2008. február 9. szombat

febr. 9
6:17
Szmogtól félnek Pekingben (Blikk)
7 milliárd dollárt költöttek környezetvédelemre, de több verseny veszélyben vani
febr. 9
6:19
Mindenki Talmát akarja legyőzni (Blikk)
Világbajnoki címvédőként még nehezebb lesz a motoros dolga
febr. 9
6:21
Értékesebbek lettek a magyar focisták (Blikk)
6:40
Svájcban délben kezdődik a jegyárusítás (Behaviour)
Szombaton délben kezdi el árusítani a jegyeket a június 7-én kezdődő, Ausztriával közösen rendezendő labdarúgó Európa-bajnokságra a svájci szövetség.
febr. 9
7:02
Beckham blogjában is kiállt Capello mellett (Behaviour)
David Beckham, az angol labdarúgó-válogatott korábbi csapatkapitánya internetes naplójában is méltatta az új szövetségi kapitányt, Fabio Capellót, aki kihagyta őt a svájciak elleni szerdai barátságos mérkőzésen szerepelt csapatából.
febr. 9
7:29
Férfi kosárlabda-vb: Franciaország is pályázik 2014-re (Behaviour)
Franciaország pályázik a 2014-es férfi kosárlabda-világbajnokság megrendezésére. Erről a sportág nemzetközi szövetsége (FIBA) számolt be. A franciák már a 2010-es tornának is szerettek volna otthont adni, de két év múlva Törökországban lesz a vb. A 2014-es sportági csúcseseménynek Spanyolország is házigazdája lenne. A további érdeklődőknek április végéig kell jelentkezniük, a FIBA 2009 áprilisában…
febr. 9
9:25
Davis Kupa: vezetnek a spanyolok az első nap után (She)
Az első nap, azaz két egyes mérkőzés után a spanyolok vezetnek a vendéglátó peruiak ellen a tenisz Davis Kupa Világcsoportjának első fordulójában.
febr. 9
10:10
Jégkorong, nemzetközi torna: győzelemmel kezdtek a hollandok (She)
A házigazdák csapata legyőzte a horvát válogatottat a Hollandiában zajló nemzetközi jégkorongtorna első fordulójában.
febr. 9
11:04
Nyert a Twente (Behaviour)
A Twente hazai pályán egy góllal jobbnak bizonyult a Heracles Almelónál a holland labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának nyitómérkőzésén. Eredmény:Twente Enschede-Heracles Almelo 2-1
febr. 9
11:48
Hollandia: Bert van Marwijk lehet Marco van Basten utódja (She)
Bert van Marwijk, a Feyenoord vezetőedzője az első számú jelölt a holland labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. A nemzeti tizenegyet jelenleg Maco van Basten irányítja, de ő a nyári Európa-bajnokság után távozik a csapat éléről.
febr. 9
12:55
Bert van Marwijk lehet Marco van Basten utódja (Behaviour)
febr. 9
15:23
Henkelé az első arany (Behaviour)
A német Andrea Henkel nyerte az első aranyérmet a svédországi Östersundban zajló sílövő-világbajnokságon. A női sprintversenyben az orosz Albina Ahatova szerezte meg az ezüst-, az ukrán Okszana Hvosztenko pedig a bronzérmet. A dobogósok lőhiba nélkül teljesítették a 7,5 km-es távot.
febr. 9
15:51
Guatemala: lemondott Hernan Dario Gomez szövetségi kapitány (She)
Távozott posztjáról Hernan Dario Gomez, a guatemalai labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, miután együttese 5-0-s vereséget szenvedett az argentin U23-as válogattól.
febr. 9
15:56
Nemcsik Zsolt aranyérmes lett a budapesti viadalon (Infostart)
Nemcsik Zsolt aranyérmes lett a budapesti Gerevich-Kovács-Kárpáti férfi kard Grand Prix-viadalon, mivel a döntőben 15-9-re nyert az amerikai Keeth Smart ellen.
febr. 9
15:56
Mezparádé (Blikk)
A válogatottak bemutatták új mezüket a nagyközönségnek
febr. 9
16:31
Vívás, Gerevich-Kovács-Kárpáti kard GP: Nemcsik aranyérmes (She)
Aranyérmet szerzett Nemcsik Zsolt a Renault Kupáért rendezett Gerevich-Kovács-Kárpáti budapesti férfi kard Grand Prix-viadalon. A döntőben 15-9-re verte az amerikai Keeth Smartot. A harmadik helyen két román vívó, Rares Dumitrescu és Mihai Covaliu végzett.
