2011. január 21. péntek

jan. 21
0:03
Király-kupa: C. Ronaldo „szokásos" góljával ment tovább a Real Madrid (Nemzeti Sport)
A labdarúgó spanyol Király-kupa negyeddöntőjében a Real Madrid idegenben is legyőzte a városi rivális Atlético Madridot, s 4–1-es összesítéssel jutott be elődöntőbe. A királyi gárda Cristiano Ronaldo 23. percben szerzett góljával nyert 1–0-ra a Vicente Calderónban.
jan. 21
0:12
Videó: Cristiano Ronaldo közelről bombázott a rivális kapujába (NSO)
Ahogy arról már beszámoltunk, a labdarúgó spanyol Király-kupa negyeddöntőjében a Real Madrid idegenben is legyőzte a városi rivális Atlético Madridot, és 4–1-es összesítéssel bejutott elődöntőbe. A királyi gárda Cristiano Ronaldo 23. percben szerzett góljával nyert 1–0-ra a Vicente Calderónban.
jan. 21
0:21
Remek mérkőzés a visszavonuló ír bunyóstól: Duddy vs. Campas (videó) (profiboksz.hu)
A napokban váratlanul bejelentette a visszavonulását John Duddy. Az ír bunyós ugyan nem szerzett komoly szervezetnél világbajnoki címet, de pár izgalmas találkozóval megajándékozta a szurkolókat. A következő videóban a Yori Boy Campas elleni csatáját - amely a 2006-os év egyik legjobb mérkőzése volt
jan. 21
0:21
Király-kupa: C. Ronaldo „szokásos” góljával megint nyert a Real Madrid (Nemzeti Sport)
jan. 21
0:30
Férfi kosárlabda Euroliga: a Fener megverte az Olympiakoszt (NSO)
A Fenerbahce magabiztos győzelemmel kezdte a férfi kosárlabda Euroliga középdöntőjét: 84–70-re megverte az Olympiakoszt idegenben a H-csoport első fordulójában.
jan. 21
1:06
Real Madrid: A szezon végéig maradni akarok a kispadon - Mourinho (NSO)
José Mourinho, a Real Madrid vezetőedzője az Atlético Madrid ellen megnyert spanyol Király-kupa-párharc után elmondta, a szezon végéig biztosan marad a blancóknál, aztán pedig majd eldöntik, mi lesz a sorsa.
jan. 21
2:18
Australian Open: Viktor Troicki feladta a Novak Djokovics elleni meccset (NSO)
Novak Djokovics az első nyolcaddöntős. A harmadik kiemelt szerb a vártnál jóval könnyebben jutott túl honfitársán, Viktor Troickin (27. a világranglistán), aki 39 perc játék után a 6:2-re elveszített első szettet követően gyomorproblémái miatt feladta a mérkőzést.
jan. 21
3:12
Australian Open: Nem jött be a "kamikaze"-taktika Wozniacki ellen (NSO)
Caroline Wozniacki bejutott a legjobb tizenhat közé, miután elképesztő labdamenetekkel színesített, rendkívül magas színvonalú meccsen 6:4, 6:3-ra legyőzte a huszonkilencedik kiemelt szlovák Dominika Cibulkovát a harmadik fordulóban.
jan. 21
5:36
Australian Open: Szvetlana Kuznyecova kiejtette Justine Henint (NSO)
Szvetlana Kuznyecova már a harmadik fordulóban megállította a tizenegyedik kiemelt Justine Henint. Az orosz teniszező két óra négy perces mérkőzésen 6:4, 7:6-ra győzte le a rengeteget rontó belga klasszist. Andy Roddick és Viktorija Azarenka is továbbjutott.
jan. 21
6:12
Simán vertük Ausztriát (Inforádió)
A biztosan középdöntős magyar férfi kézilabda-válogatott tét nélküli mérkőzésen 32-30-ra legyőzte Ausztriát a svédországi olimpiai kvalifikációs világbajnokság csütörtöki csoportzárásán.
jan. 21
6:14
Negyeddöntőben a Milan (Inforádió)
Utolsóként az AC Milan jutott be a negyeddöntőbe a labdarúgó Olasz Kupában, miután csütörtökön legyőzte a Barit.
jan. 21
6:36
Bepattantak a 16 közé (Népszava)
Ellenkező előjellel liftezett ugyanabba a pozícióba a két magyar Euroligás-csapat: a Pécs feljött, a Sopron lecsúszott a negyedik helyre. A lényeg persze ugyanaz: a női kosarasok elitligájában túlélte a csoportkört mindkét magyar egylet.
