Pénteken délután ismét összeült az MSZP elnöksége, miután az SZDSZ azt javasolta: a szocialisták fontolják meg Bokros Lajos miniszterelnök-jelöltségét.
Kozma György, a Legfelsőbb Bíróság Közigazgatási Kollégiumának vezetője látja el a Legfelsőbb Bíróság elnöki feladatait április 1-jétől - erről Fazekas Sándor, az Országos Igazságszolgáltatási Tanács (OIT) elnökhelyettese beszélt a testület pénteki rendkívüli ülése után újságíróknak.
Az MSZP nem érti, de tudomásul veszi az SZDSZ döntését, miszerint a liberális párt Bokros Lajost javasolja miniszterelnök-jelöltnek - közölte Bárándy Gergely, az MSZP országos elnökségének tagja pénteken Budapesten újságírókkal.
Az MSZP nem érti, de tudomásul veszi az SZDSZ döntését, miszerint a liberális párt Bokros Lajost javasolja miniszterelnök-jelöltnek - közölte Bárándy Gergely, az MSZP országos elnökségének tagja pénteken Budapesten újságírókkal.
Csődöt mondott a neoliberális gazdaságpolitika, új gondolkodásmódra van szükség - jelentette ki Szili Katalin házelnök pénteken Pécsett, a Dél-dunántúli Gazdasági Parlament ülésének megnyitóján.
Szombaton Bokros Lajos maga ajánlkozott miniszterelnöknek, azóta újra és újra felmerül a neve, a pártok álláspontja is folyamatosan változik - derül ki az Index összeállításából. Az MDF EP-listavezetője lehetséges pénzügyminiszterként is szóba került.
Mi itt a gazdaságról beszélünk, ez nem kisdedóvó - így fogalmazott az InfoRádiónak a Magyar Innovációs Szövetség elnöke az Innovációs Nagydíj átadásán adott interjújában. Szabó Gábor akadémikus hangsúlyozta: nem az a fő baj, hogy a cégek keveset költenek kutatás-fejlesztésre, hanem az, hogy a legjobb ötlet is könnyen elakad a bürokrácia útvesztőiben.
Hűtlen kezelés vétsége és magánokirat-hamisítás vétsége miatt vádat emelt Veszprém egyik alpolgármestere ellen a Székesfehérvári Városi Ügyészség - közölte az MTI-vel a Fejér Megyei Főügyészség szóvivője.
Az Országos Igazságszolgáltatási Tanács megerősítette korábbi közleményét, amelyben elítélte a miniszterelnöknek az igazságszolgáltatási szervek függetlenségét megkérdőjelező kijelentéseit. Sólyom László köztársasági elnök kiállt a bírói kar mellett.
Gusztos Péter frakcióvezető-helyettes az MTI-nek azt mondta, hogy az ügyvivő testület pénteki ülésére a frakciótagok is meghívást kaptak, és ott Sándor Klárának is lehetősége lett volna, hogy elmondja a véleményét, ahogy azt több képviselő meg is tette.
Az SZDSZ pénteki döntésével az MDF programját választotta - mondta Dávid Ibolya. A Magyar Demokrata Fórum elnöke közölte: ők továbbra is a parlament feloszlatását szorgalmazzák.
Bokros Lajos miniszterelnöksége "egyértelműen kedvező" fejlemény lenne piaci szempontból, de a magyar gazdaságot az IMF-csomag az esetleges előrehozott választások időszakán is átsegítené, mivel biztosítja a magyar közadósság-törlesztés finanszírozását - mondták londoni feltörekvő piaci elemzők a pénteki belpolitikai fejlemények nyomán.
Mindenekelőtt munkára lenne szükségük a romáknak, de nem csak nekik - mondta Járóka Lívia, a Fidesz európai parlamenti képviselője pénteken sajtótájékoztatón, Miskolcon.
Szűk egy hét alatt nem talált az MSZP és SZDSZ kölcsönösen elfogadható jelöltet Gyurcsány Ferenc utódjául, pénteken azzal maradt abba a két párt tárgyalása, hogy a szabad demokraták azt a Bokrost Lajost ajánlották a szocialisták figyelmébe, akit elsőként Dávid Ibolya, az MDF elnöke javasolt miniszterelnöknek.
