2010. október 23. szombat

okt. 23
19:36
Botrány a Kaposvár-Honvéd meccsen (Behaviour)
Az 50. percben félbeszakadt a Kaposvári Rákóczi-Budapest Honvéd mérkőzés a labdarúgó Monicomp Liga 11. fordulójában, mivel a vendégszurkolók - többszöri felszólítás ellenére - pirotechnikai eszközöket dobáltak a pályára. A játék tíz perc elteltével, a vendégszektor kiürítése után folytatódhatott.
okt. 23
19:37
Evezés: a Juhász, Simon egység ezüstérmes a tengeri klub vb-n (She)
A Juhász Adrián, Simon Béla összeállítású kétpárevezős egység (Tisza EE) ezüstérmet szerzett az isztambuli tengeri klubvilágbajnokságon. A szombati döntőben mindössze egy nantesi csapat volt gyorsabb náluk. A harmadik helyen szintén franciák végeztek.
okt. 23
19:39
Labdarúgó NB I: látványos meccs, Pápa-siker az Újpest ellen (She)
A labdarúgó NB I 11. fordulójának szombati mérkőzésén a Lombard Pápa az Újpestet fogadta, és egy nagy iramú, élvezetes meccsen 3–1-re győzött a Perutz Stadionban. Vermes Krisztián öngólt vétett már a mérkőzés elején, majd a második félidőben Goran Marics lőtt bombagólt, aztán Heffler Norbert is betalált lecserélése előtt, újpesti részről Tisza Tibor szépített. Véber György ezzel a Pápa…
okt. 23
19:51
Kézilabda, EHF-kupa: kettős győzelemmel 32 között a Vác (She)
Kettős győzelemmel jutott a legjobb 32 közé a Vác a női kézilabda EHF Kupában, miután a szombati, hazai visszavágón is fölényesen nyert a lengyel Gdynia ellen.
okt. 23
19:53
Labdarúgó NB I: Ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk - Véber (She)
Kétgólos (3–1) győzelmet aratott a Lombard Pápa az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában hazai környezetben az Újpest ellen. A házigazdák vezetőedzője, Véber György szerint ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek.
okt. 23
19:54
Pont nélül maradt Pápán a lilák (Metropol)
Mészöly Géza csapata 3-1-re kikapott Pápán a labdarúgó Monicomp Liga 11. fordulójának szombat esti mérkőzésén.
okt. 23
19:55
Svájc: Vanczák gólja pontot ért a liga egyik legjobb klubja ellen (She)
Vanczák Vilmos 55. percbeli, egyenlítést eredményező fejes gólja révén ért el 1–1-es döntetlent a Sion a tabellán előtte álló FC Zürich ellen a svájci labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján.
okt. 23
20:09
Botrány miatt állt a játék Kaposváron (Infostart)
A labdarúgó NB I 10. fordulójában a Videoton megerősítette vezető helyét, miután 4-2-re győzött Kecskeméten. Először szerzett három pontot a Haladás, amely új edzőjével, Aczél Zoltánnal nyert 4-0-ra a Siófok ellen. Ugyancsak győzelemmel mutatkozott be egy másik új edző, Simon Antal, csapata, a Szolnok 2-1-re verte az MTK-t. További eredmények: Kaposvár-Honvéd 0-0, Pápa-Újpest 3-1.
okt. 23
20:09
Labdarúgó NB I: Védelmünk teljesített gyengén - Mészöly Géza (She)
Kétgólos (1–3) vereséget szenvedett az Újpest az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában a Lombard Pápa TFC vendégeként. A lilák vezetőedzője, Mészöly Géza szerint az eddig stabil védekezésükkel adódtak gondok a mérkőzésen.
okt. 23
20:11
A vízben halt meg egy úszó a Világkupán (Infostart)
Tragikus eset árnyékolta be a hosszútávúszók Világkupa-sorozatának utolsó, egyesült arab emírségekbeli versenyét: az amerikai Francis Crippen nem ért célba, s később már csak a holttestét tudták kiemelni a vízből.
okt. 23
20:11
Primera División: Messi duplája győzelmet ért a Barcelonának (She)
A címvédő Barcelona Lionel Messi duplájával 2–0-ra megverte a sereghajtó Zaragozát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 8. fordulójában.
okt. 23
20:12
Meghalt egy úszó a hosszútávú Világkupán (Metropol)
okt. 23
20:13
Női kézilabda BL: a Győr fosztotta meg veretlenségétől a Ljubljanát (She)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában a szlovén Krim Ljubljana vendégeként lépett pályára és nyert négy góllal a Győri Audi ETO KC. A szlovén együttes két győzelem után első vereségét szenvedte el, míg a második mérkőzését megnyerő Győr pontszámban beérte szlovén riválisát.
