2009. december 12. szombat

dec. 12
16:17
Videó: félpályás gól a Stoke City és a Wigan meccsén (She)
A felezővonal közeléből ívelt a hálóba 1–1-es állásnál Maynor Figueroa, a Wigan védője a Stoke City elleni bajnokin. A Premier League 16. fordulójában rendezett mérkőzés végül 2–2-es döntetlennel ért véget. Tekintse meg a félpályás gólt videón!
dec. 12
16:19
Premier League: gyönyörű Figueroa-gól és döntetlen a Stoke-Wiganen (She)
A Premier League 16. fordulójában 2–2-es döntetlent játszott egymással a Stoke City és a Wigan. A találkozón Maynor Figueroa parádés gólt szerzett a félpályáról.
dec. 12
16:21
Bravúros döntetlen a spanyolok ellen (Metropol)
Zácsik Szandra hat másodperccel a vége előtt dobott góljával a magyar női kézilabda-válogatott 21-21-es döntetlent játszott az Európa-bajnoki ezüstérmes spanyol csapattal a kínai világbajnokság középdöntőjének szombati játéknapján.
dec. 12
16:33
Férfi kosár: a litvánok, a németek és az oroszok is szabadkártyával a vb-n (She)
A Nemzetközi Kosárlabda-szövetség (FIBA) nyilvánosságra hozta, hogy mely – a kvalifikáció során elvérző – férfiválogatottak indulhatnak szabadkártyával a jövő évi törökországi világbajnokságon.
dec. 12
16:35
Női kézilabda-vb: jól zártunk hátul, és jól kontráztunk - Herr (She)
Herr Orsolya szerint remekül zárt hátul a magyar válogatott Spanyolország ellen a kínai női kézilabda-világbajnokságon.
dec. 12
16:37
Rövid pályás úszó Eb: német arany született 1500 férfi gyorson (She)
Német aranyérem született az 1500 méteres férfi gyorsúszás döntőjében az Isztambulban zajló rövid pályás Európa-bajnokság harmadik napján: a német Jan Wolfgarten nagy fölénnyel, 14:20.44-es idővel nyerte meg a finálét.
dec. 12
16:39
Rövid pályás úszó Eb: Szepesi Nikolett nem jutott döntőbe 50 háton (She)
Nem jutott be a női 50 méteres hátúszás döntőjébe Szepesi Nikolett az Isztambulban zajló rövid pályás Európa-bajnokság harmadik napján: a magyar versenyző 27.83-as időeredménye futamában a 8., összesítésben a 16. helyhez volt elég.
dec. 12
16:39
Női kézilabda-vb - Hat másodperccel a vége előtt egyenlítettünk az EB-ezüstérmes ellen (Behaviour)
dec. 12
16:51
Női kézilabda-vb: Megdolgoztunk az egy pontért - NSO-szakértő (She)
Szoros mérkőzésen 21–21-es döntetlent játszottunk az Eb-ezüstérmes spanyolokkal a Kínában zajló női kézilabda-világbajnokság középdöntőjében. Kirsner Erika, a Nemzeti Sport Online szakértője szerint örülni kell az egy pontnak, bár több is benne volt a mérkőzésben, a bírók azonban nem egyenlő mércével mértek.
dec. 12
16:53
Rövid pályás úszó Eb: Mutina Ágnes negyedik lett a 400 gyors döntőjében (She)
Mutina Ágnes 4:03.49-es idővel a negyedik helyen végzett a 400 méteres női gyorsúszás szombati döntőjében az Isztambulban zajló rövid pályás Európa-bajnokságon.
dec. 12
16:55
Női kézilabda-vb: Nem beszéltük meg, hogy én vállalom el - Zácsik (She)
Szoros mérkőzésen 21–21-es döntetlent játszottunk az Eb-ezüstérmes spanyolokkal a Kínában zajló női kézilabda-világbajnokság középdöntőjében. Zácsik Szandra, aki sokáig nem játszott jól, a végére összeszedte magát, ő szerezte a mieink utolsó két gólját. Az átlövő a találkozó után elmondta, nem volt megbeszélve, hogy ő fogja elvállalni a lövést a hajrában.
