2009. szeptember 20. vasárnap

szept. 20
0:06
Ligue 1: győzött és maradt a második helyen a Marseille (She)
Hazai pályán magabiztos, 4–2-es sikert aratott az Olympique Marseille a Montpellier ellen a francia labdarúgó-élvonal 6. fordulójában.
szept. 20
0:42
Videó: nézze meg Fernando Torres West Ham elleni dupláját! (She)
A Liverpool idegenben 3–2-re legyőzte a West Ham Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójának szombat esti mérkőzésén. A találkozón két gólt szerzett Fernando Torres, amelyeket az alábbi összefoglalóban megtekinthet.
szept. 20
0:46
Videó: íme, a Barcelona Atlético Madrid elleni parádéja! (She)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában a Barcelona Lionel Messi vezérletével már az első félidő után 4–1-re vezetett az Atlético Madrid ellen, végül pedig 5–2-re nyert. Nézze meg a találkozó góljait videón!
szept. 20
1:00
Videó: Tőzsér Dániel találata a Charleroi ellen (She)
Mint már beszámoltunk róla, a Racing Genk hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett a Charleroitól a belga bajnokság hetedik fordulójának nyitómérkőzésén. A találkozón Tőzsér Dániel szerzett vezetést a Genknek, melyet az alábbi videón megtekinthet.
szept. 20
7:18
Tenisz: Czink bejutott a québeci torna döntőjébe! (She)
Czink Melinda folytatta remeklését és bejutott a Québecben zajló női tenisztorna döntőjébe.
szept. 20
7:54
Ökölvívás: Mayweather győzelemmel tért vissza a ringbe (She)
Huszonegy hónap után tért vissza a ringbe a korábbi ökölvívó világbajnok, Floyd Mayweather jr., és le is győzte a mexikói Juan Manuel Márquezt.
szept. 20
8:12
MLS: Hercegfalvi Zoltán gólpasszt adott a Dallas ellen (She)
Hercegfalvi Zoltán csak az utolsó szűk negyedórában kapott szerepet az amerikai labdarúgó-bajnokságban (MLS) szereplő Kansas City Wizardsban, de ezalatt gólpasszt adott.
szept. 20
8:14
Ligue 1: letartóztatták az Olympique Marseille korábbi edzőjét (She)
Letartóztatták Rolland Courbist, a francia labdarúgó-bajnokságban szereplő Olympique Marseille vezetőedzőjét.
szept. 20
8:48
Atlétika: kenyai győzelem született a Sydney-maratonon (She)
A kenyai Julius Seruei hatalmas fölénnyel nyerte meg a Sydneyben rendezett maratoni futó versenyt.
szept. 20
9:18
Quebec: Czink döntős (Metropol)
A 220 ezer dollár összdíjazású, kanadai fedettpályás női tenisztorna elődöntőjében Czink Melinda nyert, így a cseh Safarovával küzdhet a legjobb helyért.
szept. 20
9:36
Letartóztattak tizenegy szerb huligánt (Metropol)
A szerb rendőrség letartóztatott tizenegy huligánt, akik csütörtök este bántalmazták a Toulouse labdarúgócsapatának szurkolóit Belgrádban; az egyik sérült állapota súlyos, életveszélyes.
szept. 20
9:42
Ligue 1: kulcscsontját törte a Toulouse kapitánya, hónapokra kidőlt (She)
Legalább három hónapot kell kihagynia Mauro Cettónak, a francia labdarúgó-bajnokságban szereplő Toulouse csapatkapitányának, aki még együttese egyik hétközi edzésén sérült meg.
szept. 20
9:54
Gólfesztivál a Nou Campban (Metropol)
A címvédő, házigazda FC Barcelona gólgazdag mérkőzésen magabiztosan nyert az Atlético Madrid ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 3. fordulójának szombaton késő este rendezett találkozóján.
