2011. április 2. szombat

ápr. 2
14:18
Nyakon dobták az asszisztenst a német bajnokin (Agroinform)
A Schalke kétgólos győzelmet aratott a St. Pauli vendégeként a német labdarúgó Bundesliga péntek esti nyitányán. A mérkőzést a bíró két perccel a rendes játékidő lejárta előtt lefújta, mert a nézőtérről egy műanyagpohárral megdobták az egyik asszisztensét.
ápr. 2
14:21
Videó: a korábbi Milan-csatár hatalmas gólt lőtt az arab bajnokin (She)
Pazar találattal adta meg a kegyelemdöfést Ricardo Oliveira, az egyesült arab emírségekbeli al-Dzsazira játékosa az al-Ahli elleni bajnoki mérkőzésen. A korábban az AC Milannál és a Zaragozánál is megforduló brazil támadó a 90. percben egy legurított labdát 18 méterről, ballal lőtt a jobb felső sarokba.
ápr. 2
14:23
ZTE: Feledtetnénk a Paks elleni kudarcot, legyőznénk a Honvédot - Csank (She)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Zalaegerszegi TE FC vezetőedzője, Csank János elmondta, feledtetnék a Paks elleni kisiklást (kettős vereséggel estek ki a Ligakupából), és a Budapest Honvéd ellen győzelemmel örvendeztetnék meg a szurkolókat – adta hírül a klub hivatalos honlapja.
ápr. 2
14:39
FIFA: lejárt a határidő, egy kihívója lesz Sepp Blatternek (She)
További kandidáló híján ketten pályáznak a FIFA, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség elnöki posztjára: a tisztséget 1998 óta betöltő svájci Sepp Blatter és kihívója, a katari Mohamed Bin Hammam, az ázsiai szövetség (AFC) elnöke.
ápr. 2
14:54
Blatter és Hammam vetélkedik az elnöki posztért (Agroinform)
További kandidáló híján ketten pályáznak a FIFA elnöki posztjára, Sepp Blatter és kihívója, a katari Mohamed Bin Hammam.
ápr. 2
14:57
Werder Bremen: Allofs megerősítette, egyelőre nem számolnak Futáccsal (She)
Ahogy arról a Nemzeti Sport Online sajtóhírek alapján már márciusban beszámolt, a Werder Bremen hosszú távú terveiben nem számol a másodosztályú Ingolstadtnál kölcsönben játszó magyar utánpótlás-válogatott támadóval, Futács Márkóval – ezt az élvonalbeli klub sportigazgatója, Klaus Allofs erősítette meg.
ápr. 2
15:12
Guardiola jövő nyáron távozhat (Agroinform)
Olaszországban szívesen látnák a Barcelona edzőjét, aki illendőségből nem bocsátkozott találgatásokba a jövőt illetően.
ápr. 2
15:15
Labdarúgó NB I: Szolnok-Videoton mérkőzés élőben az NSO-n (She)
A labdarúgó NB I 21. fordulójában a sereghajtó Szolnok a listavezető Videotont fogadja. Kövesse a mérkőzést élő, szöveges közvetítésünk segítségével!
ápr. 2
15:17
Videó: négy pontot szerzett egy akcióból a Miami Heat sztárja (She)
Az észak-amerikai profi kosárlabdaliga 153. játéknapján a Miami Heat 111–92-re nyert a Minnesota Timberwolves otthonában. A floridaiak sztárjai most is villogtak, az egyik támadásnál például LeBron James betalált, a szabálytalanság miatt kapott büntetőt azonban elrontotta. Chrish Bosh eszmélt a leghamarabb, és a lepattanót feladta Jamesnek, aki behúzta a labdát.
ápr. 2
15:30
Djokovic az Indian Wells – Miami duplára készül (Agroinform)
Kevesen tudták eddig egyazon évben megnyerni az Indian Wellsben illetve Miamiban rendezett keménypályás tornát. Novak Djokovic most pont erre készül.
ápr. 2
15:33
Prukner: Inkább állva halok meg, mint sunnyogva (Infostart)
Fontos siker volt az Újpest elleni 1-0-ás győzelem, megnyugtathatja a játékosokat a korábbi kudarcok és a bizonytalan tulajdonosi helyzet után - mondta az InfoRádiónak Prukner László, a Ferencváros labdarúgócsapatának szakmai igazgatója. Hozzátette: a napokban fontos tárgyalások várnak rá az új klubvezetéssel.
