2011. október 1. szombat

okt. 1
18:48
Abdi mesterhármast lőtt a kis Vidinek, kiütéssel nyert az MTK (Agroinform)
A Nyugati csoportban listavezető MTK 4-0-ra győzte le a Dunaújvárost, míg a keleti első Szolnok az Egert 3-0-ra.A Szeged-Budapest Honvéd II összecsapás 45 perces csúszással kezdődött, mivel a vendégeket szállító busz dugóba keveredett. A Ferencváros II is nyerni tudott, amelyben a visszatérő Liban Abdi mesterhármassal üzent a nagycsapat szakmai igazgatójának, Détári Lajosnak.
okt. 1
18:51
Férfi vízilabda ob I: a Pécs nem tudta meglepni a Vasast (She)
A Vasas idegenben három góllal nyert a Pécs ellen a férfi vízilabda-bajnokság első fordulójában.
okt. 1
18:53
Skócia: a Rangers a kilencedik strigulát is behúzta, előnye hízik (She)
A Rangers nagy csatában 1–0-ra legyőzte az egy hónapja veretlen Hiberniant a skót labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának szombati játéknapján, és előnye immár tíz pont nagy riválisa, a Celtic előtt.
okt. 1
18:55
Francia Rali: Ogier érte el a legjobb időt a második napon (She)
A francia Sébastien Ogier érte el a legjobb időt a második napon a Francia Ralin, a világbajnoki sorozat idei 11. viadalán.
okt. 1
19:06
Csak Gulácsi jutott el a kispadig az angol másodosztályban (Agroinform)
A Hull City nyerni tudott a Cardiff City ellen, de játéklehetőséget Gulácsi és Gyepes sem kapott, utóbbi keretbe sem került.
okt. 1
19:08
Nyögvenyelős United-győzelem a Norwich ellen - videó (Agroinform)
A Manchester United nehézkesen győzött a Norwich ellen 2-0-ra a Premier League 7. fordulójában Anderson és Welbeck góljaival.
okt. 1
19:09
Férfi vízilabda ob I: a Fradi idegenben legyőzte a BVSC-t (She)
A Ferencváros egy góllal nyert a Szőnyi úton a BVSC ellen a férfi vízilabda-bajnokság 1. fordulójában.
okt. 1
19:11
Férfi kézilabda BL: Nagy László csapata győzelemmel kezdett (She)
A BL-címvédő Barcelona, Nagy László csapatkapitány katalán együttese szombaton nehezen kiharcolt hazai győzelemmel kezdte a Bajnokok Ligája új idényét. A magyar légiós hat gólt szerzett.
okt. 1
19:13
Videó: Kispesten győzni nem egy egyszerű történet - Kis Károly (She)
Mint arról beszámoltunk, nagy gólpárbaj alakult ki a Honvéd és a Paks találkozása alkalmával. A két vezetőedző, Supka Attila és Kis Károly, illetve a duplázó Vayer Gábor értékelt.
okt. 1
19:15
Női kosárlabda NB I: Kovács Krisztina vezérletével fölényes FTC-siker (She)
A női kosárlabda NB I 1. fordulójában a Ferencváros idegenben 73–52-re legyőzte az ELTE-BEAC Újbudát. A találkozó legeredményesebb játékosa a 24 pontig jutó Kovács Krisztina volt, aki emellett, még begyűjtött 6 lepattanót és kiosztott 4 gólpasszt is.
okt. 1
19:24
Derdiyok csodálatos ollózós gólja győzelmet ért a Leverkusennek - videó (Agroinform)
A Leverkusen 3-1-re győzte le a Wolfsburgot a Bundesliga 8. fordulójában, a második hazai gól szemet gyönyörködtető egyéni megoldásból született.
okt. 1
19:26
A Vasas egy félidő alatt kiütötte az Újpestet (Agroinform)
Az angyalföldiek többek között Beliczky Gergő remek játékának is köszönhetően már az első félidőben háromgólos előnyt szereztek, amit meg is tartottak a végéig.
