) nyert meg.
okt. 21
10:18
Jégkorong ob I: újpesti siker (Metropol)
Bár az első harmadot elvesztette, végül magabiztosan nyert az Újpest az SC Csíkszereda ellen a jégkorong ob I-ben.
okt. 21
10:33
Férfi röplabda CEV Kupa: kikapott a Kecskemét (Metropol)
A Kecskemét három játszmában vereséget szenvedett az Arona Tenerife otthonában a férfi röplabda CEV Kupa első fordulójában, a 16 közé jutásért zajló párharc első mérkőzésén.
okt. 21
11:33
Talma megnyerte a Malajziai Nagydíjat! (Blikk)
A magyar versenyző tíz pontra növelte előnyét a valenciai zárófutam előtt.
okt. 21
12:11
Hegymászás: magyar lavinaáldozat Stájerországban (She)
Az osztrák hegyi mentők szerint kevés az esély arra, hogy életben találhatják azt a magyar állampolgárt, akit szombaton maga alá temetett a lavina a stájerországi Hochschwab hegységben.
okt. 21
13:32
Női röplabda NB I-es ligabajnokság: Vasas-siker (Metropol)
A Vasas három játszmában nyert a Miskolc ellen a női röplabda NB I-es ligabajnokság egyetlen vasárnapi mérkőzésén.
okt. 21
14:50
FTC: Nem fogadnak, fogadkoznak! (Blikk)
Keseregnek a Ferencváros labdarúgói.
okt. 21
14:56
Túlsúlyban az olaszok az Aranylabda idei 50 jelöltje között (Infostart)
A France Football francia szaklap nyilvánosságra hozta annak az 50 labdarúgónak a nevét, akik idén elnyerhetik az Aranylabdát.
okt. 21
15:28
Nyírád-rali: Benik Balázs az élen végzett és már bajnok (She)
Megvédte bajnoki címét Benik Balázs, miután megnyerte az I. Nyírád-ralit, az országos bajnokság hetedik, utolsó előtti futamát, s ezzel behozhatatlan előnyre tett szert.
okt. 21
15:39
Hetvenöt éves a legutóbbi BEK-döntős magyar futballedző (Infostart)
Születésnapját ünnepli a legutóbbi, BEK-döntős magyar edző. Csernai Pál edzői pályafutásának nagy részét az NSZK-ban töltötte, pályafutása legsikeresebb éveiben a Bayern Münchennél dolgozott. Ma, október 21-én ünnepli 75. születésnapját.
okt. 21
16:39
Bécs-Pozsony-Budapest szupermaraton: Bogár őrzi a második helyét (Metropol)
A lengyel Jaroslaw Janicki győzött a Bécs-Pozsony-Budapest szupermaraton harmadik szakaszán. Másodikként az orosz Anatolij Kruglikov ért célba, mögötte Bogár János minimális hátránnyal harmadikként teljesítette a 64 kilométeres távot.
okt. 21
16:49
Ökölvívás, női Eb: három érmet szerzett a magyar csapat (She)
Egy-egy arany-, ezüst-, és bronzérmet szerzett a magyar válogatott a dániai Veljében rendezett női ökölvívó Európa-bajnokságon.
okt. 21
17:05
Labdarúgó NB II: hengerelt és élre állt a Felcsút (Metropol)
A labdarúgó NB II 11. fordulójának vasárnapi mérkőzésein: Keleti csoport: BKV Előre-Orosháza 3-1 (1-1) - a találkozó 50 perc késéssel kezdődött, mert meghibásodott a vendégcsapatot szállító autóbusz.
okt. 21
17:21
Tovább tart a Milan vesszőfutása (Infostart)
Továbbra sem megy az AC Milannak az olasz labdarúgó-bajnokságban: a piros-feketék a 8. fordulóban az Empolitól kaptak ki hazai pályán.
okt. 21
17:36
Bécs-Pozsony-Budapest: Bogár őrzi a második helyét (She)
okt. 21
17:54
Bodrogi nyerte meg a Nemzetek időfutamát (Metropol)
Bodrogi László nyerte meg a Nemzetek időfutama elnevezésű kerékpárversenyt a franciaországi Vendée tartományban.
okt. 21
17:58
Kerékpár: Bodrogi nyerte meg a Nemzetek időfutamát (She)
okt. 21
18:09
Hollandia: Bodor gólja sem volt elég a győzelemhez a Rodának (She)
A holland labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójában hazai pályán 1-1-es döntetlenre végzett Bodor Boldizsár együtese, a Roda Kerkrade az Utrecht ellenében. Otthon kapott ki Louis Van Gaal együttese, az AZ Alkmaar az SC Heerenveen házigazdájaként, a győztes gólt Afonso Alves szerezte korábbi csapata ellen.
okt. 21
18:52
Bundesliga 2: Torghelle Sándor gólt szerzett a Paderborn ellen (She)
Megszerezte harmadik gólját a német másodosztályú bajnokságban Torghelle Sándor, a Carl Zeiss Jena csatára a Paderborn ellen. A vasárnap délutáni idegenbeli találkozón végül 2-2-es döntetlenre végzett a kiesőzónában tanyázó, edzőváltáson is átesett Jena.
okt. 21
19:07
Nalbandian nem mindennapi mesterhármasa (Infostart)
Az első helyen kiemelt, címvédő Roger Federer három játszmában kikapott az argentin David Nalbandiantól a 2,45 millió dollár összdíjazású, madridi fedettpályás férfi tenisztorna döntőjében.
