2011. január 19. szerda

jan. 19
0:03
Király-kupa: a Sevilla várja elődöntőbeli madridi ellenfelét (Nemzeti Sport)
A Sevilla hazai pályán 3–0-ra nyert a Villarreal ellen a labdarúgó spanyol Király-kupa negyeddöntőjének visszavágóján, így 6–3-as összesítéssel továbbjutott. Az andalúziai csapat ellenfele az elődöntőben a Real Madrid–Atlético Madrid párharc továbbjutója lesz (az első mérkőzést otthon 3–1-re a Real nyerte).
jan. 19
0:21
Francia Ligakupa: Giroud a 118. percben fejelte döntőbe a Montpellier-t (Nemzeti Sport)
A Montpellier labdarúgócsapata története során először bejutott a francia Ligakupa fináléjába, miután az elődöntőben 1–0-ra legyőzte hazai pályán a PSG-t.
jan. 19
2:36
Australian Open: Wozniacki és Henin is bejutott a harmadik fordulóba (NSO)
Az esélyesek közül Caroline Wozniacki és Justine Henin is magabiztos győzelemmel került a legjobb harminckettő közé. A dán világelső 6:1, 6:0-ra verte az amerikai Vania Kinget, a tizenegyedik helyen kiemelt belga pedig a brit Elena Baltachát győzte le 6:1, 6:3-ra.
jan. 19
5:09
Australian Open: Tomás Berdych és Andy Roddick is továbbjutott (Nemzeti Sport)
A hatodik kiemelt Tomás Berdych három óra és három perc alatt négy szettben legyőzte a német Philipp Kohlschreibert, és továbbjutott a harmadik fordulóba. Cseh kollégájához hasonlóan a 8. kiemelt Andy Roddick is ott lesz a legjobb harminckettő között, ugyanis szettveszteség nélkül jutott túl az orosz Igor Kunyicinen.
jan. 19
6:39
Pompa és eredményesség (Népszava)
A sereghajtó Almería otthonában botló (1-1) Real Madrid hibáját kihasználva négy pontra növelte előnyét a spanyol labdarúgó-bajnokságban a Barcelona. A katalánok szokásos könnyedséggel 4-1-re verték a Málagát. Fél távnál a tabella élén állnak, mégpedig a liga történelmében példa nélkül álló teljesítménnyel.
jan. 19
6:57
Arn Gréta: "Edző nélkül ennyi tellett!" (Népszava)
Az Australian Open második napján az esztendőt tornagyőzelemmel kezdő Arn Gréta három, küzdelmes játszmában alulmaradt spanyol ellenfelével szemben, így nem jutott a második fordulóba. Tegnap egyébiránt a nagy meglepetések elmaradtak.
jan. 19
6:57
Australian Open: Fernando Verdasco meccslabdákat hárítva győzött (Nemzeti Sport)
A kilencedik helyen kiemelt Fernando Verdasco drámai meccsen meccslabdákat is hárítva 0–2-ről fordított  a szerb Janko Tipszarevics ellen és bejutott a harmadik fordulóba.
jan. 19
6:59
Szigor Szombathelyen (Népszava)
A budapesti diszkótragédia (három fiatal veszítette életét a West-Balkán nevű szórakozóhelyen), és a szegedi teremtornán történtek (cirka száz, jeggyel rendelkező szurkoló nem jutott be a csarnokba) miatt, az előzetesen tervezettnél is szigorúbb ellenőrzések előzik meg az MLSZ által kiírt terembajnokság vasárnapi, szombathelyi tornáját.
jan. 19
6:59
Labdarúgás: a légiósok elnyomják a hazai fiatalokat a futballkluboknál (Nemzeti Sport)
Egyre több idegenlégióst alkalmaznak az európai futballcsapatok, s ennek következtében a saját nevelésű fiatal játékosok kevés lehetőséget kapnak – ezt állapította meg egy svájci tanulmány, amely a kontinens 534 élvonalbeli klubját vette górcső alá.
jan. 19
7:01
Nem lesz többletforrás? (Népszava)
Először hangzott el kormánypárti politikus szájából, hogy a magyar sportegyesületek és a versenyzők az idén reálisan nem számolhatnak az adókedvezményekből beérkező többletforrásokkal. Mindezt Szalay Ferenc, a Fidesz országgyűlési képviselője, az Országgyűlés sport- és turizmus bizottságának alelnöke jelentette ki a Digi Sport Reggeli Start című műsorában, tegnap.
jan. 19
7:01
NBA: sorozatban negyedik vereségét is elszenvedte a Miami Heat (Nemzeti Sport)
A Miami Heat sorozatban negyedszer kapott ki, miután 93–89-re elbukta az Atlanta Hawks elleni, hosszabbítással záruló összecsapást az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának 84. játéknapján.
