Korábban már írtunk arról, hogy az MNB lehetővé teszi, hogy a magyar befektetési alapok is részt vegyenek a jegybank hosszabb futamidejű fedezett hiteltenderein, de akkor még csak maximum egy éves futamidőről volt szó. A tegnapi közlönyben megjelent kormányrendelet értelmében azonban a magyar alapokat a hosszabb futamidejű, tehát 3 és 5 éves tender
Módosult az őstermelői igazolványok szabályozása, így az idei értékesítési betétlapok a veszélyhelyzetet követően is kérelmezhetők, automatikusan január 1-jéig visszamenőleges hatállyal - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) pénteken az MTI-vel.
A Graphisoft Park pénteki tájékoztatásában kiemeli, hogy a vonatkozó kormányrendelet megtiltotta a koronavírus járvány ideje alatt a nyilvánosan működő részvénytársaságok közgyűléseinek megtartását, helyette a társaság igazgatótanácsa jogosult dönteni a közgyűlés elé terjesztett határozati javaslatokban, amely döntésekkel szemben a részvényesek utó
Az elmúlt hetekben rendkívül éles vita alakult ki a közgazdászok között: Kell-e helikopterpénz? Milyen a jó Kurzarbeit? Milyen piactisztító hatása van a mostani helyzetnek? Joggal kérdezheti az Olvasó, hogy miért merülnek fel egyáltalán ezek a kérdések. Ha az orvostudományban nagyon sok betegségre megvan a gyógyszer, akkor a közgazdaságtanban miért
A kormány azonnali hatállyal elrendelte a Kartonpack állami felügyelet alá vonását, ma 11 órától Juhász Edit, a Miniszterelnöki Kormányiroda államtitkára kizárólagosan jogosult dönteni a társaság közgyűlésének hatáskörébe tartozó ügyekben.
Karácsony Gergely főpolgármester elrendelte hétvégre - szombat és vasárnap reggel 9 és este 8 óra között - a Margitsziget lezárását - szerepel a Főpolgármesteri Hivatal közleményében.
Egy hónapja zajlik a digitális oktatás, sok családot nagyon megvisel a kialakult helyzet, melyben nem csak a járványhelyzet alakulása, a munkahelyeik elvesztése, de gyermekeik tanulmányi előmenetele miatt is aggódniuk kell. Pszichológus segítségével járt utána a Pénzcentrum, hogyan tudnak a szülők hatékonyan segíteni a gyerekeiknek.
130 millió dollárt adományoz Soros György az alapítványán keresztül a koronavírus elleni harcra, ebből 37 millió dollárt New York városa kap, ebből jut az iratokkal nem rendelkezőknek és a szegény családoknak – írja a The New York Times.
Magyarország leghatékonyabb bankja lett az MKB, amely üzleti vállalkozássá vált - jelentette ki Balog Ádám, az MKB Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatója a bank közgyűlését követő videokonferencián.
A Goldman Sachs azzal számol, hogy a koronavírus-járvány hatására csökken az iPhone készülékek értékesítése, ezért az Apple cég részvényeit eladásra javasolja a befektetőknek. A Goldman számításai szerint az iPhone-eladások...
Többek között a koronavírus-járvány és az olajháború tette meredek lejtőre az olaj árfolyamát, amely januárhoz képest mostanra 66 százalékkal csökkent. Ennek eredményeként az üzemanyagok ára világszerte, így Magyarországon is jelentősen visszaesett. Az alacsony olajár kedvező kilátásokat jelent, és az gazdaság újraindításában is jókora szerepet ka
Világgazdasági recessziót és az olajkereslet csökkenését várja az idén a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) legfrissebb havi piaci elemzésében. A szervezet honlapján publikált havi piaci jelentésében az OPEC a globális bruttó...
Nemsokára a gazdaság lépcsőzetes újraindítása lesz a középpontban, ebben a járvány okozta problémák új napi rutinokat és szabályokat szülhetnek. A járványhelyzet egyik nagy nyertese lehet a proptech, vagyis minden olyan új eszköz vagy szolgáltatás, ami az ingatlanok és a digitalizáció összekötésére épül. Főleg azok, amelyek növelik az emberek bizto
Az eddigi 1 éves helyett már 5 éves lejáratú hitelt vagy kölcsönt is felvehetnek 2020 végéig a működési és likviditási tartalékaik fedezete mellett, ha átmeneti fizetési nehézségeik adódnak – derül ki a legfrissebb kormányrendeletből. További könnyítés, hogy a felvett hitel vagy kölcsön kamatokkal növelt összege a hitelfelvétel, illetve a kölcsön f
Újabb 10 vállalat csatlakozhatott az Elite programhoz, a Londoni Tőzsdecsoport és a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) együttműködésében megvalósuló, globálisan több mint 1500 résztvevő céget jegyző képzéssorozathoz, amelyben az új belépőkkel együtt már 45 magyar vállalkozás vesz részt - közölte a BÉT pénteken az MTI-vel.
A vártnál magasabb első negyedéves profitról számolt be pénteken a Procter&Gamble (P&G) annak köszönhetően, hogy a fogyasztók nagy tételben kezdtek többek között fertőtlenítő szereket, törlőkendőket és vécépapírt vásárolni – írja a Reuters.
Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Budapesti Műszaki Egyetemen (BME) a hazai lélegeztetőgép-gyártás megindításának lehetőségeiről tájékozódott, és megtekintette a készülék prototípusát - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
A Masterplast bejelentette, hogy a társaság 2020. április 23-án 11 órára a társaság székhelyére összehívott éves rendes közgyűlés megtartására nem kerül sor. A közgyűlési meghívóban közzétett napirenden szereplő valamennyi kérdésben a kormányrendelet vonatkozó bekezdései értelmében a társaság igazgatótanácsa jogosult illetve köteles dönteni.
Új és újabb intézkedéseket hoznak önkormányzatok a lakosság védelme érdekében a koronavírus-járvány okozta helyzetben, szigorítva például a piacok rendjén, illetve a helyi vállalkozásokat segítő lépéseket tesznek. A településeken folytatódnak a közterületi fertőtlenítések, ingyenes maszkokat osztanak. Péntektől Veszprém közösségi közlekedésében is
Az Ikea azt tervezi, hogy újranyitja európai üzleteit, melyeket a koronavírus-járvány miatt zárt be – mondta el a cég vezérigazgatója a Reutersnek. A cégvezető azt is elárulta, hogy a bezárások miatt 60%-kal esett vissza a vállalat forgalma.
A Goldman Sachs azzal számol, hogy a koronavírus-járvány hatására csökken az iPhone készülékek értékesítése, ezért az Apple cég részvényeit eladásra javasolja a befektetőknek.
Már csaknem félmillió liter saját gyártású fertőtlenítőszert juttatott el a Mol az Operatív Törzs által kijelölt intézményekbe. Csütörtökön 45 ezer liter érkezett a Magyar Honvédség Vegyivédelmi Zászlóaljához, Székesfehérvárra. A katonák ezzel az anyaggal fertőtlenítenek majd az Operatív Törzs által kijelölt intézményekben.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter az április 16-i Kormányinfón ismertette a kormány legújabb döntéseit. A sajtó kérdésére válaszolva elmondta: a 13. havi nyugdíjat fokozatosan építik vissza: 2021-ben egy plusz havi nyugdíj egynegyedét, 2022-ben a felét, 2023-ban a háromnegyedét, és 2024-ben egy egész havi nyugdíjat kapnak pluszban
Tovább mérséklődött a magyar gazdaság külső sérülékenysége, az ország külső finanszírozási képessége 2019-ben is pozitív tartományban maradt - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénteken.
Pénteken 575 új halálesetet jelentettek az olasz hatóságok a koronavírus következtében az egy nappal korábbi 525 után. Az új megbetegedések száma viszont 3500 alá csökkent.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 955,41 pontos, 2,97 százalékos emelkedéssel, 33 173,40 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 13,8 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest. ...
Így tettek korábban is. A vállalat dinamikus növekedésére fókuszálnak, ezért a teljes egyedi adózott eredményt, 1,661 milliárd forintot eredménytartalékba teszik.
Így tettek korábban is. A vállalat dinamikus növekedésére fókuszálnak, ezért a teljes egyedi adózott eredményt, 1,661 milliárd forintot eredménytartalékba teszik.
Miközben más országok vezetői a járványra való tekintettel lemondanak fizetésük egy bizonyos hányadáról, Magyarországon emelt fizetések érkeztek a honatyák és -anyák számláira.
Nem csak a magyar gigaáfa dobhatta meg az olcsó iPhone árát, hanem a forint ingadozása is - főleg, hogy az Apple előbb dollárról vált euróra, aztán euróról forintra. Levezettük, miért sokkal drágább az új SE telefon itthon, mint...
Az Európai Parlament (EP) videokonferencia keretében tartott plenáris ülésén a képviselők távszavazás útján hárommilliárd euró felszabadítását hagyták jóvá az uniós egészségügyi ágazat számára - közölte az uniós parlament csütörtökön.
Bár számos iparcikk vagy ruhaüzlet elvileg nem fogadhatna fogyasztókat, sőt az itt vásárlók is szabálysértést követnek el a kijárási korlátozás idején, a tartalékaik végére érő boltosok újranyitnak. De a kereslet is megvan ezekre a termékekre.
Tovább mérséklődött a magyar gazdaság külső sérülékenysége, az ország külső finanszírozási képessége 2019-ben is pozitív tartományban maradt - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénteken. A jegybank honlapján olvasható...
A spanyol és az olasz gazdaságot egyaránt súlyosan érinti a koronavírus-járvány, előbbi esetében ugyanakkor még súlyosabb összeomlás jöhet a munkaerőpiacon – vélik az IMF elemzői.
A harmadik negyedévben 36%-kal zuhanhatnak az iPhone-eladások a koronavírus miatti lezárások következtében – jósolja a Goldman Sachs. Éppen ezért a bank szakértői eladásra javasolják a technológiai cég papírjait.
A korábbi CC-ről C-re minősítette le Argentína hosszútávú adósbesorolását pénteken a Fitch. A hitelminősítő szerint a következő hetekben nem lesz megállapodás a hitelezőkkel, így a kormány által bejelentett törlesztésfelfüggesztés életbe lép majd.
Törökországban pénteken immár tizedik napja, hogy 4000 feletti értékkel, 4353-mal nőtt az új típusú koronavírus-járvány igazolt fertőzöttjeinek a száma, amely így 78 546-ra emelkedett - derült ki a török egészségügyi miniszter Twitter-fiókján közölt adatokból.
Az OTP Bank Nyrt. és a Graphisoft Park SE pénteken - számos tőzsdei céghez hasonlóan - bejelentette, hogy nem tartja meg éves rendes közgyűlését, az április 30-ra meghirdetett időpontban a közzétett napirendi pontokról mindkét társaságnál az igazgatóság hozza meg a határozatokat.