dec. 12
16:57
Rövid pályás úszó Eb: új világcsúcs született férfi 100 méter vegyesen (She)
Új világcsúcs született a 100 méteres férfi vegyes úszás középdöntőjében az Isztambulban zajló rövid pályás Európa-bajnokságon: a szlovén Peter Mankoc 19 századdal javította meg a korábbi csúcsot, és 50.76-os idejével az első helyen kvalifikálta magát a holnapi döntőbe.
dec. 12
17:15
Budapesté maradt a 2010-es úszó Eb (friss részletek) (Behaviour)
Budapest rendezheti a 2010-es úszó Európa-bajnokságot - erősítette meg korábbi döntését a kontinentális szövetség (LEN) vezérkara szombaton.
dec. 12
17:27
Rövid pályás úszó Eb: Szilágyi Ádám nem jutott döntőbe 100 háton (She)
Szilágyi Ádám nem jutott be a férfi 100 méteres hátúszás döntőjébe az Isztambulban zajló rövid pályás Európa-bajnokság szombati napján. A magyar versenyző 51.83-as ideje a második futamban a 9., összesítésben a 15. helyre volt elegendő.
dec. 12
17:29
Jégkorong: az Újpest szlovák kapitánya sikeres állampolgári vizsgát tett (She)
Sikeres állampolgári vizsgát tett az Újpest Mol-ligában szereplő jégkorongcsapatának szlovák kapitánya, Vladimír Dubek – adta hírül az utehoki.hu.
dec. 12
17:31
Rövid pályás úszó Eb: Verrasztó Evelyn ezüstérmes 100 vegyesen (She)
Verrasztó Evelyn 58.21-es idővel ezüstérmet nyert a női 100 méteres vegyes úszás döntőjében az Isztambulban zajló rövid pályás Európa-bajnokság szombati napján.
dec. 12
17:45
Serie B: Vass Ádámot, Varga Rolandot és Filkor Attilát sem nevezték (She)
Egyik magyar játékos sem kapott szerepet az olasz labdarúgó-bajnokság másodosztályának (Serie B) 18. fordulójában.
dec. 12
17:47
Rövid pályás úszó Eb: Dara Eszter bejutott a 100 pillangó döntőjébe (She)
Dara Eszter bejutott a női 100 méteres pillangóúszás döntőjébe az Isztambulban zajló rövid pályás Európa-bajnokság harmadik napján.
dec. 12
17:49
Rövid pályás úszó Eb: Takács országos csúccsal 7. 100 gyorson (She)
Takács Krisztián a hetedik helyen zárt a 100 méteres férfi gyorsúszás fináléjában az Isztambulban zajló rövid pályás Európa-bajnokság harmadik napján. A magyar versenyző 47.31 másodperces ideje országos csúcs.
dec. 12
17:51
Jégkorong: visszatért a jégre az 51 éves védőlegenda - videó (She)
Újra pályára lépett minden idők egyik legkitűnőbb orosz bekkje, Vjacseszlav Fetyiszov. A CSZKA Moszkva jégkorongcsapatának elnöke az SZKA Szentpétervár elleni 3–2-re elveszített KHL-mérkőzésen kapott lehetőséget. Az alábbi videón megnézheti, hogyan sikerült a kétszeres olimpiai aranyérmes, hétszeres világbajnok védő visszatérése.
dec. 12
17:51
Párját ritkító balszerencse a Bundesligában (Behaviour)
A Hannover úgy kapott ki 5-3-ra a Borusia Mönchengladbach otthonában, hogy három öngólt is vétett a német labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szombati játéknapján.
dec. 12
17:53
Torna: Berki Krisztián harmadik helyen végzett Japánban (She)
Berki Krisztián a harmadik helyen végzett lólengésben szombaton a tokiói meghívásos tornagálán.
dec. 12
17:53
Arany után ezüst Evelynnek (Behaviour)
Verrasztó Evelyn ezüstérmet nyert szombaton 100 m vegyesen az isztambuli rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.
