2010. szeptember 12. vasárnap

szept. 12
0:06
NSO Tv: Történelmi mérkőzés volt a Fradi elleni 6-0 - Rajczi (She)
Mint arról korábban beszámoltunk, sokkoló, kiütéses győzelmet aratott az Újpest a Ferencváros ellen. A 6-0-s siker után a két lila-fehér duplázó, Rajczi Péter és Tisza Tibor, valamint a ferencvárosi vezetőedző, Prukner László értékelt stábunknak.
szept. 12
0:24
Primera División: az Atlético 2-1-re nyert a Bilbao vendégeként (She)
Az Atlético Madrid Diego Forlán és Tiago találatával 2–1-re legyőzte az Athletic Bilbaót a spanyol labdarúgó-bajnokság második fordulójának szombat esti mérkőzésén. Győzelmükkel a „matracosok” a tabella élére ugortak.
szept. 12
0:42
Ökölvívás: Vladimir Klicsko kiütötte a „Nigériai lidércnyomást” (She)
Vladimir Klicsko megvédte három szervezetnél is birtokolt nehézsúlyú világbajnoki övét, miután a 10. menetben kiütéssel nyert a nigériai Samuel Peter ellen a Frankfurtban rendezett profi ökölvívó-mérkőzésen.
szept. 12
0:46
Portugália: fordított és nyert a Porto a Braga ellen (She)
A portugál labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának szombati mérkőzésén a legutóbb harmadik helyen végző Porto 3–2-re legyőzte az előző szezon ezüstérmesét, a Bragát.
szept. 12
1:18
US Open: Djokovics döntőzhet Nadallal, miután legyőzte Federert (She)
A harmadik helyen kiemelt Novak Djokovics legyőzte a másodikként rangsorolt Roger Federert, így a szerb játékos jutott be az amerikai nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének fináléjába és játszhat a döntőben a világelső Rafael Nadallal. A szerb játékos két mérkőzéslabdát is hárítva győzte le svájci ellenfelét.
szept. 12
4:36
Egervári Sándor: Nem értem Huszti Szabolcsot (Blikk)
A szakvezető elismeri, hogy van feszültség a nemzeti csapatnál, de ígéri, időben megoldja majd a problémákat
szept. 12
4:40
Késelés vezette fel az FTC újpesti NB I-es mérkőzését - Galéria (Blikk)
A rendőrség kérésére nem fújták le idő előtt a botrányos összecsapást
szept. 12
4:44
Alonso szárnyal (Blikk)
MONZA — Fernando Alonsót (29) ünnepli Olaszország. A spanyol Forma–1-es pilóta az első rajtkockába vezette Ferrariját a monzai versenyhétvége időmérő edzésén, ennél nagyobb örömöt pedig nem is szerezhetett volna szombaton a fanatikus hazai szurkolóknak.
szept. 12
7:36
US Open: Kim Clijsters nagyon magabiztosan védte meg címét (She)
A második helyen kiemelt Kim Clijsters nagyon magabiztosan, két játszmában megverte a hetedik helyen rangsorolt orosz Vera Zvonarjovát az US Open női egyesének fináléjában, így a belga klasszis megvédte címét Flushing Meadowsban.
szept. 12
7:38
Ökölvívás: Vető Gábor magabiztosan győzte le veretlen riválisát (She)
Szombat este Frankfurtban vívta profi pályafutása 19. mérkőzését Vető Gábor, amelyet egyhangú pontozással megnyert az eddig veretlen Philipp Schuster ellen.
szept. 12
7:54
MLS: Beckham győztes meccsen tért vissza, Henry betalált (She)
David Beckham győztes mérkőzésen lépett újra pályára súlyos sérülése után: a Los Angeles Galaxy Columbus Crew ellen 3–1-re megnyert bajnokijának 70. percében csereként állt be az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokságban (MLS).
szept. 12
8:30
Videó: Thierry Henry zseniális gólpassz után talált a hálóba (She)
Ahogyan arról már beszámoltunk, a New York Red Bulls 3–1-re legyőzte a Colorado Rapidsot az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság (MLS) 24. fordulójában. Az első gólt Thierry Henry szerezte, az észt Joel Lindpere nem mindennapi passza után. Nézze meg a találkozó összefoglalóját!
