2008. október 31. péntek

okt. 31
17:54
AS Roma: Francesco Totti nem játszik a Juventus elleni derbin (She)
Az AS Roma csapatkapitánya, Francesco Totti nem lehet ott a pályán a Juventus elleni, hétvégi olasz bajnokin.
okt. 31
17:56
Darts: először lesz magyar indulója a profi világbajnokságnak (She)
Bezzeg Nándor személyében először vehet részt magyar dartsos a profi világbajnokságon.
okt. 31
17:58
Tenisz: Nadal megsérült, így Davigyenko jutott a négy közé (She)
A spanyol Rafael Nadal feladta az orosz Nyikolaj Davigyenko elleni mérkőzését a 2.27 millió euró összdíjazású párizsi fedett pályás tenisztornán. A világelső sérülésre hivatkozva, az első szett után döntött úgy, hogy nem folytatja.
okt. 31
18:12
MLSZ: hat Ligakupa-meccs időpontja változott meg (She)
A Magyar Labdarúgó-szövetség versenybizottsága hat Ligakupa-mérkőzés időpontját módosította pénteki ülésén.
okt. 31
18:30
Euro2012: az ukránok magyarázatot követelnek Grzegorz Latótól (She)
Az ukrán sportminiszter magyarázatot követel Grzegorz Latótól, a Lengyel Labdarúgó-szövetség (PZPN) új elnökétől csütörtöki megjegyzése miatt.
okt. 31
18:32
Honvéd: Takács újra játszhat és jubilálhat a KTE ellen (She)
A Soproni Liga 12. helyén álló Budapest Honvéd szombaton az 5. Kecskemétet fogadja. A kispestieknél hosszú sérülés után újra pályára léphet Takács Ákos, aki a 40. élvonalbeli meccsén léphet pályára – adta hírül a klub hivatalos honlapja.
okt. 31
18:48
NFL: Marlin Jacksonra ebben az idényben már nem számíthat a Colts (She)
Marlin Jackson, az Indianapolis Colts védőjátékosa ínszalagszakadást szenvedett csapata szerdai edzésén, így ebben a szezonban már nem léphet pályára.
okt. 31
18:48
Alonso legyőzte Massát a második edzésen (Infostart)
A Renault kétszeres világbajnok spanyol pilótája, Fernando Alonso volt a leggyorsabb a Forma-1-es Brazil Nagydíj második szabadedzésén.
okt. 31
18:50
Formula–1: Alonso volt a leggyorsabb a 2. szabadedzésen (She)
Felipe Massa egyelőre jól szerepel a hazai pályán. A Ferrari brazil pilótája ugyan a második szabadedzésen második lett, mert az utolsó percben megelőzte őt Fernando Alonso, de második helyével így sem lehet elégedetlen azután, hogy az első tréningen ő volt a leggyorsabb, míg legnagyobb riválisa Lewis Hamilton csak a 9. lett a második szabadedzésen.
okt. 31
19:18
Győzött a BSE a női röplabda NB I-es ligabajnokságán (Metropol)
A BSE hazai pályán 3-1-re nyert az Újpest ellen a női röplabda NB I-es ligabajnokságban. A Nyíregyháza Gödöllőn győzött ötszettes mérkőzésen.
okt. 31
19:24
Fehéroroszország: megvan a tripla, a BATE a bajnok (She)
2006 és 2007 után 2008-ban is megnyerte a fehérorosz labdarúgó bajnokságot a BATE Boriszov, miután 2–1-re legyőzte a Torpedo Zsodino csapatát.
okt. 31
19:26
Soproni Liga: elkezdődött a ZTE–Újpest meccs – élőben az NSO-n! (She)
Elkezdődött a Soproni Liga 13. fordulójának pénteki mérkőzése, a ZTE Újpest elleni rangadója.
okt. 31
19:28
Röplabda: a BSE otthon, a Nyíregyháza idegenben nyert (She)
A női röplabda NB I-es ligabajnokságban a BSE hazai pályán 3:1-re nyert az Újpest ellen. A másik péntek délutáni találkozón a Gödöllő szoros meccsen, hazai pályán 3:2-es vereséget szenvedett a Nyíregyházától.
okt. 31
19:36
Asztalitenisz Pro Tour, Salzburg: két magyar a 16 között (Metropol)
Két magyar játékos jutott be a harmadik fordulóba, azaz a legjobb 16 közé az asztaliteniszezők Pro Tour-sorozatának ausztriai állomásán, Salzburgban.
okt. 31
19:42
Asztalitenisz, Pro Tour: két magyar a 16 között Salzburgban (She)
A nők versenyében két magyar játékos jutott be a harmadik fordulóba, azaz a legjobb 16 közé az asztaliteniszezők Pro Tour-sorozatának ausztriai állomásán, Salzburgban.
okt. 31
19:44
Futsal: dobogós helyen végzett a magyar válogatott az Eb-n (She)
Az utolsó fordulóban vereséget szenvedett Lengyelországtól a tanulásban akadályozottak magyar futsalválogatottja, így a harmadik helyen végzett a kiskunfélegyházi Európa-bajnokságon.
okt. 31
19:46
Kosárlabda: az exfőtitkár lett a szövetség női tagozatának elnöke (She)
A közelmúltban lemondott Buttás Pál helyére Bodrogváry Ivánt választotta meg elnöknek pénteki ülésén a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének (MKOSZ) női tagozata.
