Hatvanban, egy Tanács utcai ingatlanhoz riasztották a rendőrség és a tűzoltóság munkatársait. Eddig tisztázatlan körülmények között egy régi telek 23 méter hosszú és több mint 2 méter magas tégla kerítése vasajtajával dőlt ki és nagy robajjal zuhant az úttestre, maga alá temetve egy személygépkocsit.
A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) kedden elutasította a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) kérését, így érvényben marad a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) zártkapus büntetése, amely alapján a magyar válogatottnak jövő pénteki világbajnoki selejtezőmérkőzésén nézők nélkül kell fogadnia a román csapatot a Puskás Ferenc Stadionban.
Két szlovák állampolgárt helyezett előzetes letartóztatásba a bíróság. A gyanú szerint Győrből autókat loptak el, majd a járműveket Szlovákiába vitték.
A mai naptól világos, hogy Magyarország olyan országgá vált, amelynek nincs alkotmánya - mondta Botka László az ATV Egyenes Beszéd című műsorában. Az MSZP választmányi elnöke szerint az új jogszabály „egy darab papír” egy „zsebnotesz”, amibe ha valakinek valami eszébe jut, akkor beleírja.
A BKV-nál működő szakszervezeti szövetségek szerint nem múlt el a sztrájkveszély a keddi bértárgyalások után, nem tudni ugyanis, hogy a BKV ajánlata személyenként mit jelenthet - közölték az érdekképviseletek vezetői az MTI-vel.
A BKV-nál működő szakszervezeti szövetségek szerint nem múlt el a sztrájkveszély a keddi bértárgyalások után, nem tudni ugyanis, hogy a BKV ajánlata személyenként mit jelenthet - közölték az érdekképviseletek vezetői az MTI-vel.
Az al-Kaida egy frontharcos csoportja vállalta magára a felelősséget az Irak nyugati részén történt, konvoj elleni támadásért, amelyben 48 szír katona és kilenc iraki biztonsági őr vesztette életét – olvasható dzsihádista fórumokon megjelent posztokon.
Népi alkotmányozást szeretne az LMP – erről Vágó Gábor beszélt az ATV Egyenes Beszéd című műsorában. A politikus szerint új alkotmányra van szükség, de nem lehet elkövetni ugyanazokat a hibákat, amelyeket 1989-ben és 2011-ben elkövettek.
Az állam, a piac és az egyén felelősségének újragondolásával alakítanák át a szociális szolgáltatásokat az MSZP által életre hívott Szövetség a változásért nevű egyeztetéssorozat résztvevői, akik szerint a gyest, a családi pótlékot, az ápolási díjat és a fogyatékossági támogatást is legalább az infláció mértékével emelni kell.
A kibertámadások és a kibernetikai kémkedés megelőzte a terrorizmust az Egyesült Államokat fenyegető kockázatok toplistáján - derült ki az amerikai hírszerző szerveknek a globális kockázatokról készített, kedden nyilvánosságra hozott éves felméréséből.
Az 1848. március 15-én kitört pesti forradalom követeléseit összefoglaló 12 pont a szabadság mércéje a forradalom után 165 évvel és a jövőben is - mondta Kövér László, az Országgyűlés elnöke kedden Münchenben, a bajor fővárosban működő magyar főkonzulátus és a helyi Magyar Katolikus Misszió március 15-i ünnepségén.
A Ferencvárost kétmillió, az Újpestet egymillió forintra büntette meg kedden a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága a két csapat vasárnapi rangadóján történt kihágások miatt.
Kövér László, az Országgyűlés elnöke ma és holnap hivatalos látogatáson vesz részt a bajor fővárosban, Münchenben. A látogatás legfontosabb eseménye a holnapra tervezett találkozó lett volna Barbara Stamm-mal, a bajor parlament keresztény-szociális elnökével. A CSU közismerten – a hűvösebb álláspontot elfoglaló CDU-nál sokkal jobban – támogatja a magyar kormány törekvéseit, és eddig egyetlen…
A Sajó áradása miatt a Magyar Közút Nonprofit Zrt. kedden késő délután lezárta a Kesznyéten és Sajóörs közötti mellékutat, így négyre emelkedett a lezárt utak száma Borsod-Abaúj-Zeplén megyében - értesült a HavariaPress.