szept. 12
8:48
Juventus: Nedved klubigazgatóként térhet vissza a torinóiakhoz (She)
Visszatérhet a Juventushoz Pavel Nedved: a korábbi futballista a torinóiak klubigazgatója lehet a jövőben.
szept. 12
8:50
Wales: a magyarverő Flynnt hétfőn kinevezhetik kapitánynak (She)
Hétfőn minden bizonnyal Brian Flynnt nevezi ki a Walesi Labdarúgó-szövetség a válogatott kapitányának.
szept. 12
9:06
Videó: így lett kellemes emlék a nigériai lidércnyomásból (She)
Ahogyan arról már beszámoltunk, Vladimir Klicsko megvédte három szervezetnél is birtokolt nehézsúlyú világbajnoki övét, miután a 10. menetben kiütéssel nyert a Nigériai lidércnyomás becenévre hallgató Samuel Peter ellen a Frankfurtban rendezett profi ökölvívó-mérkőzésen. Tekintse meg a kiütést!
szept. 12
9:24
Cselgáncs-vb: Ungvári Miklós a vigaszágon folytathatja (She)
A 66 kg-os Ungvári Miklós a bronzéremig tartó vigaszágon küzdhet vasárnap a Tokióban zajló, olimpiai kvalifikációs cselgáncs-világbajnokságon.
szept. 12
9:26
Videó: Kubala Lászlót éltette Jimmy Jump az Újpest-Fradi rangadón (She)
Jimmy Jump is tiszteletét tette a szombati Újpest–Ferencváros rangadón. A sporteseményeken rendszerint közjátékot produkáló katalán bohóc stílusosan egy katalán zászlóval jelent meg a pályán, a Barcelona legendáját, Kubala Lászlót éltetve.
szept. 12
9:42
Japán-rali: Sébastien Ogier nyerte meg a vb tizedik versenyét (She)
A francia Sébastien Ogier nyerte meg vasárnap a Japán-ralit, a világbajnoki sorozat tizedik versenyét.
szept. 12
9:42
A horvátok vitték a pálmát az Eb-n (Metropol)
A 29. férfi vízilabda Európa-bajnokság zágrábi döntőjét a házigazdák válogatottja nyerte: a horvátok a szombat késő esti fináléban 7-3-ra győzték le az olaszokat.
szept. 12
10:18
Több mint négyezren a 15. EDF Éjszakai Futáson (Metropol)
Részvételi rekordot hozott a 15. EDF Éjszakai Futás szombaton Budapesten: 4100-an vettek részt a hagyományos nyárbúcsúztató versenyen.
szept. 12
10:36
Női ökölvívó-vb: magyar sikerek a barbadosi torna harmadik napján (She)
Sikeres harmadik napot zárt a magyar válogatott a Barbadoson zajló női ökölvívó-világbajnokságon, hiszen Ancsin Katalin, Némedi-Varga Csilla és Pikács Mercédesz is győzött.
szept. 12
10:54
Labdarúgás: Komanék a Juve ellen, pályán a Vidi - a mai program (She)
Tekintse meg az európai topligák, valamint a labdarúgó NB I vasárnapi programját!
szept. 12
10:54
Beckham győzelemmel tért vissza (Metropol)
Győztes mérkőzésen tért vissza David Beckham, az amerikai bajnokságban szereplő Los Angeles Galaxy angol futballsztárja.
szept. 12
10:56
Ferencváros: Örömünk nem lehetett teljes - Lipcsei Péter (She)
Mint ismeretes, a labdarúgó NB II Nyugati csoportjában szereplő Ferencváros II 1–0-ra nyert Barcson, a csapat edzője, Lipcsei Péter elmondása szerint azonban örömük nem lehetett teljes, miután az első csapat hatgólos vereséget szenvedett Újpesten – adta hírül az ftc.hu.