szept. 20
10:00
Ökölvívás: Sebastian Sylvester az IBF új középsúlyú világbajnoka (She)
Sebastian Sylvester nyerte meg az IBF ökölvívó világszervezetet középsúlyú világbajnoki címét, miután pontozással legyőzte Giovanni Lorenzót.
szept. 20
10:02
Tenisz: Sahar Peer két játszmában nyerte meg a kantoni döntőt (She)
Az ötödik helyen kiemelt Sahar Peer diadalával ért véget a Kantonban zajló női tenisztorna.
szept. 20
11:06
Mayweather diadalmas visszatérése (Metropol)
Győzelemmel tért vissza a ringbe a legutóbb 21 hónapja bokszolt Floyd Mayweather Jr., aki a szombat esti, Las Vegas-i gálán egyhangú pontozással verte a mexikói Juan Manuel Marquezt.
szept. 20
11:30
Labdarúgás: a topligák és a Soproni Liga vasárnapi programja (She)
Tekintse meg a Premier League, a Serie A, a Bundesliga, a Primera División, illetve a Soproni Liga vasárnapi menetrendjét!
szept. 20
11:32
Kerekesszékes sportlövő Vk: Gurisatti második sportpisztolyban (She)
Gurisatti Gyula sportpisztolyban a második helyen végzett az Alicantéban zajló kerekesszékes sportlövő Világkupa-versenyen.
szept. 20
11:39
Szerb-spanyol döntő lesz a kosárlabda Eb-n (Infostart)
A vb-aranyérmes spanyol válogatott után a szerb csapat jutott be a lengyelországi férfi kosárlabda Európa-bajnokság ma esti fináléjába, miután szombaton hosszabbításban nyert a szlovén együttes ellen.
szept. 20
11:41
Czink Melinda győzött és döntős Québecben (Infostart)
Az ötödik helyen kiemelt Czink Melinda - helyi idő szerint szombaton - két sima szettben 6:3, 6:3-ra legyőzte a harmadikként rangsorolt, kanadai Aleksandra Wozniakot, s ezzel bejutott a döntőbe a 220 ezer dollár összdíjazású, quebeci fedettpályás női tenisztornán.
szept. 20
11:43
Egy ötöst kapott az Atlético a Nou Campban (Infostart)
szept. 20
12:06
Ipswich: Roy Keane szerint Priskin bejátszhatja magát a kezdőbe (She)
Mint beszámoltunk róla, Priskin Tamás csereként beállva gólt szerzett csapata Doncaster Rovers elleni 3–3-as döntetlenje alkalmával az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) 8. fordulójában. Roy Keane a klub hivatalos honlapjának nyilatkozva beszélt a magyar támadó teljesítményéről is, szerinte Priskin bejátszhatja magát a kezdőcsapatba.
szept. 20
12:24
Oroszország: a Rubin Kazany nem bírt Németh Norbert csapatával (She)
Némi meglepetésre csak döntetlenre volt képes a címvédő Rubin Kazany az orosz labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában.
szept. 20
12:26
Atlétika: negyedszer nyerte meg a berlini maratont Gebrselassie (She)
Sorozatban negyedik alkalommal végzett az élen a berlini maratonon Haile Gebrselassie.
szept. 20
12:42
Üzbegisztán: Scolari a 2014-es vb után fejezné be az edzősködést (She)
A 2014-es labdarúgó-világbajnokság után fejezné be az edzősködést Luiz Felipe Scolari.
szept. 20
12:54
Kirúgták a kerékpáros doppingdoktort (Behaviour)
A Xacobeo-Galicia kerékpáros csapat azonnali hatállyal menesztette orvosát, a kolumbiai Alberto Beltrant, mivel korábbi munkaadójánál, a Liberty Segurónál három versenyző is fennakadt a doppingvizsgálaton.
szept. 20
13:18
Vb-selejtező: német játékvezető a dán-magyar mérkőzésen (She)
Német játékvezetői négyes dirigálja majd az októberi Dánia–Magyarország labdarúgó világbajnoki selejtezőt.