jan. 19
7:03
Japán is kipipálva (Népszava)
Beindult a magyar férfi kézilabda-válogatott a vb-n: az első meccsen elszenvedett vereség után harmadszor győzött, és alighanem kiharcolta a középdöntőbe jutást. Ezúttal Japán kapitulált a Mocsai-csapat előtt.
jan. 19
7:06
NHL: a Penguins győzött megtizedelt Detroit Red Wings ellen (NSO)
A Sidney Crosby nélkül játszó Pittsburgh Penguins 4–1-re győzött a sérülésektől sújtott Detroit Red Wings ellen az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) alapszakaszának 98. játéknapján.
jan. 19
7:15
NHL: a Penguins győzött a megtizedelt Detroit Red Wings ellen (Nemzeti Sport)
jan. 19
7:33
Női kézilabda: elmarad a magyarok ellen készülő németek összetartása (Nemzeti Sport)
A szövetségi kapitány betegsége miatt elmarad a magyarok elleni világbajnoki selejtezőre készülő német női kézilabda-válogatott idei első összetartása.
jan. 19
7:42
Vulkáni tóban kutatnak kincs után (divecenter.hu)
Mexikói régészek egyre több olyan nyomra bukkannak, amely elvezetheti őket egy több száz millió dollár értékű spanyol eredetű kincshez.
jan. 19
8:15
Visszatérését tervezi Mikkel Kessler (profiboksz.hu)
Márciusban megkezdené a kesztyűs edzéseket, nyár elején pedig már mérkőzést vívna Mikkel Kessler, aki tavaly szemsérülése miatt lépett ki a nagyközépsúlyú Super Six torna küzdelmeiből. "Csak kivettem egy hosszabb pihenőt, így rendbe tud jönni a szemem. Úgy tervezem, hogy márciusban megkezdem a sparringot,
jan. 19
8:18
Australian Open: Venus Williams elbukta az első szettet, de győzött (NSO)
Venus Williams nagy csatában jutott be az Australian Open harmadik fordulójaba, miután három játszmában megverte a cseh Sandra Záhlavovát. A férfiaknál Nicolás Almagro ötszettes meccsen nyert az orosz Igor Andrejev ellen.
jan. 19
8:36
Copa Centroamericana: Panama hibátlan teljesítménnyel elődöntős (NSO)
Véget értek a Copa Centroamericana csoportküzdelmei: csak Panama tudott hibátlanul bejutni az elődöntőbe, amelyben Costa Ricával találkozik. Az elődöntő másik meccsén Honduras Salvadorral csap össze.
jan. 19
8:38
Haladás: a Milan ajánlatot tett Tamás Krisztiánért (NSO)
Az AC Milan labdarúgócsapata ajánlatot tett az Illés Béla Futballakadémia 16 éves tehetségéért, Tamás Krisztiánért, akit már korábban két alkalommal is tesztelt a milánói klub.
jan. 19
9:12
Videó: miért rekedtek kint a Fradi-szurkolók a szegedi teremtornán? (NSO)
Szombaton a szegedi teremlabdarúgó-tornán több mint száz ferencvárosi szurkoló maradt a csarnokon kívül érvényes jeggyel. Sok minden elhangzott: telt ház, szervezési hiba, rendezői hiba. Az NSO Tv minden illetékest megkérdezve utánajárt a történteknek, valamint annak, mi zajlott a csarnokon kívül az esemény alatt.
jan. 19
9:30
DVTK: Gál Szabolcs a Diósgyőr harmadik téli távozója (NSO)
Közös megegyezéssel szerződést bontott Gál Szabolccsal a labdarúgó NB II Keleti csoportjában szereplő DVTK.
jan. 19
9:39
Hollandia: a felépülő Babos egyelőre nem került be a NEC keretébe (Nemzeti Sport)
Bár az FC Bruges elleni felkészülési meccsen már pályára lépett, a sérüléséből felépülő Babos Gábor biztosan nem lép ma pályára a NEC AZ elleni ma esti bajnokiján.
jan. 19
9:48
Tenisz: Schiavone kínkeservesen, Sarapova simán jutott tovább (NSO)
Az Australian Open női egyesének második fordulójában a tizennegyedik helyen kiemelt Marija Sarapova két játszmában legyőzte Virginie Razzanót, míg a hatodik helyen rangsorolt olasz Francesca Schiavone igencsak nehézkesen, 6:3, 5:7, 9:7-re nyert Rebecca Marino ellen.
jan. 19
10:06
Catania: Diego Simeone lett a klub új vezetőedzője (NSO)
A korábbi argentin válogatott labdarúgó, Diego Simeone lett az olasz élvonalban szereplő Catania új vezetőedzője.