jan. 21
6:54
Anand az élre lépkedett (Népszava)
Wijk aan Zee-ben, a Tata Steel Chess 2011 szuperverseny résztvevői a negyedik forduló után pihenőnapot kaptak. A 20-as kategóriájú viadal eddigi 28 játszmája sok érdekességgel szolgált. A legnagyobb szenzációt a címvédő, a világranglistát vezető norvég Magnus Carlsen a harmadik játéknapon világossal 22 lépésben elszenvedett veresége jelentette.
jan. 21
6:56
Landis nem tiltaná tovább a doppingolást (Népszava)
Floyd Landis, a Tour de France országúti kerékpáros körverseny korábbi győztese engedélyezné a doppingolást.
jan. 21
6:58
A magasság kevés, több kell, a tudás (Népszava)
Egy svájci tanulmány szerint az FC Barcelona labdarúgócsapatának a legalacsonyabb az átlagmagassága Európában, míg az osztrák Mattersburg játékosai a legmagasabbak. Az eredmény alapján azt hihetnénk, hogy elég néhány alacsony játékost keresni, és meg is van a siker receptje. A helyzet természetesen nem ennyire egyszerű.
jan. 21
7:00
Ne sírj értük, Argentína! (Népszava)
Szokásos udvariasságunkkal ezúttal is kezdjük a hölgyekkel. Az idei első Grand Slam-tornán a női egyes legnagyobb esélyesének tartott Kim Clijsters megint edzett egyet, mert másnak nem nevezhetjük azt a 61 percet, amely alatt 6:1, 6:3-ra legyőzte a spanyol Carla Suárez Navarrót.
jan. 21
7:06
Olaszország: több római ultra is lemaradhat a Juve elleni mérkőzésről (NSO)
AS Roma labdarúgócsapatának számos drukkere kénytelen lesz kihagyni a Juventus elleni Olasz Kupa-negyeddöntőt, amelyet jövő szerdán rendeznek.
jan. 21
7:30
NHL: a Philadelphia Flyers hatot vágott az Ottawa Senatorsnak (Nemzeti Sport)
A Philadelphia Flyers hazai környezetben 6–2-re legyőzte az Ottawa Senatorst az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság legutóbbi játéknapján.
jan. 21
7:42
NBA: a Lakers legyőzése után Chicagóban már kikapott a Dallas (NSO)
A Chicago otthonában szenvedett vereséget a Dallas Mavericks az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának legutóbbi játéknapján. Dirk Nowitzkiék – egy nappal azután, hogy a bajnok Los Angeles Lakerst legyőzték – 82–77-re kaptak ki.
jan. 21
7:44
Tenisz: Sanchez-Vicario örömmel lenne Fed-kupa-kapitány (NSO)
Örömmel elvállalná a spanyol Fed Kupa-válogatott kapitányi posztját Arantxa Sanchez-Vicario, a kilencvenes évek emblematikus teniszezője.
jan. 21
8:00
Lezárások Thaiföldön (divecenter.hu)
Újabb ázsiai országról olvashattunk, ahol merülőhelyek lezárásával akarnak segíteni a tenger élővilágán.
jan. 21
8:18
MTK: Cséke György próbajátékon vesz részt a kék-fehéreknél (NSO)
Az mtkhungaria.hu tájékoztatása szerint Cséke György a kék-fehéreknél próbajátékon vesz részt. A belső védő a napokban csatlakozott a kerethez, és hamarosan eldőlhet a sorsa.
jan. 21
8:24
NHL: Iginla beteg mamája miatt nem megy az All Star-gálára (Nemzeti Sport)
Beteg nagymamája miatt nem vesz részt a január 30-i All Star-gálán Jarome Iginla, az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) egyik legjobb csatára.
jan. 21
8:36
Ausztriát is verte a kézilabda-válogatott (ma.hu)
A magyar férfi kézilabda-válogatott 32-30-ra legyőzte Ausztriát a svédországi világbajnokságon. A mérkőzésnek különösebb tétje nem volt, hiszen Mocsai Lajos csapata már korábban bejutott a középdöntőbe.
jan. 21
8:36
Australian Open: Federer könnyedén jutott be a nyolcaddöntőbe (NSO)
Az Australian Open férfi egyesének harmadik fordulójában könnyed győzelmet aratott a svájci Roger Federer. A második helyen kiemelt korábbi világelső – bár nem mutatott olyan magas színvonalú játékot, mint Gilles Simon ellen – a belga Xavier Malisse-t verte három játszmában, 6:3, 6:3, 6:1-re.
