Olyan hírek terjedtek el az MDF Szilágyi Erzsébet fasori székházában, hogy 8 órakor megérkezik Dávid Ibolya, a párt elnöke. A központot zsúfolásig megtöltő újságírók azonban ennek semmi nyomát nem látták, ezzel szemben Bokros Lajos valóban megérkezett, de ő sem állt a sajtó elé. Továbbra is Herényi Károly vállalta azt a feladatot, hogy az újságírók kérdéseire válaszol. Ismét megerősítette, amit…
Várjuk meg a végeredményt - mondta az újságíróknak nyolc óra tájban a Fidesz választási központjában Navracsics Tibor. A frakcióvezetőt arról kérdezték, mit szól ahhoz, hogy az előrejelzések szerint tizenhat vagy tizenhét mandátumot szerezhet ez alkalommal a Fidesz. Navracsics igyekezett lehűteni még sajátjainak kedélyeit is, amikor azt mondta, hogy csak telefonos kutatások alapján jósolt előzetes…
Az időjáráson és a szavazásra buzdító automatizált telefonhívásokon kívül kevés dolog tartotta izgalomban a résztvevőket a választási központban. Az OVB tagjai amikor éppen nem üléseztek, leginkább csak beszélgetéssel és tévézéssel ütötték el az időt - egy nagy tévén ugyanis követhették az eseményeket. Érdeklődve hallgatták azokat a híradásokat is, amelyek róluk szóltak, hiszen a szomszédos…
A szavazatok 99,9 százalékos feldolgozása alapján a Fidesz-KDNP 14, az MSZP 4, a Jobbik 3, az MDF pedig egy képviselőt küldhet az Európai Parlamentbe - jelentette be Rytko Emília az Országos Választási Iroda vezetője.
Az SZDSZ zuglói székháza fél kilenckor még igencsak üres, egyelőre több az újságíró, mint a politikus. Sem Fodor Gábor pártelnök, sem liberálisok EP-listavezetője, Szent-Iványi István nem érkezett még meg. Horn Gábor kampányfőnök egyedül tartja a frontot. A hideg idő, s a szemerkélő eső ellenére szinte mindenki a székház udvarán várakozik. Jól fogy a bor és a sör is. A legtöbben kis csoportokba…
Összeült a Fidesz elnöksége, nyilvánvalóan azért, hogy a számukra várhatóan nagyon jó eredményt még a nyilvánosságra hozatal előtt értékelje. Fél kilenc után öt perccel - a vártnál korábban - megérkezett a Sas Centerbe Orbán Viktor, akit fotósok hada kísért végig a választási központ előtt felállított sátorban, egészen a bejáratig. A riporterek kis híján elsodortrák Göncz Kinga régi-új…
A kijutási esélyeket latolgatják a legtöbben a Jobbik eredményváró rendezvényén. A párt szimpatizánsai közül néhányan már három, vagy négy befutó képviselőt jósolnak, a józanabbak azonban ilyen messzire nem merészkednek becsléseikben. A párt tagjai, például az EP-lista második helyezettje, Balczó Zoltán teljesen visszafogott, s hivatalosan egy helyet várnak.
Talán ha százan járkálnak fel alá a szocialista párt fővárosi kampányközpontjában. A hét órás urnazárás előtt még a visszafogott várakozás volt a jellemző, nyolc óra után viszont tapinthatóvá vált a zavarodottság. Az ismerté vált előrejelzések fényében a kormányoldal mindössze négy mandátumra számíthat, ám szemlátomást mindenkit jobban nyugtalanít, hogy a Jobbik akár két képviselőt is küldhet…
Bajnai Gordon kormányfő rendelkezett arról, hogy a vasárnapi vihar károsultjai ügyében tegye meg a szükséges szolidaritási támogatási lépéseket a katasztrófavédelem és az önkormányzati tárca. Erről a kormányszóvivő tudatta a sajtót.
