Az olimpiai és világbajnok már most elkezdte a felkészülést a pekingi játékokra
okt. 28
0:18
Talmácsi egy hét múlva ünnepelni akar (Blikk)
A gyorsasági motoros-világbajnoki cím felé vezető utolsó nagy lépésre készül Talmácsi Gábor. A 125 köbcentis kategória éllovasa jövő vasárnap teheti fel a koronát szenzációs szereplésére.
okt. 28
0:19
La Liga, 9. forduló: pontosan távozhatott a Betis Bilbaóból (She)
A Liga, a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában a Betis gólnélküli döntetlent játszott Bilbaóban az Athletic vendégeként. A hazaiak a negyedik, a vendégek az ötödik döntetlenjüket érték el a szezonban.
okt. 28
0:22
Hamilton lett a palimadár (Blikk)
A világsajtó szerint a saját hibájából vb-t vesztett Lewis Hamilton volt a palimadár
okt. 28
7:29
MLB: harmadszor is győzött a Boston Red Socks (She)
Két győztes összecsapás után harmadszor is diadalmaskodott a Boston Red Socks a Colorado Rockies ellen az észak-amerikai profi baseball-liga (MLB) nagydöntőjében. A négy győzelemig tartó párharc állása így 3-0 a Boston javára.
okt. 28
7:40
NHL: kiütéses vereséget szenvedett az Islanders (She)
Mindkét New York-i csapat vereséget szenvedett hazai pályán, a Rangers ?megúszta? négy góllal, ám az Islanders kétszer ennyit kapott. Nagyon megy a szekere az Ottawa Senatorsnak, hiszen kilencedszer is nyerni tudott. Az áldozat ezúttal a New Jersey Devils volt idegenben.
okt. 28
8:52
USA: Beckham is játszik a kaliforniai tűzvész károsultjaiért (She)
A tervek szerint David Beckham is szerepel azon a jövő vasárnapi jótékonysági futballmérkőzésen, amelynek a bevételét a dél-kaliforniai tűzvész károsultjainak ajánlják fel a szervezők.
okt. 28
9:56
Ökölvívó-vb, Chicago: Szili István nem jutott a tizenhat közé (She)
Szili István nem jutott be a legjobb 16 közé a Chicagóban zajló olimpiai kvalifikációs ökölvívó-világbajnokságon.
okt. 28
11:32
NHL: Patrice Bergeron súlyos sérülést szenvedett (She)
Egy ütközést követően kórházba került Patrice Bergeron, az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL)szereplő Boston Bruins játékosa. A kanadai korongost a Philadelphia Flyers elleni mérkőzés első harmadának végén lökte nagy erővel palánkra Randy Jones.
okt. 28
12:25
Vízilabda LEN Kupa: az Eger csoportelsőként jutott tovább (She)
Csoportelsőként jutott a legjobb tizenhat közé az Eger a férfi vízilabda LEN Kupában, mivel vasárnap legyőzte a Savonát.
okt. 28
12:46
Vízilabda LEN Kupa: a Szeged is elsőként lépett tovább (She)
Az Egerhez hasonlóan a Szeged is csoportelsőként került a legjobb 16 közé a férfi vízilabda LEN Kupában: a csongrádi alakulat a Sibenik után a WPC Beograd együttesét is legyőzte.
okt. 28
14:00
Úszás, Szingapúr: rövidpályás világcsúcs 100 méter női háton (She)
Rövidpályás világcsúcsot állított fel a 100 méteres női hátúszásban Natalie Coughlin.
okt. 28
14:45
West Ham United: Bellamy továbbra sem egészséges (She)
Alan Curbishley, a West Ham United menedzsere elmondta sajtónak, hogy a csapat még egy ideig nem számíthat kulcsjátékosára, a sérülés miatt a pihenni kényszerülő Crai Bellamyra (képünkön).
okt. 28
15:13
Alpesi sí Vk: a norvég Svindal sikere műlesiklásban (She)
A norvég Aksel Lund Svindal (képünkön) nyerte a férfiak óriás-műlesiklását az alpesi sízők Világkupa-sorozatának nyitóversenyén, az ausztriai Söldenben.