okt. 23
20:15
Női kézilabda NB I: nagy csatában győzte le az FTC a Dunaújvárost (She)
A női kézilabda NB I mai mérkőzésén a Ferencváros hazai pályán, ha nehezen is, de legyőzte a Dunaújvárost. A vendégek a szünetben még négy góllal vezettek.
okt. 23
20:27
Férfi vízilabda, LEN Kupa: a Honvéd 16 góllal verte meg az Esslingent (She)
A Honvéd férfi vízilabdacsapata spanyol riválisa, a Terrassa pénteki legyőzése (15–9) után szombaton is nyert a LEN Kupa 2. selejtezőkörében: a második játéknapon a Marseille-ben vetélkedő négyes leggyengébbjét, a német Esslingent verte el alaposan, 16 góllal.
okt. 23
20:29
Női kosárlabda NB I: a BSE megverte a Szolnokot, győri siker Baján (She)
A női kosárlabda-bajnokság szombati játéknapjának utolsó két mérkőzésén a BSE és a Győr aratott győzelmet. A 8. fordulóban a fővárosi csapat a Szolnokot győzte le hazai pályán, a Győr pedig Baján diadalmaskodott.
okt. 23
20:30
Messi duplájával nyert a Barca (Metropol)
A Pintér Ádámot nélkülöző Real Zaragoza hazai pályán kétgólos vereséget szenvedett a címvédő FC Barcelonától a spanyol labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának szombati nyitómérkőzésén.
okt. 23
20:30
Nem bírt egymással a Kaposvár és a Honvéd (Behaviour)
A Budapest Honvéd gól nélküli döntetlent ért el a Kaposvári Rákóczi vendégeként a labdarúgó Monicomp Liga 11. fordulójának szombati játéknapján.
okt. 23
20:31
Feröer: Gángó András csapata kilenc gólt vágott, a bajnok a HB lett (She)
A HB Tórshavn legyőzte a B36-ot a 2010-es feröeri labdarúgó-bajnokság szombaton megrendezett utolsó fordulójában, és ezzel megvédte bajnoki címét. A magyar kapus, Gángó András csapata, az NSÍ nyolcgólos győzelmet aratott, és az európai kupaszereplést érő harmadik helyen végzett.
okt. 23
20:33
Videó: így nyert meccset Messi a Barcelonának a Zaragoza ellen (She)
Korábban már beszámoltunk arról, hogy a címvédő Barcelona Lionel Messi duplájával 2–0-ra megverte a sereghajtó Zaragozát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 8. fordulójában. Nézze meg a találkozó összefoglalóját!
okt. 23
20:45
Premier League: a Newcastle fordított a sereghajtó otthonában (She)
A Newcastle United 2–1-re győzött a sereghajtó West Ham United vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában.
okt. 23
20:47
Férfi vízilabda, LEN-kupa: az FTC őrzi százszázalékos mérlegét (She)
A férfi vízilabda LEN-kupa második selejtezőkörében a Ferencváros a nizzai csoport második fordulójában egy góllal nyert a német Duisburg ellen. Mivel az első fordulóban a zöld-fehérek görög ellenfelüket is legyőzték (11–9 a Vuliagmeni ellen), őrzik százszázalékos mérlegüket, és igen közel kerültek a továbbjutáshoz.
okt. 23
20:48
Meghalt egy úszó a Világkupa-versenyen (Behaviour)
okt. 23
20:49
Férfi kosárlabda NB I: az Atomerőmű vette el a Kecskemét „szüzességét" (She)
A férfi kosárlabda NB I 4. fordulójában az eddig veretlen Kecskemét hazai pályán szenvedett vereséget az Atomerőműtől: vendégcsapat 77–66-ra nyert. A Nyíregyháza ezzel szemben megőrizte veretlenségét, miután hazai pályán könnyedén, 121–84-re győzött a Salgótarján ellen. A listavezető ZTE továbbra is hibátlan: Völgyi Péter együttese a Pécs otthonában nyert.
okt. 23
21:03
Tenisz: Görges és Vinci játssza a luxembourgi torna döntőjét (She)
A nyolcadik helyen kiemelt, német Julia Görges az olasz Roberta Vinci ellen játssza majd a Luxembourgban zajló WTA-torna döntőjét.
okt. 23
21:21
Férfi kosárlabda NB I: az Atomerőmű elvette a Kecskemét „szüzességét" (She)
okt. 23
21:23
Ligue 1: otthon bukott az éllovas, büntetőt rontott az üldöző (She)
A francia labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján az éllovas Rennes elveszítette a rajt óta óvott veretlenségét, ám így is megtartotta az első helyet. Első számú üldözője, a Saint-Étienne büntetőt rontott a 93. percben, és így csak egy pontot szerzett.
