Közösen ellenőriz buszsávokat szerdán a BKV és a BRFK. Az akció célja, hogy az autóbuszoknak fenntartott forgalmi sávot valóban csak az arra jogosult járművek vegyék igénybe.
A jövőbeni szlovák miniszterelnök még júliusban felkeresi Budapestet. Ezt maga a kijelölt szlovák kormányfő, Iveta Radicová jelentette be a koalíciós szerződés keddi aláírása után Pozsonyban.
Nem külföldi állampolgár, hanem egy 32 éves gödöllői férfi fulladt a vízbe kedd délután Balatonlellénél, ő a Balaton idei első áldozata - közölte Bíró Gábor, a Somogy megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense az MTI-t. Az elsődleges információk korábban egy orosz vagy cseh állampolgár eltűnéséről szóltak.
Kiesett egy 15 hónapos kisgyermek egy második emeleti társasház lakásának erkélyéről a XVIII. kerületi Goroszló utcában kedd délután - közölte Csillag Melinda, a BRFK sajtóügyeletese az MTI-vel. A gyermeket fejsérüléssel szállították kórházba.
Bizonyítottság hiányában felmentette a székesfehérvári városi bíróság a Székesfehérvári Egyházmegye és két, az egyházmegyéhez tartozó magánvádló által 2007-ben - nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás vétsége miatt - indított magánvádas per vádlottjait; a keddi ítélet nem jogerős.
Több jogszabály megváltoztatásával is segíti a kormány az árvíz miatt fedél nélkül maradt emberek elemi lakhatási feltételeinek biztosítását, valamint a katasztrófa okozta károk enyhítését.
Nem érzik a nemzeti együttműködést az emberek és a polgármesterek az árvíz sújtotta településeken, az a lehetőség nyitott előttük, hogy megrongált épületeikre kifüggeszthetik Orbán Viktor nyilatkozatát - mondta Varga László szocialista országgyűlési képviselő kedden az MTI-nek.
Újabb csörte kezdődik a Fidesz és a Jobbik között a nemzeti érzelmű szavazókért. Mindkét párt felvetette ugyanis, hogy osztálykirándulásokat kellene szervezni a határon túli településekre, a Jobbik szerint kötelező jelleggel. Pokorni Zoltán azonnal kontrázott: a fideszes javaslat egyik jegyzőjének tervei szerint iskolai emléknap lenne június 4-e, a trianoni békeszerződés aláírásának napja.
Az Oxxo Racing Team 37 éves kamionversenyzője, Szobi Balázs, a csapat sajtófőnöke, Tarsoly Tamás és Szabó András, a Monster energiaital cég marketing munkatársa voltak a hétfő esti repülőbaleset áldozatai. A Cessna utasai bicikliseket filmeztek a magasból, a gép hirtelen lezuhant és kiégett. Az ok egyelőre ismeretlen, a Közlekedésbiztonsági Szervezet még vizsgálja a baleset körülményeit:…
"Az augusztus 20-i honvéd tisztavatásnak jószerivel csak mellékszereplői lesznek majd az esküt tevő fiatalok. Az ünnepség középpontjában a Szent Korona áll majd, ehhez szinte csak statisztálnak e jelenlévők" - kissé túlzóan így jellemezte a hagyományos esemény új forgatókönyvét egy lapunknak nyilatkozó magas rangú katona.
Egyelőre nem fedik fel magukat a Magyar Rádió vezetésére pályázók, a két induló nevét a közmédiumot felügyelő közalapítvány elnöke sem árulhatja el. Bár az kérdéses, van-e értelme a pályáztatás lebonyolításának, hiszen ha a parlament elfogadja az új médiatörvényt, megszűnnek a közalapítványok, így döntésük is semmissé válhat. A közmédiumokat pedig nem elnök, hanem vezérigazgató irányítja majd,…
Több számvevőszéki javaslat teljesülését szeretné elérni az Állami Számvevőszék újonnan kinevezett elnöke. Domokos László az InfoRádió Aréna című műsorában elmondta: ennek érdekében nem csak szabályossági ellenőrzéseket tartanak majd, hanem gazdálkodási-módszertani segítséget is nyújtanak.