A mai gazdasági helyzetben Magyarországnak erős, kiszámítható kormányra volna szüksége, ami csak egy előre hozott választás után alakulhat - mondta Pokorni Zoltán országgyűlési képviselő, a Fidesz alelnöke pénteken, Kiskunhalason tartott sajtótájékoztatóján.
Suchman Tamás szerint az MSZP-nek új elnököt kell választania, Gyurcsány Ferencnek pedig ki kell vonulnia a politikai folyamatokból. A kiemelt fejlesztésekért felelős kormánybiztos erről pénteken este nyilatkozott az MTI-nek.
Suchman Tamás szerint az MSZP-nek új elnököt kell választania, Gyurcsány Ferencnek pedig ki kell vonulnia a politikai folyamatokból. A kiemelt fejlesztésekért felelős kormánybiztos erről pénteken este nyilatkozott az MTI-nek.
Magyarországnak az lenne az érdeke, hogy az eddiginél szélesebb támogatottsággal rendelkező kormány folytathassa a munkát, nagyon gyorsan - mondta Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszter az MTI kérdésére egy, a válságkezelésről szóló péntek esti mosonmagyaróvári lakossági fórum előtti sajtótájékoztatón.
Elfogadhatónak tartaná Bokros Lajos miniszterelnöki jelölését az SZDSZ; az MSZP-n belül vita van az új kormányfő személyéről. A Fidesz elnöke szerint felelős ember ebben a helyzetben nem vállalja a válságkezelő kormányfő szerepét. A legmagasabb fokú vízminőségi kárelhárítási készültséget rendelték el az esztergomi Kis-Duna ágban.
Egyelőre úgy tűnik: Gyurcsány Ferenc elvétette a szombati halálugrást - mondta a Népszavának Tölgyessy Péter. Az elemző szerint a tárgyalók, főleg az SZDSZ megnyilatkozásai, a sajtóban jelöltként szóba hozott személyek egymást érő visszautasításai csak tovább rontottak a baloldal egyébként is mindinkább tragikomédiába forduló helyzetén. Lassan egy hét alatt sem akadt mindkét párt által…
Bár a válság elején még úgy tűnt, hogy a romló közhangulat nem morzsolja tovább az MSZP táborát, sőt, az új helyzet lehetőséget kínált a kormányzatnak arra, hogy kitörjön a defenzívából, márciusra a Medián felmérése szerint jelentős mértékben visszaesett a szocialisták támogatottsága.
Áprilistól Kozma György, a közigazgatási kollégium vezetője irányítja a Legfelsőbb Bíróságot - derült ki az Országos Igazságszolgáltatási Tanács rendkívüli ülése után. Az utódlás kérdését értelmezési vita kíséri, amelynek lényege, hogy vajon a kollégiumvezető jogköre kiegészíthető-e a távozó elnökhelyettes és az OIT felhatalmazása alapján. A válaszok szerteágazóak, az OIT igent mondott, de többen…
Új kormányfőjelöltet keresnek ma a szocialisták, miután az SZDSZ által tegnap ajánlott Bokros Lajos az elnökség nagy többsége számára nem elfogadható. A szocialistákat sokkolta, hogy az SZDSZ nem egyszerűen elutasította az általuk tegnap javasolt Takács Jánost, hanem egy olyan jelölttel álltak elő, akiről tudták, az MSZP frakciója nem fogja megszavazni. A pártvezetésben egyre többen beszélnek az…
Várhatóan csak akkor indulhat eredményes eljárás a Magyar Fórum tegnapi címlapja miatt, ha azt maga az írás érintettje, Surányi György kezdeményezi. Ahogy arról beszámoltunk: az újság címlapján egy Dávid-csillagban látható a volt jegybankelnök arca. Surányit támadják például amiatt, hogy elherdálta a Magyar Nemzeti Bank bécsi leánybankját és "a vén Simon Peresz" miniszterelnök-jelöltjének nevezik.…
Vasárnap adakoznak a magyarországi katolikus hívek a nehéz helyzetben lévő szentföldi keresztények javára. A Szentszék kérésére nagyböjt időszakában világszerte gyűjtést tartanak.
