2011. március 5. szombat

márc. 5
18:32
Asztalitenisz ob: nem jutott a négy közé a címvédő Póta, Li Bin duó (She)
Egyetlen meglepő eredményt hozott a szombati nyitó nap az asztaliteniszezők Kecskeméten zajló 94. országos bajnokságán, az azonban vaskos volt: a női párosok között címvédő Póta Georgina, Li Bin duónak nem sikerült bejutnia a legjobb négy közé.
márc. 5
18:39
Buzsáky Ákos megint kezdő volt, megint nyert a csapata (Agroinform)
Jól cserélt a Queens Park Rangers edzője, a győztes gólt szerző Miller két perccel korábban állt be. Buzsáky gyakorlatilag végig játszott.
márc. 5
18:41
Kihagyta a ziccert az Arsenal (Agroinform)
A londoni klub csak döntetlent játszott a Sunderland ellen, így csak egy ponttal került közelebb az éllovas Manchester Unitedhez.
márc. 5
18:48
Férfi vízilabda ob I: a Szentes 19 gólt vágott az Újpestnek (She)
A férfi vízilabda ob I 21. fordulójában a Szentes idegenben 19–11-re győzött az Újpest ellen.
márc. 5
18:50
Ökölvívás: hat érmet, köztük két aranyat szereztek a magyarok Zágrábban (She)
Hat érmet, köztük két aranyat szereztek a magyar ökölvívók a Zágrábban rendezett nemzetközi Zlatko Hrbic-versenyen.
márc. 5
18:51
Hat érem, két arany Zágrábban (Metropol)
Hat érmet, köztük két aranyat szereztek a magyar ökölvívók a Zágrábban rendezetett Zlatko Hrbic nemzetközi versenyen.
márc. 5
18:52
Görögország: Németh Krisztián gólt lőtt Kiss Zoltánéknak, nyert a Volosz (She)
A görög élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában az Olympiakosz Volosz hazai pályán három góllal nyert a Panszerraikosz ellen. A házigazdáknál két, a vendégeknél egy magyar légiós lépett pályára. Németh Krisztián góllal vette ki részét a sikerből.
márc. 5
18:54
Videó: Alves nem helyezhette volna jobban a büntetőt az MTK ellen (She)
A labdarúgó NB I 18. fordulójában a Videoton 2–1-re legyőzte az MTK-t. A fővárosiak gyönyörű vezető góljára Alves felelt egy jól helyezett büntetővel, majd jött a hajrában Elek Ákos, aki befejelte a győztes gólt.
márc. 5
18:56
Női kézilabda NB I: az Alcoa egy góllal győzött a Vác ellen (She)
A női kézilabda NB I 20. fordulójában az Alcoa egy góllal, 35–34-re győzött a Vác ellen. A székesfehérvári csapat előnye a félidőben is egy találat volt, amelyet meg is őrzött a meccs végéig.
márc. 5
18:58
Vívás: ezüstérmes a lány kardcsapat a kadett Európa-bajnokságon (She)
Ezüstérmet nyert a lány kardcsapat a klagenfurti kadett vívó Európa-bajnokság záró napján.
márc. 5
19:06
Davis-kupa: Svédország, Argentína és Spanyolország már negyeddöntős (She)
A szombati párosok után három párharcban dőlt el a továbbjutás a Davis-kupa Világcsoportjának nyolcaddöntőjében. A svéd teniszezők Oroszország, az argentinok Románia, míg a spanyolok a belgák ellen vezetnek 3:0-ra, azaz már a vasárnapi mérkőzések eredményétől függetlenül negyeddöntősnek mondhatják magukat.
márc. 5
19:15
Németh Krisztián először volt kezdő, gólt szerzett a Voloszban - videó (Agroinform)
Kiss Zoltán a vendégeknél, Szélesi Zoltán és Németh Krisztián a hazaiaknál volt kezdő a Volosz-Panszerraikosz görög bajnokin.
márc. 5
19:24
NB II: nyert a REAC ellen, és a második helyen áll a DVTK (She)
A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a 16. fordulóban a DVTK 3–0-ra győzött a REAC ellen, így a Mezőkövesdet megelőzve második helyen áll a tabellán.
márc. 5
19:26
Videó: nagy potyát szedett be az ifjú Bayern-kapus Hannoverben (She)
Mint arról beszámoltunk, a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 25. fordulójában a Hannover hazai pályán remek játékkal legyűrte a Bayern Münchent. A vendégek kapusa, Thomas Kraft a harmadik gól előtt óriásit hibázott.
márc. 5
19:28
Profi ökölvívás: Winky Wright megsérült, oda a Macklin elleni meccs (She)
Megsérült Winky Wright, így nem tud ringbe lépni Matthew Macklin ellen április 9-én. A késsérülést szenvedő profi klasszis közel két éve nem bokszolt, így rendkívül csalódott volt az edzésen történt balesete miatt.