jan. 21
8:36
Holyfield: Klitschkoékkal húszmilliót is kereshetünk (profiboksz.hu)
A hétvégén Sherman Williams ellen lép szorítóba a nehézsúly legendás alakja, a 48 éves Evander Holyfield, majd március 5-én már a visszatérő Brian Nielsen várja őt a kötélnégyszögben. Holyfield, mint többször elmondta, egyelőre nem gondolkodik a visszavonuláson, továbbra is az a célja, hogy vitathatatlan
jan. 21
9:12
Premier League: Rio Ferdinand szerint eddig Nasri a szezon legjobbja (NSO)
A Manchester United futballistája, Rio Ferdinand szerint a mostani idényben az Arsenalt erősítő Samir Nasri a Premier League legjobban teljesítő labdarúgója.
jan. 21
9:18
Asztalitenisz Pro Tour: egyesben már csak Jakab van versenyben (Nemzeti Sport)
Már csak Jakab János van versenyben az asztaliteniszezők idei első Pro Tour-versenyén, a szlovéniai Velenjében.
jan. 21
9:30
Férfi kézilabda: kubai és szlovák játékossal erősít az Orosháza (NSO)
A férfi kézilabda NB I utolsó helyén álló Orosházi FKSE férficsapatát erősíti tavasszal a szlovák korosztályos válogatott, 23 éves balszélső, Mino Matus.
jan. 21
9:36
Kerékpár: az olasz Giro-győztes csapatában a KSI ifi olimpikonja (Nemzeti Sport)
A trentói illetőségű Unico 1 csapat versenyzője lesz 2011-ben ifj. Stubán Ferenc – tudatta közleményében édesapja, Stubán Ferenc. Az olaszországi gárda egyik sportigazgatója a kétszeres Giro d'Italia-győztes Gilberto Simoni. A KSI ifjúsági magyar bajnoka, szingapúri olimpikon kerekese a napokban csatlakozott új együtteséhez.
jan. 21
9:38
Műkorcsolya: felépült sérüléséből, így utazhat az Eb-re Hadford (Nemzeti Sport)
Felépült sérüléséből, így mégis utazhat a hétfőn kezdődő berni műkorcsolya Európa-bajnokságra Hadford Katherina.
jan. 21
9:40
Díjazás: elismerték a diákolimpiákon jól teljesítő iskolákat (Nemzeti Sport)
A Magyar Sport Házában díjazták csütörtökön a 2009–2010-es tanévben a diákolimpiai országos döntőkön kiemelkedően teljesítő iskolákat és a felkészítő nevelőket.
jan. 21
9:54
Újra kinyit néhány sípálya (Népszava)
A 8-10 napos kényszerszünet után újra kinyit néhány magyarországi sípálya - derül ki a Sítv.hu összesítéséből. Egyelőre azokon a helyeken lehet síelni, ahol vannak hóágyúk.
jan. 21
9:54
Videó: kapásból lőtt védhetetlen bombagólt a spanyol játékos (Nemzeti Sport)
A labdarúgó Portugál Ligakupában a Sporting magabiztosan, 4–0-ra legyőzte a másodosztályú Penafielt. A lisszaboniak a vezetést az ellenfél kapusának köszönhették, aki eladta a labdát, így már nem volt nehéz gólra váltani a lehetőséget. A második találat büntetőből született, míg a harmadik emlékezetes marad Alberto Zapaternek. A spanyol középpályás elé egy szöglet után került a labda és állítás…
jan. 21
9:56
FTC: hétfőn csatlakoznak az argentinok, egy U20-as válogatott is jön (Nemzeti Sport)
Korábban már beszámoltunk róla, hogy a téli szünetben újabb argentin játékosok érkezhetnek a Ferencvároshoz. Prukner László szakmai igazgató az Üllői129 szurkolói blognak elmondta, vasárnap három labdarúgó jön az Estudiantestől.
jan. 21
10:06
Newcastle: a magát legjobbnak tartó Barton fizetéscsökkentésbe is beleegyezne (NSO)
Joey Barton, a Newcastle United játékosa bár önmagát Anglia legjobb középpályásának tartja, beleegyezne 67 ezer fontos heti fizetése csökkentésébe is, csak hogy jelenlegi csapatánál fejezhesse be profi karrierjét.
