Nem választott új elnököt Retkes Attila helyére az SZDSZ küldöttgyűlése szombaton, hanem egy öttagú ügyvivői testület vezeti a pártot a jövőben - jelentették be a küldöttgyűlés utáni sajtótájékoztatón az ügyvivők.
A kormányfő szóvivője szerint az Európai Tanács legutóbbi ülésén éppen olyan változásokat határozott el, mint amilyeneket az első gazdasági akcióterv keretében Orbán Viktor miniszterelnök korábban bejelentett.
Belátható időn belül módosítani kell az egyházi törvényt - mondta Szászfalvi László, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium egyházügyi, nemzetiségi és a civil kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Pápán, a dunántúli református napok fórumán.
A kormányfő szóvivője szerint Magyarország ismét élen járóvá vált Európában, hiszen az Európai Tanács legutóbbi ülésén éppen olyan változásokat határozott el, mint amilyeneket az első gazdasági akcióterv keretében Orbán Viktor miniszterelnök korábban bejelentett.
Ellenszavazat nélkül választotta újra Vona Gábor pártelnököt a Jobbik tisztújító kongresszusa szombaton. Megőrizte helyét a hat alelnök is, módosították az alapszabályt.
Az MSZP jelölőbizottságához összesen 150 személyre 1650 jelölés érkezett, amely alapján a testület több tucat politikust hallgat meg vasárnap és szerdán - közölte Simon Gábor a választmány ülése utáni szombati sajtótájékoztatón. A választmányi elnök elmondta: a rendkívüli kongresszus július 10-én lesz az Európai Kongresszusi Központban, Budapesten.
Nem érti az Európai Bankszövetség kifogásait a Magyarországon tervezett bankadó bevezetésével összefüggésben a kormányfő szóvivője. Tarlós Istvánt javasolja a Fidesz főpolgármester-jelöltjének a párt budapesti választmánya. A szlovák-magyar megbékélésért imádkoztak a Mátraverebély-szentkúti kegyhelyen. A nap legfontosabb hírei június 26-án.