márc. 5
19:33
A Videoton kiszenvedte a győzelmet az MTK ellen (Agroinform)
Bár az MTK szerezte meg a vezetést Frank góljával, a Videoton Alves büntetőjével még az első félidőben egyenlített, majd a hajrában Elek fejesével megszerezte a győzelmet.
márc. 5
19:42
Férfi vízilabda ob I: könnyed Szeged- és Honvéd-diadal (She)
A Szeged és a Honvéd is könnyedén nyert a férfi vízilabda-bajnokság 21. fordulójában. Az OSC egy góllal győzött az Angyalföldi Sportiskola otthonában.
márc. 5
19:44
Férfi kézilabda BL: harmadik lett a Pick-Szeged, kiesett a Celje (She)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjában a Valladolid hazai pályán 35–26-ra legyőzte a Schaffhausent, ezzel eldőlt, hogy a Pick-Szeged – a vasárnapi AaB elleni mérkőzésétől függetlenül – a harmadik helyen jut tovább a legjobb 16 közé, azaz egy csoportmásodikkal találkozik majd.
márc. 5
19:51
Simán nyert a Diósgyőr a REAC ellen (Agroinform)
A Diósgyőr hazai környezetben 3-0-ra legyőzte a REAC együttesét a labdarúgó NB II 16. fordulójának szombati játéknapján.
márc. 5
19:53
A spanyolok, a svédek és az argentinok már a nyolc között (Agroinform)
A szombati páros mérkőzések után a spanyol, az argentin és a svéd válogatott szerzett 3-0-ás, behozhatatlan előnyt a Davis Kupa Világcsoportjának nyolcaddöntőjében.
márc. 5
19:55
A Mezőkövesd 24-21-re győzött az Orosháza ellen (Agroinform)
A házigazda Mezőkövesd 24-21-re legyőzte az Orosházát a férfi kézilabda NB I szombati egyetlen mérkőzésén.
márc. 5
19:57
Pintér támadóit kritizálta, Komjáti növelte volna az előnyt (Agroinform)
A Győr-Vasas-Híd (0-1) találkozó után Pintér Attila úgy látta, a támadósorban egy-ketten nem nyújtottak NB I-es produkciót, míg Komjáti András szerint nagyobb is lehetett volna a különbség.
márc. 5
20:00
Itt az első magyar világbajnok focista! (Infostart)
Kovács Péter személyében először nyert világbajnoki címet magyar versenyző freestyle-fociban.
márc. 5
20:00
NB I: Az első húsz percet leszámítva nem játszottunk jól - Elek Ákos (She)
A listavezető Videoton egygólos hátrányból fordítva nyert 2–1-re hazai pályán az MTK ellen az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában. A fehérváriak győztes találatát a válogatott középpályás, Elek Ákos szerezte a 79. percben.
márc. 5
20:02
NB I: Egy-két játékosunk ezen a hőfokon sok hibát követ el - Garami (She)
Hiába szerzett vezetést, egygólos vereséget (2–1) szenvedett az MTK az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában a Videoton vendégeként. Garami József, az MTK rutinos mestere szerint elsősorban André Alvessel gyűlt meg a baja csapata védelmének.
márc. 5
20:04
Férfi kosárlabda NB I: az Albacomp nehezen, a Szolnok könnyebben nyert (She)
Az Albacomp az utolsó negyedben 10 pontos hátrányt ledolgozva 77–73-ra nyert a Kecskemét ellen a férfi kosárlabda NB I 22. fordulójában. A listavezető Szolnok 84–70-re győzött a Sopron ellen. A Körmend a Kaposvárt, míg az Atomerőmű a Nyíregyházát verte meg nagy különbséggel.
márc. 5
20:06
Primera División: a Valencia fordított, és győzelmet aratott Mallorcán (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 27. fordulójában a Valencia Pablo Hernández duplájával fordított, és nyert Mallorcán.
márc. 5
20:08
Labdarúgás: Kovács Péter az első magyar világbajnok freestyle-fociban (She)
márc. 5
20:09
Kovács Péter az első magyar világbajnok (Agroinform)
márc. 5
20:11
A Mallorca otthon kapott ki a Valenciától (Agroinform)
Ramis büntetőjével még vezettek a hazaiak, de Pablo Hernández duplájával végül a vendégek elvitték mindhárom pontot.
márc. 5
20:13
Aczélnak lecsúszott két sör, körbenéz az éjszakában (Agroinform)
A szombathelyi tréner szerint a mai nap az ünneplésé lesz, miután csapata 2-0-ra legyőzte a Kaposvárt hazai pályán, ezzel elmozdult a kieső helyről.