okt. 1
19:27
Tenisz: Jankovics máris búcsúzott Pekingben, a többi kiemelt nyert (She)
A Pekingben zajló női tenisztorna 1. fordulójában máris búcsúzott a korábbi világelső szerb Jelena Jankovics, aki az osztrák Tamira Paszektől kapott ki két szoros játszmában.
okt. 1
19:42
Egy sima négyest lőtt a Manchester City a Blackburnnek - videó (Agroinform)
A Manchester City idegenben győzte le 4-0-ra a Premier League 7. fordulójában a Blackburn Rovers együttesét.
okt. 1
19:44
A Ferencváros nehezen nyert a BVSC otthonában (Agroinform)
A Ferencváros nagy csatában, 9-8-ra nyert a BVSC vendégeként a férfi vízilabda ob I szombati játéknapján.
okt. 1
20:00
Így adta le kétgólos előnyét Gera csapata - videó (Agroinform)
A West Bromwich Albion korán 2-0-s előnyt szerzett a Sunderland otthonában, de végül meg kellett elégedniük egy 2-2-es döntetlennel. A WBA kispadján ült Fülöp Márton, a bokasérüléssel küzdő Gera Zoltán pedig kimaradt a keretből.
okt. 1
20:02
A Villarreal nem tudott másodszor nyerni, a Zaragozának adott otthon egy pontot (Agroinform)
A három kora esti mérkőzésen három döntetlen született, a Mallorca két tizenegyessel szerzett pontot az Osasuna ellen.
okt. 1
20:03
Videó: így lépte le egy félidő alatt a Vasas az Újpestet a derbin (She)
Mint arról beszámoltunk, fővárosi csapatok csatáját láthatták a nézők Angyalföldön, ahol a Vasas az Újpestet fogadta. Egykoron a bajnokság rangadója volt ez az összecsapás, ma alsóházi párbaj. A gyönyörű futballmúltat végül a hazai csapat idézte fel sikeresebben, és első félidei remeklésének köszönhetően begyűjtötte a három pontot is (3–0).
okt. 1
20:04
Az először kezdő Krkic lendületet adott a Romának, amely elsőként verte az Atalantát (Agroinform)
A Barcelonából érkezett csatár agilis játékkal és a vezető góllal segítette az eddigieknél sokkal jobban játszó Farkasokat.
okt. 1
20:05
NB I: Mintha ki sem jöttünk volna az öltözőből az 1. félidőben - Szpisljak (She)
Mint arról már beszámoltunk, a Vasas hazai pályán 3–0-ra legyőzte az Újpestet a labdarúgó NB I 11. fordulójának fővárosi derbijén. A vendégek mestere Zoran Szpisljak véleménye szerint az első játékrészben háromszor kapituláló csapata mintha az egész félidőre az öltözőben ragadt volna.
okt. 1
20:06
Labdarúgó NB I - Simán legyőzte az Újpestet a Vasas (Behaviour)
A Vasas hazai környezetben első félidei remek játékának köszönhetően simán, 3-0-ra legyőzte az Újpestet a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójának szombati játéknapján.
okt. 1
20:06
Gólzáporos mérkőzésen ikszelt Stieber Zoltán együttese Nürnbergben - videó (Agroinform)
A Stieber Zoltán nélkül felálló Mainz 3-3-as döntetlent ért el a Nürnberg otthonában a Bundesliga 8. fordulójában.
okt. 1
20:07
NB I: Pécsen szerezte meg első idegenbeli pontját a Kaposvár (She)
A labdarúgó NB I 11. fordulójában az újonc Pécs a Kaposvárt fogadta. A vendégek Milan Perics találatával szereztek vezetést a 23. percben, egy perccel később azonban Andorka Péter góljával egyenlítettek a hazaiak. Több gól már nem esett a találkozón, így a kaposváriak ebben a bajnokságban első pontjukat szerezték vendégként.