okt. 21
19:23
Győzelem nélkül maradtak a magyarok a Bundesligában (Infostart)
A Hannover és a Karlsruhe sem tudott nyerni a német labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában.
okt. 21
19:52
Hoppá! Räikkönnen lett a világbajnok! (Behaviour)
Kimi Räikkönnen, a Ferrari finn pilótája nyerte az 58. Forma-1-es gyorsasági világbajnokság tizenhetedik, utolsó futamát, a Brazil Nagydíjat, és ezzel megszerezte első vb-címét. Csapattársa, a hazai közönség előtt szereplő Felipe Massa végzett a második helyen a brazil GP-n, míg a vb-címvédő spanyol Fernando Alonso (McLaren-Mercedes) a harmadik lett. A világbajnokság második helyét a brit újonc…
okt. 21
19:56
Kimi Räikkönen az új világbajnok! (Infostart)
Négy nappal 28. születésnapja után Kimi Räikkönen megszerezte pályafutása első Forma-1-es világbajnoki címét. A Ferrari finn pilótája megnyerte a szezonzáró Brazil Nagydíjat csapattársa, Felipe Massa előtt, a spanyol Fernando Alonso (McLaren-Mercedes) a harmadik lett. Az angol Lewis Hamilton a hetedik helyen ért célba.
okt. 21
20:13
BL: Kassai Viktor vezeti a Dinamo Kijev - Manchester United meccset (She)
okt. 21
20:18
Premiership: a West Ham sima sikere a Sunderland ellen (She)
Kétgólos győzelmet aratott a West Ham együttese az angol élvonalbeli bajnokság tizedik fordulójának vasárnap esti mérkőzésén a Sunderland ellen hazai pályán.
okt. 21
20:18
Férfi röplabda NB I-es ligabajnokság: eredmények (Metropol)
A férfi röplabda NB I-es ligabajnokság kiemelt csoportjának vasárnapi mérkőzésein: Csepel-Dág KSE 3-2 (24, -24, -19, 23, 13)
okt. 21
20:29
Mourinho Olaszország felé venné az irányt (Infostart)
José Mourinho egyértelműen kijelentette: nem akar az angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya lenni.
okt. 21
20:51
Jégkorong ob I: acélos Acélbikák Miskolcon, vendégsiker (She)
Az Acélbikák voltak a találkozó esélyesei, és a papírformának megfelelően hozták is a számukra kötelező győzelmet. A vendégek végig meggyőzőbben játszottak, helyzeteiket kihasználták, míg a miskolciak a hajráig olykor még kettős emberelőnyből sem tudtak a kapuba találni. A Macik játékából hiányzott az átütőerő, szépítő góljukat is csak az 53. percben szerezték.
okt. 21
21:01
Távlovas és távhajtó ob: Ódor negyedszer bajnok (She)
Ódor Enikő negyedszer lett magyar bajnok Izsákon, a távlovas és távhajtó ob ötödik, utolsó fordulója után.
okt. 21
21:02
Jégkorong ob I: Miskolcon nyert a Dunaújváros (Metropol)
A jégkorong ob I-ben: Miskolci Jegesmedvék - Dab.Extra.hu 1-4 (0-1, 0-2, 1-1)
okt. 21
21:04
Távlovas és távhajtó ob: Ódor negyedszer bajnok (Metropol)
okt. 21
21:06
Anthony Hamilton: "Jövőre ismét megpróbáljuk!" (Infostart)
Anthony Hamilton nem bosszankodott azt követően, hogy fia az utolsó két futamon elveszítette a Forma-1-es világbajnoki címet.
okt. 21
22:02
Franciaország: az elszórt pontok miatt csak második a Nancy (She)
A francia elsőosztályú labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának vasárnapi játéknapján a Nancy hazai környezetben nem tudta legyűrni a Sochaux együttesét, a döntetlen azt jelenti, hogy a címvédő Lyon maradt az élen. Bár a Nancy két meccsel így is kevesebbet játszott.
okt. 21
22:13
Jégkorong, ob I: tíz gólt lőtt, de csak hárommal nyert az FTC-NZ (She)
Az élvonalbeli jégkorong-bajnokság alapszakaszában nem aprózták el az FTC-Érsekújvár - Alba Volán összecsapás résztvevői a dolgokat, hiszen a két gárda játékosai összesen tizenhét gólt szereztek, a hazaiak tíz, a vendégek hét alkalommal voltak eredményesek.
okt. 21
23:11
Válságban a Milan, Del Piero góljával nyert a Juve (Infostart)
A meglepetések hétvégéje volt a nemzetközi futballéletben. Első vereségét szenvedte el a Real Madrid és a Barcelona, tovább tart a Milan válsága. A Liverpool megnyerte a Mersey-parti derbit, az Inter, az Arsenal és a Bayern győzelemmel erősítette meg a helyét bajnoksága táblázatának élén.
okt. 21
23:11
Franciaország: Zenden góljával győzött a Marseille (She)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának vasárnap esti találkozóján az Olympique Marseille együttese a holland Boudewijn Zenden találatával legyőzte a Lens csapatát.
okt. 21
23:22
Spanyolország: kiütéses Atletico-siker a Zaragoza ellen (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának vasárnapi játéknapján az Atletico Madrid hazai környezetben kiütéses, 4-0-s győzelmet aratott a Zaragoza ellen.