okt. 23
21:39
Görögország: a hajrában csúszott ki két pont Szélesiék kezéből (She)
Sokáig vezetett, de végül csak egy pontot szerzett Szélesi Zoltán csapata, az Olympiakosz Volosz a Lárisza ellen a görög labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján.
okt. 23
21:41
Labdarúgás: tragédia Kenyában, heten meghaltak a helyi rangadón (She)
Hét ember meghalt, mert a tömeg agyontaposta őket, miközben megpróbáltak bejutni a stadionba Kenya két legnépszerűbb futballcsapatának mérkőzésére – közölte szombaton a Vöröskereszt helyi szervezete.
okt. 23
21:43
Profi ökölvívás: David Haye autóbalesetet szenvedett (She)
Szerencsés kimenetelű autóbalesetet szenvedett a WBA szervezet nehézsúlyú profi ökölvívó világbajnoka, David Haye.
okt. 23
21:57
Hosszútávúszás: meghalt egy amerikai úszó a világkupán (She)
Tragikus eset árnyékolta be a hosszútávúszók világkupa-sorozatának utolsó, egyesült arab emírségekbeli versenyét: az amerikai Francis Crippen nem ért célba, s később már csak a holttestét tudták kiemelni a vízből.
okt. 23
21:59
Olaszország: Mutu megvert és alaposan megrugdosott egy bárpincért (She)
Egy héttel doppingolásért kapott büntetése lejárta előtt Adrian Mutu, a Fiorentina román légiósa egy firenzei éjszakai szórakozóhelyen alaposan helybenhagyott egy pincért, aki arc- és mellkasi sérüléseket szenvedett – jelentette az olasz ANSA hírügynökség.
okt. 23
22:00
Labdarúgó NB I - Eredmények és tabella (Behaviour)
A labdarúgó Monicomp Liga 11. fordulójának szombati eredményei és a tabella.
okt. 23
22:01
Primera División: Real-gála, Ronaldo négyet vágott a Santander ellen (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 8. fordulójában a Real Madrid hazai pályán kiütéses győzelmet aratott a Racing Santander ellen. A találkozón Cristiano Ronaldo négy gólt szerzett.
okt. 23
22:03
Szenzációs: Turánék a hetedik helyen állnak (She)
Két nap után Sébastien Loeb fölényesen vezet a rali világbajnokság katalán futamán, ami azonban magyar szempontból sokkal érdekesebb: Turán Frigyes és Zsiros Gábor a szenzációs hetedik helyről várja a folytatást!
okt. 23
22:15
Belgium: a volt debreceni kedvenc két gólt vágott László Csabáéknak (She)
Ibrahima Sidibe volt a Sint-Truiden hőse a belga labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján: a volt debreceni támadó két szemfüles góllal járult hozzá csapata 3–2-es győzelméhez a László Csaba dirigálta Charleroi felett.
okt. 23
22:18
Heten meghaltak egy kenyai futballmeccsen (Metropol)
Hét ember meghalt, mert a tömeg agyontaposta őket, miközben megpróbáltak bejutni a stadionba Kenya két legnépszerűbb futballcsapatának mérkőzésére.
okt. 23
22:20
Cristiano Ronaldo négy gólt rúgott (Metropol)
Az éllovas Real Madrid a négy gólig jutott Cristiano Ronaldo vezérletével 6-1-re nyert a vendég Racing Santander ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának szombati játéknapján.
okt. 23
22:33
Jégkorong, Kontinentális Kupa: újabb újvárosi vereség, továbbment a HSC (She)
A Kontinentális Kupa Mariborban zajló második selejtezőkörének második fordulójában a Dab.Docler jégkorongcsapata egygólos vereséget szenvedett a házigazda szlovén együttestől. A nap másik összecsapásán a HSC Csíkszereda egygólos győzelmet aratott a kazah Karaganda ellen, így a romániai gárda a harmadik forduló eredményétől függetlenül továbbjutott.
okt. 23
22:51
Serie A: sikerével kilencet lépett előre az eddig utolsó Fiorentina (She)
A Fiorentina 2–1-re legyőzte a Barit az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulójának egyetlen szombati mérkőzésén.
okt. 23
23:09
Női vízilabda ob I: két győzelmet is aratott a brit válogatott (She)
Az élvonalbeli női vízilabda-bajnokság, a Vodafone ob I alapszakaszának 6. fordulójában a brit válogatott legyőzte az UVSE-t és lelépte a Honvédot, utóbbi az Utánpótlás válogatott II ellen vett revánsot.