2008. január 27. vasárnap

jan. 27
7:14
Szent a béke (Blikk)
Várhidi Péter elkezdte a felkészülést a február 6-i, ciprusi, szlovákok elleni barátságos meccsre
jan. 27
7:16
Várja a híreket a csapat (Blikk)
Ez a bizonytalanság senkinek sem jó
jan. 27
7:18
Örülnek a Honvédnál, beválnak az újoncok (Blikk)
Talmácsi újra száguld (Blikk)
JEREZ – Végre elkezdődött a várva várt szezon Talmácsi Gábor (26) számára. A gyorsaságimotoros-világbajnokság 125 köbcentis kategóriájának királya háromnapos tesztelésen vett részt, amelyen kipróbálhatta vadiúj RSA Aprilia versenygépét. Talma remek időeredményekkel és vb-győztesnek kijáró egyes rajtszámával riogatta az ellenfeleit.
jan. 27
7:49
NBA: tizenöt vereség után először nyert a Miami Heat (She)
Egy tizenöt vereségből álló szakaszt zárt le a Miami Heat hazai győzelme az Indiana Pacers ellen. Dwyane Wade remekelt, harmincöt pontot és nyolc lepattanót szerzett. Meglepetésre hazai pályán simán kikapott a bajnoki címvédő San Antonio Spurs, legyőzője csoporttársa, a délnyugati csoport éllovasa, a New Orleans Hornets volt. Hosszabbításban tudott nyerni a Memphis Grizzlies, idegenben nyert a…
jan. 27
9:04
Formula-1: Nico Rosberg elégedett az új Willamsszel, az FW30-cal (She)
Nico Rosberg, a Forma-1-es Williams német pilótája a valenciai tesztelés után elégedetten nyilatkozott a csapat új versenyautójáról, az FW30 jelzésű gépről.
jan. 27
11:04
Formula-1: Fisichella szerint a Renault nem lesz sikeres az idén (She)
Giancarlo Fisichella szerint volt csapata, a Forma-1-es Renault az idén nem nyer futamokat a világbajnoki sorozatban.
jan. 27
11:21
Tenisz, Australian Open: kínai-szerb siker vegyes párosban (She)
A Szun Tien-tien (Sun Tiantian), Nenad Zimonjic (kínai, szerb) kettős nyerte vegyespárost az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, miután a döntőben két játszmában győzött a Sania Mirza, Mahesh Bhupati (indiai) duó ellen.
jan. 27
13:08
Djokovic nyerte az év első Grand Slam-tornáját (Infostart)
A harmadik helyen kiemelt Novak Djokovic nyerte meg a férfi egyest az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, az év első Grand Slam-tornáján. A szerb játékos a döntőben négy szettben, 4:6, 6:4, 6:3, 7:6-ra győzött a francia Jo-Wilfried Tsonga ellen. Djokovic pályafutása első Grand Slam-trófeáját szerezte meg Melbourne-ben.
jan. 27
14:27
Tóth Balázs is lecsúszott az olimpiai kvótáról (Infostart)
Nem sikerült kvótát szereznie a pekingi olimpiára Tóth Balázsnak, a világbajnoki bronzérmes magyar tekvondósnak.
jan. 27
14:33
Vízilabda, nők: veretlenül második a magyar csapat Barcelonában (She)
Két győzelemmel és egy döntetlennel a második helyen végzett a magyar női vízilabda-válogatott a barcelonai, négyrésztvevős nemzetközi tornán.
jan. 27
14:38
Tekvondó: Tóth Balázs nem szerzett olimpiai kvótát (She)
jan. 27
14:56
Férfi kézilabda világbajnokb-selejtező: magyar-bosnyák párharc (She)
A magyar férfi kézilabda-válogatott a bosnyák csapattal mérkőzik meg a 2009-es horvátországi világbajnokság selejtezőjében.
jan. 27
15:07
Asztalitenisz, ETTU Kupa: hátrányba került a Statisztika (She)
A Statisztika együttese 3-1-re kikapott az orosz Vlagyivosztok otthonában a női asztalitenisz ETTU Kupa elődöntőjének első mérkőzésén.
jan. 27
15:25
Kézilabda-Eb, Norvégia: a címvédő franciáké a bronzérem (She)
A két évvel ezelőtti aranyérmes francia válogatott lett a harmadik a norvégiai férfi kézilabda Európa-bajnokságon, miután a helyosztón könnyedén nyert a világbajnok német csapat ellen.
jan. 27
16:06
Lékó ötödik, Polgár kilencedik lett (Metropol)
Lékó Péter nyert, Polgár Judit pedig remizett a záró fordulóban az év első sakk szuperversenyén, a hollandiai Wijk aan Zee-ben zajló hagyományos tornán. A viadal honlapja szerint mindkét magyar a világos bábukat vezette.
jan. 27
16:09
Lékó győzelemmel zárta a Wijk aan Zee-i szupertornát (Infostart)
Lékó Péter győzelemmel zárta a hollandi Wijk aan Zee-ben rendezett nemzetközi sakktornát.
jan. 27
16:41
Síugró Világkupa, Zakopane: Bardal sikere egy sorozat után (She)
A norvég Anders Bardal győzelmét hozta a síugró Világkupa-sorozat vasárnapi, zakopanei versenye.
jan. 27
16:46
Loeb újabb rekordja (Infostart)
A címvédő Sébastien Loeb nyerte a rali-világbajnokság nyitófutamát. A legutóbbi négy vébé összetettbeli győztese Monte-Carlóban - egyedülálló módon - ötödik alkalommal diadalmaskodott.
