2010. április 28. szerda

ápr. 28
17:17
Bajnokok Ligája: Sneijder döntőről álmodik, ezért meggyógyult (She)
Edzője, José Mourinho után Wesley Sneijder, az Internazionale labdarúgócsapatának holland válogatott középpályása is megerősítette: fájdalmai elmúltak, így pályára léphet a Barcelona elleni Bajnokok Ligája-elődöntő szerda esti visszavágóján.
ápr. 28
17:19
Bayern München: fellebbezni akar a klub Ribéry eltiltása ellen (She)
A Bayern München labdarúgócsapata bejelentette: meg akarja fellebbezni Franck Ribéry 3 Bajnokok Ligája-mérkőzésre szóló eltiltását.
ápr. 28
17:21
Tenisz: Balázs Attila párosban búcsúzott az ostravai tornán (She)
Az egyesbeli siker után nem sokkal párosban is pályára szólították legjobbunkat a csehországi challengeren, de nem sikerült másodszor is győznie a szerb David Szavics oldalán: két szettben kikaptak a verseny harmadik kiemeltjétől, vagyis egy esélyesebb ellenféltől.
ápr. 28
17:33
NSSZ: Rátgéber és Konkoly is előadást tartott a videokonferencián (She)
Kezdetét vette a Nemzeti Sportszövetség videokonferencia-sorozata. Szerdán kilenc helyszínt kapcsoltak össze, a megbeszélés központi témája pedig az edzőképzés volt.
ápr. 28
17:33
Úszó Eb: az olcsóbb megoldás mellett döntött az Magyar Televízió (Metropol)
Az úszó Eb közvetítése lebonyolításának ügyében a lényegesen olcsóbb megoldás mellett döntött az MTV, ezért írt ki közbeszerzési pályázatot - mondta Fehér Zsuzsa, a Magyar Televíziót felügyelő kuratórium MSZP által delegált tagja szerdán.
ápr. 28
17:35
Női labdarúgás: az MTK a Fradit legyőzve megnyerte a Magyar Kupát (She)
Az MTK női labdarúgócsapata nyerte meg a Magyar Kupát, miután a kecskeméti fináléban legyőzte a Ferencváros együttesét.
ápr. 28
17:35
Az MTK nyerte a női labdarúgó Magyar Kupát (Metropol)
Az MTK női labdarúgócsapata kétgólos győzelmet aratott a Ferencváros felett a Magyar Kupa Kecskeméten rendezett szerdai döntőjében.
ápr. 28
17:37
Torna: korhamisítás miatt megfosztották Kínát olimpiai bronzérmétől (She)
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) megfosztotta a 2000-es sydneyi olimpián szerzett női torna csapatverseny-bronztól Kínát, miután bizonyítottnak találta, hogy az egyik kínai versenyző korát meghamisították.
ápr. 28
17:39
Fiorentina: Gilardino cáfolja a Juventus-szálat, maradni akar (She)
Alberto Gilardino, az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Fiorentina válogatott támadója kijelentette: a nyáron nem kíván a Juventusba igazolni, szíve szerint továbbra is a violákat erősítené.
ápr. 28
17:41
Tenisz: Nadal lemosta Kohlschreibert első római mérkőzésén (She)
Nagyon sima győzelemmel kezdte meg római szereplését Rafael Nadal: a spanyol teniszcsillag 6:1, 6:3-ra verte meg a német Philipp Kohlschreibert.
ápr. 28
17:51
Videoton: télen jött a védő, de már le is mondott róla Mezey György (She)
A Soproni Ligában szereplő Videoton felbontotta Milko Novakovics szerződését – írja a vidi.hu.
ápr. 28
17:53
Sakk: Anand átvette a vezetést a szófiai világbajnoki döntőn (She)
Viswanathan Anand győzelmével végződött a bolgár fővárosban zajló világbajnoki döntő negyedik játszmája. Az indiai címvédő 32 lépésben nyert a bolgár Veszelin Topalov ellen.
