2009. október 23. péntek

okt. 23
16:10
Wolfsburg: Veh hazaküldte Brazíliába az előző szezon gólkirályát (She)
Armin Veh, a német Bundesligában szereplő VfL Wolfsburg vezetőedzője hazaküldte Brazíliába a „farkasok” csatárát, az előző szezonban gólkirályi címet szerző Grafitét.
okt. 23
16:24
Inter: Eto’o játszhat a Catania ellen, Cambiasso és Milito nem (She)
Samuel Eto’o felépült a sérüléséből, így pályára léphet az Inter hétvégi bajnokiján a Catania ellen.
okt. 23
16:26
Olimpia: elhunyt a vancouveri játékok szervezőbizottságának elnöke (She)
Elhunyt Jack Poole, a februári vancouveri téli olimpia szervezőbizottságának elnöke.
okt. 23
17:00
Asztalitenisz: csak Lovas nyert meccset a hongkongiak ellen (She)
A magyar női válogatott 3:1-es vereséget szenvedett Hongkongtól a Linzben zajló asztalitenisz csapatvilágkupa negyeddöntőjében.
okt. 23
17:18
Elhunyt a 2010-es téli olimpia szervezőbizottságának elnöke (Infostart)
okt. 23
17:18
Kaposvár: a Paksról távozó Pintér Attila korábbi csapatával edz (She)
A Paksi FC-vel a héten közös megegyezéssel szerződést bontó Pintér Attila a Kaposvári Rákóczi ügyvezető igazgatója, Illés János engedélyével a Somogy megyei csapattal edz.
okt. 23
17:18
Óriási izgalmak a Brit-ralin (Behaviour)
Az utóbbi öt évben vb-győztes francia Sébastien Loeb 5,3 másodperccel vezet a pontversenyben éllovas Mikko Hirvonen előtt a Brit-ralin, a világbajnokság utolsó futamán.
okt. 23
17:20
Férfi röplabda Extraliga: a Szolnok egy szettet nyert Veszprémben (She)
A férfi röplabda Extraliga pénteki játéknapján a Veszprém hazai pályán 3:1-re nyert a Szolnok ellen.
okt. 23
17:36
Brit rali: Loeb vezet Hirvonen előtt az első nap után (She)
Az utóbbi öt évben vb-győztes francia Sébastien Loeb 5.3 másodperccel vezet a pontversenyben éllovas Mikko Hirvonen előtt a Brit rali első napja után, a világbajnokság utolsó futamán.
okt. 23
17:36
Vereség Hongkongtól a pingpong világkupán (Metropol)
Pénteki első mérkőzése, a negyeddöntő egyben a végállomást is jelentette a magyar női asztalitenisz-válogatott számára a Linzben zajló csapat Világkupán: Téglás Péter együttese Hongkong legjobbjaitól kapott ki 3-1-re.
okt. 23
17:36
Újpest-Barcelona: 9-3! Na nem fociban... (Behaviour)
Az Újpest simán nyert a spanyol Barcelona ellen a jégkorong Kontinentális Kupa csíkszeredai selejtezőcsoportjában.
okt. 23
17:54
Jégkorong: az Újpest legyőzte a Barcelonát a Kontinentális Kupában (She)
Az Újpest 9–3-ra megverte a spanyol Barcelonát a jégkorong Kontinentális Kupa csíkszeredai selejtezőcsoportjában.
okt. 23
17:54
Az újpesti hokisok legyőzték a Barcelonát (Metropol)
okt. 23
17:56
Női kézilabda: letartóztatták a Podravka vezetőit, veszélyben a klub sorsa (She)
A horvát rendőrség letartóztatta a kaproncai Podravka cég vezetőségének néhány tagját, köztük a női kézilabdacsapat elnökét, Sasa Romacot, valamint az igazgatóság tagját, Zdravko Sestakot és a felügyelőbizottság elnökét, Josip Pavlovicot. Kaproncai források szerint a korábbi BL-győztes női együttes további működése rendkívül bizonytalanná vált, pedig már eddig is minden volt, csak nem bombabiztos.