jan. 27
16:51
Alpesi sí Vk, férfi szuper-kombináció: Bode Miller győzelme (She)
Az amerikai Bode Miller nyerte a férfi alpesi síelők szuper-kombináció számát a franciaországi Chamonix-ban rendezett Világkupa-versenyen. A saját költségén versenyző tengerentúli sztár mostani diadalával átvette a vezetést összetettben.
jan. 27
17:08
Hátrányból fordított a Manchester United (Infostart)
Bejutott az angol labdarúgó FA Kupa nyolcaddöntőjébe a bajnoki címvédő Manchester United.
jan. 27
17:13
Két gólt szerzett a Milan új sztárja (Infostart)
A címvédő és listavezető Inter gólnélküli döntetlent játszott az Udinese otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában.
jan. 27
17:51
Európa-bajnok lett Dánia (Infostart)
Dánia szerezte meg az aranyérmet a norvégiai férfi kézilabda Európa-bajnokságon.
jan. 27
17:51
Női párbajtőr Vk, Prága: Szász Emese aranyérmes (She)
Újabb nagy lépést tett az olimpiai részvétel felé vezető úton Szász Emese azzal, hogy megnyerte a hétvégi prágai női párbajtőr Világkupa-versenyt.
jan. 27
18:19
Hollandia: döntetlent játszott az Ajax és a Feyenoord is (She)
A holland labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a Vitesse Arnheim otthonában mindössze döntetlent játszott az Ajax csapata. A Nijmegen - Vadócz Krisztiánnal végig a pályán - kétgólos győzelmet aratott az Utrecht ellen.
jan. 27
18:31
Női párbajtőr Vk, Prága: Szász aranyérmes (Metropol)
jan. 27
18:41
Asztalitenisz serdülő Európa TOP 10: Madarász Dóra ezüstérmes (She)
Madarász Dóra ezüstérmes lett a serdülők között az angliai Sheffieldben rendezett ifjúsági és serdülő asztalitenisz Európa TOP 10-bajnokságon.
jan. 27
19:45
Röplabda, férfi NB I: otthon nyert Kecskemét és a Csepel (She)
A férfi röplabda NB I-es ligabajnokságban a kiemelt csoportban hazai pályán tudott nyerni a Kecskemét és a Csepel, idegenben a MAFC.
jan. 27
19:51
McCabe csapata búcsúztatta a Manchester Cityt (Infostart)
Kiesett a Manchester City az angol labdarúgó FA Kupából.
jan. 27
19:57
Kosárlabda, Uniqa női NB I: a ZTE hullámvasúton ülve nyert (She)
Az UNIQA, női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 16. fordulójában a ZTE hazai pályán tizenkét ponttal verte a Szolnokot. Mindössze 25 pontot hozott a zalaegerszegi mérkőzés nyitó negyede, a folytatásban nagyon belelendültek a házigazdák, akik a nagyszünetre tizenhárom pontos előnyre tettek szert.
jan. 27
20:08
76 pontos siker a sztáredző 750. meccsén (Infostart)
A listavezető Pécs 76 ponttal, 109-33-ra nyert a vendég Cegléd ellen a női kosárlabda NB I-ben.
jan. 27
20:19
Rieb: McCabe elindul az Üllői úti tenderen (Infostart)
A Ferencvárosi Torna Club elnöke, Rieb György az InfoRádiónak megerősítette, hogy Kevin McCabe, a Scarborough Ltd tulajdonosa magyarországi cégén keresztül elindul az FTC által használt Üllői úti ingatlan értékesítésére kiírt zárt körű tenderen.
jan. 27
20:24
Kosárlabda, Uniqa női NB I: pécsi henger Rátgéber jubileumán (She)
Az UNIQA, női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 16. fordulójában a MiZo Pécs 2010 együttese hazai pályán 76 ponttal verte a vendég ceglédi csapatot. A Cegléd az első félidőben csupán 19 dobott pontra volt képes, és akkor még eredményesebbek tudtak lenni, mint a folytatásban. A találkozón a pécsiek mestere, Rátgéber László 750. mérkőzésén ült pécsi kispadon.
jan. 27
21:08
Egyre távolodik a Barca a bajnoki címtől (Infostart)
A tabella második helyén álló Barcelona csak 1-1-es döntetlent játszott a Bilbao otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában.
jan. 27
21:56
Romlott Grosics Gyula állapoda, de már jobban van (Infostart)
Vasárnapra kissé romlott Grosics Gyulának, az Aranycsapat legendás kapusának az állapota, de estére már jobban érezte magát. A volt labdarúgó a hét közepén tüdőproblémákkal került kórházba, életmentő műtéten esett át. Jelenleg a Kútvölgyi kórházban ápolják.
jan. 27
22:06
Aranycsapat: stabilizálódott Grosics Gyula állapota (She)
jan. 27
22:12
Jégkorong ob I: hosszabbításban nyert a Miskolc a Fradi ellen (She)
jan. 27
22:44
Trezeguet győzelemre vezette a Juventust (Infostart)
A Juventus 3-1-re nyert a Livorno otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában.
jan. 27
23:05
Gólzáporos rangadón győzött a Real (Infostart)
A listavezető Real Madrid hazai pályán 3-2-re győzött a tabella harmadik helyén álló Villarreal ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában.
jan. 27
23:53
Casillas elbukta a sorozatát - a Madrid megnyerte a bajnokságot? (Infostart)
A Real Madrid óriásit lépett a bajnoki cím felé, miután nyert, a Barcelona pedig botlott. Angliában a nagy négyes minden tagja továbblépett az FA-kupában, kiesett ellenben a Manchester City, mégpedig részben a lufiknak tulajdoníthatóan. Olaszországban az Inter csak döntetlent játszott Udinében, így közelítettek az üldözők. Pato, a Milan csodagyereke a San Siróban játszott második bajnokiján is…