ápr. 28
17:55
Marseille: Ha Tévezt akarjuk, el kell adnunk a kikötőt - Deschamps (She)
Megmozgatta a marseille-i futballszurkolók fantáziáját, hogy az OM legutóbbi hazai mérkőzésén megjelent Carlos Tévez. Didier Deschamps vezetőedző azonban kijelentette: gyakorlatilag semmi esély arra, hogy a francia labdarúgó-bajnokság éllovasa szerződtesse az argentint.
ápr. 28
18:09
London Maraton: Beatrice hercegnő az első teljesítő a királyi családból (She)
Beatrice hercegnő lett az első az angol királyi családtag, aki lefutotta a londoni maratonit.
ápr. 28
18:11
Ligakupa: Debrecen-Paks döntő élőben az NSO-n! (She)
A labdarúgó Ligakupa döntőjében a Debrecen ellenfele a Paks lesz. Kövesse a mérkőzést élőben az NSO-n!
ápr. 28
18:27
Arsenal: A világbajnokság veszélyes terep az erősítésre - Wenger (She)
Arsene Wenger, az angol Arsenal labdarúgócsapatának menedzsere szerint több okból sem tanácsos a világbajnokságon kiugró játékosokat szerződtetni – a francia szakember a nyári torna rajtjára legszívesebben be is fejezné az erősítést.
ápr. 28
18:27
Sakk-vb - Anand nyerte a negyedik partit (Metropol)
A bolgár Veszelin Topalov szerdán kikapott a címvédő Viswanathan Anandtól a Szófiában zajló, 12 játszmás sakkvilágbajnoki döntő negyedik mérkőzésén.
ápr. 28
18:29
Manchester Utd.: „retrómezben” az MU 2010-2011-ben - fotók (She)
Nyilvánosságra kerültek a Manchester United labdarúgócsapatának 2010–2011-es szezonra tervezett mezeiről készült fotók – az MU a következő idényben kissé régies hatású, galléros dresszben fog szerepelni.
ápr. 28
18:31
Real Madrid: Nem a madridiaknál fejezem be a karrieremet - C. Ronaldo (She)
A Real Madrid futballistája, Cristiano Ronaldo a Daily Mirrornak adott interjújában elárulta, nem valószínű, hogy a „királyiaknál” fejezi be pályafutását.
ápr. 28
18:45
Hoffenheim: egy hónapra kidőlt az osztrák válogatott védő (She)
Bordatörése miatt egy hónapig nem léphet pályára Andreas Ibertsberger, a német élvonalbeli Hoffenheim osztrák válogatott labdarúgója.
ápr. 28
19:03
Vb 2010: Platini szerint Blanc lenne az ideális francia kapitány (She)
Michel Platini, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) francia elnöke szerint Laurent Blanc, a Girondins Bordeaux vezetőedzője megfelelő személy lenne arra, hogy a világbajnokság után átvegye hazája válogatottjának irányítását Raymond Domenechtől.
ápr. 28
19:05
Anglia: esélytelen az UEFA-klublicencre a Portsmouth az FA szerint (She)
Az angol Labdarúgó-szövetség (FA) és a Premier League szerint kudarcra van ítélve a Portsmouth azon kísérlete, hogy UEFA-klublicencet szerezzen.
ápr. 28
19:21
Férfi kézilabda BL: a Csehov öt góllal megverte a Montpellier-t (She)
Ma délután a negyedik párharc első mérkőzését is lejátszották a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében: az orosz Csehovszkije Medvegyi hazai pályán 32–27-re győzte le a francia Montpellier-t.
ápr. 28
19:23
Profi ökölvívás: brazil ellenfelet kapott a visszatérő Barrera (She)
Mexikói források szerint Adailton de Jesus lesz a visszatérő Marco Antonio Barrera ellenfele június 26-án.