jan. 21
10:24
FTC: hétfőn csatlakoznak az argentinok, egy U-válogatott is jön (NSO)
jan. 21
10:26
Newcastle: a magát legjobbnak tartó Barton fizetéscsökkentésbe is belemenne (NSO)
Joey Barton, a Newcastle United labdarúgója bár önmagát Anglia legjobb középpályásának tartja, beleegyezne 67 ezer fontos heti fizetése csökkentésébe is, csak hogy jelenlegi csapatánál fejezhesse be a profi karrierjét.
jan. 21
10:28
Everton: az MU és az Arsenal elől halászott el egy 17 évest a klub (NSO)
A 17 éves Eric Dier júniusig az Evertonnál szerepel kölcsönben, ahol a tartalékcsapattal fog edzeni – jelentette be a labdarúgó klubja, a lisszaboni Sporting CP.
jan. 21
10:30
Golf: csalás miatt kizárták a háromszor Major-győztest (NSO)
Csalás miatt pénteken kizárták az ír Padraig Harringtont, a világ egyik legjobb golfozóját az Abu-Dzabiban zajló, 2.7 millió dollár összdíjazású versenyről.
jan. 21
10:32
Férfi kézi-vb: az esti meccset játsszuk a franciákkal, megvan a további program (NSO)
A férfi kézilabda-világbajnokságon kialakult az 1–12. helyért holnaptól zajló felsőházi középdöntő programja. Az eddig a várakozásnak megfelelően szereplő magyar válogatott egyelőre két ponttal áll az I. csoport 4. helyén, és három rettentően nehéz mérkőzésen próbálja majd legalább megőrizni a pozícióját, s ezzel az olimpiai selejtezőn való részvétel esélyét. A mieink először szombaton…
jan. 21
10:42
Így folytatja a Mocsai-csapat a vb-n (Inforádió)
Kialakult a középdöntő programja a férfi kézilabda-világbajnokságon. A magyar együttes a franciák ellen játszik szombat este.
jan. 21
10:48
Cotto vs. Mayorga: A cirkusz folytatódik (profiboksz.hu)
New York után Miguel Cotto hazájában, Puerto-Ricoban is megtartották a WBA nagyváltósúlyú világbajnoki meccs sajtóeseményét, ahol a kihívó Ricardo Mayorga természetesen folytatta verbális hadjáratát: "Szerintem a puerto-ricoiak sem kíváncsiak rá. Soha nem lesz olyan karizmatikus és tehetséges, mint Tito
jan. 21
10:48
Golf: csalás miatt kizárták a háromszoros Major-győztest (Nemzeti Sport)
jan. 21
11:00
Videó: Törő Szabolcs elképesztő gólt szerzett Ausztria ellen (NSO)
A magyar férfi kézilabda-válogatott 32–30-ra megverte Ausztriát a világbajnokság csoportkörének utolsó mérkőzésén. Az első félidőben 3–3-as állásnál a labda a balszélső Törő Szabolcshoz került, aki egy fantasztikus mozdulattal, a háta mögül lőtte a kapuba.
jan. 21
11:18
Újpest: Mészöly elégedett a hozzáállással és az edzésmunkával (NSO)
Mészöly Géza, a labdarúgó NB I-ben szereplő Újpest vezetőedzője a klub hivatalos honlapjának elmondta, hogy remek körülmények között készül a csapat a soproni edzőtáborban, és elégedett játékosai teljesítményével.
jan. 21
11:20
NB II: élvonalbeli kapussal erősített a Szigetszentmiklós (NSO)
Korábban már beszámoltunk róla, hogy a labdarúgó NB II Nyugati csoportjában szereplő Szigetszentmiklós mindenképpen szeretne kapust igazolni a téli szünetben – nos, a klubvezetők tegnap megegyeztek az ősszel az NB I-es Szolnokot erősítő Tarczy Pállal.
jan. 21
11:22
NB II: két utánpótlás-válogatott játékost tesztelnek Diósgyőrben (NSO)
Próbajátékra érkezett a labdarúgó NB II Keleti csoportjában szereplő DVTK-hoz Dócza Gábor és Zelenyánszki László.
jan. 21
11:36
Alpesi sí: Vonn Cortina d'Ampezzóban nem talált legyőzőre (NSO)
Az olaszországi Cortina d'Ampezzóban szuper G-futammal folytatódott a nők alpesisí-világkupasorozata. A győzelmet az amerikai Lindsey Vonn szerezte meg a svéd Anja Pärson és az osztrák Anna Fenninger előtt.