febr. 9
16:43
Szávay Ágnes döntős Párizsban (Infostart)
Szávay Ágnes bejutott a fináléba a 600 ezer dollár összdíjazású párizsi női tenisztornán, mivel az elődöntőben három szettben, 6:3, 1:6, 7:5 arányban legyőzte az orosz Jelena Gyementyjevát.
febr. 9
16:43
Snooker, Málta Kupa: a címvédő Murphy és Higgins is elődöntős (She)
A címvédő Shaun Murphy a feltörekvő kínai Ding Junjujjal, a világbajnok John Higgins pedig az ír Ken Dohertyvel mérkőzik a Málta Kupa két szombati elődöntőjében.
febr. 9
16:50
Nemcsik nyert a Gerevich-Kovács-Kárpáti kard Grand Prix-viadalon (Metropol)
febr. 9
17:47
Hajnal Tamás gólt szerzett a magyar rangadón (Infostart)
Hajnal Tamás gólt szerzett a Karlsruhe csapatában a Hannover elleni 2-2-re végződött találkozón a német labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában.
febr. 9
17:52
Továbbra is megállíthatatlan a Győr a BL-ben (Infostart)
A Győr 28-22-re győzött az orosz Lada Toljatti vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában.
febr. 9
17:58
Fölényesen nyert a Veszprém (Infostart)
Nyolcgólos előnyt szerzett a Veszprém hazai pályán a román Steaua Bukarest ellen a férfi kézilabda KEK nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.
febr. 9
18:16
Női kézilabda NB I: tizenöt góllal győzött a Ferencváros (She)
A Ferencváros együttese tizenöt góllal verte a Békéscsabát a női kézilabda NB I-es bajnokságban.
febr. 9
18:28
Anglia: Gera Zoltánék kikaptak a Barnsley otthonában (She)
Meglepetésre vereséget szenvedett a listavezető West Bromwich Albion a Barnsley otthonában. Az üldöző Watford ellenben nyert, és fellépett a tabella első helyére.
febr. 9
18:45
Síugró Világkupa: Anders Jacobsen sikere Liberecben (She)
A norvég Anders Jacobsen (képünkön) nyerte a síugró Világkupa-sorozat szombati, libereci versenyét. Az összetettben éllovas osztrák Thomas Morgenstern csupán nyolcadik lett.
febr. 9
18:51
Tenisz, Davis Kupa: francia továbbjutás Nagyszebenben (She)
A franciák megnyerték a párosmérkőzést a román duó ellen így 3-0-s, behozhatatlan előnyre tettek szert Nagyszebenben (Sibiu), a tenisz Davis Kupa Világcsoportjának első fordulójában. Vasárnap két egyessel zárulnak a találkozók.
febr. 9
18:56
Kosárlabda, Uniqa női NB I: először nyert a Szombathely (She)
A női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság, az Uniqa női NB I alapszakaszának kilencedik fordulójából elhalasztott találkozón hazai pályán nyert a sereghajtó Szombathely a BEAC ellen.
febr. 9
19:19
Vívó-Vk, női párbajtőr GP: Szász Emese hatodik Rómában (She)
Legjobb magyarként a hatodik helyen végzett Szász Emese (képünkön) a női párbajtőrözők római Grand Prix-viadalán.
febr. 9
19:20
Nemcsik aranyérmes (Behaviour)
febr. 9
19:30
Cselgáncs-Vk: Ungvári Miklós hetedik Párizsban (She)
A már pekingi kvótával rendelkező Ungvári Miklós (66 kg) a hetedik helyen végzett az olimpiai kvalifikációs cselgáncs Világkupa párizsi, kiemelt kategóriás versenyén.
febr. 9
20:06
Kézilabda, férfi NB I, Budapest Bank liga: Komlót vert a PLER (She)
A férfi élvonalbeli kézilabda-bajnokság, a Budapest Bank férfiliga rájátszásának harmadik fordulójában a felsőházban otthon nyert a PLER, idegenben a Békés.