okt. 23
18:12
Ferencváros: a zöld-fehérek nem támogatják a fordulók felcserélését (She)
A 100% Fradi információi szerint a Ferencváros vezetői nem támogatják a Magyar Labdarúgó-szövetség azon tervét, hogy a nagyválogatott programja miatt felcseréljék egymással a Soproni Liga 15. és a Ligakupa 8. fordulóját.
okt. 23
18:30
okt. 23
18:30
Tovább húzódik a vitatott nemű dél-afrikai futó ügye (Behaviour)
A tervekkel ellentétben nem utazik a hétvégén Dél-Afrikába Lamine Diack, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) szenegáli elnöke, hogy tárgyaljon a vitatott nemű vb-aranyérmes futó, Caster Semenya ügyéről.
okt. 23
18:48
Férfi vízilabda: hétgólos egri győzelem a Sibenik ellen (She)
A férfi vízilabdázók Euroligájának második selejtezőkörében az Eger az E-csoport első fordulójában hazai pályán hét góllal verte meg a horvát Sibeniket.
okt. 23
19:06
Tenisz: Dusevina kikapott, Szávay indulhat a bali női tornán (She)
Szávay Ágnes indulhat a november 4-én kezdődő bali női tenisztornán, miután Vera Dusevina kikapott pénteken a moszkvai viadal negyeddöntőjében. Ezt a magyar játékos tudatta az MTI-vel.
okt. 23
19:06
Junior cselgáncs-vb - magyar arany! (Behaviour)
Az 57 kg-os Karakas Hedvig arany-, míg a 66 kg-os Gorjanácz Zsolt bronzérmet nyert a párizsi junior cselgáncs-világbajnokság pénteki versenynapján.
okt. 23
19:08
Premier League: a Barclays marad a bajnokság névszponzora (She)
A Barclays a 2012–2013-as szezon végéig meghosszabbította a névszponzori szerződését az angol labdarúgó Premier League-gel.
okt. 23
19:24
Soproni Liga: Honvéd-Zalaegerszeg élőben az NSO-n! (She)
Elkezdődött a Soproni Liga 12. fordulójának nyitó mérkőzése, a Honvéd–Zalaegerszeg találkozó. A bajnokit ön is figyelemmel követheti élő, szöges tudósításunkon!
okt. 23
19:24
Sebestyén Júlia és Plujscsenko vezet Moszkvában (Behaviour)
Sebestyén Júlia az első helyen áll a rövid program után a moszkvai műkorcsolya Grand Prix-n. A férfiak mezőnyében a három év után újra nemzetközi versenyen induló olimpiai és világbajnok Jevgenyij Plujscsenko vezet.
okt. 23
19:26
Cselgáncs: Karakas arany-, Gorjanácz bronzérmes a junior vb-n (She)
okt. 23
19:42
Sakk: Polgár Judit újra remizett Anish Girivel Hoogeveenben (She)
Polgár Judit döntetlennel folytatta szereplését a holland Anish Giri ellen a hoogeveeni szupertornán. A női világelsőnek hiába volt gyalogelőnye a játszma nagy részében, a 36. lépés után maradt a döntetlen.
okt. 23
19:42
Euroliga - a bírókat is "legyőzte" a Honvéd Athénban (Behaviour)
A férfi vízilabda Euroliga 2. selejtezőkörében, a Honvéd révén magyar együttest is felvonultató H csoportban szép győzelemmel mutatkozott be Vad Lajos alakulata, amely egy góllal nyerni tudott a vendéglátó görög csapat ellen.
okt. 23
19:44
Férfi vízilabda LEN-kupa: az FTC 31 góllal verte a dán Odensét (She)
A Ferencváros férfi vízilabdacsapata kiütéses győzelmet aratott a dán Odense ellen a LEN-kupa első selejtezőkörének A-csoportjában.