szept. 20
13:48
Berlin Marathon: Gebrselassie nyert (Behaviour)
Sorozatban negyedszer az etióp Haile Gebrselassie nyerte meg a berlini, maratoni futóversenyt, 2007 és 2008 után azonban ezúttal nem sikerült megjavítania a világcsúcsot.
szept. 20
13:54
Evezős Eb: egy-egy negyedik és ötödik hely a döntőkben (She)
Az Alliquander Anna, Hajdú Zsuzsanna könnyűsúlyú kétpár a negyedik, a Simon Béla, Juhász Adrián kormányos nélküli kettes pedig az ötödik helyen végzett a vasárnapi döntőben a fehéroroszországi Bresztben rendezett evezős Európa-bajnokságon.
szept. 20
13:56
Spanyolország: hiába a Szalai-gól, a Castilla még mindig nyeretlen (She)
A spanyol labdarúgó-bajnokság harmadosztályában továbbra is nyeretlen a Real Madrid Castilla, miután idegenben 2–2-es döntetlent játszott a Cacarenóval. A Castilla első gólját Szalai Ádám lőtte.
szept. 20
14:12
Chelsea: Ancelotti szerint Joe Cole-nak és Anelkának is maradnia kell (She)
Carlo Ancelotti, az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Chelsea vezetőedzője szeretné, ha Didier Drogba, Ashley Cole és John Terry után Joe Cole és Nicolas Anelka is hosszú távú szerződést kötne a klubbal.
szept. 20
14:14
Autósport: két szurkoló vesztette életét egy osztrák hegyiversenyen (She)
Két szurkoló vesztette életét a St. Agatha-i autós hegyiversenyen Ausztriában, mikor az egyik versenyző elvesztette uralmát járműve felett, és a kordont átszakítva a nézők közé vágódott.
szept. 20
14:16
Premier League: Tévez a kezdőcsapatban a Man. Utd. ellen (She)
Sir Alex Ferguson és Mark Hughes is kihirdette kezdőcsapatát a 14.30-kor kezdődő Manchester United-Manchester City derbire, amelyet az NSO-n élő, szöveges kommentár segítségével követhetnek végig!
szept. 20
14:48
Oroszország: városi rangadót nyert a CSZKA Moszkva a Dinamo ellen (She)
Második félidei jó teljesítményének köszönhetően háromgólos különbséggel nyert a CSZKA Moszkva az orosz labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában.
szept. 20
14:50
Premier League: manchesteri derbi élőben az NSO-n! (She)
Délután fél háromkor útjára indult a labda az Old Traffordon: kövesse figyelemmel élő, szöveges tudósításunk segítségével a Manchester United–Manchester City városi rangadót a Premier League 6. fordulójából!
szept. 20
15:06
Kosárlabda: hazai siker született a soproni női Krasznai Kupán (She)
A házigazda MKB-Euroleasing Sopron nyerte meg a péntektől vasárnapig rendezett női kosárlabda Krasznai Kupát.
szept. 20
15:24
Asztalitenisz Eb: kiesett a női és a férfi címvédő is (She)
A német Timo Boll és a litván Ruta Paskauskiene sem védheti meg címét férfi, illetve női egyesben a stuttgarti asztalitenisz Európa-bajnokságon, miután mindketten vereséget szenvedtek a vasárnapi elődöntőben.
szept. 20
15:42
Bundesliga 2: fölényes győzelmet aratott Szabics és Torghelle csapata (She)
Az Augsburg együttese 5–2-re verte meg a Hansa Rostockot a német labdarúgó-bajnokság másodosztályának hatodik fordulójában.
szept. 20
15:44
Futsal: szétlövés után a szlovákoké a visegrádi nemzetek tornája (She)
A szlovák válogatott nyerte meg a futsal Visegrádi Négy Nemzet Kupáját, északi szomszédaink 1–1 után szétlövésben 5–3-ra győztek a magyar nemzeti csapat ellen.
szept. 20
16:00
Asztalitenisz Eb: Tóth Krisztina legyőzője az aranyérmes (She)
A német Wu Jiaduo nyerte a női egyes versenyét a stuttgarti asztalitenisz Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján.