dec. 12
18:03
Rövid pályás úszó Eb: új világcsúcs és horvát arany női 50 méter háton (She)
Sanja Jovanovic révén horvát aranyérem született a női 50 méteres hátúszás döntőjében az isztambuli rövid pályás Európa-bajnokságon. A horvát versenyző 25.70-es ideje új világcsúcs.
dec. 12
18:05
Rövid pályás úszó Eb: a norvég Hetland győzött a férfi 50 mell döntőjében (She)
A norvég Aleksander Hetland 26.19-es idővel megnyerte a férfi 50 méteres mellúszás döntőjét az isztambuli rövid pályás Európa-bajnokságon.
dec. 12
18:07
Férfi kosárlabda NB I: tízpontos Falco-győzelem Pakson (She)
Az Albacomp után a Falco is megverte az Atomerőműt a férfi kosárlabda-bajnokság 11. fordulójában.
dec. 12
18:09
Három öngólt lőtt a Hannover (Metropol)
dec. 12
18:21
Rövid pályás úszó Eb: holland arany női 4x50 méteres vegyesváltóban (She)
Az Isztambulban zajló rövid pályás Európa-bajnokság szombati napjának utolsó döntőjében a Hinkelien Schreuder, Moniek Nijhuis, Inge Dekker, Ranomi Kromowidjojo összetételű holland női vegyesváltó aranyérmet szerzett 4x50 méteren.
dec. 12
18:23
F1: Jarno Trulli három évig a Lotus pilótája lesz (She)
Eldőlt, hogy Jarno Trulli lesz a Formula-1-ben szereplő Lotus istálló egyik pilótája.
dec. 12
18:25
Premier League: pontot rabolt az Everton a Chelsea otthonából (She)
Az angol labdarúgó-bajnokság élvonalának 16. fordulójában a Chelsea hazai pályán játszott 3–3-as döntetlent az Evertonnal.
dec. 12
18:27
Fülöpék és Geráék döntetlenje (Metropol)
Fülöp Márton csapata, a Sunderland a 93. percben kapott góllal 1-1-es döntetlent játszott a vendég Portsmouth együttesével az angol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szombati játéknapján.
dec. 12
18:39
Ligue 2: korábbi aranylabdás mentheti meg a Strasbourgot (She)
A futballistaként 1991-ben aranylabdás Jean-Pierre Papin lesz a francia másodosztályban bukdácsoló Strasbourg vezetőedzője.
dec. 12
18:45
Verrasztó Evelyn ezüstérmes 100 m vegyesen (Metropol)
Egyetlen érmet szereztek a magyar úszók az isztambuli rövidpályás úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján: Verrasztó Evelyn második lett 100 m vegyesen.
dec. 12
18:57
Skócia: a címvédő Rangers tapad az éllovas Celticre (She)
A Celtic után a másik skót óriás, a Rangers is győzött a skót Premier League 15. fordulójában: a „protestánsok” 3–0-ra nyertek a St. Johnstone ellen.
dec. 12
18:59
Férfi kézilabda NB I: a Kecskemét négy góllal megverte a Csurgót (She)
A Kecskemét legyőzte hazai pályán a Csurgót a férfi kézilabda NB I 16. fordulójában.
dec. 12
19:15
Klub-vb: a mexikói Atlante lesz a Barcelona ellenfele az elődöntőben (She)
Az Egyesült Arab Emírségekben zajló klubvilágbajnokság negyeddöntőjében a mexikói Atlante 3–0-ra legyőzte az új-zélandi Aucklandet.
dec. 12
19:17
Videó: nézze meg a Bayern Bochum elleni kiütéses győzelmét! (She)
Mint már beszámoltunk róla, a Bayern München idegenben 5–1-re kiütötte a Bochumot a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 16. fordulójában. Az alábbi videón megtekintheti Ivica Olic dupláját, valamint Mergim Mavraj öngólját!
