Amikor a karácsonyi készülődés már így is elég sűrű, különösen jól jönnek azok a sütemények, amik gyorsan elkészülnek, és nem igényelnek túl sok tervezést. Egy egyszerű túrós süti karácsonyra is szuper választás!
A karácsonyi asztal egyik kötelező főszereplője. A kinevezés félhivatalos, de mind tudjuk, hogy teljesen rászolgált. Káposztába rejtett szaftos, ízes, puha húsgombóc. Karácsonyra azt kérném, hogy ne csak az ünnep idején együk ezt a csodálatos ételt.
A karácsonyi időszak egyik legjobb része a filmezés. Az örök klasszikusok meg a Reszkessetek, betörők! mellett mi most inkább néhány gasztrofilmet ajánlunk. Ha esetleg nem jönne meg az étvágyatok enélkül a töltött káposztához és a bejglihez, akkor csak nézzétek meg valamelyik alkotást, és garantáltan összefolyik a nyál a szátokban!
A vasárnapot egy meleg káposztalevessel, majd egy brutális, vörös áfonyás gesztenyekrémmel töltött pulykamellel ünnepeljétek meg! Természetesen a desszertötletről is gondoskodtunk, ami olyan krémes, hogy mind a tíz ujjatokat megnyaljátok utána. Mennyei falatok egy meghitt napon!
Ha karácsonyra egy egészben sült pulykát repítenétek az asztalra, de tanácstalanok vagytok a mikéntjével kapcsolatban, akkor örömmel jelentem, hogy a pánik ideje véget ért! Hoztam egy kis olvasnivalót, ami eltünteti a kérdőjeleket a fejetek felől, hiszen a sült pulykához nem kell karácsonyi csoda!
Az ázsiai tésztabatyuk egy magyaros, ünnepi változata, ami tökéletes vendégváró falatkaként működik. Ropogós, egyszerre idézi meg a franciasalátát és a sajtrolót. Ismerős, izgalmas és valami teljesen új.