Korábban már megírtuk, hogy egyre több változás figyelhető meg a baloldalon, például Kálmán Olga a Demokratikus Koalíció elnökségében szeretne pozíciót szerezni, emellett pedig országjárásba is kezdett. Közben Gyurcsány Ferenc nemzeti konzultációt indít az összefogással kapcsolatban az interneten, illetve két MSZP-s, fővárosi polgármester is átlép
Méltatlan képviselői mandátumára Krupiczer Ferenc önkormányzati képviselő Hódmezővásárhelyen – ezt mondta ki a Szegedi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság. Az indoklás szerint Krupiczer ugyan időben megszüntette a Rádió Color adását, ezért az összeférhetetlenséget rendezte, viszont nem tájékoztatta időben a közgyűlést. Ha az ítélet jogerőre emelkedi
Kikerült a Hegyvidéki Önkormányzat honlapjára a Normafa tereprendezési terve - szúrta ki a Pénzcentrum. A térképen jól látható a nagyparkoló kialakítására szánt terület is, amely az elmúlt hetekben igencsak nagy port kavart. Az önkormányzat...
A Normafa természetesen nevű Facebook-oldalt készítők és a 12. kerületi önkormányzat között újjáéledt a vita a Normafához tervezett parkoló és az ezzel járó fakivágások miatt.
Összesen 26 magyarországi fürdő várja kedvezményekkel a vendégeket február 29-én, szombaton, miután a Magyar Fürdőszövetség szökőév alkalmából 2020-ban meghirdette a Szökjön ki egy fürdőbe akciót.
Mellár Tamás és Tordai Bence időpontot kért Matolcsy Györgytől, mert az inflációról és a Magyar Nemzeti Bank monetáris politikájáról akartak tájékoztatást kapni.
“Szorítok” - búcsúzóul Szijjártó Péter két ujját feltartva üzent a Pellegrini-kormány gazdasági miniszterének, Peter Ziganak a mai tárgyalásaik után - Szlovákiában ugyanis jövő szombaton lesz a parlamenti választás.
Átlagosan tíz százalékos béremelésben állapodtak meg - januártól visszamenőleg - a szakszervezetek a BKV vezetésével a ma kora délután kezdődött kollektív munkaügyi vita harmadik fordulójában. A sztrájkkészültséget a megállapodás...
Hazánkban nagy számban fordulnak elő vaddisznók, s mivel igen alkalmazkodóak, egyre gyakrabban bukkannak fel az ember környezetében, akár települések utcáin is.
A Boráros és Kossuth tér között nem jár a 2 villamos, miután az Erzsébet-híd lábánál elakadt egy autós a villamospályán. A BKK Facebook-oldalán közölte, hogy a 15-ös és a 115-ös autóbuszt vegyék igénybe az utasok.
Utcai egység az ittas állapotban lévő vendégek "moderálására", biztonsági őrök a kiskocsmákban, csúcslimiter a zajterhelés ellen - ezek is felmerültek a bulinegyed nyitva tartását szabályozó kritériumrendszer megalkotásakor. Konkrétumokat még nem tudni, de az önkormányzat azt mondja, jövő hétre elkészül az új rendelet.
Az óbudai önkormányzat csütörtökön elfogadott költségvetése, egy leépülő büdzsé – vélekedett Bús Balázs fideszes képviselő, korábbi polgármester. érdekvényesítő képessége jóformán a nullára lecsökkent
Átlagosan 10 százalékos béremelésben állapodtak meg – januárig visszamenőleg – a szakszervezetek a BKV vezetésével a péntek kora délután kezdődött kollektív munkaügyi vita harmadik fordulójában. A sztrájkkészültséget a megállapodás aláírásáig felfüggesztették – közölte az Egységes Közlekedési Szakszervezet.
A milliárdos iparággá vált „börtönbizniszen” nemcsak a bűnözők, hanem a „Soros-hálózathoz” és a baloldalhoz tartozó ügyvédek is gazdagodtak – jelentette ki Budai Gyula.
„A Jobbikban naponta történnek olyan dolgok, amelyek megnehezítik a jövőről való gondolkodást” – mondja Sneider Tamás a Mandinernek. A Jobbik nemrég távozott, előző elnökét a párton belül kialakult feszültségekről kérdeztük.
A kommunizmus áldozatainak emléknapjához közeledve a Nemzeti Örökség Intézete (Nöri) szinte teljessé tette a Nemzeti Gyászpark adatbázisát, így elérhető annak a csaknem 1200 embernek az életrajza, akiket a kommunizmus áldozataként kivégeztek és a Rákoskeresztúri új köztemető három parcellájában (298, 300, 301) temettek el.
Bécsben nagy hagyománya van a bálozásnak, 1877-től tartanak ilyen rendezvényeket a Hof-Operntheaterben. Az Operaház nézőterét bálteremmé alakítják és 180 elsőbálozó pár nyitja meg az estét, ahová elég drága a bejutás. A legolcsóbb jegyek 120 ezer forint körül mozognak, de olyankor nincs ülőhely és a fogyasztásért külön kell fizetni. Ha páholyból né
„Minden szót vállalok a nyilvánosság előtt is, a szivárogtatókkal szemben azonban – amennyiben kiderül a kilétük – el fogunk járni” – mondja Jakab Péter a Mandinernek a Jobbikon belüli kiszivárogtatási botrány kapcsán.
Őszinte vagyok, nekem óriási hiányom van, hogy nincs egy szakpolitikus az ellenzék soraiban. Tegnap már Bárándy Gergely képviselőtársamat hiányoltam, akivel nagyon jókat lehetett vitázni ebben a kérdésben - ezt a fideszes Budai Gyula mondta az ATV kérdésére a “börtönbiznisz” témakörben tartott sajtótájékoztatóján.