2010. június 26. szombat

jún. 26
0:33
Chile-Spanyolország 1-2 (Behaviour)
Kövesse Ön is velünk élőben a dél-afrikai világbajnokság utolsó csoportmérkőzését. Spanyolországnak nyernie kell, ha biztosan tovább akar jutni. Franciaország és Olaszország már elbúcsúzott a vb-től. Vajon az európa-bajnok spanyol válogatott továbbjut riválisainál?
jún. 26
3:54
Clinton a vezérszurkoló (Blikk)
jún. 26
6:36
Szenzációs felfedezés: soha nem látott fotók az 1966-os futball vb-ről (Infostart)
Megtaláltuk a foci Szent Grál-ját - így harangozza be a Life magazin azt a különleges képgalériát, amely olyan fotókat tartalmaz az 1966-os vb-ről, amelyeket még senki nem láthatott. A magyar szív nagyot dobbanhat a képek nézegetése közben: az egyik fotográfia a magyar-brazil mérkőzésen készült, amelyet válogatottunk 3:1 arányban megnyert.
jún. 26
7:09
Kassai újabb meccsen fújhat (Behaviour)
Ma délután az Uruguay-Dél-Korea találkozóval elkezdődik a dél-afrikai világbajnokság egyenes kieséses szakasza. Itt már nem hibázhatnak a csapatok, ráadásul a hétvégén mindjárt két olyan találkozót is rendeznek, ahol az egyik fél a visszavágás reményében lép pályára. Külön öröm, hogy a magyar játékvezető, Kassai Viktor újabb mérkőzést kapott, ő bíráskodik az Egyesült Államok-Ghána találkozón.
jún. 26
8:06
Légióssors: Köteles László a Genk labdarúgójának tartja magát (She)
Amint arról már többször beszámoltunk, a belga Genk május végén bejelentette Köteles László végleges szerződtetését, ám a kapus korábbi klubja, a DVTK vitatja az egyezség érvényességét. A kapus Belgiumban készül, a Genk labdarúgójának tekinti magát, és nem tud a Dinamo Bucuresti érdeklődéséről, amiről a román Pro Sport számolt be.
jún. 26
8:42
NHL: az Edmonton Taylor Hallt választotta draftelsőnek (She)
A várakozásoknak megfelelően a kanadai Taylor Hall lett az észak-amerikai jégkorongbajnokság (NHL) 2010-es draftjának első választottja. A 18 éves játékos 2008-ban U18-as világbajnok volt a kanadai válogatottal, míg az idén ezüstöt nyert az U20-asokkal.
jún. 26
11:39
Arab sejk vásárolta meg a Málaga futballcsapatát (Infostart)
Az új bajnokságot már bizonyosan új tulajdonossal kezdi el a Málaga csapata a spanyol futballbajnokság élvonalában, miután pénteken hivatalosan is bejelentették, hogy a klub részvényeinek többségét megvásárolta egy arab sejk.
jún. 26
12:36
Vb 2010: Joe Cole szerint végre elérkezett az angolok ideje (She)
Joe Cole, az angol labdarúgó-válogatott futballistája bizakodó a Németország elleni, vasárnapi vb-nyolcaddöntő előtt.
jún. 26
13:09
Löw: ez nem háború! (Metropol)
Az egyformán jelentős futballmúltú angol és német válogatott közül az egyik már vasárnap kora este kénytelen búcsút venni a dél-afrikai világbajnokságtól, miután a kieséses szakasznak már az első körében, a legjobb 16 között szembekerülnek egymással.
jún. 26
13:12
Talmácsi beleerősít (Blikk)
A motorversenyző bizakodik, hiszen korábban kétszer nyert már a holland pályán.
jún. 26
13:45
Talmácsi a 13. lett a Holland Nagydíjon (Infostart)
Talmácsi Gábor a viadal hivatalos honlapja szerint a 13. helyet szerezte meg a Moto2 géposztályban, a gyorsaságimotoros-világbajnokság Holland Nagydíján, szombaton.
jún. 26
13:48
Vb 2010: akár tovább romolhat az eddig is alacsony, 2.1-es gólátlag (She)
A második forduló viszonylagos „gólbummja" után a harmadik fordulóban megint kivették a lőszert a csapatok a tárból, így a teljes csoportkört követően kijelenthető: gólokban szegény labdarúgó-világbajnokság a dél-afrikai.
jún. 26
14:21
Talmácsi a 13. lett a Holland Nagydíjon (Metropol)
jún. 26
14:21
Arab sejk vásárolta fel a spanyol Málaga klubot (Behaviour)
jún. 26
14:39
David Villa parádés gólja eldöntötte a spanyol továbbjutást (Behaviour)
A spanyol válogatott David Villa és Andrés Iniesta góljaival 2-1-re legyőzte a második félidőben végig emberhátrányban játszó Chilét, így az első helyen végzett a H csoportban. Mivel Svájc nem tudta megverni a nulla pontos Hondurast, ezért a dél-amerikai csapat jutott tovább a második helyen.