jan. 19
10:15
IFFHS: Puhl Sándor az elmúlt 25 év hatodik legjobb játékvezetője (Nemzeti Sport)
A labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó szervezet, az IFFHS szerint Puhl Sándor az elmúlt negyed évszázad hatodik legjobb játékvezetője.
jan. 19
10:27
Alexander vs. Bradley: Úton Pacquiao felé (profiboksz.hu)
Január 29-én kerül sor a Devon Alexander vs. Timothy Bradley szupermeccsre, amely azt hivatott eldönteni, ki is jelenleg a kisváltósúly legjobbja. A győztes előtt számos lehetőség megnyílhat, sőt, Alexander edzője szerint a nyertesnek egyenesen a P4P éllovas, jelenleg váltósúlyban vitézkedő Manny Pacquiao
jan. 19
10:33
Huddersfield: a menedzser nem fogja Kádár hiányzására a vereséget (Nemzeti Sport)
Az angol labdarúgó-bajnokság harmadosztályában szereplő Huddersfield 4–0-ra kikapott tegnap este a Carlisle-tól kupameccsen, és a csapat menedzsere, Lee Clark elmondta, hiányzott a csapatból a hétvégén megsérülő Kádár Tamás, aki a Newcastle Unitedtól kölcsönbe került az együtteshez.
jan. 19
10:33
Egy komplett forduló szerdán (handball.hu)
Egy teljes bajnoki forduló kerül ma megrendezésre: az ETO az FKC -t, a Békéscsaba a Fradi t, a Siófok a DVSC -t, az Érd az Újbudá t, a Veszprém a Vác ot, míg a Szekszárd a Dunaújváros t fogadja. A Csaba - FTC meccset a SportKlub, míg a Győr - FKC-t a cunder.hu közvetíti.
jan. 19
10:35
Cselgáncs: Mészáros Anett ismét megsérült, de az Eb előtt visszatérne (Nemzeti Sport)
Ismét megsérült Mészáros Anett, a Honvéd cselgáncsozója, aki a szeptemberben Tokióban elveszített világbajnoki döntő óta nem versenyez.
jan. 19
10:42
Simeone lett a Catania új vezetőedzője (ma.hu)
jan. 19
11:09
Tottenham: a csapat átigazolta az Everton játékosát, Steven Pienaart (Nemzeti Sport)
Az angol élvonalban szereplő Tottenham Hotspur hivatalos honlapján jelentette be, hogy átigazolta Steven Pienaart, az Everton dél-afrikai középpályását. A játékos 3 millió fontért és heti 70 000 fontos fizetés fejében került a londoni klubhoz, szerződése négy és fél évre szól.
jan. 19
11:18
Labdarúgás: pályán az Arsenal, az Inter és a Barca - a mai program (NSO)
Az Arsenal ma este játssza újra a Leeds elleni mérkőzést az FA-kupában, míg a Barcelona szinte biztos továbbjutóként készül a Betis elleni visszavágóra a Király-kupa negyeddöntőjében. Az Inter a Cesenát fogadja az olasz bajnokság elhalasztott meccsén. Az Olasz Kupában Roma–Lazio fővárosi rangadót rendeznek, míg Koman Vladimir csapata, a Sampdoria az Udinesével találkozik. Simon Krisztián…
jan. 19
11:27
Real Madrid: Balotellinek kevesebbet kellene beszélnie - C. Ronaldo (Nemzeti Sport)
Cristiano Ronaldo, a Real Madrid játékosa a La Gazzetta dello Sport olasz napilapnak adott interjújában elmondta, hogy Mario Balotellinek, a Manchester City támadójának kevesebbet kellene jártatnia a száját.
jan. 19
11:29
Kosárlabda: szerb NBA-legenda is pályára lép a magyar All Star-gálán (Nemzeti Sport)
Vlade Divac, a szerbek legendás kosarasa is pályára lép a magyar All Star-gálán, amelyet február 19-én rendeznek a budapesti Sportmax-Hegyvidékben.
jan. 19
11:36
Labdarúgás: pályán az Arsenal, a Barca és az Inter - a mai program (NSO)
jan. 19
11:38
Ausztria: Szabics Imre örül, hogy csak a válla sérült meg (NSO)
A múlt héten edzésen vállsérülést szenvedő Szabics Imre legalább egy hónapos kihagyásra kényszerül, de a rosszban látja a jót is: az osztrák labdarúgó-bajnokság második helyén telelő Sturm Graz magyar támadója örül, hogy nem a lába sérült meg.
jan. 19
11:40
Olaszország: Luís Fabiano a Juvéra cserélné a Sevillát - lapértesülés (NSO)
A brazil válogatott futballista, Luís Fabiano spanyol klubcsapatának, a Sevillának az elhagyására készül; a La Gazzetta dello Sport úgy tudja, hogy a 30 éves csatár a Juventusban akarja folytatni pályafutását.
