Az egész világ azon vitatkozik, hogy az új koronavírus veszélyesebb-e, mint a korábbiak, vagy mint az influenza kórokozója. A laikusok a választól függően bagatellizálják a járványt, vagy pánikolnak miatta. Pedig a szakemberek szerint maga a kérdésfeltevés is rossz, tudniillik a többi kórokozót már ismerjük, az újról pedig csak azt tudjuk biztosan,
Orbán Viktor jelentette be a Facebook-oldalára feltöltött videóban, hogy két iráni diák betegedett meg, akik Magyarországon tanulnak. Őket a Szent László kórházba szállították.
Orbán Viktor jelentette be, hogy megjelent a koronavírus-fertőzés az országban. Az első két fertőzött külföldi, iráni diákok, egyelőre tünetmentesek, de a szükséges eljárásnak megfelelően a Szent László Kórházba szállították őket.
A sajtóban utóbbi időben kiemelt helyen szerepelt ügyek (Gyöngyöspata, bírósági ítéletek kormányzati felülbírálása) okán a Policy Agenda megnézte, hogy 2006-tól hogyan változott Magyarországon a jogrendszer és a kormányzat viszonya.
Lakatos Tibor, az operatív törzs ügyeleti központ vezetője és dr. Szlávik János osztályvezető főorvos által tartott rendkívüli sajtótájékoztatón jelentették be a hírt. Orbán Viktor is szólt a magyarokhoz. Megvannak az első...
Azokra az emberekre kell koncentrálni, akik maradtak – így reagált a Jobbik elnöke arra, hogy az utóbbi időben többen is elhagyták a pártot. Jakab Péter azt mondta: jelenleg strukturális átalakítás zajlik a Jobbikban, és vannak, akiknek ez nem tetszik, de a cél továbbra is az, hogy 2022-ben le lehessen váltani a Fideszt. Sneider Tamás volt pártelnö
Két Magyarországon tanuló iráni diákról van szó - jelentette be a kormányfő, miután részt vett az operatív törzs ülésén. A Semmelweis Egyetem hallgatója az egyik fertőzött fiatalember.
Bankok által is kedvelt, régi, jól bevált értékbecslő partnereivel becsülteti fel ismét termőföldek, laktanyák, stadionok, kórházak, szállodák értékét az MNV, amely most is számos állami ingatlantól szeretne megszabadulni. Eladó például milliárdokért a balatonőszödi kormányüdülő és az Andrássy úti MÁV-székház is.
Visszautasította a gyöngyöspatai iskolaügy kezelésével és a bírósági döntések állítólagos felülírásával kapcsolatos bírálatokat Kovács Zoltán a Politico honlapján megjelent szerdai olvasói levelében, amellyel a brüsszeli hírportálon közzétett egyik korábbi véleménycikkre reagált.
Szerda este Orbán Viktor miniszterelnök videóban és az Operatív Törzs rendkívüli sajtótájékoztatón jelentette be, hogy délután két fertőzött iráni diákot tettek karanténba a Szent László Kórházban.
Mindössze négy óra alatt kell elvégezni egy szívátültetést, de van két új módszer, amely 12 vagy akár 24 órára is növelheti a rendelkezésre álló időt. Az egyiket akár már az idén alkalmazhatják Magyarországon is.
Szigorú kritériumrendszernek kell megfelelnie azoknak a szórakozóhelyeknek, amelyek nyitva akarnak maradni éjfél után is a bulinegyedben - írta meg elsőként a Népszava. Elfogadták ugyanis a belső-erzsébetvárosi döntés-előkészítő munkacsoport tagjai azt a javaslatot, amelyben benne vannak a feltételek, és a szankciók is.
A 16 fős, negyedéves, angol nyelvű gyógyszerész évfolyam esetében a szükséges időtartamig az egyetem a hallgatóknak, otthonukban interneten elérhető módon biztosítja a megfelelő oktatási anyagokat – írja közleményében az egyetem.
Végrehajtó segítségével jutott hozzá a DK pár olyan számlához, amelyek a Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány költéseit mutatják be. Igaz, ez még mindig csak az összes dokumentum pár százalékát teszi ki – erről beszélt Varju László az ATV Start című műsorban. A DK parlamenti képviselője azt is elmondta – a Gyurcsány Ferenc szerint kilépésre v
A Semmelweis Egyetem Hallgatói Önkormányzatának Facebook-oldalán arról írnak, hogy az egyik koronavírussal fertőződött iráni hallgató nem tartotta be az egyetem által kért kéthetes otthontartózkodást.
A SOTE Hallgatói Önkormányzata szerint a diák nem tartotta be az egyetem kérését és egy hétig járt gyakorlatokra, egy 16 fős angol évfolyamra, miután fertőzött országban járt.
Szerda este kihúzták a Skandináv lottó 2020/10. heti nyerőszámait. Mivel ezen a játékhéten nem született telitalálat, így a jövő héten 111 millió forint lesz a várható főnyeremény. A gépi sorsolás nyerőszámai emelkedő...
Az új koronavírus-fertőzéssel diagnosztizált két iráni diáknál is haladéktalanul megindult a járványügyi vizsgálat és a kontaktuskutatás - közölte szerda este az országos tisztifőorvos.
Két Budapesten tanuló, nemrég hazájában járt iráni diáknál kimutatták a fertőzést. Egyikük gyógyszerész hallgató, enyhe tünetekkel járt az orvosnál, aki indokoltnak látta a tesztet.
Szerdán jelentették be, hogy két koronavírusos van Magyarországon. Mind a ketten iráni állampolgárok és Magyarországon tanulnak. Egyikük a Semmelweis Egyetem hallgatója.
A közös egyéni országgyűlési képviselőjelöltek és a közös miniszterelnök-jelölt mellett egy közös listára van szüksége az ellenzéknek a 2022-es választásokon a győzelemhez - mondta Gyurcsány Ferenc szerdán Pécsen.
A következő napokban kilenc magyar állampolgár hagyhatja el a külföldi karantént. A járvány elleni védekezésről egyeztettek a visegrádi országok kormányfői.
Nem szűnt meg a Jobbik Vas megyében, csupán néhány alapszervezet vezetője tett egy bejelentést kilépési szándékáról a Facebookon, az élet párton belül ettől még folyik tovább - közölte Balassa Péter, a Jobbik március elsejétől kinevezett Vas és Zala megyei regionális pártigazgatója szerdán az MTI-vel.