okt. 28
15:56
Tenisz, Linz: Hantuchova legyőzte Schnydert és megnyerte a tornát (She)
A szlovák Daniela Hantuchova sikerével zárult a linzi tenisztorna. A második helyen kiemelt versenyző a döntőben 6:4, 6:2-re verte a svájci Patty Schnydert.
okt. 28
16:02
NB II: idegenben nyert a Szolnok, pontokat vesztett a Vác (She)
A Szolnok idegenben győzte le a Bőcs együttesét a labdarúgó NB II Keleti csoportjában, a Vác ellenben pontokat vesztett a sereghajtó Mezőkövesd otthonában.
okt. 28
16:21
Románia: Marius Lacatus lett a Steaua csapatának új edzője (She)
Massimo Pedrazzini helyét a klub egykori sztárjátékosa, Marius Lacatus veszi át a Steaua Bucuresti kispadján - jelentette be Gigi Becali klubtulajdonos.
okt. 28
16:45
Anglia: pontot szerzett Boltonban az Aston Villa csapata (She)
A Bolton hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott az Aston Villa ellen a Premier League 11. fordulójában. A hazaiaknál ezen a találkozón mutatkozott be az új edző, Gary Megson.
okt. 28
16:58
Hollandia: Babosék négygólos győzelmet arattak, Fehérék kikaptak (She)
Babos Gábor és Vadócz Krisztián végig a pályán volt az eddig a góllövéssel hadilábon álló, de most a Groningent kiütő NEC Nijmegenben. Hrepka Ádám nem lépett pályára.
okt. 28
17:10
Folytatta hazai vesszőfutását a Milan (Infostart)
A Milan 1-0-ra kikapott a vendég Romától az olasz labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában.
okt. 28
17:21
Tenisz, Basel: Roger Federer idei hetedik tornagyőzelme (She)
Roger Federer két játszmában legyőzte Jarkko Nieminent a baseli tenisztornán, ezzel megerősítette vezető helyét a világranglista élén.
okt. 28
17:27
Anglia: az újonc Derby County otthonában nyert az Everton (She)
Az Everton együttese kétgólos győzelmet aratott az újonc Derby County otthonában az angol labdarúgó-bajnokságban.
okt. 28
17:45
Tenisz, Lyon: Sebastien Grosjean idei első tornagyőzelme (She)
A hazai közönség előtt szereplő Sébastien Grosjean nyerte a 680 250 euró összdíjazású lyoni fedettpályás férfi tenisztornát, miután két szoros játszmában győzött honfitársa, Marc Gicquel ellen.
okt. 28
17:47
Sakk: döntetlennel zárult a Lékó Péter-Vaszilij Ivancsuk csata (She)
Döntetlennel zárult a világranglistán második ukrán Vaszilij Ivancsuk és a rangsorban ötödik Lékó Péter Munkácson rendezett, tizenkét játszmás rapidsakk-párosmérkőzése.
okt. 28
17:58
Döntetlennel zárult a Lékó-Ivancsuk csata (Metropol)
okt. 28
18:10
Skócia: kikapott a Rangers a Dundee United otthonában (She)
Elszenvedte harmadik vereségét is a skót nemzeti bajnokságban a Glasgow Rangers együttese, a Dundee United otthonában szenvedtek 2-1-es vereséget a Bajnokok Ligájában álomrajtot vett glasgow-iak.
okt. 28
18:12
Tenisz, Szentpétervár: Murray legyőzte a döntőben Verdascót (She)
A brit Andy Murray két játszmában, 1 óra 17 perc alatt nyert a spanyol Fernando Verdasco ellen az egymillió dollár összdíjazású szentpétervári fedettpályás férfi tenisztorna döntőjében.
okt. 28
18:16
Anglia: a Tottenhamnek továbbra sem megy, vereség a ráadásban (She)
Az új Tottenham-edző, Juande Ramos már ott volt a lelátón a Blackburn elleni bajnokin, de azt kellett látnia, hogy a londoniak újra vereséget szenvednek a bajnokságban.
okt. 28
18:22
Torna, Stuttgart: Berki a különversenyt is megnyerte (She)
A lólengés szombati döntőjében diadalmaskodó Berki Krisztián a vasárnapi, úgynevezett winner-finálét is megnyerte a stuttgarti tornász Világkupán.