ápr. 2
15:33
Düsseldorf: Torghelle negyedórát, az Aue három gólt kapott (She)
A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szombati mérkőzésén a Torghelle Sándort foglalkoztató Düsseldorf hazai pályán 3–0-ra legyőzte az Erzgebirge Auét. A magyar támadó a 76. percben lépett pályára csereként. A vendégek a 66. perctől kettős emberhátrányban futballoztak.
ápr. 2
15:35
Óceániai BL: Masauvakalo hiába termelt, érik az Auckland diadala (She)
Szombaton az új-zélandi Auckland City idegenben 2–1-re legyőzte a vanuatui Amicalét a labdarúgó Óceániai Bajnokok Ligája döntőjének első mérkőzésén.
ápr. 2
15:48
A Barca a futball felett áll - Dani Alves (Agroinform)
A brazil jobbhátvéd boldog, hogy a világ legjobb klubjában játszhat, ahol meg se fordulhat a fejében a távozás gondolata.
ápr. 2
15:51
Premier League: Rooney triplázott, a Man. Utd. 0-2-ről nyert (She)
Bár a szünetben még kétgólos hátrányban volt, végül 4–2-re nyert a Manchester United az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójában a West Ham United vendégeként. A találkozó hőse a klasszikus mesterhármast szerző Wayne Rooney volt.
ápr. 2
16:06
Rooney triplájával fordított a Manchester United (Agroinform)
A csatár 99., 100., és 101. gólját is belőtte a Premier League-ben a Vörös Ördögök mezében.
ápr. 2
16:09
Sakk: Polgár Judit gyorsan remizett az Eb utolsó fordulójában (She)
Polgár Judit 12 lépésben remizett Vlagyimir Potkinnal a sakkozók Európa-bajnokságának utolsó fordulójában a franciaországi Aix-les-Bains-ben. A világ legjobb női játékosának pontos helyezése még nem ismert, de az már biztos, hogy nem nyeri meg a kontinensbajnokságot.
ápr. 2
16:09
Rooney mesterhármasával fordított a MU (Metropol)
A listavezető Manchester United az első félidőben kétgólos hátrányba került a West Ham United otthonában, ám Wayne Rooney a 65. és 79. perc között mesterhármast szerzett, sőt, Javier Hernandez is betalált, így a vendégcsapat mindhárom pontot megszerezte az angol labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának szombati nyitómérkőzésén.
ápr. 2
16:11
MotoGP: Stoner indulhat az élről Jerezben, Rossi csak a tizenkettedik (She)
A gyorsaságimotoros-világbajnokság Spanyol Nagydíjának időmérő edzésén a királykategóriában az ausztrál Casey Stoner szerezte meg a pole pozíciót, míg a második helyről Repsol Hondá-s csapattársa, Dani Pedrosa indulhat. A címvédő Jorge Lorenzo a harmadik helyet szerezte meg, míg a kilencszeres világbajnok Valentino Rossi csak a 12. pozícióból rajtolhat vasárnap.
ápr. 2
16:27
Takács Mária korosztályos világcsúcsokat emelt (Infostart)
A honi súlyemelés legeredményesebb női súlyemelője, Takács Mária világcsúcsokkal lett országos bajnok szombaton a 2011-es korosztályos ob-n.
ápr. 2
16:27
Bundesliga 2.: Torghelle negyedórát, az Aue három gólt kapott (She)
A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga 2.) 28. fordulójának szombati mérkőzésén a Torghelle Sándort foglalkoztató Fortuna Düsseldorf hazai pályán 3–0-ra legyőzte az Erzgebirge Auét. A magyar támadó a 76. percben lépett pályára csereként. A vendégek a 66. perctől kettős emberhátrányban futballoztak.
ápr. 2
16:27
Magyar súlyemelőnő korosztályos világcsúcsai (Metropol)
ápr. 2
16:29
Rooney mesterhármasával fordított a Manchester United (Infostart)
ápr. 2
16:29
Premier League: Rooney triplázott, a Man. United 0-2-ről nyert (She)
ápr. 2
16:31
Videó: Rooney pazar szabadrúgása és zseniális játéka győzelmet ért (She)
Az élvonalbeli angol labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának nyitó mérkőzésén a West Ham United hiába vezetett 2–0-ra – Mark Noble két büntetőt értékesített –, Wayne Rooney klasszikus mesterhármasával és Javier Hernández góljával a Manchester United 4–2-re nyert. Rooney előbb egy remekül elvégzett szabadrúgásból szépített, majd egyéni akció után egyenlített. Egy kezezés miatt megítélt tizenegyest…
ápr. 2
16:42
Magabiztosan nyert a Budaörs (Agroinform)
A Budaörs 5-1-re nyert a Veszprém vendégeként a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának szombati játéknapján.