A hétvégén átmenetileg visszatér a tél: fagyok várhatók, ismét hó borítja majd az ország nagy részét, helyenként több mint 15 centiméter hó hullhat, a hét utolsó napján, hajnalban akár mínusz 15 fok is lehet - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) kedden honlapján.
A Fidesz-frakció javaslatára nem döntött Esztergom képviselő-testülete kedd esti ülésén a 2013-as költségvetésről. Meggyes Tamás volt fideszes polgármester kétmilliárd forint "nem létező" bevételt talált a büdzsében, Tétényi Éva független polgármester pedig "papíron létező" egyensúlynak nevezte a költségvetést.
Rendkívüli parlamenti ülést kezdeményez a rezsicsökkentés védelmében a Fidesz. 35 százalékos luxusadót vetne ki a kormányfő. Kiszámíthatóbb gazdasági környezetet vár Magyarországtól a német kancellár.
Két héttel, június elejéről május végére hozná előre az európai parlamenti választásokat az a javaslat, amelyet kedden fogadott el a Coreper, a tagállamok állandó képviselőiből, lényegében uniós nagyköveteiből álló testület.
Az ügyben eljáró bíró nyújtott be ártatlansági kérelmet kedden James Holmes nevében, aki a Denver egyik elővárosában tavaly júliusban 12 embert megölt, további 58-at megsebesített egy mozielőadáson.
Szocialista és liberális európai parlamenti (EP-) képviselők az EP strasbourgi plenáris ülésén is felvetették kedden a magyar alaptörvény-módosítás kérdését, de a témát végül - az MTI értesülése szerint Martin Schulz szocialista párti EP-elnök döntése nyomán - ezúttal nem vették fel a hivatalos napirendi pontok közé.
Nem lesz Magyarországon március 15-én a miniszterelnök; bár az ünnepi rendezvény honlapján még mindig azt hirdetik, hogy délelőtt a Múzeumkertben beszél Orbán Viktor, a miniszterelnök sajtófőnöke, Havasi Bertalan tegnap bejelentette, hogy a kormányfő csütörtökön a kétnapos uniós csúcstalálkozóra Brüsszelbe utazik.
Vizsgálatot indítottak kedden az amerikai szövetségi hatóságok, mert hackerek a jelek szerint eltulajdonították Michelle Obama amerikai first lady, Joe Biden alelnök, valamint több hivatalos személy és híresség pénzügyi adatait.
Egy eddig megkérdőjelezhetetlen európai civilizációs normát készül áthágni a Fidesz, ami azt jelentheti, hogy a jövőben a jogvitákat nem a jog betűje, hanem a politikai erő dönti majd el - értékelte lapunk kérdésére Hack Péter a miniszterelnök és a kormánypártok reakcióit a rezsicsökkentés ügyében hozott bírósági ítéletre.
Az alaptörvény ellenes kampányt „már látták sokszor”, és ez az egész „egy hecckampány”, és senki sem fogalmazott meg konkrét ellenvetéseket – ezt Kósa Lajos mondta az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
Nem emeltek vádat terrorizmus miatt a hatóságok a romák ellen 2008-2009-ben végrehajtott gyilkosságsorozat lehetséges elkövetőivel szemben, miközben a támadások célja a roma közösség megfélemlítése, polgárháború kirobbantása volt - hívta fel a figyelmet az Athena Intézet.
Tudta nélkül "kábítószerezték" a börtönorvosok a BKV-per egyik vádlottját, és megfenyegették, mikor a bódító gyógyszerek megtagadásáról akart nyilatkozni - derült ki a hagyomiklos.com-on közzétett, Bárándy Péter védőnek címzett jegyzőkönyvből.
Antropológiai kérdések, "emberfelfogásbeli különbségek" állnak a szakképzésről szóló viták hátterében - közölte tegnap Orbán Viktor a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara konferenciáján.
