A vargányát népies nevén úrigombaként is szokták emlegetni. Nem véletlen tehát, hogy az egyik legvagányabb gombafajról van szó. Gazdag, húsos textúrája miatt főként pörköltekben szokott mutatkozni, de mi azért hoztunk még pár kaját, ha valaki pont a pöriért nem annyira rajongana. :P
A legjobb rántotta ellenállhatatlanul krémes, vajas pirítóssal és ropogós szalonnával tálalva pedig tökéletes napindító mindenki számára. Ha azonban az a célod, hogy a következő reggeli alkalmával valami igazán felejthetetlennel lepd meg a családot, próbáld ki az alábbi kissé meglepő, ám garantáltan szuper konyhai trükköt!
Puha tésztájú kiflik, amiknek a tetejére, ha nem nagy kedvenced a szezámmag, szórhatsz sajtot, tökmagot, köménymagot, de akár nagy szemű sót is, mert ez a kifli mindennel isteni!
A rizottó az a kaja, amit ha egyszer tökéletesen elkészítesz, örökké benned él majd a receptje. Megunni se fogod soha, ugyanis bármilyen zöldséggel és hússal variálható. Ez a szuperzöld verzió a spenóttól lesz igazán fullos, na meg a ropogósra sült tükörtojástól a tetején!
A Michelin-csillagos 42 Restaurant csapata tavaly nyitotta meg legújabb egységét az esztergomi piac mellett, amit még abban az évben a nemzetközi gasztrokalauz is ajánlott.