Manchester - Édességet lopott David de Gea (20), a Manchester United spanyol focikapusa.
Az angol másodosztályban szereplő West Ham United vezetői felvették a kapcsolatot a Cityvel, a Kalapácsosok kölcsönvennék az eltiltott csatárt.
szept. 30
17:38
Supka már a Paks ellen bevetné Torghellét (Agroinform)
A harmadik helyen álló Budapest Honvéd vezetőedzője reméli, hogy Torghelle Sándor érkezésével hatékonyabb lesz csapata helyzetkihasználása.
szept. 30
17:54
Arn és Czink is sikerrel vette a selejtező első fordulóját (Agroinform)
Arn Gréta után Czink Melinda is győzött a négy és fél millió dollár összdíjazású, pekingi tenisztorna selejtezőjében. Czink amerikai riválisát verte két szettben.
szept. 30
17:57
Beruházás: magánberuházásból motoros komplexum épül Kiskunmajsán (She)
A tervek szerint több milliárd forintos beruházással, 25 hektár területen autó- és motorsport kutató és fejlesztő centrum épül Kiskunmajsán, a város ipari parkjában. Pénteken, a projekt bemutatása alkalmából a helyszínen tartott ünnepségen Bánki Erik, a Országgyűlés Sport- és Turizmusbizottságának elnöke üdvözölte a kezdeményezést.
szept. 30
18:00
A FIFA kizárta Mianmart a Vb-2018-selejtezősorozatból (Metropol)
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) pénteken kizárta Mianmart a 2018-as világbajnokság selejtezősorozatából.
szept. 30
18:12
Czene Attila is előadást tartott az "Olimpia-Verseny-Sport-Jog" című konferencián (Agroinform)
Magyarország igazolt sportolóinak 75%-át a társasági adó által kedvezményezett öt kiemelt látvány-csapatsportág adja.
szept. 30
18:15
Novemberben léphet életbe az új sporttörvény (Infostart)
Czene Attila szerint várhatóan november 15-én lép életbe az új sporttörvény. A Nemzeti Erőforrás Minisztérium (NEFMI) sportért felelős államtitkára ezt a Magyar Tudományos Akadémián tartott nemzetközi sportjogi konferencián elhangzott pénteki előadásában jelentette be.
szept. 30
18:15
Konferencia: November közepén léphet életbe az új sporttörvény - Czene (She)
Czene Attila szerint várhatóan november 15-én lép életbe az új sporttörvény – a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (NEFMI) sportért felelős államtitkára ezt a Magyar Tudományos Akadémián tartott nemzetközi sportjogi konferencián elhangzott pénteki előadásában jelentette be.
szept. 30
18:17
Anglia: Még nem állok készen újra a válogatottban játszani - Gerrard (She)
Steven Gerrard, az angol labdarúgó-élvonalban szereplő Liverpool kiválósága arra figyelmezette Fabio Capellót, az angol válogatott szövetségi kapitányát, hogy még nem áll készen arra, hogy újra a nemzeti tizenegyben szerepeljen.
szept. 30
18:19
Vb 2018: a FIFA kizárta Mianmart a selejtezősorozatból (She)
szept. 30
18:21
NB I: Győri ETO-Kecskemét mérkőzés élőben az NSO-n! (She)
Hamarosan kezdetét veszi a labdarúgó NB I 11. fordulójának nyitó mérkőzése, a Győri ETO–Kecskeméti TE összecsapás, amelyről élő, szöveges tudósítást olvashat itt, a Nemzeti Sport Online-on!
szept. 30
18:23
Tenisz: Simon szetthátránból nyert, Murray vár rá a négy között (She)
A Bangkokban zajló férfi tenisztorna negyeddöntőjében a harmadik helyen kiemelt francia Gilles Simon szetthátrányból fordítva legyőzte a német Matthias Bachingert, így bejutott a négy közé, ahol a bolgár Grigor Dimitrovot két szettben legyőző brit Andy Murray-vel találkozik.
szept. 30
18:51
Létesítmény: magánberuházásból motoros komplexum épül Kiskunmajsán (She)
szept. 30
18:53
Tenisz: Simon szetthátrányból nyert, Murray vár rá a négy között (She)
szept. 30
18:55
Francia-rali: Dani Sordo áll az élen az első nap után (She)
A spanyol Dani Sordo érte el a legjobb időt az első napon a Francia-ralin, a világbajnoki sorozat idei 11. viadalán.
szept. 30
18:57
UEFA Futsal Cup: az ETO egy nyolcast kapott a Barcelonától Rigában (She)
Kikapott a Rába ETO futsalcsapata a Barcelonától az UEFA Futsal Cup selejtezőjének rigai csoportmérkőzésén. A győriek 8–2-es vereséget szenvedtek a katalán együttestől.
szept. 30
19:06
19 évesen apa lett Jack Wilshere (Agroinform)
Megszületett az Arsenal középpályásának a kisfia, az Achie nevet kapta.