dec. 12
19:19
Női kosárlabda NB I: tízpontos ZTE-győzelem a Baja ellen (She)
Tíz ponttal megverte a ZTE a vendég Baját a női kosárlabda NB I 12. fordulójában.
dec. 12
19:21
Lotusba ül Trulli (Metropol)
A következő idényben az olasz Jarno Trulli vezeti majd a Forma-1-es Lotus egyik versenyautóját.
dec. 12
19:33
Videó: Cech balszerencséje és Drogba duplája az Everton ellen (She)
Mint már beszámoltunk róla, az angol labdarúgó-bajnokság élvonalának 16. fordulójában a Chelsea hazai pályán játszott 3–3-as döntetlent az Evertonnal. Az alábbi videón megnézheti Petr Cech öngólját, valamint Didier Drogba dupláját!
dec. 12
19:51
Női röplabda Extraliga: békéscsabai győzelmével az élre állt a BSE (She)
A női röplabdabajnokság 13. fordulójának szombati mérkőzésein az UTE hazai pályán kapott ki a Nyíregyházától, a MÁV Előre SC megverte a nyeretlen Miskolcot, míg a BSE Békéscsabán tudott diadalmaskodni, ezzel pedig az élre állt.
dec. 12
20:09
Anglia: Beckham 40 éves koráig futballozna, menne a 2014-es vb-re (She)
David Beckham nem unja a labdarúgást, az MLS-ben szereplő LA Galaxy és az angol válogatott 34 éves középpályása még a 2014-es brazíliai világbajnokságon is szeretne ott lenni a pályán az angol válogatottban.
dec. 12
20:11
Serie A: parádés hajrá után pontosztozkodás a nyitó mérkőzésen (She)
Az olasz labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának nyitó mérkőzésén a Cagliari a 75. percben még kétgólos hátrányban volt, innen fordítani tudott, majd a 96.(!) percben a harmadik kapott gól után emberhátrányba kerülő – az első gólt szerző Ezequiel Lavezzit állította ki a játékvezető – Napoli egyenlített.
dec. 12
20:27
Premier League: Kurucz vetélytársa Fülöpékhez igazolhat a télen - lapértesülés (She)
Angol lapértesülések szerint a Fülöp Mártont foglalkoztató Sunderland és az Aston Villa is szívesen látná a keretében a West Ham United első számú kapusát, Robert Greent.
dec. 12
20:29
Férfi kézilabda NB I: a Dunaferr érvényesítette a papírformát (She)
A férfi kézilabda-bajnokság 16. fordulójában a Dunaferr idegenben 29–25-re legyőzte a Gyöngyöst.
dec. 12
20:31
Férfi vízilabda ob I: a Szeged két góllal legyőzte odahaza a Pécset (She)
A férfi vízilabda-bajnokság szombati vidéki rangadóján a Szeged hazai pályán két góllal legyőzte a Pécset.
dec. 12
20:45
Videó: nézze meg Agbonlahor Manchester United elleni győztes gólját! (She)
Mint már beszámoltunk róla, a Manchester United hazai pályán 1–0-s szenvedett vereséget az Aston Villától a Premier League 16. fordulójában. Az alábbi videón megtekintheti Gabriel Agbonlahor győzelmet érő fejes gólját!
dec. 12
20:47
Serie A: Koman és Del Piero is a kispadon kezdi a Bari-Juve meccset (She)
A kispadon kezdi a 20 óra 45 perckor kezdődő Bari–Juventus bajnokit a hazaiak magyar középpályása, Koman Vladimir.
dec. 12
21:03
Férfi vízilabda ob I: egy góllal volt jobb az Eger a Szolnoknál (She)
A férfi vízilabda-bajnokság 10. fordulójában az Eger hazai pályán 8–7-re megverte a Szolnokot.
dec. 12
21:21
Magyar Kupa: Garami kijelölte a DVSC elleni kezdőcsapatot (She)
Garami József, az MTK szakmai igazgatója a klub honlapjának adott nyilatkozatában kijelölte az együttes kezdő tizenegyét a DVSC-TEVA elleni, vasárnapi Magyar Kupa-negyeddöntőre.