Marco Vergano szerint nem baj, ha a járvány miatt hozott intézkedések pánikot keltenek, mert ez egy szükséges pánik. Azt javasolja, vegyük komolyan ezeket.
A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) 39,75 milliárd forintot utalványozott a kórházaknak, ebből az összegből a kórházi szállítói tartozásokat egyenlíthetik ki az intézmények.
Felére csökkentette a drávaszerdahelyi bolt nyitvatartási idejét a polgármester, hogy ezzel is próbálja lassítani a településen a koronavírus terjedését. A hétvégén ugyancsak ő volt az, aki arról is döntött, hogy egyszeri 100 ezer forinttal támogatja azokat a családokat, amelyeknél valamelyik szülő nem tud dolgozni menni, mert az otthon maradó gyer
Március 13-án megkezdődött a MÁV-Start járműparkjának fertőtlenítése, hétfőn délelőttig 172 járművön - köztük az elővárosi forgalomban járó villamos motorvonatokon is - elvégezték az úgynevezett záró fertőtlenítést - közölte a vasúttársaság.
Az ATV munkatársa, Gulyás Eszter megkereste azokat a színházi vezetőket, akiknek a neve Eszenyi Enikő igazgatói pályázatában támogatóként szerepel. Most Kováts Adélnak, a Radnóti Színház igazgatójának a válaszát közöljük.
A koronavírus-járvány miatt bezárt kulturális intézmények közül számos kínál digitális tartalmakat, többek között korábbi produkciók felvételeit és élő koncerteket, előadásokat. A Magyar Állami Operaház videósorozatot...
Délelőtt jelentette be Orbán Viktor, hogy új intézkedések lépnek életbe Magyarországon, amiket mostanra kormányrendeletben is foganatosítottak. Orbán Viktor délelőtt jelentette be a magyar Parlamentben, hogy a járványhelyzet szintet...
A koronavírus-járvány miatt bezárt kulturális intézmények közül számos kínál digitális tartalmakat, többek között korábbi produkciók felvételeit és élő koncerteket, előadásokat. A Magyar Állami Operaház videósorozatot...
Meggyógyult a második olyan magyarországi beteg, akit az új koronavírus okozta fertőzés miatt ápoltak - közölték a koronavirus.gov.hu kormányzati oldalon hétfőn késő este. A portál azt írta, hogy egy iráni állampolgár hagyhatta...
Zavartalanul élik tovább az életüket a Fővárosi Állat- és Növénykert lakói. Bár a nagyközönség a koronavírus miatt egy ideig nem láthatja az állatokat, az élet ettől még nem állt meg, hiszen az egyedeket továbbra is etetni, gondozni kell.
Kimenekíti a kormány a koronavírus elleni csata frontvonalából az idős orvosokat és ápolókat, akik nemcsak a betegekkel való érintkezés, de a koruk miatt is komoly veszélynek vannak kitéve.
Az elmúlt évtizedekben nem tapasztalt, egészen drasztikus korlátozások garmadája forgatja fel fenekestül az életünket a következő hetekben, vagy akár hónapokban a koronavírus gyors terjedése miatt.
Három éve dolgozik cukrászként, ám szobrászokat megszégyenítő pontossággal alkotja formatortáit egy veszprémi cukrászhölgy, Steierlein-Reichert Míra (31).
Nem ül buszra, villamosra, metróra olvasóink 62 százaléka, 50 százalék amúgy sem utazik így, 12 százalékuk viszont most a koronavírus-járvány miatt kerüli a közösségi közlekedést.
A Főváros intézményeiben senki nem marad fizetés nélkül. Ha a fizetett szabadság után sem tudja elvégezni valaki a munkáját, akkor is megkapja az arra a hónapra járó juttatást – egyebek mellett erről beszélt a főpolgármester-helyettes az ATV Start című műsorban. Gy. Németh Erzsébet arról is beszélt, hogy a városvezetés szerint már eljött a pillanat
Applikációt fejlesztenek és igyekeznek minden információval ellátni a kint élő magyarokat – erről számolt be az ATV Start című műsorban egy Floridában élő magyar nő.
Önkénteseket várnak a kórházakba, hogy csökkentsék a dolgozók terheit. Az EMMI felhívása szerint például rezidensek, egészségügyben tanulók jelentkezését várják. A minisztérium ugyanis elrendelte, hogy a 65 évnél idősebb orvosok ne találkozzanak betegekkel, így a szakszervezet szerint nagyjából hétezer orvos esik ki az ellátásból. A nem életmentő b
Kedden és szerdán sávelhúzásos terelést építenek ki az M1-es autópálya Tatabánya és Óbarok közötti szakaszán, majd május végéig felújítják a burkolatot.
Az osztrák határon ingázók egyelőre nem ütköznek komoly akadályokba. Reggel, illetve a munkaidő után kialakulnak kisebb torlódások, a helyzetre tekintettel azonban ezt mindenki elfogadja. A belépőket ezen a határszakaszon is ellenőrzik a rendőrök. Közben a síszezon végével a magyar idénymunkások tömegesen indulnak haza a kedvelt sportközpontokból.