Gyurcsány Ferencnek van egy titkos forgatókönyve, amelynek célja, hogy Bajnai Gordon legyen a miniszterelnök - nyilatkozta a Magyar Nemzetnek egy az MSZP felső vezetéséhez közel álló informátor.
A Buborék nevet kapta a Fővárosi Állat- és Növénykertben március 22-én született tevecsikó. Néhány nappal korábban is született egy kis teve, az ő neve Ixion. Mindketten láthatók az állatkert kifutójában.
A nyugdíjfolyósító adatai szerint Magyarországon több mint 670 ezer nyugdíjas él havonta 60 ezer forintnál kevesebb összegből, az átlagos nyugdíj pedig 76 ezer forint. Ha megvizsgáljuk az idősek fogyasztói kosarát, kiderül, hogy egy átlagos nyugdíjas havonta 2 200 forintja van ruházkodásra, 4 800 forintja gyógyszerekre, jövedelmének jelentős részét pedig élelmiszerre költi.
Nem tudta érdemben véleményezni az igazságügyi minisztérium korrupcióellenes javaslatcsomagját az állampolgári jogok országgyűlési biztosa, ugyanis a kabinet a legelemibb kutatásokat, elemzéseket sem végezte el. Szabó Máté szerint az információk csaknem teljes hiánya miatt lehetetlen volt megalapozott észrevételt tenni - írja a Magyar Nemzet.
Az SZDSZ EP-kampányának a középpontjában a tolerancia, a szabadság, a humanizmus és a kooperáció áll, mert ezeknek az európai értékeknek a képviselete kiemelt jelentőségű a jelenlegi társadalmi válságban - mondta Szent-Iványi István pénteken Kecskeméten.
Mindenekelőtt munkára lenne szükségük a romáknak, de nem csak nekik - mondta Járóka Lívia, a Fidesz európai parlamenti képviselője pénteken sajtótájékoztatón, Miskolcon.
A június 7-ei európai parlamenti (EP) választáson szavazásra jogosult több mint 8 millió választópolgárnak április 6-10. között kell megkapnia a választásról szóló értesítőt és ajánlószelvényt; a nyilvántartásba vett pártok ettől az időponttól kezdve gyűjthetik az ajánlásokat.
Az önkormányzati miniszterhez fordult panasszal 306 balatonvilágosi lakos, levélben kérve a helyi képviselő-testület feloszlatását a megyeváltásról szóló népszavazás meghiúsítása miatt - tájékoztatta Fekete Barnabás, a település független polgármestere szombaton az MTI-t.
Az Index értesülései szerint MSZP elnöksége és a megyei elnökök megállapodtak abban, hogy Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági minisztert jelölik kormányfőjelöltnek. Gyurcsány Ferenc azóta bejelentette: lemondott a pártelnöki tisztségről. A Fidesz szerint a szocialisták nem csak saját magukat, hanem egész Magyarországot lejáratják és nevetségessé teszik a jelölés körüli hercehurcával.
Gráf József egyelőre nem hallott arról, hogy a neve bármilyen módon felmerült volna a szombat délelőtti MSZP elnökségi ülésen. Mint fogalmazott: meglepi, hogy szóba került a neve.
A válság egyre jobban érződik a magyarországi munkaerőpiacon, és ennek hatására sok fiatal próbál külföldön állást vállalni. A legtöbben az Európai Unió országait, jellemzően Nyugat-Európát célozzák meg, és többnyire a vendéglátásban, az egészségügyben és az informatikai területeken próbálnak szerencsét. A fiatal nők számára közkedvelt lehetőség a bentlakásos gyermekfelügyelet.
Szombaton délben megkezdődött az MDF európai parlamenti (EP) választások kampánynyitó rendezvénye, Dávid Ibolya pártelnök és Bokros Lajos EP-jelölt érkezésükkor nem nyilatkoztak az újságíróknak.
Ez a kampány a remény kampánya lesz - mondta Herényi Károly, az MDF országgyűlési képviselője a párt európai parlamenti választási kampányának megnyitásaként.