szept. 12
11:12
Labdarúgás: Komanék a Juve ellen, pályán a Vidi - mai program (She)
szept. 12
11:14
Pápa: Nem futballmérkőzés, hanem iszapbirkózás lett volna - Véber (She)
Mint ismeretes, a pálya játékra alkalmatlan talaja miatt elmaradt a szombatra kiír a Paks–Lombard Pápa mérkőzés. A vendégek vezetőedzője, Véber György a klub hivatalos honlapjának adott nyilatkozatában jó döntésnek minősítette a halasztást, hiszen a pálya inkább iszapbirkózásra lett volna alkalmas.
szept. 12
11:30
Így kapott ki a Barcelona, s így nyert a Real Madrid - videóval (Infostart)
A Guardiola-éra legmeglepőbb vereségét szenvedte el a Barcelona a Nou Campban, az előzetesen lesajnált Hércules Alicante ellen (0-2). Mindkét gólt a Borussia Dortmundból igazolt paraguayi válogatott, Nélson Haedo Valdéz szerezte. A Real Madrid a vártnál sokkal nehezebben nyert az Osasuna ellen, Ricardo Carvalho találatával (1-0). Vezet az Atlético: Diego Forlán még mindig vb-formában van!
szept. 12
11:30
Cselgáncs-vb: Ungvári hetedik lett, egy ezüst a magyar termés (She)
A 66 kg-os Ungvári Miklós hetedik lett vasárnap a Tokióban zajló, olimpiai kvalifikációs cselgáncs-világbajnokságon.
szept. 12
11:48
Bolton: menedzsere szerint Bogdán jól játszott, nem érdemelt négy kapott gólt (She)
A Bolton menedzsere, Owen Coyle az Arsenal elleni 4–1-es vereség ellenére elégedett volt magyar kapusa, Bogdán Ádám teljesítményével.
szept. 12
11:50
Atlétika: négyezernél is többen a 15. EDF Éjszakai Futáson (She)
szept. 12
11:52
Torna: négy magyar finálés hely a genti világkupaversenyen (She)
Hat magyar tornász indult, közülük ketten, Tóth Renáta és Böczögő Dorina két-két szeren jutottak be a vasárnapi nyolcas fináléba a genti világkupaversenyen.
szept. 12
12:06
Ungvári hetedik lett a cselgáncs vb-n (Metropol)
szept. 12
12:24
Evezés: Galambos Péter a hetedik helyen végzett az Eb-n (She)
Vasárnap a döntőkkel befejeződtek a küzdelmek a portugáliai Montemor-O-Velhóban rendezett evezős Európa-bajnokságon. A magyarok öt csapattal voltak érdekeltek, mindannyian a B-döntőkben.
szept. 12
12:42
Galambos hetedikként zárt az evezős Eb-n (Metropol)
Megnyerte a vasárnapi B döntőt, így összesítésben a hetedik helyen zárt az ezúttal normálsúlyú egypárban versenyző Galambos Péter a portugáliai Montemor-o-Velhóban rendezett evezős Európa-bajnokságon.
szept. 12
12:42
US Open - Nadal és Djokovic a döntőben, Clijsters megvédte címét (Behaviour)
A szerb Novak Djokovic öt szettben nyert a svájci Roger Federerrel szemben, így ő játssza a döntőt Rafael Nadallal.
szept. 12
13:00
Férfi kosárlabda: a Szolnoki Olaj kikapott Csehországban (She)
A Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapata 80–68-ra kikapott a házigazdától a cseh Pardubice otthonában rendezett felkészülési tornán.
szept. 12
13:02
Profi ökölvívás: padlózott, de végül címegyesített a „Guantanamói Ciklon” (She)
A vártnál talán némileg nehezebben, de végül egyhangú pontozásos győzelemmel egyesítette a WBA és az IBF pehelysúlyú világbajnoki címét a „Guantanamói Ciklon”, azaz Yuriorkis Gamboa.
szept. 12
13:18
FTC: a klub mielőbbi gyógyulást kíván a megszúrt újpesti szurkolónak (She)
A Ferencváros hivatalos közleményben kívánt mielőbbi gyógyulást a tegnapi Újpest–Fradi rangadó előtt megkéselt újpesti szurkolónak.
szept. 12
13:18
Kikapott az Újpest Bukarestben (Metropol)
A jégkorong MOL Liga vasárnapi első mérkőzésén: Steaua Bucuresti (román) - Újpest 7-1 (1-0, 3-0, 3-1)
szept. 12
13:20
Jégkorong, Mol-liga: a Steaua Bucuresti hét gólt lőtt az Újpestnek (She)
A Steaua Bucuresti 7–1-re megverte az Újpestet a jégkorong Mol-liga alapszakaszának harmadik fordulójában.