ápr. 2
16:45
NB II: idegenben aratott kiütéses sikert a feljövőben lévő Budaörs (She)
A télen Szolnokról visszatérő Koós Gábor mesterhármasára alapozva a Budaörs 5–1-re legyőzte az újonc Veszprémet a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának szombati játéknapján.
ápr. 2
16:47
Súlyemelés: Takács Mária korosztályos világcsúcsokat emelt (She)
ápr. 2
17:00
Meglepetés Szolnokon, csak egy pontot ért Alves gólja (Agroinform)
André Alves hiába rúgta be 18. gólját a szezonban, ez csak egy pontra volt elég a Videotonnak a derekasan küzdő Szolnok otthonában.
ápr. 2
17:03
Labdarúgó NB I: nem bírt a listavezető a sereghajtóval! (She)
A labdarúgó NB I 21. fordulójában a sereghajtó Szolnok a listavezető Videotont fogadta. Meglepetésre a hazaiak szereztek vezetést a 15. percben Zsolnai Róbert révén, de aztán egy szerencsés találattal a vendégek André Alves révén egyenlíteni tudtak a 33. percben. A hátralévő időben nem változott az eredmény, és sajnos a játék színvonala is jelentősen visszaesett.
ápr. 2
17:05
Férfi kézilabda BL: a Veszprém 30 perc alatt ledolgozta hétgólos hátrányát! (She)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján az MKB Veszprém az első félidő után 15–8-re vezet a Barcelona ellen, azaz 30 perc alatt ledolgozta az első mérkőzésen összeszedett hétgólos hátrányát.
ápr. 2
17:07
Serie B: Filkor és Feczesin klubja egyaránt veszített, nő a veszély (She)
Filkor Attila (Triestina) és Feczesin Róbert (Ascoli) egyaránt vereségnek volt részese az olasz labdarúgó-bajnokság másodosztályának (Serie B) szombati játéknapján, csapataik második vonalbeli tagsága továbbra is veszélyben van.
ápr. 2
17:18
Hajnal vezető gólja és Frings egyenlítése (Agroinform)
Hajnal Tamás szemfüles góllal szerzett vezetést, Torsten Frings pedig egy megpattanó lövéssel egyenlített.
ápr. 2
17:21
Megbotlott a Videoton az utolsó helyezett ellen (Infostart)
A sereghajtó Szolnok döntetlent ért el az éllovas Videoton ellen a labdarúgó NBI 21. fordulójában.
ápr. 2
17:21
NB I: Haladás-Kecskemét, MTK-Siófok és Pápa-Paks meccs élőben az NSO-n! (She)
A labdarúgó NB I 21. fordulójában három mérkőzés kezdődik délután 17 órakor. Kövesse velünk élőben a Haladás–Kecskemét, az MTK–Siófok és a Pápa–Paks találkozót!
ápr. 2
17:36
Filkor és Feczesin is végig a pályán volt vesztes csapatában (Agroinform)
A két magyar futballista végigjátszotta együttesében a találkozót, ám nem sikerült pontot szerzniük az éllovasok otthonában.
ápr. 2
17:38
Lőrincz Tamás bejutott az elődöntőbe (Agroinform)
Lőrincz Tamás bejutott az elődöntőbe a dortmundi birkózó Európa-bajnokság szombati versenynapján, melyen a kötöttfogásúak négy súlycsoportjában zajlanak a küzdelmek.
ápr. 2
17:39
Bundesliga: Hajnal gólja döntetlent ért a Werder ellen, nyert a Bayern (She)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójában a Hajnal Tamást foglalkoztató VfB Stuttgart 1–1-es döntetlent ért el a Werder Bremen vendégeként. Hajnal góljával a 13. percben még vezetettek a vendégek, Torsten Frings azonban egalizálni tudott. A címvédő Bayern München hazai pályán legyőzte a sereghajtó Mönchengladbachot, ezzel feljött a harmadik helyre a tabellán, mivel…
ápr. 2
17:41
Birkózó Eb: Lőrincz elődöntőben, Deák Bárdos nyolcaddöntős (She)
Lőrincz Tamás bejutott az elődöntőbe a dortmundi birkózó Európa-bajnokság szombati versenynapján, amelyen a kötöttfogásúak négy súlycsoportjában zajlanak a küzdelmek.