jún. 26
14:42
Wimbledon: Zsiga Máté három szettben megnyerte első mérkőzését (She)
Bár az első szettet meglepetésre elvesztette, végül sima győzelemmel mutatkozott be a 11. helyen kiemelt Zsiga Máté a juniorok egyes versenyének első fordulójában a wimbledoni tenisztornán. A magyar tehetség 4:6, 6:2, 6:1-re verte a japán Daniel Tarót. Babos Tímea magyar idő szerint délután fél 4 körül kezd a szintén japán Omae Akiko ellen.
jún. 26
15:33
Európa Nagydíj: Vettel és Webber rajtol az élről (Infostart)
A Red Bull két pilótája, a német Sebastian Vettel és mögötte az ausztrál Mark Webber rajtolhat az első sorból a valenciai Forma-1-es Európa Nagydíj vasárnap délutáni futamán, miután ők voltak a leggyorsabbak a szombati időmérő edzésen.
jún. 26
15:36
Vb 2010: mint mindig, Maradona a báli csapatát küldi pályára (She)
Diego Maradona, az argentin labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szombati sajtótájékoztatóján a dicső múlt fontosságáról, az ellenfélről és a még mindig nem teljesen egészséges Walter Samuel esetleges pótlásáról beszélt a Mexikó elleni vasárnapi világbajnoki nyolcaddöntő kapcsán.
jún. 26
15:51
Európa Nagydíj: Vettel és Webber rajtol az élről (Metropol)
jún. 26
16:30
Haladás: a brazil ligaválogatottat is vendégül látják a júliusi tornán (She)
Július 10-én négycsapatos nemzetközi tornát szerveznek Szombathelyen. A házigazda Haladás labdarúgócsapata mellett egyelőre a Paks és a brazil ligaválogatott fellépése biztos, míg a fennmaradó egy helyre több külföldi klubbal állnak tárgyalásban a rendezők. Erről a zöld-fehérek internetes oldala, a szombathelyihaladas.hu számolt be.
jún. 26
16:45
Előretört és megcsípte a 13. helyet Talmácsi (Behaviour)
jún. 26
16:48
Videoton: két játékosra nem tartott igényt Mezey György (She)
Ausztriában edzőtáborozik a bajnoki ezüstérmes Videoton labdarúgócsapata. Az együttes szakmai munkájának első számú vezetője, Mezey György úgy döntött: a játékosok közül kettőnek biztos nincs esélye bekerülni az első csapat keretébe, így nekik el is kellett hagyniuk a tábort.
jún. 26
16:50
Wimbledon: Söderling, Ferrer és Serena Williams is nyolcaddöntős (She)
Robin Söderling és David Ferrer is győzött a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének 3. fordulójában, így bejutott a nyolcaddöntőbe. A svéd és a spanyol játékos egymás ellen küzd majd meg a nyolc közé kerülésért.
jún. 26
17:21
Szélesi a görög bajnokságban folytatja (Metropol)
A görög bajnokság élvonalába idén feljutott Olimpiakosz Volosz labdarúgócsapatához igazol Szélesi Zoltán, a Debrecen válogatott játékosa.
jún. 26
17:42
DVSC: a klub nem tudta teljesíteni Szélesi anyagi igényeit (She)
Ahogy arról már beszámoltunk, Szélesi Zoltán elhagyta a DVSC-TEVA-t, és kétéves szerződést kötött a görög élvonal újoncával, az Olympiakosz Volosszal.
jún. 26
18:15
Suarez verte Dél-Koreát (Metropol)
A mérkőzés első gólját Luis Suarez szerezte a 8. percben egy hatalmas kapushibának köszönhetően, majd a 68.-ban Li Csung Jong egyenlített szintén egy védelmi megingás után. A végeredményt a duplázó uruguayi csatár állította be a 80. percben. A dél-amerikaiaknak az 1970-es elődöntő óta ez a legjobb vb-szereplésük.
jún. 26
18:33
Suárez duplája negyedöntőt ért (Behaviour)
A dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság első nyolcaddöntőjében Suárez duplájával 2-1-re nyert Uruguay Dél-Korea ellen. Rögtön a mérkőzés elején vezetést szereztek a dél-amerikaiak, de a második félidő közepén egyenlített az ázsiai csapat. Suárez a hajrában lőtt távoli bombájával végleg eldöntötte a továbbjutást.
jún. 26
18:36
Anglia: a manchesteri rendőrség kártérítést fizetett a Stoke-szurkolóknak (She)
Kártérítést kellett fizetnie a manchesteri rendőrségnek a Stoke szurkolóinak, miután 2008 novemberében nem engedték meg egy 80 fős társaságnak, hogy bemenjenek a Manchester United elleni mérkőzésére.
jún. 26
18:38
Vb 2010: Joachim Löw nem jelent meg a kötelező sajtótájékoztatón (She)
Angol sajtóhírek szerint nem jelent meg a mérkőzés előtti kötelező sajtótájékoztató Joachim Löw, a dél-afrikai világbajnokságon nyolcaddöntős német válogatott szövetségi kapitánya.