szept. 20
16:18
Atlétika: Iszinbajeva világcsúcskísérlete, Tyson Gay 9.69-e (She)
Az orosz Jelena Iszinbajeva 4.85 méterrel nyerte meg vasárnap a női rúdugrást a sanghaji atlétikai viadalon. Az 5.07 méteres világcsúcsmagasságon is három kísérletet tett, ám nem sikerült átjutnia a lécen.
szept. 20
16:54
Premier League: Owen a 96. percben döntötte el a manchesteri derbit (She)
Hét gólt és parádés összecsapást hozott a Manchester United–Manchester City városi derbi a Premier League 6. fordulójában. A vendégcsapat háromszor is egyenlített, de Michael Owen a 96. percben megszerezte a győztes gólt – Sir Alex Ferguson csapata 4-3-ra diadalmaskodott.
szept. 20
16:56
Hollandia: Dzsudzsákék Rotterdamban nyertek rangadót (She)
A PSV együttese idegenben 3–1-re legyőzte a Feyenoordot a holland bajnokság 7. fordulójának rangadóján. Az eindhoveniek így továbbra is vezetik a bajnokságot, míg a Feyenoord leszakadt riválisától. Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a mérkőzést.
szept. 20
17:03
Tyson Gay 9.69-et futott Kínában (Infostart)
A sanghaji atlétikai versenyen, ra férfi 100 méteren az amerikai Tyson Gay szenzációs, 9.69 mp-es eredménnyel győzött, amely minden idők második leggyorsabb futása volt.
szept. 20
17:05
Már a vb előtt megvizsgálták a vitatott nemű dél-afrikai futót (Infostart)
A Dél-afrikai Atlétikai Szövetség (ASA) elnöke beismerte, hogy már a berlini világbajnokság előtt is megvizsgálták a női 800 méteren aranyérmes Caster Semenya nemét, sőt, el is tanácsolták a vb-részvételtől.
szept. 20
17:07
Szenzációs derbin verte meg a United a Cityt, nyert a Chelsea is (Infostart)
Méltó volt a 152. manchesteri derbi a várakozásokhoz. A Man United megszerezte a három pontot, négy gólt is szerezve jelezte, Cristiano Ronaldo távozása után sincs baj a támadójátékával. Ám a City is büszke lehet: ha egy csapat három gólt szerez az Old Traffordon, okkal sorolja magát a nagyok közé. A mérkőzést a 95. percben döntötte el a csereként beállt Michael Owen.
szept. 20
17:12
Premier League: Gera nélkül kapott ki a Fulham Wolverhamptonban (She)
Gera Zoltánt nem cserélte be edzője, így csak külső szemlélője volt annak, hogy csapata, a Fulham 2–1-es vereséget szenved a Wolverhampton otthonában a Premier League 6. fordulójában.
szept. 20
17:14
Serie A: ismét élen a Samp, nyert az Inter és a Milan (She)
Mindkét milánói nagycsapat kínkeservesen gyűjtötte be a három pontot az olasz labdarúgó-élvonal 4. fordulójában: az Inter Szardínián győzött, a Milan otthon a Bologna ellen. A bajnokságot ismét a hibátlan Sampdoria vezeti, a Genoa először vesztett pontokat a szezonban.
szept. 20
17:16
Premjer-liga: Gaál nélkül győzött az Amkar Perm a Groznij ellen (She)
A Gaál Miklóst ezúttal nélkülöző Amkar Perm hazai pályán 1–0-ra győzött a Groznij ellen az orosz labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában.
szept. 20
17:24
Iszinbajeva világcsúcskísérlete (Metropol)
Az orosz Jelena Iszinbajeva 4,85 méterrel nyerte vasárnap a női rúdugrást a sanghaji atlétikai viadalon, az 5,07 méteres világcsúcsmagasságon is három kísérletet tett, ám nem sikerült átjutnia a lécen.