márc. 5
20:18
Három hétig kínozzák Erdei Zsoltot (Blikk)
20:27
Deák Bárdos ezüstérmes a szombathelyi Golden GP-n (Agroinform)
A veterán nehézsúlyú birkozó mellett Bácsi Péter a 74 kg-os kategóriában bronzérmet szerzett.
márc. 5
20:36
A góltechnológia még nem megbízható, a nyakmelegítő veszélyes (Infostart)
A labdarúgás szabályalkotó testülete (IFAB) hétvégi ülésén úgy határozott, hogy tovább teszteli a játékvezetőket segítő technikai újításokat, így csak jövőre várható döntés az ügyben.
márc. 5
20:36
NB I: Hiába a sok helyzet, ha nem vállaljuk fel a felelősséget - Mezey (She)
Egygólos győzelmet (2–1) aratott a listavezető Videoton a élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában hazai pályán az MTK ellen. Mezey György, a fehérváriak vezetőedzője mégsem lehetett maradéktalanul elégedett.
márc. 5
20:38
Női kosárlabda NB I: Szegeden győzött a címvédő Pécs (She)
A női kosárlabda NB I 25. fordulójának szombati első mérkőzésén a címvédő Pécs 2010 78–54-re győzött idegenben a Szeged ellen.
márc. 5
20:40
Bundesliga: a Leverkusen egy félidő alatt lerendezte a Wolfsburgot (She)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 25. fordulójában a Leverkusen egy félidő alatt lerendezte a Wolfsburg elleni találkozót.
márc. 5
20:42
Premier League: David Silva szerencsés góljával nyert a City (She)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójában a Manchester City hazai pályán David Silva szerencsés találatával 1–0-ra nyert a Wigan ellen.
márc. 5
20:45
Potyagóllal nyert a Manchester City (Agroinform)
A manchesteri kékek David Silva szerencsés góljával 1-0-ra győzték le a Wigant a Premier League 29. fordulójában.
márc. 5
20:54
Videó: Bogdán korábbi riválisa óriási potyát kapott a Man. City ellen (She)
Mint arról beszámoltunk, az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójában a Manchester City hazai pályán David Silva szerencsés találatával 1–0-ra nyert a Wigan ellen.
márc. 5
20:56
Férfi kézilabda NB I: hazai pályán győzött a Mezőkövesd (She)
A férfi kézilabda NB I 21. fordulójában a Mezőkövesd három góllal, 24–21-re győzött az Orosháza ellen.
márc. 5
20:57
Szerencsés góllal nyert a Manchester City (Metropol)
A harmadik helyen álló, házigazda Manchester City egy góllal nyert a sereghajtó Wigan ellen az angol labdarúgó Premier League 29. fordulójának szombati játéknapján.
márc. 5
20:58
Serie A: Juventus-Milan élőben a Nemzeti Sport Online-on! (She)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában a Juventus hazai pályán fogadja a Milant. A mérkőzés alakulását, nyomon követhetik élő, képes tudósításunk segítségével.
márc. 5
21:00
Arsenal: Jól játszottunk, csak a kreativitás hiányzott - Wenger (She)
Arsene Wenger, az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Arsenal menedzsere a Sunderland elleni hazai 0–0-s döntetlent követően vegyes érzelmekkel nyilatkozott: szerinte jól játszott a csapata, de a kreativitást és az eredményességet hiányolta. A francia szakember szerint a játékvezető is hibázott, amikor nem adta meg Andrej Arsavin szabályos gólját.
márc. 5
21:03
Janne Ahonen is visszavonul (Agroinform)
Újabb legendával lett szegényebb a síugrók nemzetközi mezőnye, Adam Malysz után Janne Ahonen is visszavonul.
márc. 5
21:05
A Twente legyőzte Fehér Csaba Bredáját (Agroinform)
A magyar védő végig a pályán volt a Twente elleni 2-0-ra elveszített mérkőzésen a Eredivisie 26. fordulójában.
márc. 5
21:12
Női vízilabda LEN-kupa: kétgólos szentesi előny az elődöntőben (She)
A női vízilabda LEN-kupa elődöntőjének első felvonásán a Hungerit-Metalcom Szentes kétgólos előnyt szerzett az olasz Rapallo Nuoto elleni visszavágóra.
márc. 5
21:14
Női kosárlabda NB I: majdnem kikapott, de fordítani tudott a BSE (She)
A női kosárlabda NB I 25. fordulójában a BEAC a harmadik negyed után még 55–42-re vezetett a BSE ellen, ám a városmajoriak hosszabbítás után legyőzték ellenfelüket.
márc. 5
21:21
Garami felelőtlen játékot, Mezey harci kedvet látott (Agroinform)
Garami József nem volt elégedett az utolsó tíz percben mutatott felelőtlen játékkal, Mezey György viszont ilyen mérkőzésre számított.