ápr. 28
19:39
Katar: négymilliárd dollár hűs stadionokra és a 2022-es futball-vb-re (She)
Kilenc vadonatúj stadiont építenének fel, továbbá négy már meglévőt felújítanának annak a négymilliárd dolláros tervnek a keretében, amelyet szerdán ismertettek a 2022-ben labdarúgó-világbajnokságot rendezni vágyó katariak.
ápr. 28
19:41
DVTK: Balajtit a Barcelona B és a Valencia figyeli - lapértesülés (She)
A heol.hu értesülései szerint a Barcelona B, a Valencia, a Villarreal, a Lille, valamint török és görög labdarúgócsapatok érdeklődnek Balajti Ádám, a DVTK futballistája iránt.
ápr. 28
19:43
Férfi vízilabda ob I: nem volt esélye a Szegednek a Vasas ellen (She)
A férfi vízilabda-bajnokság elődöntőjének második összecsapásán a Vasas 10–3-ra nyert a Szeged otthonában, s ezzel 7–4-re alakította az egyik csapat tizedik megszerzett pontjáig tartó párharc állását.
ápr. 28
19:45
Férfi kézilabda BL: gondban lehet a Montpellier, Karabatic megsérült (She)
Gondban lehet a Montpellier a férfi kézilabda BL negyeddöntőjének visszavágóján szombaton, mivel legjobb játékosa, Nikola Karabatic a mai, első mérkőzésen combsérülést szenvedett.
ápr. 28
19:57
BL: Touré a Barca védelmének tengelyében, G. Milito balhátvédben (She)
A Catalunya Radio értesülései szerint a Barcelona védelmében Gabriel Milito lesz a balhátvéd és Yaya Touré Piqué mellett a középhátvéd az Internazionale elleni, 20.45-kor kezdődő BL-elődöntőn.
ápr. 28
19:59
Női kézilabda NB I: a Fehérvár legyőzte odahaza a Ferencvárost (She)
A Fehérvár 27–26-ra megverte hazai pályán a Ferencvárost a női kézilabda-bajnokság 5. helyéért folytatott rájátszásban.
ápr. 28
20:01
Tenisz: Czink Melinda párosban bejutott a második körbe Fezben (She)
Czink Melinda párosban bejutott a marokkói Fezben zajló női tenisztorna második fordulójába, a magyar teniszezőnő a spanyol Arantxa Parra-Santonjával az oldalán fölényes győzelmet aratott egy lengyel, francia kettős ellen.
ápr. 28
20:03
BL: Pandev és Sneijder vállalta a játékot - a kezdőcsapatok (She)
Josep Guardiola és José Mourinho is kihirdette kezdőcsapatát a Barcelona–Internazionale Bajnokok Ligája-elődöntő 20.45-kor kezdődő visszavágójára. Az Interben vállalta a játékot Sneijder és Pandev, a Barcelonában Gabriel Milito a kezdőben van.
ápr. 28
20:15
Ligakupa: a Debrecen 2-1-re legyőzte a Paksot a döntőben (She)
A Debrecen nyerte meg a labdarúgó Ligakupát, miután a döntőben, Kecskeméten 2–1-re legyőzte a Paksot.
ápr. 28
20:17
Tenisz: Marosi Katalin párosban búcsúzott a stuttgarti tornától (She)
A dél-afrikai Chanelle Scheepersszel az oldalán szenvedett vereséget Marosi Katalin a stuttgarti női tenisztorna női párosversenyének első fordulójában. A félig magyar párost a Liezel Huber, Jelena Jankovics duó győzte le.
ápr. 28
20:19
Görögország: Németh csereként állt be, az AEK nem bírt a PAOK-kal (She)
Hazai pályán 0–0-s döntetlent játszott az AEK Athén a PAOK együttesével a görög labdarúgó Szuperliga BL-helyért folytatott rájátszásában.