febr. 9
20:08
Női kézilabda NB I: hét góllal verte a Kiskunhalas a Goldbergert (She)
Hazai pályán hét góllal győzte le a Kiskunhalas együttese az Óbudai Goldbergert a női kézilabda NB I-es bajnokságban.
febr. 9
20:17
Birkózás, Ganz-Dega-kupa: meglepetés 84 kg-ban (She)
Csak a 84 kg-os döntő hozott meglepetést a kötöttfogású birkózók idei első olimpiai és Európa-bajnoki válogatóján, a Ganz-Dega-kupán.
febr. 9
20:23
Serie A: pontot rabolt idegenben a Fiorentina az Atalantától (She)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 22. fordulójában nem bírt egymással az Atalanta és a Fiorentina.
febr. 9
20:29
Kiváló játékkal győzött a Vasas az Euroligában (Infostart)
A Vasas 11-8-ra nyert a horvát Jug Dubrovnik ellen a férfi vízilabda Euroligában, a C csoport 5. fordulójában, ezzel átvette az első helyet. A csoport másik mérkőzését vasárnap rendezik, a Honvéd a görög Ethnikosz Pireusz otthonában szerepel.
febr. 9
20:30
Szávay döntős! (Behaviour)
Szávay Ágnes három játszmában nyert a negyedik helyen kiemelt orosz Jelena Gyementyjeva ellen, és ezzel bejutott a döntőbe a 600 ezer dollár összdíjazású párizsi női tenisztornán.
febr. 9
20:31
Ghána lett a bronzérmes (Infostart)
A házigazda ghánai válogatott szerezte meg a bronzérmet a labdarúgó Afrika kupán, mivel 4-2-re nyert Elefántcsontpart ellen a harmadik helyért rendezett összecsapáson.
febr. 9
20:34
Anglia: Halmosi Péter góljával nyert Leicesterben a Plymouth (She)
A Plymouth együttese 1-0-ra nyert a Leicester City otthonában az angol labdarúgó-másodosztályú bajnokságban, a mérkőzés egyetlen gólját Halmosi Péter szerezte.
febr. 9
20:47
Női kézilabda NB I: FTC-siker (Behaviour)
A női kézilabda NB I-ben:Budapest Bank-FTC - City Line-Békéscsaba 31-19 (13-9)
febr. 9
21:14
Gólt szerzett Hajnal (Behaviour)
Döntetlent játszott egymással Huszti Szabolcs és Hajnal Tamás csapata, a házigazda Hannover, illetve a Karlsruhe a német labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában.
febr. 9
21:41
Vízilabda, Vodafone Kupa: biztos siker Kanada ellen (She)
A magyar női vízilabda-válogatott a görögök és a németek után a kanadaiak nemzeti együttesét is legyőzte a Vodafone Kupáért kiírt dunaújvárosi, ötcsapatos nemzetközi tornán.
febr. 9
21:46
Dzsudzsákék újabb döntetlenje (Infostart)
Dzsudzsák Balázs együttese, a PSV Eindhoven 1-1-es döntetlent ért el hazai pályán a Heerenveen ellen a holland bajnokság 25. fordulójában.
febr. 9
21:52
Vízilabda, férfi KEK: idegenben játszott döntetlent az Eger (She)
A férfi vízilabdázók második számú nemzetközi kupasorozatában, a LEN-kupa küzdelmeinek elődöntőjében, az első mérkőzésen idegenben ért el igen értékes döntetlent a Brendon Eger a montenegrói Budvanska Rivijera Budva otthonában. A másik elődöntőben a spanyol Terrassa hazai pályán egy góllal verte az orosz Csehov együttesét.
febr. 9
22:30
La Liga: a túlórában nyert a Villarreal, pontot szerzett a Getafe (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 23. fordulójában idegenben nyert a Villarreal, a Getafe La Corunában szerzett egy pontot.
febr. 9
23:09
Hazai bronzérem (Behaviour)
A házigazda ghánai csapat szerezte meg a harmadik helyet a labdarúgó Afrika Kupán, miután a szombati bronzmeccsen két góllal legyőzte Elefántcsontpart gárdáját.
febr. 9
23:24
Felállt a padlóról a Roma (Infostart)
A Roma javítani tudott a múlt heti súlyos vereség után, és 2-0-ra nyert a Reggina ellen hazai pályán az olasz bajnokság 22. fordulójában.