jún. 26
18:54
Vb 2010: Luis Suárez önkívületi állapotba került góljai után (She)
A dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság első nyolcaddöntőjében Uruguay 2–1-re legyőzte Dél-Koreát, és a legjobb nyolc közé jutott. A mérkőzés hőse a két gólt szerző Luis Suárez volt.
jún. 26
18:56
Játékvezetés: Szabó Zsolt és Vad II István is BL-selejtezőt vezethet (She)
Miközben ma este Kassai Viktorék újabb sikeréért szurkolhatunk a világbajnokság nyolcaddöntőjében, több játékvezetőnk is fontos feladatot kapott az UEFA játékvezetői bizottságától.
jún. 26
19:09
Babos sikeres bemutatkozása Wimbledonban (Metropol)
A harmadik helyen kiemelt Babos Tímea sikerrel vette szombaton az első fordulót a junior lányok versenyében a wimbledoni teniszbajnokságon.
jún. 26
19:09
Nyolcaddöntőben a címvédő Wimbledonban (Behaviour)
Bejutott a nyolcaddöntőbe a címvédő és első helyen kiemelt amerikai Serena Williams a wimbledoni teniszbajnokságon, miután szombaton két szettben legyőzte a szlovák Dominika Cibulkovát.
jún. 26
19:12
Vb 2010: Elano ott lehet a brazil csapatban Chile ellen (She)
A brazil labdarúgó-válogatott szóvivőjének tájékoztatása szerint Elano felépült bokasérüléséből, így ott lehet a Chile elleni hétfői nyolcaddöntőn.
jún. 26
19:27
Két évig lesz francia szövetségi kapitány Blanc (Metropol)
Két évre szóló szerződést írt alá szombaton Laurent Blanc, a dél-afrikai világbajnokságtól a csoportkör után búcsúzott francia labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya. A megállapodás tartalmazza további kétéves hosszabbítás lehetőségét.
jún. 26
19:48
Strandfoci: győzött Anglia ellen, így szuperdöntős a magyar csapat (She)
A magyar strandlabdarúgó-válogatott második mérkőzését is megnyerte a marseille-i Euroligában, a mieink a fehéroroszok pénteki legyőzése után Anglia ellen is diadalmaskodtak, ezzel bejutottak a portugáliai Szuperdöntőbe.
jún. 26
19:50
Wimbledon: Rafael Nadal ismét 2:1-es szetthátrányból fordított (She)
A második helyen kiemelt Rafael Nadal a második után a harmadik fordulóban is 2:1-es szetthátrányból fordított Wimbledonban. A spanyol játékos ezúttal a német Philipp Petzschner ellen nyert 6:4, 4:6, 6:7, 6:2, 6:3-ra.
jún. 26
20:03
UEFA: Elítéltek két Loki-játékost (Behaviour)
Eltiltott az Európai Labdarúgó Szövetség két debreceni focistát másfél illetve két évre. Az ítélet szerint azért, mert nem jelentették, hogy meccsek előtt megkeresték őket ismeretlenek, hogy befolyásolják az eredményt. A két játékos, Polekszics és Mészáros fellebbez, klubjuk szerint is ártatlanok.
jún. 26
20:39
Ismét kettős Red Bull siker az időmérőn (Behaviour)
A Red Bullos Sebastian Vettel indulhat az élről a Formula-1-es Európai Nagydíjon Valenciában, miután a német pilóta volt a leggyorsabb az időmérő edzésen. Mark Webber Vettel mögött jött be a második helyen, míg a harmadik időt Lewis Hamilton autózta a McLaren Mercedes-szel.
jún. 26
20:42
Vb 2010: Van Marwijk szerint nem vehetik félvállról a szlovákokat (She)
A labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében hétfő délután Hollandia Szlovákiával találkozik. A szlovákok továbbjutása sok ember számára óriási meglepetés volt, Bert van Marwijkot, a hollandok szövetségi kapitányát azonban nem érte váratlanul északi szomszédaink sikere.
jún. 26
23:39
Eltörölt söradó, csökkentett munkaidő - milyen meglepetést tartogat még a vb? (Behaviour)
Sokak véleményével ellentétben a foci nem csak huszonkét idióta rohangálása egy labda után. A világbajnokság alatt emberek milliói őrülnek meg egy-egy mérkőzés alkalmával vagy éppen egy-egy mérkőzés között. Testvérharc, eltörölt söradó, csökkentett munkaidő és még sok más érdekesség, amit csak a vb produkálhat.
jún. 26
23:57
Ghána-Uruguay a negyeddöntőben (Metropol)
A mérkőzés első gólját Kevin-Prince Boateng szerezte az ötödik percben, majd a második félidőben Landon Donovan 11-esből egyenlített, ezzel ő lett a vb-k történetének legeredményesebb amerikai futballistája. A továbbjutást érő gólt Asamoah Gyan lőtte a hosszabbítás harmadik percében.