okt. 1
20:09
NB I: a 45 percig erős Haladás 2-1-re legyőzte a feltámadó Siófokot (She)
Két ellentétes félidőt láthatott a szombathelyi nézőközönség a labdarúgó NB I 11. fordulójában játszott Haladás–Siófok összecsapáson. Az első játékrészben a hazai csapat óriási fölényben futballozott, de csak kettőt érvényesített számtalan zicceréből, így a második félidőben feltámadó Siófok majdnem kiegyenlített.
okt. 1
20:11
Férfi vízilabda ob I: Debrecenben nyert a Szeged (She)
A férfi vízilabda-bajnokság 1. fordulójának szombati rangadóján a Szeged idegenben két góllal legyőzte a Debrecent. A gólgazdag első negyed után a második játékrészben két góllal ellépett a vendégcsapat, előnyét pedig a találkozó végéig megőrizte.
okt. 1
20:13
Primera División: tíz emberrel mentett pontot a Mallorca az Osasuna ellen (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában Pintér Ádám klubja, a Real Zaragoza idegenben 2–2-es döntetlent játszott a Villarreallal, míg a Mallorca emberhátrányban mentett pontot az Osasuna elleni 2–2 során.
okt. 1
20:15
Eurofutball: a volt ZTE-csatár nem nyugszik, újabb dupla - gólpasszal (She)
A korábban Zalaegerszegen futballozó Artjoms Rudnevs főszereplésével a Lech Poznan 3–0-ra győzött a Cracovia vendégeként a lengyel labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának szombati játéknapján, és a tabella élére ugrott.
okt. 1
20:18
Így maradt veretlen az Aston Villa - videó (Agroinform)
Az Aston Villa Gabriel Agbonlahor és Darren Bent góljaival viszonylag magabiztosan verte meg a Wigan Athleticet a Premier League 7. fordulójában, így még mindig veretlen.
okt. 1
20:20
A Haladás 13 perc alatt döntött a Siófok ellen (Agroinform)
A Haladás hazai környezetben 2-1-re legyőzte a Siófok együttesét a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójának szombati játéknapján.
okt. 1
20:22
Gyors ütésváltás után döntetlen lett a Pécs-Kaposvár (Agroinform)
Gyors gólváltást követően a Kaposvár 1-1-es döntetlent játszott az újonc Pécs vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójának szombati játéknapján.
okt. 1
20:24
Labdarúgó NB I - Döntetlen Pécsen (Behaviour)
okt. 1
20:36
Még mindig győzelem nélkül áll a Pápával ikszelő ZTE (Agroinform)
A sereghajtó ZTE 1-1-es döntetlent játszott a Pápa együttesével a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójának szombati játéknapján, ezzel továbbra is nyeretlen.
okt. 1
20:38
Egy félidő parádé elég volt a Herthának a Köln ellen (Agroinform)
Az első játékrész középső szakaszában a Berliniek azt csináltak az ellenfél védelmével, amit akartak, szereztek is három gólt.
okt. 1
20:39
Bundesliga: a Hertha egy félidő alatt leiskolázta a Kölnt (She)
A Hertha 3–0-ra legyőzte az 1. FC Kölnt a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának szombat esti mérkőzésén.
okt. 1
20:41
Női kosárlabda NB I: kiütéses sikert aratott a Sopron és a Győr is (She)
A női kosárlabda NB I 1. fordulójában a Sopron és a Győr is fölényes győzelmet aratott idegenben, előbbi Szekszárdon (78–44), utóbbi Cegléden (82–52) nyert.
okt. 1
20:42
Labdarúgó NB I - Otthon tartotta a három pontot a Haladás (Behaviour)
okt. 1
20:54
Díszkivilágítást kap októberben a Holmenkollen sánc (Agroinform)
Rózsaszínű fénnyel világítják meg októberben a legendás oslói síugró sánc a norvég főváros mellett található Holmenkollenen.
okt. 1
20:56
Molnár Tamás vezérletével nyert Debrecenben a Szeged (Agroinform)
A Szeged két góllal nyert a Debrecen vendégeként a férfi vízilabda ob I szombati játéknapján.
