NS: Dárdai-sorozat; Görbicz-interjú; Milla és a magyar vonal - szombat (She)
A Nemzeti Sport szombati számából ajánljuk.
okt. 18
1:27
NFL: a Jets megszerezte Harvint a bajnok Seahawkstól (She)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokságban (NFL) szereplő New York Jets egy csere keretén belül megszerezte a bajnok Seattle Seahawks elkapóját, Percy Harvint.
okt. 18
2:39
Szalai behálózta a szurkolókat (Blikk)
Hoffenheim — Lehet, hogy a magyar futballszakmát kritizálta, s egy ideig lemondta a válogatottságot – ezért sokan megharagudtak rá –, a rajongók körében mégis roppant népszerű Szalai Ádám (25). A hazai labdarúgók közül ő a király a legismertebb internetes közösségi oldalon.
okt. 18
2:43
Focipálya mellett gyógyul Törőcsik (Blikk)
Budapest — Agyműtétje után ismét Budapesten gyógyul Törőcsik András (59).
okt. 18
2:57
Öt éve volt vébébronzérmes az U20-as fociválogatott (Blikk)
Budapest — Öt év telt el (2009. október 16.) a magyar labdarúgás utolsó nagy sikere, az U20-as válogatott egyiptomi világbajnoki bronzérme óta.
okt. 18
6:51
NHL: ez már nem az a Zetterberg volt, a Toronto bánta (She)
A Detriot Red Wings 4–1-re nyert a Toronto Maple Leafs vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján. A detroitiak vezére a négy gólpasszt kiosztó Henrik Zetterberg volt, aki két nap alatt hatalmas formajavuláson esett át.
okt. 18
7:09
A második leggyorsabb Forma-1-es pálya épül Mexikóban (Infostart)
A Forma-1 második leggyorsabb pályája épül Mexikóban, ahol jövő novemberben rendeznek ismét futamot, 20 év után.
okt. 18
7:27
Premier League: a Southampton csatára lett a hónap játékosa (She)
A Southampton játékosát, Graziano Pellét választották szeptember legjobb játékosának az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League).
okt. 18
7:48
Sportfogadás: Ezzel keresheted meg a szombati betevőt (Agroinform)
Négy tipp szombatra, ami bizonyítja, hogy topligákkal is lehet jól keresni.
okt. 18
8:21
Tenisz: eltiltották a Williams fivérező orosz kapitányt (She)
A női teniszezők nemzetközi szövetsége (WTA) 25 ezer dolláros pénzbírsággal, illetve egyéves eltiltással büntette Samil Tarpiscsevet, az Orosz Teniszszövetség elnökét, amiért a 66 éves sportvezető egy televíziós műsorban Williams fivérekként emlegette Serena Williamst, illetve nővérét, Venust.
okt. 18
8:42
Hazai pályán kapott ki a Granada (Metropol)
A Primera División pénteki mérkőzésén 1-0-ra kapott ki a Granada.
okt. 18
9:15
Videó: Ronaldinho gólt fejelt, majd szambával ünnepelt (She)
A mexikói élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában a Tijuana 2–1-re nyert a Querétaro ellen. A találkozó 46. percében Ronaldinho szerezte meg a vezetést a vendégeknek, egy középre adott labdát bólintott hat méterről a kapuba, így már a harmadik góljánál jár a Liga MX-ben.
okt. 18
9:17
Liverpool: Sturridge ismét megsérült, 2-4 hétre dőlt ki (She)
Az angol labdarúgás élvonalában (Premier League) szereplő Liverpool támadója, Daniel Sturridge ismét sérülést szenvedett, Brendan Rodgers, a gárda menedzsere szerint felépülése legalább kettő-négy hetet vesz igénybe.
okt. 18
9:18
Angol foci: Újra munkába állna a még mindig csalódott Moyes (Agroinform)
Moyest meglepte, hogy kirúgta a Manchester United, de megint munkába állna - ha lenne hol.
okt. 18
9:19
Vidi: Dárdai megmutatta, jól kezeli a helyzetet - Nikolics (She)
Nikolics Nemanja, a labdarúgó NB I-ben szereplő Videoton támadója szerint Dárdai Pál szövetségi kapitány a tíz nap alatt megmutatta, hogy jól kezeli a válogatott helyzetét, ezért örülne neki, ha a szakember maradna a nemzeti együttes élén.
okt. 18
9:20
Premier League: A Cityre rangadó, a Chelsea-re könnyed meccs vár (Agroinform)
A bajnoki éllovas városi derbit nyerhet, a City a Tottenham ellen vívja a forduló rangadóját. PL előzetes.
