Felfelé bukik a volt BKV-vezér? - teszi fel a kérdést az Index. A Pénzcentrumon arról lehet olvasni, hogy évi 25 nap fizetett alapszabadság jár a kormánytisztviselőknek.
Börtönlázadás tört ki az indonéziai Bali sziget egyik fegyházában: a fegyencek irodahelyiségeket gyújtottak fel, és fegyvert zsákmányoltak a börtönőröktől.
Az igazságügyért felelős államtitkár szerint a jövőben a jogos védelem büntethetőséget kizáró ok lesz. Répássy Róbert Aréna című műsorunkban arról is beszélt, hogy a halálbüntetést nem vezetik be, viszont szigorúbban védik a gyermekek jogait.
Ahogy az atv.hu beszámolt róla, az Európai Bizottság azt javasolja, hogy fagyasszanak be 495 millió euró Magyarországnak szánt kohéziós támogatási összeget, mert az ország nem teljesítette deficitcsökkentési kötelezettségeit - közölték szerdán Brüsszelben. A kormány szerint az Európai Bizottság zárolási javaslata jogi szempontból vitatható.
Hatalmas politikai indulatokat váltott ki a nemzetgazdasági miniszternek azon kijelentése, hogy a Start-program által adott 47 ezer forintból meg lehet élni. A kormány azzal védekezett, hogy ez még mindig több, mint a korábbi kormány által adott 28.500 forintos juttatás, míg az ellenzék cinizmussal vádolta a kormány. A Policy Agenda heti elemzésében azt vizsgálta meg, hogy ténylegesen mi is van a…
Két héten belül beérkezhetnek a Nemzeti Eszközkezelő Zrt.-hez a bankok által kijelölt lakóingatlanok - nyilatkozta Ternyák Edit, a Nemzeti Eszközkezelő Zrt. szóvivője a Világgazdaságnak. A lap szerdai számában azt írja, hogy a bankok januárban jelölték ki, hogy mely zálogul szolgáló lakásokat kényszerértékesítenek.
Az elmúlt évben 2,5 százalékkal kevesebb gyermek született Magyarországon, ugyanakkor a halálozási arány is csökkent 1,3 százalékkal 2010-hez képest. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint a házasságkötések száma több mint fél százalékkal nőtt; a természetes fogyás üteme kismértékben növekedett, így az ország lélekszáma december végén 9 millió 962 ezer volt.
Az elmúlt évben 2,5 százalékkal kevesebb gyermek született Magyarországon, ugyanakkor a halálozási arány is csökkent 1,3 százalékkal 2010-hez képest. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint a házasságkötések száma több mint fél százalékkal nőtt; a természetes fogyás üteme kismértékben növekedett, így az ország lélekszáma december végén 9 millió 962 ezer volt.
Több BKV szakszervezet demonstrál ma délután Budapest több pontján. Az érdekképviseletek a dolgozók jogai és a vállalat anyagi helyzete miatt vonulnak ismét utcára. Közben elkészült a BKV működéséről és anyagi helyzetéről szóló koncepció, amelyet a kormány kért a fővárostól. Az InfoRádió úgy tudja, hogy akár már a mai kormányülésen szó lehet a közlekedési vállalat helyzetéről.
Az elmúlt évben 2,5 százalékkal kevesebb gyermek született Magyarországon, ugyanakkor a halálozási arány is csökkent 1,3 százalékkal 2010-hez képest. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint a házasságkötések száma több mint fél százalékkal nőtt; a természetes fogyás üteme kismértékben növekedett, így az ország lélekszáma december végén 9 millió 962 ezer volt.
Bíróság elé állították Horvátországban Dubrovnik polgármesterét. A vád szerint átszámítva 300 ezer eurós kölcsönt nyújtott a város pénzéből a városi tanács egyik tagjának.
Az Ökumenikus Segélyszervezet arra figyelmeztet, hogy bár enyhébb időjárás köszöntött be, továbbra is figyeljünk az utcán élőkre, hiszen plusz fokokban is ki lehet hűlni.
Az alapító okirat előírásainak megfelelően törvényesen működött a Táncsics Mihály Alapítvány kuratóriuma az ellenőrzött időszakban az Állami Számvevőszéknek (ÁSZ) az alapítvány 2009-2010. évi gazdálkodása törvényességének ellenőrzéséről szóló jelentése szerint. A kuratórium vagyont érintő határozatai, valamint a költségvetési támogatás felhasználása tudományos, ismeretterjesztő, kutatási, oktatási…
Az ellenzék szerint a szíriai kormányerők a török határ közelében fiatal férfiak csoportját „mészárolták le”. Az Egyesült Államok ezt követően arra tett utalást, hogy megkezdheti a szíriai ellenzék felfegyverzését. Ezzel párhuzamosan az unió újabb szankciókról dönthet hamarosan, míg a szíriai ellenzék "védelmi övezeteket" és katonai beavatkozást sürget.
Várszegi Gyula, a BKV korábbi vezérigazgatója lesz a DBR Metró Projekt Igazgatóság új vezetője - közölte Szűcs Somlyó Mária, a Főpolgármesteri Hivatal kommunikációs igazgatója.
Összesen öt ember halt meg egy lövöldözésben kedd éjszaka az egyesült államokbeli Atlantában. Az ámokfutás a külvárosi Su Jung nevű wellness központban történt. A hatóságok tájékoztatása szerint a halottak között van a támadó is.
Kérjen utólagos normakontrollt az Alkotmánybíróságtól az ombudsman a hallgatói szerződéseket szabályozó kormányrendelet ügyében - írta a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) Szabó Máténak, az alapvető jogok biztosának.