Minden esetben köteles átvennie a visszaváltható üvegeket az üzleteknek, még akkor is, ha a bolt hivatkozása ellenére az adott üveget nem nála vásárolták - noha hasonló esetekre manapság kevesebb panasz érkezik a fogyasztóvédelemhez, még mindig előfordul, hogy az üzletek nem vesznek át betétdíjas termékeket. Ez azonban egyértelmű jogsértés, kötelesek készpénzt adni a beváltható üres üvegekért.
Csúnyán elhibázta a kormány a szabálysértési törvény tavalyi módosítását, és most újra át fogják írni. Piszlicsári ügyek ezrei árasztották el a bíróságokat a szigorítás miatt, és a fajsúlyos perekre már alig jut bíró. Tavaly áprilistól már jóval több szabálysértésért szabhatnak ki fogházbüntetést, és mivel az elzárásról csak a bíróság dönthet, a bírók energiáikat és idejüket zsebtolvajok és…
Letépték, majd az egyik ház udvarába dobták Dunakeszin a március 24-i időközi önkormányzati választáson induló MSZP-s jelölt plakátjait. Bilinczky Ferenc, a szocialisták városi elnöke lapunknak elmondta, abban az utcában rongálták meg a párt képviselő-jelöltjének plakátját, ahol a Fidesz által indított Benkő Tamás lakik.
Önálló Budapest-törvényben rendeznék a város fejlődésének kérdéseit, a főváros kormánnyal, agglomerációval és kerületekkel való kapcsolatát az MSZP és a vele együttműködő demokratikus ellenzéki erők, már arra a helyzetre készülve, hogy a 2014-es önkormányzati választáson legyőzik a Fideszt és megnyerik Budapestet.
Amerikai arab vezetőkkel találkozott hétfőn Barack Obama és elmondta, bár az Egyesült Államok szerinte egy békés, hosszú távú megoldást szeretne az izraeli-palesztin konfliktusban, közel-keleti útja nem erről fog szólni. A Fehér Ház szerint a látogatás egy lehetőség arra, hogy az amerikai elnök kinyilvánítsa a palesztinok iránti elkötelezettségét.
Az Egyesült Államokat fenyegető kockázatok toplistáján a kibertámadások és a kibernetikai kémkedés megelőzte a terrorizmust. A Pentagon kiberparancsnokságot állít fel, hogy támadó műveletekkel hárítsa el az USA ellen irányuló elektronikus támadásokat. Közben az amerikai hírszerző szervek bemutatták a világ aktív és potenciális feszültséggócairól szóló jelentésüket.
Enyhítené a hallgatói szerződések munkavállalásra vonatkozó feltételét Klinghammer István felsőoktatási államtitkár, miközben szerinte a 240 pontos felvételi ponthatár túl alacsony - írja a Magyar Nemzet.
A korábbi évekhez képest csaknem kilencszer több hepatitis A vírussal fertőzött beteget regisztráltak tavaly március óta a fővárosban - írta az Országos Epidemiológiai Központ (OEK) információs lapjára hivatkozva a Világgazdaság.
A katalánok kétgólost hátrányt dolgoztak le az első félidőben, majd a másodikban újabb két gólt rámoltak be Abbiati kapujába. Pedig 2-0-nál az olaszoknak volt egy kapufája is. Továbbment a Galatasaray is.
Ukrajna érdekelt az azeri kőolajszállítmányok felújításában, illetve földgázt is importálna Azerbajdzsántól - közölte Eduard Stavickij ukrán energetikai miniszter kedden, miután Bakuban tárgyalt Yaqub Eyyubov első miniszterelnök-helyettessel.
Áder János berlini látogatásának második napján is központi téma volt az alkotmánymódosítás ügye. Mind Angela Merkel kancellár, mind Guido Westerwelle külügyminiszter szóvá tette a magyar parlament hétfő esti döntését. A magyar köztársasági elnök sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy politikai tárgyaláson természetes, ha a felek nem mindenben értenek teljesen egyet. Kövér egyik megbeszélését…