jan. 19
11:45
NB II: 23 éves nigériai támadó a DVTK harmadik próbajátékosa - videó (Nemzeti Sport)
Újabb próbajátékos érkezett a labdarúgó NB II Keleti csoportjában szereplő DVTK-hoz.
jan. 19
11:47
Férfi kézilabda-vb: mérkőzés közben is lecserélhető a játékvezető (Nemzeti Sport)
A jelenleg zajló svédországi férfi kézilabda-világbajnokságon már érvényben van az a szabály, amely szerint mérkőzés közben lecserélhető az a játékvezető, aki nyilvánvalóan manipulálni akarja az eredményt.
jan. 19
11:54
NB II: Ajkán folytatja kölcsönben a Haladás középpályása (NSO)
Az NB II Nyugati csoportjában szereplő Ajka labdarúgócsapatában folytatja pályafutását Rácz Ferenc, a Szombathelyi Haladás 19 éves középpályása.
jan. 19
12:03
Légióssors: Király Gábor a Bochum elleni hibája után kegyvesztetté válhat (Nemzeti Sport)
Az Abendzeitung német lap szerint Király Gábor, a német másodosztályú 1860 München kapusa a Bochum ellen elkövetett hibája után a kispadra szorulhat az Osnabrück elleni pénteki bajnokin. A kapus 1–1-es állásnál bakizott, csapata végül 3–1-es vereséget szenvedett hazai pályán a Bochum ellen.
jan. 19
12:05
Újpest: Balajcza bízik benne, hogy a felkészülés sikeres lesz (Nemzeti Sport)
Balajcza Szabolcs, a hazai élvonalban szereplő Újpest kapusa a klub hivatalos honlapjának adott interjújában kifejtette, hogy a felkészülés során keményen dolgoznak, azonban nem az eredményesség az elsődleges szempont.
jan. 19
12:06
Barrera: Az idei az utolsó évem (profiboksz.hu)
Február 12-én a dominikai Bernie Sanchez ellen lép szorítóba a korábban három súlycsoportban is világbajnoki címet szerző Marco Antonio Barrera. A legendás mexikói, miután 2007-ben Juan Manuel Marquez, majd Manny Pacquiao ellen is vereséget szenvedett, már egyszer bejelentette visszavonulását, ám mindössze
jan. 19
12:07
Debrecen: pénteken újabb felkészülési meccs, a Szolnok az ellenfél (Nemzeti Sport)
A Debrecen labdarúgócsapata a tervekkel ellentétben nemcsak szombaton játszik felkészülési mérkőzést, már pénteken pályára lépnek a labdarúgók, mégpedig a Szolnok ellen.
jan. 19
12:09
Videó: a lengyel teniszezőnő kezében maradt a labda által eltört ütő nyele (Nemzeti Sport)
Az Australian Openen Agnieszka Radwanska kezében eltört a teniszütő. A lengyel lány a japán Date Krumm-mal csapott össze, amikor adogatásfogadásnál kezében maradt az ütő nyele, a játékeszköz másik fele pedig elrepült. A kis közjáték ellenére a 12. helyen kiemelt Radwanska nyert (6:4, 4:6, 7:5), és továbbjutott  a második fordulóba.
jan. 19
12:12
U17: augsburgi és esseni légiós is az elitkörre készülő keretben (NSO)
Hétfőtől szerdáig tart a márciusi Európa-bajnoki elitkörre készülő U17-es labdarúgó-válogatott első idei edzőtáborozása. Az mlsz.hu tájékoztatása szerint Bene Ferenc szövetségi edző három nap alatt öt edzést vezényel a keretbe meghívott 23 játékosnak Telkiben.
jan. 19
12:14
NFL: Bradford örülhet, McDaniels lesz a Rams új offenzív koordinátora (NSO)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokságban (NFL) szereplő St. Louis Rams a legutóbb a Denver Broncos főedzői állását betöltő Josh McDanielset nevezte ki a támadásokért felelős koordinátorává.
jan. 19
12:21
DVSC: két napon belül eldőlhet, Laczkó Zsolt Olaszországba igazol-e (Nemzeti Sport)
Filipovics Vladan, a DVSC-ben futballozó Laczkó Zsolt menedzsere elmondta, számos klub érdeklődik a játékos iránt, de két napon belül eldőlhet a magyar válogatott futballista sorsa.
jan. 19
12:30
IFFHS: Puhl a hatodik legjobb bíró (ma.hu)
Puhl Sándor az elmúlt 24 év hatodik legjobb játékvezetője a labdarúgás történetével és statisztikájával foglalkozó szervezet, az IFFHS szerint.