okt. 23
20:00
Női kosárlabda NB I: nyolcpontos szekszárdi vereség a Vasas ellen (She)
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának ötödik fordulójában a Szekszárd hosszabbításos találkozón nyolcpontos vereséget szenvedett a Pasaréti úton a Vasas-Csata vendégeként.
okt. 23
20:00
Magyar europólós sikerek (Metropol)
A férfi vízilabda Euroliga 2. selejtezőkörében a Honvéd és az Eger nyert, a Len Kupában a Ferencváros kiütéses győzelemmel javított, a Szeged második és harmadik meccsén is hozta gólzáporos formáját.
okt. 23
20:00
László Csaba nem lett afrikai kapitány (Behaviour)
Ismét a brazil Carlos Alberto Parreira lett a Dél-afrikai Köztársaság labdarúgó-válogatottjának szövetségi kapitánya - jelentette be pénteken a helyi szövetség.
okt. 23
20:02
U19-es Eb-selejtező: győzelem Liechtenstein ellen, élen a csapat (She)
Pénteken megkezdődött a Nyíregyházán és Tiszaújvárosban megrendezésre kerülő U19-es Eb-selejtezőtorna. A magyar válogatott Liechtensteinnel játszott, és gól nélküli félidőt követően 4–0-ás győzelmet aratott, csapatunk tagjai közül Skriba Máté, Márkus Gábor és Simon Krisztián volt eredményes, a harmadik találatunk pedig Gür öngóljából született A nap másik mérkőzésén Oroszország és Lettország…
okt. 23
20:04
Férfi vízilabda Euroliga: egygólos Honvéd-siker Athénban (She)
A férfi vízilabda Euroliga második selejtezőkörénak első fordulójában a Domino-Honvéd a H-csoportban kezdésnek egygólos győzelmet aratott a vendéglátó görög Vuliagmeni ellen.
okt. 23
20:06
Női kézilabda NB I: a Veszprémnek esélye sem volt a Vác ellen (She)
A női kézilabda NB I 7. fordulójának pénteki mérkőzésén a hazai pályán játszó Vác nagyon magabiztos, 40–21-es győzelmet aratott a Veszprém ellen.
okt. 23
20:18
Női kosárlabda NB I: 32 pontos BEAC-vereség Szolnokon (She)
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának ötödik fordulójában a BEAC-Újbuda együttese 32 pontos vereséget szenvedett Szolnokon.
okt. 23
20:18
LEN Kupa, Szeged: három meccs - 64(!) gól tízzel szemben (Behaviour)
Kiütéssel felérő diadalt aratott a Szeged harmadik mérkőzésén is a férfi vízilabda LEN Kupa horvátországi selejtezőcsoportjában, pénteken.
okt. 23
20:20
Bundesliga: Szabics gólpasszt adott Torghellének, nyert az Augsburg (She)
A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga 2) 10. fordulójának pénteki játéknapján Torghelle Sándor és Szabics Imre csapata, az Augsburg 3–1-re győzött az Ahlen otthonában.
okt. 23
20:36
Férfi kosárlabda NB I: nagy csatában győzte le a Körmend a Kaposvárt (She)
A hazai pályán játszó Körmend az utolsó pillanatokig kiélezett mérkőzésen 79–77-re legyőzte a Kaposvárt a férfi kosárlabda NB I 4. fordulójának pénteki mérkőzésén.
okt. 23
20:38
Vb 2010: hivatalosan is megerősítették, Parreira a dél-afrikai kapitány (She)
A brazil labdarúgó-válogatott élén 1994-ben világbajnoki címet nyert Carlos Alberto Parreira lett a Dél-afrikai Köztársaság labdarúgó-válogatottjának szövetségi kapitánya, ezt pénteken jelentette be hivatalosan a vb-házigazda ország sportági szövetsége.
okt. 23
20:40
Férfi röplabda: kikapott a Kaposvár a Közép-európai Ligában (She)
Hazai pályán négy szettben kikapott a Kaposvár a férfi röplabda Közép-európai liga pénteki játéknapján.