okt. 18
9:21
Ökölvívás: a korábbi nehézsúlyú világbajnoki kihívó visszatért (She)
Közel kétéves kihagyást követően péntek este ismét kötelek közé lépett a korábbi nehézsúlyú világbajnoki kihívó, Mariusz Wach.
okt. 18
9:33
Ajánló: pályán a Barca, a Real, a Bayern és a Chelsea is (She)
A jövő heti Bajnokok Ligája-mérkőzések miatt a nagy labdarúgócsapatok többsége már szombaton lejátssza soros bajnokiját – íme, a topligák programja.
okt. 18
9:35
MotoGP: Ausztráliában is a világbajnok Márquezé a pole (She)
A gyorsaságimotoros-világbajnokság Ausztrál Nagydíjának időmérő edzésén a királykategóriában a már világbajnok Marc Márquez szerezte meg az első rajtkockát. A második helyről Cal Crutchlow, a harmadikról Jorge Lorenzo indulhat.
okt. 18
9:51
Válogatott: kolozsvári játékos is kaphat meghívót? (She)
Titokzatosság lengi körül azt a romániai sajtóhírt, amely szerint Kovács Lóránt, a román élvonalban szereplő Universitatea Cluj labdarúgója hamarosan a magyar válogatottban is bemutatkozhat.
okt. 18
10:12
Tipp: Dortmund: Most vagy soha! (Agroinform)
Felépültek a sérültek, így a Borussia Kölnben vethet véget Bundesligás vesszőfutásának.
okt. 18
10:27
NHL: Zetterberg remeklésével győzött a Detroit (Infostart)
A Detroit magabiztosan nyert a Toronto ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) pénteki játéknapján.
okt. 18
10:27
Premjer-liga: havazás miatt elmarad Dzsudzsákék meccse (She)
Elmarad a Dzsudzsák Balázst foglalkoztató Dinamo Moszkva Amkar Perm elleni idegenbeli összecsapása az orosz labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában. A mérkőzésre a rossz időjárási viszonyok miatt nem kerülhet sor.
okt. 18
10:30
Férfi kézilabda BL: A mumusával találkozik a Szeged (Agroinform)
A Kadetten Schaffhausennel találkozik a Pick, amely gárda ellen mindig megszenved az EHF-kupa címvédője.
okt. 18
10:48
Eltiltás a Williams fivérekről beszélő orosz teniszelnöknek (Metropol)
A WTA egyéves eltiltással és pénzbüntetéssel sújtotta Samil Tarpiscsevet, mert „Williams fivéreknek” nevezte Serena és Venus Williamset.
okt. 18
11:03
Rio 2016: jól haladnak a munkálatok az Olimpiai Parkban (She)
A szervezők helyzetértékelése szerint jól haladnak az előkészületek Rio de Janeiróban, a 2016-os nyári olimpia helyszínén.
okt. 18
11:39
Videó: eksztázisban a kiscsapat, megkapták a Barcelonát (She)
A legjobb 32 között a Barcelona a Huescával játszik a labdarúgó Király-kupában. A spanyol kiscsapat a sorsolás után óriási ünneplésbe kezdett, amit meg is örökítettek. Íme!
okt. 18
11:41
Chelsea: Ha én lököm meg Wengert, kitiltanak a stadionból - Mourinho (She)
José Mourinho, az angol Premier League-ben szereplő Chelsea menedzsere szerint az angol Labdarúgó-szövetség (FA) kettős mércét alkalmaz.
okt. 18
11:43
Németország: Joachim Löw díszpolgár és névadó lett (She)
Díszpolgárrá avatták szülővárosában, Schönauban Joachim Löwöt, az idén világbajnoki címet szerző német labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányát.
okt. 18
11:57
Eltiltás a Williams fivérekről beszélő orosz teniszelnöknek (Infostart)
A női tenisztornákat szervező WTA egyéves eltiltással és pénzbüntetéssel sújtotta Samil Tarpiscsevet, miután az orosz szövetség elnöke "Williams fivéreknek" nevezte Serena és Venus Williamset.
okt. 18
11:57
Bundesliga: káosz várható a vasutassztrájk miatt (She)
Nagyon nagy káosz várható a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójában, mivel a német vasutasok szombattól hétfő hajnalig sztrájkolnak, ami ellehetetleníti a szurkolók mérkőzésre való eljutását.
okt. 18
12:15
Videó: a Tétényé az NSO igazi el Clásicója, kollégáink összecsaptak (She)
Szerda este került sor a Nemzeti Sport Online el Clásicójára, a Nagytétény–33 FC labdarúgó-mérkőzésre a Budapest-bajnokság harmadosztályában. A hazai csapat 3–2-re győzött a meccsen.
okt. 18
12:18
Joachim Löw díszpolgár lett (Metropol)
Schönau városa azzal is kifejezte nagyrabecsülését, hogy a szövetségi kapitányról nevezte el a helyi stadiont.