okt. 28
18:24
Férfi röplabda CEV Kupa: a 16 között van a Kaposvár (She)
A Kométa-Kaposvár a görögországi visszavágón is nyerni tudott a férfi röplabda CEV Kupa 1. fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.
okt. 28
18:35
Svédország: az IFK Göteborg csapata nyerte a bajnokságot (She)
Az IFK Göteborg 1996 óta az első bajnoki címét ünnepelheti, miután 2-0-ra legyőzte a Trelleborg együttesét a svéd pontvadászatban.
okt. 28
18:47
Janics Natasa: "Kovács Katival kitartottunk egymás mellett" (Infostart)
Egyesben nagy csatát, párosban pedig újabb sikereket vár Kovács Katalinnal Janics Natasa, a Szeged kétszeres olimpiai bajnok kajakozója. A sikerpáros tavasszal ismét összeülhet, és ha legyőzi a Paksy Tímea, Benedek Dalma kettőst, akkor eséllyel indulhat a címvédésért a pekingi olimpiára. Janics Natasa az InfoRádió Gólvonal című sportmagazinjában beszélt terveiről, az alábbiakban a beszélgetés…
okt. 28
19:11
Ismét hátrányból fordított a Real (Infostart)
A címvédő Real Madrid 3-1-re győzött a vendég Deportivo La Coruna ellen a spanyol labdarúgó-bajnokságban. A fővárosi együttes hátrányból fordított, és továbbra is vezeti a tabellát.
okt. 28
19:16
Liverpoolban sem bukott el az Arsenal (Infostart)
A listavezető Arsenal 1-1-es döntetlent harcolt ki a Liverpool otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának rangadóján.
okt. 28
19:52
Női kosárlabda NB I: hatvanpontos soproni győzelem Újbudán (She)
Hatvanpontos győzelmet arattak a soproni hölgyek a BEAC otthonában, a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján. A vendégeknél Gorbunova lehengerlő volt, Németh és Horti is nagy formában játszott.
okt. 28
19:54
Ökölvívó-vb, Chicago: Bedák Pál kiesett, nem jutott be a 16 közé (She)
Az előző vb-n ezüstérmes Bedák Pál kikapott az orosz David Ajrapetjantól, így nem jutott be a legjobb 16 közé a Chicagóban zajló olimpiai kvalifikációs ökölvívó-világbajnokság 48 kilós súlycsoportjában.
okt. 28
20:29
Férfi kosárlabda NB I: tizennégy ponttal nyert a Falco (She)
A Falco együttese hazai pályán tizennégy ponttal verte meg a vendég Atomerőműt a férfi kosárlabda NB I-ben.
okt. 28
20:35
Női kosárlabda NB I: idegenben nyert a BSE, otthon a Szolnok (She)
A BSE együttese a Győr vendégeként, míg a Szolnok hazai pályán a Zala Volán-ZTE ellen nyert az UNIQA női kosárlabda NB I-ben.
okt. 28
20:47
Röplabda, férfi CEV-kupa: az 1. fordulóban kiesett a Kecskemét (She)
okt. 28
20:49
Sakkcsapat Európa-bajnokság: győzelemmel kezdtek a magyarok (She)
okt. 28
21:12
Jégkorong OB I: tíz góllal verte az Alba Volánt az SC Csíkszereda (She)
Az SC Csíkszereda együttese tíz góllal verte az Alba Volánt a jégkorong OB I-es bajnokságban.
okt. 28
22:25
Jégkorong OB I: idegenben verte a Dunaújváros az FTC-t (She)
okt. 28
22:37
Ritmikus gimnasztika országos bajnokság: Vass Dóra sikere (She)
okt. 28
22:44
Serie A: gólnélküli döntetlent ért el a Fiorentina Genovában (She)
Gólnélküli döntetlent játszott egymással a Genoa és a Fiorentina együttese az olasz labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának zárómérkőzésén.
okt. 28
22:44
Majdnem negyedszázada nem kezdett ilyen rosszul a Milan, de Ancelotti nem változtat (Infostart)
A Real Madrid és a Barcelona, ha nem is könnyen, de győzött. a Liverpool és az Arsenal rangadója döntetlenül végződött. Csökkent a Bayern előnye. Már csak három ponttal álló a legjobb kiesőhely előtt a Milan, de Ancelotti nem változtat. A hétvége futball-összefoglalója.