okt. 23
20:42
Férfi vízilabda LEN-kupa: a Manchester sem tudta megállítani a Szegedet (She)
A Szeged-Beton férfi vízilabdacsapata tizenhét góllal verte az angol Manchestert a LEN-kupa első selejtezőkörének harmadik fordulójában. A hátralévő eredményektől függetlenül már továbbjutó, három győzelemmel álló Tisza-partiak legközelebb szombaton a C-csoport vendéglátója, a horvát Jadran Split együttese ellen játszanak majd.
okt. 23
20:54
Jégkorong MOL-liga: egygólos Vasas-győzelem a Miskolc vendégeként (She)
A Vasas Bp. Stars jégkorongcsapata egygólos győzelmet Miskolcon a házigazda Jegesmedvék együttese ellen a MOL-liga alapszakaszában. A vendégek emberhátrányban szereztek vezetést a 35. percben, a hét emberelőnyüket is elpuskázó házigazdák a hajrában 0–2-es állásnál szerezték a becsületgóljukat.
okt. 23
20:56
Sakk: a férfiak nyertek, a nők kikaptak a csapat Eb-n (She)
A férfiak 3–1-re nyertek a svájciak ellen, a nők pedig ugyanilyen arányban kikaptak a románoktól az újvidéki sakkcsapat Európa-bajnokság pénteki, 2. fordulójában.
okt. 23
21:12
Soproni Liga: a ZTE 1-0-ra nyert a Honvéd otthonában (She)
Egy villanás, Magasföldi József 74. percben lőtt gólja elég volt a Zalaegerszeg együttesének ahhoz, hogy elvigye a Budapest Honvéd otthonából a három bajnoki pontot a Soproni Liga 12. fordulójának nyitó mérkőzésén.
okt. 23
21:30
A ZTE egygólos győzelmet aratott a Bozsik Stadionban (Infostart)
A Zalaegerszeg 1-0-ra nyert a Budapest Honvéd otthonában a labdarúgó Soproni Liga 12. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.
okt. 23
21:30
50 millióért bokszol Erdei (Blikk)
HAMBURG — Hatalmas meccsre készül Erdei Zsolt (35), a Bokszvilágszövetség (WBO) egykori félnehézsúlyú világbajnoka. Az övét leadó profi ökölvívó november 21-én, a németországi Kielben a Bokszvilágtanács (WBC) cirkálósúlyú vb-címéért bokszol a tíz kilogrammal nehezebb olasz Giacobbe Fragomenivel (40).
okt. 23
21:30
Jégkorong EBEL: Klagenfurtban kapott ki két góllal a Fehérvár (She)
Az osztrák élvonalbeli jégkorong-bajnokság alapszakaszának 16. fordulójában a SAPA Fehérvár AV 19 együttese kétgólos vereséget szenvedett a Klagenfurt vendégeként.
okt. 23
21:30
Újabb Honvéd vereség, bukott az edző (Metropol)
A Zalaegerszeg 1-0-ra nyert a Budapest Honvéd otthonában a labdarúgó Soproni Liga 12. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén. A vereséget követően a kispestiek vezetősége szerződést bontott Sisa Tibor vezetőedzővel.
okt. 23
21:30
Labdarúgó NB I - így néz ki a tabella a mai meccs után (Behaviour)
A labdarúgó Soproni Liga 12. fordulójának pénteki eredménye és a tabella: Budapest Honvéd - ZTE FC 0-1 (0-0)
okt. 23
21:48
Jégkorong MOL-liga: tizeneggyel küldte haza az FTC a brassóiakat (She)
A jégkorong MOL-liga alapszakaszában a Ferencváros hazai pályán nyolc góllal, 11-3-ra verte a Fenestela 68 Brasov együttesét.
okt. 23
21:48
Paraúszó Eb - újabb magyar sikerek (Behaviour)
Sors Tamás megnyerte harmadik aranyérmét a reykjaviki paraúszó Európa-bajnokságon, pénteken 100 m háton győzött 1:06.48 perces idővel.