szept. 30
19:08
Sarapova és Serena Williams is visszalépett (Agroinform)
Két nagy név is visszalépett a szombaton kezdődő pekingi tenisztornától, ahol a selejtezőben még két magyar játékosért szurkolhatunk.
szept. 30
19:10
Kovács Péter Európa legjobb edzőinek tart előadást (Agroinform)
Bár a magyar szövetségi kapitányi posztot - egyelőre - nem kapta meg, Európa-szerte elismerik Kovács Péter szakmai tudását.
szept. 30
19:24
A Barcelona és a Bayern is vinné a Crystal Palace 18 éves tehetségét - videó (Agroinform)
Wilfried Zahára, a Crystal Palace 18 éves angol utánpótlás-válogatott csatárára szemet vetett a Barcelona és Bayern München is.
szept. 30
19:42
A NOB újra megvizsgálhatja a fehérorosz kalapácsvetők mintáját (Agroinform)
A WADA elnökségi tagja bízik benne, hogy a nemzetközi Sportdöntőbíróság ítéletével még nem zárult le a Pars Krisztián-ügy.
szept. 30
19:45
Swansea: szerződtetik a Liptákkal együtt próbázó görög védőt - sajtóhír (She)
A skysports.com értesülései szerint az angol labdarúgó-élvonalban szereplő Swansea mindenben megegyezett Vangelisz Morasszal. Mint ismert, a görög védő egyszerre volt próbajátékon Lipták Zoltánnal a walesi csapatnál, ám a magyar válogatott védő nem győzte meg a szakmai stábot, vetélytársa azonban igen.
szept. 30
19:47
Juventus: Vucsinics elárulta, gyerekként az AC Milannak szurkolt (She)
Az olasz labdarúgó-élvonalban szereplő Juventus támadója, Mirko Vucsinics elárulta, gyerekként a bajnoki rivális AC Milannak szurkolt, hiszen csodálta a piros-feketéknél futballozó honfitársát, Dejan Szavicsevicset.
szept. 30
20:03
Atlétika: a NOB újra megvizsgálhatja a fehérorosz kalapácsvetők mintáját (She)
szept. 30
20:18
Ribánszki hibája és a sérüléshullám miatt esélye sem volt a Kecskemétnek a Győr ellen (Agroinform)
A Győri ETO 4-0-s magabiztos győzelmet aratott a vendég Kecskemét ellen az NB I 11. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.
szept. 30
20:21
Duplákkal győzött a Győr (Infostart)
A Győr 4-0-ra verte a Kecskemétet a labdarúgó NB I 11. fordulójában.
szept. 30
20:21
NB I: Dudás és Trajkovics is duplázott, magabiztosan nyert a Győr (She)
A labdarúgó NB I 11. fordulójának nyitó mérkőzésén a Győri ETO hazai pályán Dudás Ádám valamint Nikola Trajkovics duplájával 4–0-ra legyőzte a Kecskeméti TE-t.
szept. 30
20:23
Női kézi NB I: a kórházban levő fotósnak ajánlja győzelmét az Alcoa (She)
A női kézilabda NB I 5. fordulójának pénteki mérkőzésén a Szekszárd az Alcoát fogadta. A két középmezőnybe tartozó együttes mérkőzésén fej-fej mellet haladtak a csapatok az első félidőben (10–13), a második 30 perc elején azonban öt góllal elléptek a vendégek. Innen még fel tudott állni a Szekszárd, de a hajrá ismét az Alcoáé volt, amely végül 29–27-re nyert.
szept. 30
20:24
Győzelmével élre ugrott az Győr (Metropol)
A veretlenségét a múlt héten elveszítő Győr javított azzal, hogy hazai pályán 4-0-ra legyőzte a Kecskemétet a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén. A zöld-fehér csapat ezzel a tabella élére ugrott a vasárnap pályára lépő Debrecent megelőzve.
szept. 30
20:36
Gólzáporos döntetlen Rákospalotán (Agroinform)
A DVSC-DEAC 3-3-as döntetlent játszott REAC vendégeként az NB II 7. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.
szept. 30
20:38
Mi játszottunk, a Győr rúgta a gólokat - Tomiszlav Szivics (Agroinform)
A Győr hazai pályán 4-0-ra legyőzte a Kecskemétet az NB I 11. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.
szept. 30
20:54
Fölényes tatabányai siker a szomszédvári csatában (Agroinform)
A házigazda Tatabánya fölényes, 19 gólos győzelmet aratott a Tata felett Budapest Bank férfi kézilabdaliga pénteki játéknapján.
szept. 30
21:15
Férfi kosárlabda: az Albacomp könnyedén legyőzte a Nyíregyházát (She)
Az Albacomp férfi kosárlabdacsapata felkészülési mérkőzésen 92–65-re legyőzte a Nyíregyházát. A székesfehérváriak legjobb dobója Bódi Ferenc volt, aki 17 pontig jutott a találkozón.