Ha a Jobbik jelentős eredményt ér el az európai parlamenti választáson, akkor a Fidesznek a továbbiakban kétfrontos küzdelmet kell vívnia - mondta az InfoRádióban a Századvég Alapítvány igazgatója. Giró-Szász András hozzátette: az egyik oldalon az MDF és az MSZP vár majd, míg a másikon a Jobbik.
Az MSZP továbbra is támogatja Bajnai Gordon miniszterelnököt - közölte Kiss Péter alelnök újságírókkal vasárnap. Az Európa Parlamenti (EP) választás egy vitája sem befolyásolta azt, hogy az ország érdekében a kormány nemzeti programját kell megvalósítani - jelentette ki.
Folytatni kell a Bajnai-kormány programját - mondta Mesterházy Attila, az MSZP parlamenti frakciójának vezetője vasárnap a választmány és a képviselőcsoport előző napi együttes üléséről beszámolva. A politikus az elhangzottakat idézve azt mondta: nemcsak tartalmilag kell felvenni a harcot az olcsó populizmussal, hanem politikailag is, mert az rombolja a magyar demokráciát, káros társadalmi…
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, ahol a legkevesebben, 31 százaléknyian voksoltak a vasárnapi európai parlamenti (EP) választáson, akadt 60 százalék feletti szavazási részvétel is néhány településen - tudta meg az MTI munkatársa az érintett helyi választási bizottságoktól.
Az Európai Szocialisták Pártja legalább 160-170 mandátumot szerezhet meg az Európai Parlamentben (EP) - mondta Gurmai Zita, az Európai Szocialisták nőszervezetének elnöke vasárnap este Budapesten újságíróknak. Valamennyivel kisebb lesz a frakció, mert reálisan kell számolni a dolgokkal - közölte az MSZP európai parlamenti képviselőjelöltje, utalt arra is, hogy a képviselők harmada teljesen új…
Várhatóan az Európai Néppárt alakíthatja a legnagyobb frakciót az új Európai Parlamentben, de veszíteni fognak eddigi pozíciójukból, mint ahogy a szocialisták is. A liberálisok az előrejelzések szerint tartják a pozíciójukat, a radikálisok azonban megerősödnek - mondta az InfoRádióban a BruxInfo elemzője.
A köztársasági elnök együttműködést kért az újonnan választott európai parlamenti képviselőktől. Sólyom László gratulált a határon túli magyar képviselőknek is.
Európa jobbközép pártjai a baloldaliak rovására törtek előre az EP választásokon - egy görög közvélemény-kutató az exit poll eredmények alapján erre a következtetésre jutott vasárnap.
A vasárnapi európai parlamenti választásokon, az Országos Választási Iroda (OVI) tájékoztató adatai szerint, a szavazatok 99,9 százalékának összeszámlálása után az Európai Parlament magyar képviselői pártonként:
Megint a közvélemény-kutatók fekete vasárnapja a mostani választás - mondta Török Gábor. A Vision Consulting igazgatója elmondta: a Jobbik támogatottságát nem tudták reális módon feltárni a felmérések.
A válsztók 56,37 százaléka a Fideszre adta a voksát, ezzel a párt 14 mandátumot szerzett az Európai Parlamentben (EP). Az MSZP 17,37 százalékot kapott, ezzel négy képviselőt küldhet Brüsszelbe. A Jobbik három mandátumot szerzett, a szavazók 14,77 százaléka tette a pártra a voksát. Az MDF 5,3 százalékkal egy képviselővel szerepelhet az EP-ben.
A Jobbik szimpatizánsai nagy ovációval fogadták a Kongresszusi Központban az Országos Választási Iroda televízión közvetített bejelentését arról, hogy a párt 3 képviselőt küldhet az Európai Parlamentbe.
A választás megfelelt az előzetes várakozásokat hoztak, de alapot adott drámai figyelmeztetésre is - jelentette ki Lendvai Ildikó. Az MSZP elnöke elmondta: "mi körülbelül ennyi mandártumot vártunk". A politikus hozzátette: az MSZP-nek még sok at kell dolgoznia.