ápr. 28
20:33
A Debrecen nyerte a Ligakupa-döntőt (Infostart)
A Debrecen egy góllal jobbnak bizonyult a Paksnál a labdarúgó Ligakupa kecskeméti döntőjében szerdán, s ezzel megnyerte a sorozatot.
ápr. 28
20:33
Férfi vízilabda ob I: a Ferencváros meglepetésre legyőzte az Egert (She)
A Ferencváros győzelmével végződött a férfi vízilabda-bajnokság elődöntőjének második mérkőzése. A Fradi hazai pályán 7–5-re megverte az Egert, az egyik csapat tizedik pontjáig tartó párharc állása így 7–4 Gerendás György csapata javára.
ápr. 28
20:33
Ligakupa - A Debrecen nyerte a döntőt (Metropol)
ápr. 28
20:35
NB II: április 30. helyett május 19-én lesz a Békéscsaba-MTK II meccs (She)
Az MLSZ versenybizottsága az április 30-án (péntek) 17.30 órára kisorsolt Békéscsabai 1912 Frühwald Előre SE–MTK Budapest II NB II-es mérkőzés kisorsolt kezdési időpontját módosította.
ápr. 28
20:37
Bulgária: „Duckadamot játszott” a kapus, döntőbe védte 2. ligás csapatát (She)
Szenzációs teljesítménnyel rukkolt ki a labdarúgó Bolgár Kupa elődöntőjében Janko Georgiev: a Csernomorec Pomorje kapusa az 1–1-re végződött, Kaliakra elleni meccs tizenegyespárbajában háromból három lövést hárított, így a fináléba védte csapatát.
ápr. 28
20:39
Premjer-liga: Huszti Szabolcs nélkül nyert rangadót a Zenit (She)
Nem kapott szerepet Huszti Szabolcs az orosz labdarúgó-bajnokság (Premjer-liga) 4. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.
ápr. 28
20:51
Férfi kosárlabda NB I: nyíregyházi és kaposvári siker az alsóházban (She)
A Kaposvár és a Nyíregyháza nyert a férfi kosárlabda-bajnokság 9–14. helyéért folytatott rájátszásának szerdai játéknapján. Előbbi a Dombóvár, utóbbi a Pécs ellen győzött.
ápr. 28
20:53
Tenisz: Berdych a második fordulóban esett ki Rómában (She)
A második forduló jelentette a végállomást Tomás Berdych számára a római tenisztornán.
ápr. 28
21:09
Ligue 1: a Valenciennes legyőzte a címvédő Bordeaux-t (She)
Kétgólos vereséget szenvedett a Bordeaux a francia labdarúgó-bajnokság 30. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.
ápr. 28
21:09
Marosi búcsúzott párosban Stuttgartban (Metropol)
Az első fordulóban búcsúzott párosban a dél-afrikai Chanelle Sheepers oldalán Marosi Katalin a 700 ezer dollár összdíjazású, stuttgarti salakpályás női tenisztornán.
ápr. 28
21:11
U23-as vívó Eb: Peterdi András bronzérmet nyert Gdanskban (She)
A párbajtőröző Peterdi András bronzérmet nyert a 23 éven aluli vívók lengyelországi Európa-bajnokságán.
ápr. 28
21:13
Férfi vízilabda ob I: gólgazdag meccsen UTE-győzelem a BVSC ellen (She)
A férfi vízilabda-bajnokság 5–8. helyéért folytatott rájátszásban az UTE a Hajós uszodában 15–13-ra megverte a BVSC-t.
ápr. 28
21:45
Portugália: elhunyt az MTK elleni KEK-döntőn győztes gólt szerző játékos (She)
Hosszú betegség után 75 éves korában elhunyt Joao Pedro Morais, korábbi portugál válogatott labdarúgó.
ápr. 28
21:45
Czink továbbjutott párosban (Metropol)
Sima győzelemmel jutott tovább szerdán Czink Melinda párosban a spanyol Arantxa Parra Santonja oldalán a 220 ezer dollár összdíjazású, marokkói salakpályás női tenisztornán.