Mint ahogyan arról a Blikk is beszámolt a Magyar Orvosi Kamara honlapján megjelent egy közlemény"Kérjük Kásler Miklóst, hogy magyarázza el, mi történik” címmel valamint itt olvasható Kincses Gyula, a kamar elnökének levele is a miniszter felé.
Miközben az állam bértámogatással próbálja elérni a fizetések megtartását, a képviselőknek erre nincs szükségük, hiszen egy fillérrel sem keresnének kevesebbet, ha a járvány miatt hónapokig nem lenne feladatuk. Sőt most még a bérük is emelkedett.
Tetőtől talpig védőruházatba öltözött takarító fotója kering az interneten. A B+N Referencia Zrt. alkalmazottja a Szent László Kórház folyosóit járta, megfeszített tempóban fertőtlenített, hogy a járványnak esélye se legyen. A cseppet sem veszélytelen munkáért az elismerés sem maradt el, már több ezren mondtak köszönetet a férfinak, a kórház dolgoz
Felbolydult Pásztó, mióta híre ment, hogy a határban a Nyikom-hegyen álló kilátó tulajdonosa a vadkamera által egy hete készített fotót tett fel a Facebookra. A felvételen két medvebocs látszik, valahol a közelben lehet az anyjuk is. Egy másik Facebook-bejegyzés szerint április 17-én, a mátrakeresztesi útvonalon is látták a kóborló mackókat.
A járványvédelmi intézkedések betartásával készül a szezonra a vitorlás közösség. Ugyan egyéni szabadidős tevékenységnek számít, mégis azt kéri a vitorlás szövetség, hogy maradjon otthon mindenki.
Nyílt levélben kér tájékoztatást a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke, Tab Fideszes polgármestere arról, hogy a járvánnyal összefüggő többletkiadásokat fedezi-e az állam. Jelenleg egyetlen önkormányzat sem vehet fel hitelt kormányengedély nélkül, pedig a működéshez szerintük szükség lenne rá. Azt javasolják, hogy engedélyezzék
Egyre több turisztikai szakember próbálja már most előkészíteni a járvány utáni időszakot. Sokan arra számítanak, hogy a járvány lecsengése után megrohamozzák az üdülőhelyeket a turisták.
Drámai fordulat érkezhet a hazai a magyar benzinkutakon, ugyanis az első negyedévben még nőtt a fogyasztás, azonban áprilisban óriási, közel 40 százalékos visszaeséssel kell számolni – írja az Infostart a Portfolio információi alapján.
2020. március 11-én jogerősen 3 év négy hónap javítóintézeti nevelésre ítéltek egy fiatalkorú fiút, új pszichoaktív anyaggal való visszaélés és más bűncselekmények miatt is. A fiú azonban két hetet sem töltött az intézetben, időközben betöltötte tizennyolcadik életévét, és öntörvényű szabadságát arra használta, hogy kerékpárokat lopjon – írja a pol
A következő három hónapban várhatóan bővülnek a kényszer-szabadságolások és elbocsátások – derül ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. felméréséből. Az öt főnél nagyobb cégeknél az elmúlt hónap legalább 50-60 ezer fős elbocsátása után újabb 90-100 ezer ember veszítheti el állását. A munkanélküliségi ráta gyors és széleskörű kormányzati segítség nélkül elérh
Hétfő reggelre 199 főre emelkedett a koronavírusban elhunytak száma, 267-en pedig már gyógyultan távoztak a kórházból. 811 beteget ápolnak kórházban, 60-an vannak lélegeztetőgépen.
Két zárójelentést kap minden kórházból hazaküldött beteg. Az egyik egy orvosszakmai, amely tartalmazza a gyógyszerekre, kezelésekre vonatkozó információkat. A másik a családtagoknak ad utasítást arra, hogyan gondozzák a beteget. Plusz három napra elegendő gyógyszer. A többi a családra és az önkormányzatokra van bízva. De mit kezdjen az ápolási záró
Az elmúlt 24 órában 1984 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma, 68 új beteget regisztráltak, és elhunyt 10 beteg Magyarországon, ezzel 199 főre emelkedett az elhunytak száma.
Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 1984 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma - írja a koronavirus.gov.hu. Elhunyt újabb 10 idős krónikus beteg. Ezzel 199 főre emelkedett...
Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 1984 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 10 idős krónikus beteg. Ezzel 199 főre emelkedett az elhunytak száma...
Palkovics László elmondta, miért május 3-ra várják a járvány “lokális csúcsát”, és hogy utána csökken az erőteljes növekedés. Egy matematikus csoport vizsgálja a járvány terjedését, a “legrosszabb helyzetben” lesz majd szükség a 8000 intenzív ágyra a kórházakban.
Szinte azonnal leváltották az állami felügyelet alá vont Kartonpack vezetőit. A kormány a döntést járványügyi intézkedésként jelentette be, ennek indoklását várják az ellenzéki pártok.
Ha a kapacitásokat meg tudjuk őrizni, benne a munkaerőt is, akkor a gazdaság vissza tud állni a válság előtti növekedési pályára. Ennek egyik része, hogy a munkavállalók is kapnak segítséget - mondta Herczog László volt munkaügyi miniszter.
A két férfi és egy női elkövető közül az egyik férfi azzal az ígérettel csalta az ország keleti részéről Győrbe a két lányt, hogy ott már nem kell a testüket árulniuk. Győrben azonban fejenként kétszázezer forintért eladta őket. A nő, aki megvásárolta a lányokat, az élettársával együtt bezárta, majd prostituáltként dolgoztatta őket és elvette a jöv
Baleset miatt torlódás alakult ki az M3-as autópálya Budapest felé vezető oldalán, Gödöllő térségében hétfő reggel – közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján.
A lap azt írja, Kásler Miklós április 16-án korrigálta egy hónappal korábbi rendeletét, amely megtiltotta, hogy a 65 év feletti dolgozók olyan tevékenységet végezzenek, amely során közvetlenül találkozhatnak a párcinesekkel.
Mégis visszaengedik a 65 év feletti egészségügyi dolgozókat a betegellátásba. Mint azt a Blikk is megírta, Kásler Miklós április 16-án korrigálta egy hónappal ezelőtt hozott rendeletét, amely megtiltotta, hogy a 65 év feletti dolgozók olyan tevékenységet végezzenek, amely során közvetlenül találkozhatnak a párcinesekkel.
Balog Zoltán tegnap este újra kiállt Cserháti Péter mellett a Bayer Show-ban. A házigazda Bayer Zsolt “megmagyarázhatatlannak, egyszersmind mélységesen feleslegesnek és káros lépésnek” nevezte a kórházigazgató menesztését.
A Ferencváros elnöke, Kubatov Gábor azt reméli, hogy a koronavírus-járvány utáni helyzetből a többi klubhoz képest erősebben fognak kikerülni, mert szerinte a kusza helyzet ellenére most is verseny van.
Mint azt már korábban a Blikk is megírta a fővárosi önkormányzat néhány fontos útvonalon ideiglenes kerékpársávok kialakításáról döntött, ezzel kívánja segíteni a budapestiek munkába járását és a biztonságos közlekedést koronavírus-járvány idején.
Akkorát gyengült a forint az euróhoz és a környező országok devizáihoz képest, hogy a magyar benzin a legolcsóbb az unióban, a gázolaj – amelynek ára jellemzően a középmezőnyben foglal helyet – most a harmadik legalacsonyabb áron forog – írja a napi.hu.