Egyszerre boldog és aggódik Dávid Ibolya. Mint a TV2-nek elmondta: örül, hogy az MDF kijutott az Európai Parlamentbe, de aggódik a Jobbik térnyerése miatt.
Felajánlja lemondását elnöki posztjáról az SZDSZ elnöke hétfőn a párt ügyvivői testületének ülésén. A hírt maga Fodor Gábor jelentette be vasárnap este az SZDSZ-székházban. Török Gábor politikai elemző szerint egy ekkora kudarc után azonnal is lemondhatott volna a pártelnök.
Egyszerre vagyok boldog, és egyszerre aggódom is; aggódom a Jobbik térnyerése és az európai szélsőjobb térnyerése miatt - mondta Dávid Ibolya, az MDF elnöke az európai parlamenti (EP) választás eredményének kihirdetése után, vasárnap este Budapesten.
Az eredmény magáért beszél: 56 százalék, soha nem volt ilyen - mondta Orbán Viktor, a Fidesz elnöke az európai parlamenti választás eredményét értékelve vasárnap este Budapesten. Hozzátette: negyven százalékot vertünk a másodikra.
Az emberek Magyarországon kimondták, hogy a dolgok nem mehetnek tovább úgy, ahogy eddig - értékelte a Fidesz elnöke pártja európai parlamenti választási eredményét vasárnap este, miután kiderült, hogy a Fidesz-KDNP 14, az MSZP 4, a Jobbik 3, az MDF pedig 1 képviselői helyet kap az EP-ben.
A hivatalos eredmény kihirdetésekor, este tíz órakor az MDF székház földszintjén várakozó újságírók is hallhatták, ahogy az emeleten tartózkodó MDF-vezetők ovációban törtek ki, amikor megtudták, hogy a párt mégis küldhet képviselőt az Európai Parlamentbe. Nem sokkal ezután Dávid Ibolya állt a kamerák és a mikrofonok elé. Az MDF elnöke bírálta a Fideszt és az MSZP-t, mert szerinte a két nagy…
Bár valamennyi megyei jogú városban és a tízezer főnél alacsonyabb lakosságszámú településeken is a Fidesz győzött, de két nagyvárosban - Hódmezővásárhelyen és Debrecenben - a Jobbik is megverte a kormányzó szocialista pártot.
Kudarcnak nevezte pártja eredményét az SZDSZ elnöke. Fodor Gábor úgy fogalmazott, a választók megbüntették őket, s ezt tudomásul is kell venniük. Hozzátette, a végeredmény nem szolgálja azokat a célokat, amiket pártja a választási kampányban célul tűzött ki. A szélsőjobb előretörése is rendkívül aggasztó - jegyezte meg.
A Jobbik elnöke az elmúlt 20 év legnagyobb politikai teljesítményének tartotta pártja európai parlamenti választási eredményét. Vona Gábor elmondta azt is: pártja kész az utcára menni az előrehozott országgyűlési választást követelve, és bízik abban, hogy más pártok vezetői sem lesznek tétlenek.
Folytatja a kormányzást az MSZP - mondta a párt elnöke az európai parlamenti választás előzetes eredményének közzététele után. Lendvai Ildikó úgy vélte: az adatok azt mutatják, hogy az emberek még nem tudják eldönteni, melyik párt programjában bízhatnak.
Nem lehet erőltetni az MSZP távozását a hatalomból, de várjuk a pillanatot, hogy belássák: 17 százalékos támogatottsággal nem lehet kormányozni - nyilatkozta Schmitt Pál, a Fidesz EP-listájának vezetője az MTV műsorában.
A Jobbik partner lesz a határon túli magyarok autonómiatörekvéseinek felkarolásában - mondta Morvai Krisztina, a Jobbik listavezetője vasárnap este Budapesten azt követően, hogy a párt 3 mandátumot szerzett az európai parlamenti (EP) választáson.