okt. 1
20:57
NB I: egy-egy piros lap, gól és pont a Zalegerszeg-Pápa bajnokin (She)
A labdarúgó NB I 11. fordulójában a Zalaegerszeg hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Pápával. A zalaiaknál Milan Bogunovics, a vendégeknél Sander Puri piros lapot kapott.
okt. 1
20:58
A címvédő Ferencváros "agyonverte" osztrák ellenfelét (Agroinform)
Az FTC rendkívül könnyedén nyert az osztrák Kroneuburg ellen a női KEK-ben, a 24 közé jutásért rendezett párharc első mérkőzésén.
okt. 1
20:59
Férfi vízilabda ob I: a címvédő az OSC otthonában is nyert (She)
A címvédő Eger 9–5-re nyert az OSC vendégeként a férfi vízilabda ob I 1. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén.
okt. 1
21:00
Torghelle góllal tért vissza (Metropol)
Otthon tartotta a három pontot a Haladás. Döntetlen Pécsen. Simán legyőzte az Újpestet a Vasas. Torghelle góllal, de vereséggel tért vissza Kispestre. Továbbra is nyeretlen a ZTE.
okt. 1
21:00
Idegenbeli győzelemmel kezdte a bajnokságot a címvédő Eger (Agroinform)
A címvédő Eger négy góllal nyert az OSC vendégeként a férfi vízilabda ob I szombati játéknapján.
okt. 1
21:01
Serie A: Inter-Napoli bajnoki rangadó élőben az NSO-n (She)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójában két mérkőzést rendeznek szombaton: az AS Roma az Atalantát fogadja, az Internazionale a Napolit. Az utóbbi találkozón, sőt, rangadón az előző bajnokság ezüst- és bronzérmese csap össze egymással. A hazaiak úgy vélik, ez a mérkőzés kiváltképp fontos a scudettóért folytatott harcban. Ez még a jövő titka, de az biztos: a…
okt. 1
21:03
Ausztria: vége Sáfár és Waltner már-már végtelen nyeretlenségének (She)
Sáfár Szabolcs (Innsbruck) és Waltner Róbert (Mattersburg) egyaránt győztes csapat tagja volt az osztrák labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának szombati játéknapján.
okt. 1
21:12
Újra Thomas Morgenstern a nyári versenyek királya (Agroinform)
Pályafutása során harmadszor nyerte meg a síugrók nyári Grand Prix sorozatát Thomas Morgenstern, a hinzenbachi verseny ugyanakkor honfitársa, Gregor Schlierenzauer sikerét hozta.
okt. 1
21:14
Idegenben nyert a Sopron, a Győr, Baja és a ZTE is (Agroinform)
A Győr Cegléden, míg a Sopron Pakson nyert biztosan a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.
okt. 1
21:15
A Vasas is kitömte a vergődő Újpestet az NB I-ben (Infostart)
Torghelle SÁndor visszatérése jelentette az egyik kuriózumot a labdarúgó NB I szombati mérkőzésein. Lassan ugyanis az Újpest veresége nem lesz az. A lila-fehérek a Marijan Vlak irányításával még veretlen Vasastól kaptak ki a Fáy utcában.
okt. 1
21:15
Serie A: Internazionale-Napoli bajnoki rangadó élőben az NSO-n (She)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójában két mérkőzést rendeznek szombaton: az AS Roma az Atalantát fogadja, az Internazionale a Napolit. Az utóbbi találkozón, sőt rangadón az előző bajnokság ezüst- és bronzérmese csap össze egymással. A hazaiak úgy vélik, ez a mérkőzés kiváltképp fontos a scudettóért folyó harcban. Ez még a jövő titka, de az biztos: a mérkőzésről…
okt. 1
21:15
A Videoton 204 napos tortúrája (Blikk)
SZÉKESFEHÉRVÁR ‒ 204 nap. Ennyi ideje nem nyert a Videoton focicsapata bajnokit idegenben.