szept. 30
21:15
Van még remény Pars Krisztián ezüstérmére? (Infostart)
Richard Pound, a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) elnökségi tagja bízik benne, hogy a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) ítéletével még nem zárult le a Pars Krisztián-ügy, szerinte ugyanis mindenki tudja, hogy a pekingi olimpián a két fehérorosz kalapácsvető, a második Vagyim Gyevjatovszkij és a harmadik Ivan Tyihon is doppingolt. A NOB-tag kanadai sportvezető ezt a pénteken zárult…
szept. 30
21:30
Magabiztos debreceni siker, otthonában kapott ki a Szekszárd (Agroinform)
A házigazda Debrecen magabiztos győzelmet aratott a Békéscsaba felett a női kézilabda NB I pénteki játéknapján, az Alcoa idegenben verte a Szekszárdot.
szept. 30
21:48
Az FTC másfél évre kitiltotta mérkőzéseiről az elítélt szurkolókat (Agroinform)
Az FTC klubvezetése közleményben jelezte, hogy a másfél év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt drukkereket ugyanennyi időre kitiltja a klub sporteseményeiről.
szept. 30
21:51
Svájc: a FIFA szerint hatalmas káoszt okozott Vanczákék harca (She)
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) hivatalos honlapján jelentetett meg egy közleményt, melyben leírja, hogy Vanczák Vilmos klubja, a svájci élvonalbeli Sion hatalmas káoszt okozott azzal, hogy kitartóan küzdött az Európa-ligából való kizárása ellen.
szept. 30
21:53
Jégkorong, EBEL: Ryan négyet vágott a Znojmónak, nyert a Volán (She)
A Sapa Fehérvár AV 19 4–3-ra legyőzte a cseh Znojmót az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 7. fordulójában. Az idegenben szereplő fehérvári együttes összes találatát amerikai légiósa, Derek Ryan szerezte. Palkovics Krisztián és Eric Johansson egyaránt két gólpasszt adott.
szept. 30
22:24
Dudás és Trajkovics is duplázott a KTE ellen - videó (Agroinform)
A veretlenségét a múlt héten elveszítő Győr ezúttal hazai pályán 4-0-ra legyőzte a Kecskemétet az NB I 11. fordulójának pénteki nyitómeccsén.
szept. 30
22:26
Sztorik a kelet-európai futballvalóságból (Agroinform)
Sosem hallott, alig ismert történetek a futball szocreál valóságából, a vasfüggöny mögül. Hallottál már Eduard Szterltcovról, Aszparuhovról, vagy Petrovic-ról? Most fogsz.
szept. 30
22:27
Jégkorong, MOL Liga: ismét kikaptak a magyarországi csapatok (She)
A Sapa Fehérvár AV19 farmcsapata és a Dunaújváros is vereséget szenvedett hazai pályán a MOL Liga pénteki játéknapján. Korábban a Miskolc a Csíkszeredától szenvedett vereséget.
szept. 30
22:42
Hajnal is részese volt a Stuttgart Kaiserslautern elleni sikerének (Agroinform)
Az első félidőben gyengén teljesített a VfB, de a második játékrész elejét uralta a vendégcsapat, és húsz perc alatt eldöntötte a három pont sorsát.
szept. 30
22:45
Bundesliga: a Hajnallal felálló Stuttgart legyőzte a Kaiserslauternt (She)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának nyitó mérkőzésén a VfB Stuttgart idegenben 2–0-ra legyőzte a Kaiserslauternt. Hajnal Tamás kezdőként lépett pályára, és 89 perc játéklehetőséghez jutott, s jó játékkal hívta fel magára a figyelmet.
szept. 30
23:03
Jégkorong, EBEL: Johansson februári teljesítményét másolta Ryan (She)
Derek Ryan szerezte a Sapa Fehérvár AV 19 valamennyi gólját a cseh Znojmo elleni EBEL-mérkőzésen. Az amerikai hokis kiváló teljesítménye azonban nem egyedülálló a fehérvári csapatban, korábban már más is szerzett négy gólt egy mérkőzésen a Volán színeiben az osztrák bajnokságban.
szept. 30
23:05
Női röplabda: az Újpest kikapott az osztrák Post Schwechattól (She)
Az Újpest sima vereséget szenvedett pénteken a vendég osztrák Post Schwechattól a női röplabda Közép-európai Ligában.
szept. 30
23:18
A Barcelona kiütötte a Győrt (Agroinform)
A Barcelona fölényes, 8-2-es győzelmet aratott a magyar bajnok Rába ETO felett a futsal UEFA Kupa rigai selejtezőtornájának pénteki, második fordulójában.
szept. 30
23:21
Olaszország: Komanék hazai pályán, előnyről kaptak ki a Torinótól (She)
Az olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában a Sampdoria 1–0-ra vezetetett hazai pályán a Torino ellen, ám végül 2–1-es vereséget szenvedett. Koman Vladimir a 63. percben csereként lépett pályára, Laczkó Zsoltot nem nevezték a találkozóra.
szept. 30
23:39
Futsal: rangadót nyert a Csömör a Vasas ellen Angyalföldön (She)
A férfi futsal NB I 5. fordulójának egyetlen mérkőzésén a Csömör 2–1-re győzött a Vasas otthonában.