Az MSZP parlamenti képviselőcsoport hétfő délelőtt értékeli az európai parlamenti választás eredményeit - mondta Mesterházy Attila frakcióvezető vasárnap késő este. A frakció hétfői szokásos ülésén részt vesz Bajnai Gordon miniszterelnök is - közölte a politikus, hozzátéve: a parlament hétfői ülését is előkészítik.
A szociális ügyekben, az esélyegyenlőség érvényesítéséért kíván dolgozni Göncz Kinga, az MSZP európai parlamenti (EP) listavezetője Brüsszelben; Göncz Kinga vasárnap este azt is elmondta, hogy szívesen foglalkozna továbbra is külpolitikával.
A szocialista európai parlamenti (EP) képviselőknek az Európai Szocialista Párton belül meg kell találniuk azt a szerepet, amely a legnagyobb lehetőséget nyújtja a magyar érdekek érvényesítésére - mondta vasárnap Herczog Edit, az MSZP EP-listájának második helyezettje.
Az MSZP történelmi vereséget szenvedett az európai parlamenti választáson, egy 17 százalékos támogatottsággal rendelkező párt nem vezetheti tovább az országot - közölte Semjén Zsolt, a Kereszténydemokrata Néppárt elnöke vasárnap este az MTI-vel.
Morvai Krisztina listavezető és Balczó Zoltán alelnök biztosan vállalja az európai parlamenti képviselőséget, Szegedi Csanád alelnök mandátumról pedig kedden tárgyal a pártvezetés - közölte Vona Gábor, a Jobbik Magyarországért Mozgalom elnöke vasárnap késő este.
Minden megyében a Fidesz-KDNP kapta a legtöbb szavazatot, néhány megye azonban meglepetést hozott: a hagyományosan szocialista szavazóbázissal rendelkező Borsodban például a Jobbik megelőzte az MSZP-t. Az SZDSZ a legtöbb megyében 2 százalék alul maradt, de még Budapesten sem lépte át az 5 százalékot.
A szavazatok majdnem 15 százalékát megszerző Jobbik kicsit ellopta a mai napot a Fidesztől - fogalmazott az InfoRádióban a Vision Consulting igazgatója. Török Gábor szerint a több mint 400 ezer voksot kapó Jobbik a legfőbb győztese az európai parlamenti választásnak.
A Fidesz győzelme, a Jobbik várakozáson felüli, míg az MSZP várakozáson aluli szereplése, továbbá az MDF bejutása és az SZDSZ borzalmasan rossz eredménye. Így összegezhető az Európai Parlamenti választás eredménye. Az öt évvel ezelőttinél alacsonyabb, 36,28 százalékos volt a részvétel, ami elvben a kispártoknak kedvez, de ezúttal ez sem volt elég a szabaddemokraták számára.
Kiszámíthatóságot, felelős, elszámoltatható vezetőket akarnak Magyarország polgárai - közölte Orbán Viktor. A Fidesz elnöke kijelentette, hogy az EP-választás eredményét a pártok sokat fogják magyarázni, de az 56 százalék, amit ők elértek, az magáért beszél: majdnem 40 százalékot vertek rá a másodikként befutó szocialistákra. Este majdnem negyed tizenegy volt, amikor Orbán beszélni kezdett arról,…
Az eredmények hatására átalakulhat a hazai politikai rendszer - vélik elemzők. Lesti Árpád politológus szerint a Jobbik mellett az LMP megerősödése egyben az SZDSZ megszűnését jelentheti. A választás abszolút meglepetése a Jobbik, győztese az MDF, vesztese az SZDSZ - értékelte az eredményeket a Progresszív Intézet vezető elemzője, Unger Anna. Eredményük a Fidesz számára is elgondolkodtató, mert…
Áder János az Európai Parlamentben (EP) környezetvédelemmel és az alternatív energia kínálta lehetőségekkel foglalkozik majd; erről a Fidesz EP-listájának negyedik helyezettje beszélt az MTI-nek vasárnap este.