ápr. 2
17:43
Labdarúgó NB I: Zalaegerszeg-Honvéd élőben az NSO-n (She)
A labdarúgó NB I 21. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén a Zalaegerszeg a Budapest Honvédot fogadja. Kövessék nyomon a mérkőzést élő, szöveges tudósításunk segítségével!
ápr. 2
17:54
Hajnal gólja döntetlent ért Brémában (Agroinform)
A Werder Bremen otthon játszott 1-1-es döntetlent a Stuttgart ellen, Hajnal Tamás góljára Torsten Frings válaszolt.
ápr. 2
17:57
Férfi kézilabda BL: a Ciudad Real 17 góllal verte meg a Chambéryt (She)
A Ciudad Real az idegenben aratott háromgólos (27–24) győzelem után a hazai visszavágón 36–19-re nyert a Chambéry ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.
ápr. 2
17:59
Videó: Hajnal jókor volt jó helyen - gól kipattanóból a Werder ellen (She)
A német Bundesligában Hajnal Tamás góllal segítette ponthoz csapatát, a VfB Stuttgartot a Werder Bremen otthonában (1–1). A magyar középpályás találatával a 13. percben még vezettek a svábok, de később egyenlített a hazai együttes.
ápr. 2
18:01
Birkózó Eb: Lőrincz Tamás döntőbe jutott a 66 kilósok között (She)
Bejutott a döntőbe a kötöttfogásúak 66 kg-os súlycsoportjában szereplő Lőrincz Tamás a dortmundi birkózó Európa-bajnokság szombati versenynapján.
ápr. 2
18:12
Elmaradt a bravúr, kiesett a Veszprém (Agroinform)
Egy félidőn át élt a remény a Veszprém továbbjutására a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, de a második játékrészben Nagy László vezetésével megmutatta igazi erejét a Barcelona.
ápr. 2
18:15
Férfi kézi BL: egy félidőnyi veszprémi csoda nem volt elég a Barca ellen (She)
Szenzációs első félidőt produkált a Veszprém a Barcelona ellen. A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján a magyar bajnok a szünetig ledolgozta az első mérkőzésen összeszedett hétgólos hátrányát, a második játékrészben azonban már jobb volt a katalán csapat. A győzelmet végül megszerezte Mocsai Lajos csapata (30–26).
ápr. 2
18:17
Premier League: ikszelt a Chelsea, Hodgson bosszút állt a Liverpoolon (She)
A Chelsea csak 1–1-es döntetlenre volt képes a Stoke City vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) szombati játéknapján, így hátránya két ponttal nőtt az éllovas Manchester United mögött. Eközben a West Brom legyőzte a Liverpoolt, azaz Roy Hodgson új csapata hadvezéreként elégtételt vett az őt télen elbocsátó „vörösökön”.
ápr. 2
18:19
Championship: Priskin vesztes mérkőzésen debütált a Swansea-ben (She)
Priskin Tamás vesztes mérkőzésen mutatkozott be a Swansea Cityben, amely az angol labdarúgó-bajnokság másodosztályának (Championship) szombati játéknapján 2–1-re kikapott a Preston otthonában. A magyar csatár a 63. percben 1–1-es állásnál csereként lépett pályára a Swansea-ben, amely visszacsúszott a negyedik helyre.
ápr. 2
18:33
Egy félidőn át tartott a csoda Veszprémben (Infostart)
Kiesett a férfi kézilabda Bajnokok Ligájából az MKB Veszprém, miután a nyolcaddöntő hazai visszavágóján - a szenzációs első félidőt követően - csak 30-26-ra nyert Barcelona ellen. A spanyol csapat 54-51-es összesítéssel került a nyolc közé.
ápr. 2
18:33
NB II, Keleti csoport: a Nyíregyháza egy góllal jobb volt a REAC-nál (She)
A listavezető Nyíregyháza hazai pályán 1–0-ra nyert a REAC ellen a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 20. fordulójában. A Szpari győztes gólját Germán Tamás szerezte az első félidőben.