okt. 31
20:00
Tenisz: Czink Melindának már túl nagy falat volt Petrova (She)
Az első helyen kiemelt orosz Nadja Petrova két játszmában legyőzte Czink Melindát a Québecben zajló női fedett pályás tenisztornán. A magyar teniszező 6:1, 6:4-es vereséget szenvedett, és búcsúzott a további küzdelmektől. Petrova sikerével az elődöntőbe jutott.
okt. 31
20:02
Spanyolország: Rubén de la Red túlterheltség miatt lett rosszul (She)
A csütörtöki Real Unión–Real Madrid Király-kupa-mérkőzés 13. percében a vendégek középpályása, Rubén de la Red minden előjel nélkül összeesett, mozdulatlanul terült el a gyepen. A gyorsan érkező, szakszerű segítségnek köszönhetően hamar hordágyra került, és szerencsére már ott visszanyerte az eszméletét. Azóta az orvosok megállapították, hogy a középpályás rosszullétét túlterhelés okozta.
okt. 31
20:18
Női kézilabda NB I: 10 góllal nyert a Békéscsaba a Pécs ellen (She)
A női kézilabda NB I-ben szereplő Sonepar-Békéscsabai Előre NKSE csapata végig vezetve, 10 gólos győzelmet aratott a Pikker-PTE-PEAC ellen. A Kiskunhalas egy góllal győzte le a Vasast.
okt. 31
20:36
Vízilabda LEN-kupa: huszonnyolc góllal nyert a Honvéd (She)
A Domino-Honvéd 29–1-re verte meg a portugál Portinadót a férfi vízilabda LEN-kupa 2. selejtezőkörében.
okt. 31
20:38
Férfi kosárlabda NB I: fölényes kecskeméti győzelem (She)
A férfi kosárlabda NB I 3. fordulójában a Debreceni Egyetem csapata hazai pályán vereséget szenvedett az Univer KSE-től. A két nyeretlen együttes csatáján a vendégek végig kézben tartották a mérkőzést, és 18 pontos győzelmet arattak.
okt. 31
21:12
Soproni Liga: döntetlent játszott az Újpest a ZTE otthonában (She)
A Soproni Liga 13. fordulójának péntek esti mérkőzésén a Zalaegerszeg hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott az Újpesttel.
okt. 31
21:30
Serie A: január 14-én pótolják az AS Roma–Sampdoria mérkőzést (She)
Az olasz labdarúgóliga döntése értelmében január 14-én pótolják a heves esőzés miatt szerdán hat perc után félbeszakadt AS Roma–Sampdoria bajnoki mérkőzést.
okt. 31
21:32
Férfi kosárlabda NB I: húsz ponttal nyert a Falco a Kaposvár ellen (She)
A férfi kosárlabda-bajnokság pénteki játéknapján fölényes győzelmet aratott hazai pályán a Szombathely a Kaposvár ellen. A végeredmény: 98–78.
okt. 31
21:48
Jégkorong ob I: könnyed dunaújvárosi siker a Miskolc ellen (She)
A jégkorongbajnokság pénteki játéknapján a DAB hazai környezetben 7–0-ra megverte a Miskolcot.
okt. 31
21:50
Női kézilabda Bajnokok Ligája: győzött a Győr Szkopjéban (She)
Megkezdte szereplését a női kézilabda Bajnokok Ligájában a magyar bajnok Győri ETO KC. Görbicz Anitáék az 1. fordulóban a macedón Szkopje otthonában léptek pályára. A félidőben a győriek 13–10-re vezettek, végül 24–21-re győztek.
okt. 31
22:06
Férfi kosárlabda NB I: tizennégy ponttal nyert a Körmend (She)
A Körmend 83–69-es győzelmet aratott a Sopron ellen a férfi kosárlabda-bajnokság pénteki játéknapján.
okt. 31
22:08
Jégkorong ob I: nyert az Újpest, kikapott a Ferencváros (She)
A jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján az Újpest idegenben verte meg az Alba Volán második számú csapatát.
okt. 31
22:24
Vízilabda LEN-kupa: nyert a Szeged, elmaradt az újpesti bravúr (She)
A férfi vízilabdázók LEN-kupájának 2. selejtezőfordulójában győzelemmel kezdett a Szeged, míg az Újpest vereséget szenvedett az első fordulóban.
okt. 31
22:26
Bundesliga: győzelmével a tabella élére ugrott a Leverkusen (She)
Hazai pályán kétgólos győzelmet aratott a Bayer Leverkusen a Wolfsburg ellen a német labdarúgó-bajnokság élvonalának 11. fordulójában. A 2–0-s végeredménnyel záruló találkozót követően a gyógyszergyáriak átvették a vezetést a bajnoki tabellán.
okt. 31
23:18
Asztalitenisz Pro Tour, Salzburg: döntőben a magyar csapat (She)
A magyar női válogatott 3-2-re nyert a lengyel csapat ellen, ezzel bejutott a döntőbe az asztaliteniszezők Pro Tour-sorozatának ausztriai állomásán, Salzburgban. A fináléban a magyarok szombaton 18 órától a spanyolokkal találkoznak.
okt. 31
23:54
Póker: Tóth Zoltán döntőbe jutott az EPT budapesti állomásán (She)
Az European Poker Tour (EPT) Európa legrangosabb pókersorozata. Budapest idén először adhatott otthont a sorozat egyik állomásának. A négynapos magyarországi versenyen 532-en indultak, és közülük kilencen juthattak be a szombati döntőbe. Első helyen a hódmezővásárhelyi Tóth Zoltán került a fináléba.