okt. 18
12:18
Férfi kéizlabda BL: Nagy nélkül nagy meccs vár a Veszprémre (Agroinform)
A magyar csapatból ezúttal hiányzik majd a csapatkapitány Nagy László, de nélküle is kötelező a győzelem.
okt. 18
12:20
Olasz Anna győzött Hongkongban (Metropol)
Olasz Anna már 5 kilométernél az élre állt, és végül a világbajnok brazil Poliana Okimotóval küzdött meg az aranyéremért.
okt. 18
12:36
Márquez újra az élről indulhat (Metropol)
Beállította az első rajtkockára vonatkozó szezonrekordot a gyorsaságimotoros-világbajnokság MotoGP géposztályában Marc Márquez.
okt. 18
12:51
Nyíltvízi világkupa - Olasz Anna győzött Hongkongban (Infostart)
Olasz Anna győzött a nyíltvízi úszók világkupa-sorozatának utolsó állomásán, Hongkongban.
okt. 18
12:51
Nyílt vízi úszó-vk: Olasz Anna győzött Hongkongban (She)
Olasz Anna győzött a nyílt vízi úszók világkupa-sorozatának utolsó állomásán, Hongkongban.
okt. 18
13:12
Kosárlabda: Az első idegenbeli meccsére készül a magyar bajnok (Agroinform)
Négy hazai mérkőzés után Szkopje felé veszi az irányt a Szolnoki Olaj, ahol egyáltalán nem esélytelen.
okt. 18
13:27
Havazás miatt elmaradt Dzsudzsákék bajnokija (Infostart)
Havazás miatt elmaradt a Dzsudzsák Balázst is foglalkoztató Dinamo Moszkva labdarúgócsapatának szombatra kiírt bajnokija.
okt. 18
13:27
Barca: „Dani Alves távozik, aláírt a Manchester Unitedhez” (She)
Francois Gallardo, FIFA-licences játékosügynök egy spanyol televíziós műsorban azt állította, a Barcelona brazil válogatott labdarúgója, Daniel Alves előszerződést kötött a Manchester Uniteddel, és a szezon végén csatlakozik az angol klubhoz.
okt. 18
13:29
Videó: „behorpadt" fejjel sétált le a pályáról a brazil támadó (She)
A Brazil Kupa negyeddöntőjének visszavágóján a Flamengo 1–0-ra nyert az América RN ellen, így összesítésben 2–0-val továbbjutott. A találkozó mégsem csak erről marad emlékezetes a hazaiak játékosának, Alecsandrónak. A támadó ugyanis csúnyán összefejelt ellenfelével és betört a homlokcsontja, ennek ellenére a saját lábán távozott a pályáról.
okt. 18
13:45
PL: Manchester City-Tottenham élőben az NSO-n! (She)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójának első mérkőzésén a Manchester City a Tottenhamet fogadja. Kövesse a találkozót élő, szöveges tudósításunk segítségével!
okt. 18
13:47
Ökölvívás: Kovács Zoltán WBO Europe címért bokszolhat (She)
November 29-én, a Londonban rendezendő Dereck Chisora–Tyson Fury mérkőzéssel fémjelzett gálán profi karrierje eddigi legfontosabb összecsapását vívhatja Kovács Zoltán (11–4, 3 K. O/T. K. O.), ugyanis a 22 éves nyíregyházi bokszoló a betöltetlen WBO Europe címet veheti célba.
okt. 18
14:03
NB I: Lombard Pápa-DVTK - élőben az NSO-n! (She)
Lombard Pápa–DVTK találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kövesse figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!
okt. 18
14:05
NFL: a 49ers és a Seahawks védősztárja is kidőlt - sérülések (She)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 7. fordulója előtt is számtalan játékos sérült, Patrick Willis, a 49ers klasszisa például biztosan kihagyja a Broncos elleni találkozót. Sérülésfigyelő az NSO-n!
okt. 18
14:07
Tenisz: a fivérező Tarpiscsev megbánta a viccelődést (She)
Samil Tarpiscsev, az Orosz Teniszszövetség elnöke elnézést kért, amiért fivéreknek nevezte a Williams nővéreket.
okt. 18
14:39
Ausztrál Nagydíj - Márquez rekordbeállítása (Infostart)
okt. 18
14:39
NB II: élő eredménykövetés a 10. forduló mérkőzéseiről (She)
Szombaton hét találkozót rendeznek meg a labdarúgó NB II 10. fordulójából (a Balmazújváros–Szeged mérkőzést holnap fogják lejátszani). Kövesse velünk a mérkőzések alakulását élő eredménykövető cikkünk segítségével!