Gazdálkodást ellenőrző biztosokat állít a kormány valamennyi nagyobb összegű közpénzzel gazdálkodó intézmény, köztük a kórházak élére is - írta a Népszabadság.
Meg kell fizetni a bankadót a pénzintézeteknek, az idei szabályokról ugyanis már nem tárgyal a kormány a bankokkal – ezt Matolcsy György jelentette be kedden.
Várhatóan tovább csökken a baranyai gólyaállomány a tavalyi történelmi mélypont után. Az elmúlt hetek csapadékos időjárása, az ismétlődő viharok ugyanis tönkretették a gólyaköltések jelentős részét.
Több mint 18 ezer embert kellett kitelepíteni kedden egy észak-mexikói városból, amelyet egy gát megnyitásával szándékosan árasztottak el, hogy elkerüljék a nagyobb pusztítást.
Washingtonba érkezett az izraeli kormányfő. Benjamin Netanjahu és Barack Obama elnök tárgyalásain az amerikai-izraeli kapcsolatok javítása, az iráni atomprogram és a palesztin állam a fő téma. Netanjahut most a legnagyobb udvariassággal fogadják Washingtonban, miután Obama elnököt sok bírálat érte amiatt, hogy márciusban hűvösen kezelte az izraeli miniszterelnököt.
Megkezdődött az Országgyűlésben Orbán Viktor miniszterelnök 29 pontjának gazdasági vonatkozásairól szóló vita. Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter szerint a program képes elindítani a változásokat, Szekeres Imre, szocialista vezérszónok szerint azonban a javaslatok nem szolgálják az ország fejlődését.
Várhatóan 2011. január 1-jétől megkezdhetik munkájukat a megyei kormányhivatalok, amelyek a helyi hatóságok összevonásából alakulnak majd meg. A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumban már dolgoznak az erről szóló jogszabály koncepcióján.
Részletes vitát tartanak ma az Országgyűlésben a kormány 29 pontos gazdasági akciótervéhez kapcsolódó egyes gazdasági és pénzügyi tárgyú törvények megalkotásáról, illetve módosításáról szóló törvényjavaslatról.
Bár fontos a multik jelenléte, de a kis- és középvállalkozások teremtenek munkahelyeket, a Fidesz elképzelései azonban nem őket segítik – véli Scheiring Gábor, az LMP országgyűlési képviselője.
Egy 40-50 milliárd forintos bankadó lenne elfogadható, és kigazdálkodható a magyar bankrendszer számára – mondta Erdei Tamás, a Magyar Bankszövetség elnöke.
Egymás keblére nem fog borulni az LMP és Orbán Viktor, a Lehet Más a Politika frakcióvezető-helyettese azonban azt várja a kormányfővel való mai találkozótól, hogy megváltozik a politikai kultúra ellenzék és kormánypárt között - mondta Karácsony Gergely a Klubrádióban.
Tovább növeli a gyermekek közötti különbségeket a buktatás, az érdemjegyes osztályozás pedig a kitalálói, a németek szerint is a legszubjektívebb értékelési módszer - mondta az InfoRádiónak Vekerdi Tamás gyermekpszichológus. Az oktatási szakértő viszont azt is helytelenítette, hogy az előző kormányzat túl gyorsan törölte el az osztályismétlést, és vezette be a szöveges értékelést.
A bíróságok sem rakják ki a nemzeti együttműködésről szóló nyilatkozatot. Döntésüket azzal indokolták, hogy az Alkotmány tiltja számukra a politikai tevékenységet. Hétfőn az Alkotmánybíróság is így döntött, döntésüket ugyanezzel indokolták. Megtagadta a kifüggesztést a Köztársasági Elnöki Hivatal is. Az Ombudsmani Hivatal és a Magyar Nemzeti Bank még nem döntötte el, hogy kifüggesztik-e a…
Véget vetne a Fidesz annak a gyakorlatnak, hogy egy szülészorvos pénzt kérjen a várandós kismamától a szülés levezetéséért. Az érintettek szerint azonban a választott orvosért valamennyit muszáj fizetni.