szept. 12
13:22
Ferencváros: Prukner köszöni a korrekt párbeszédet a szurkolóknak (She)
Mint beszámoltunk róla, Prukner László, a Ferencváros vezetőedzője néhány játékosának kíséretében elbeszélgetett a Fradi székháza előtt összegyűlt mintegy ötszáz fős szurkolói csoporttal az Újpest elleni vereség után. A zöld-fehérek honlapja szerint a szakember köszöni a korrekt párbeszédet a drukkereknek.
szept. 12
13:54
Asztalitenisz Eb: férficsapatunk Hollandiát is elintézte (She)
A magyar férfi asztalitenisz-válogatott harmadik csoportmérkőzését is megnyerte az ostravai Európa-bajnokságon. Zwickl Dánielék – akik szombaton Svájc és Ukrajna ellen diadalmaskodtak – ezúttal Hollandiát verték meg, mégpedig 3:0-ra. Pázsy Ferenc és Zwickl 3:1-re, Kosiba Dániel 3:0-ra győzte le ellenfelét.
szept. 12
14:12
Leverkusen: Ballack ismét megsérült, másfél hónapra kidőlt (She)
Ismét kidőlt a Bayer Leverkusent erősítő Michael Ballack, a német labdarúgó-válogatott kapitánya.
szept. 12
14:14
Formula-1: Olasz Nagydíj élőben az NSO-n! (She)
Hamarosan kezdetét veszi a Formula–1-es világbajnokság Olasz Nagydíja. A futamról élő, szöveges tudósítást olvashatnak a Nemzeti Sport Online-on!
szept. 12
14:16
Versenytánc: a Silvestri, Váradi páros győzött a ranglistaversenyen (She)
Andrea Silvestri és Váradi Martina párosa nyert a latin táncok magyar ranglistaversenyén Budapesten. A második helyet László Csaba és Mikes Anna szerezte meg, míg a bronzérmet a Köcse György, Stana Alexandra duó vihette haza.
szept. 12
14:30
Női labdarúgás: hétgólos sikerrel kezdett a magyar U19-es csapat (She)
Női U19-es labdarúgó-válogatottunk megkezdte szereplését a hazai rendezésű Eb-selejtező tornán. A mieink a lettekkel találkoztak Telkiben, és fölényes, 7–0-s sikert arattak – olvasható a Magyar Labdarúgó-szövetség hivatalos honlapján.
szept. 12
14:48
Serie A: otthon tartotta a Brescia a három pontot a Palermo ellen (She)
Az újonc Brescia 3–2-re legyőzte a Palermót az olasz labdarúgó-bajnokság második fordulójának vasárnapi mérkőzésén. A vendégek előtt az utolsó percekben több egyenlítő lehetőség is adódott, de Matteo Sereni, a hazaiak kapusa többször is bravúrosan védett, így az északiak szerezték meg a három pontot.
szept. 12
15:06
Liverpool: Adorján remekelt az U18-as csapat mérkőzésén (She)
A Liverpool U18-as labdarúgócsapata 3–2-es győzelmet aratott a Derby County ellen.
szept. 12
15:24
Eredivisie: Horváth a Feyenoord elleni sikerrel mutatkozott be a Bredában (She)
A Breda 2–0-ra legyőzte a Feyenoordot a holland labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában. A hazai együttes két magyar légiósa, Fehér Csaba és a klub mezében ezen a találkozón bemutatkozó Horváth Gábor egyaránt végigjátszotta az összecsapást.
szept. 12
15:26
Birkózó vb: Hatos Gábor a bronzéremért mérkőzhet Moszkvában (She)
A szabadfogásúak 74 kg-os súlycsoportjában szereplő Hatos Gábor három győzelem után kikapott az elődöntőben, s este a bronzéremért léphet szőnyegre, a 120 kg-os Ligeti Dániel pedig a negyeddöntőig jutott a moszkvai birkózó világbajnokság vasárnapi zárónapján.