Ahogy reggel 9 órakor már megírtuk, az Európai Bizottság úgy döntött, javasolják, hogy fagyasszanak be 495 millió euró Magyarországnak szánt kohéziós támogatási összeget, mert az ország nem teljesítette deficitcsökkentési kötelezettségeit - közölték szerdán Brüsszelben.
Véget ért Görögország megmentését illetően a francia pártok közötti politikai konszenzus: az ellenzéki szocialisták szerdán hajnalban tartózkodtak annak a két törvényjavaslatnak a szavazásakor, amelyekkel a nemzetgyűlés ratifikálta az Európai Stabilitási Mechanizmus (ESM) néven ismert állandó válságkezelési rendszert.
Ha a fővárosi polgármesterek ragaszkodnak ahhoz, hogy minden kerületben legyen járási hivatal, Navracsics Tibor "meghajlik" az akaratuk előttük, ám igyekszik meggyőzni őket, hogy nem ez a legjobb megoldás. A miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter erről a Hír TV-nek nyilatkozva beszélt, kitérve arra is, hogy nem szeretné, ha a járási hivatalokat aktív parlamenti képviselők…
Békesi László és Orbán Gábor reagált lapunknak a kohéziós támogatás befagyasztásával kapcsolatosan. A piacok számára a hír nem váratlan, a forint mégis gyengülni kezdett. A kormány még mindent jóvá tehet.
Irán nem törekszik atomfegyver előállítására - hangoztatta újfent Ali Hamenei ajatolláh szerdán, nem sokkal az után, hogy összeomlottak a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) képviselőivel folytatott újabb megbeszélések. A nyugati hatalmak és Izrael ugyanakkor azzal vádolják Iránt, hogy békés célúnak mondott atomprogramja leple alatt nukleáris fegyver előállítására törekszik és évek óta hiába…
A hivatali hatalommal való visszaélés vádjával tavaly októberben hétévi börtönre ítélt volt ukrán kormányfő erős hátfájástól szenved, de lánya szerint a börtönben nem veszik ezt figyelembe.
Meredeken, a csődbesorolás szélére minősítette vissza Görögország szuverén adóskockázati osztályzatát szerdán a Fitch Ratings, közölve egyben, hogy az előző nap elfogadott segélyprogram magánszektorbeli adósságcsere-elemének végrehajtása után nem törlesztői kategóriába süllyeszti tovább a görög államadós-osztályzatot.
Az amerikai hadsereg bocsánatot kért, hogy katonái iszlám szent könyveket égettek el, ez azonban nem tudta elejét venni a helyi muszlimok zavargásainak. A tömeg tálib-párti szlogeneket skandált és Barack Obama amerikai elnök bábuját égette el. Több helyen olajszállítókat is felgyújtottak, a halálos áldozatok száma eddig négy fő.
Geréb Ágnest a Fővárosi Ítélőtábla jogerősen két év letöltendő fogházra ítélte négy otthonszüléses esete miatt. Az egyik ilyen szülésnél a gyermek holtan jött világra, egy másik csecsemő pedig fél évvel később meghalt. A Budapesti II. és III. Kerületi Ügyészség hétfőn újabb ügyekben vádolta meg Geréb Ágnest, mert a tiltás ellenére folytatta szülész-nőgyógyászi tevékenységét.
Három évvel ezelőtt 2009. február 23-án hajnalban Tatárszentgyörgy cigánytelepén romagyilkosok felgyújtották az egyik házat, s lelőtték az abból kimenekülő huszonnyolc éves apát és annak ötéves kisfiát. Holnap délután öt órától erre emlékeznek a Mátyás téren.
Magyarország nem azért került reflektorfénybe, mert az Európai Bizottság egyes tagjainak előítéletei volnának, vagy mert a parlamentben elfogult emberek ülnének, hanem mert az elmúlt két év során nyugtalanító hírek sora érkezett ebből az országból - mondta a 168 Órának Martin Schulz, az Európai Parlament (EP) múlt hónapban megválasztott elnöke.
Elindultak a BKV demonstrálói szerdán nem sokkal két óra után a Keleti és a Nyugati pályaudvar elől, illetve a Boráros térről a Blaha Lujza térre. A menetekben összesen mintegy 250 ember vesz részt.
Árok Kornél már nem tagja a Magyar Szolidaritás Mozgalomnak, mert párttagsága miatt a három másik társelnök és az alapítók többsége kezdeményezte tisztségéből való leváltását.
"12 ezer munkahely és évente 1,3 milliárd ember utaztatása" - a BKV fennmaradásáért tüntetnek szerda délután három óra óta több ezren Budapesten. A tüntetők először Főpolgármesteri Hivatal elé vonultak, majd onnan a Kossuth térre mennek, ahol egy "spontán megmozdulás" után Orbán Viktor miniszterelnöknek címzett petíciót akarnak átnyújtani.
Egy hónappal azután, hogy egy, az izraeli állampolgárok ellen tervezett merénylet meghiúsult Azerbajdzsánban, a helyi hatóságok letartóztattak egy terrorista csoportot, amelynek tagjai az izraeli nagykövet ellen terveztek merényletet. A terroristák kapcsolatban álltak a Hezbollah terrorszervezettel és iráni útlevelekkel rendelkeztek.
Az Egyesült Államok elnöke nem tudott ellenállni az énekes kihívásának és csatlakozott az énekhez. Kedd este blues-estet tartottak a Fehér Házban, amelyen neves előadók létek fel, beleértve Obamát.
Az idei és a jövő évi költségvetési hiánycél biztosításához szükséges keddi kormányhatározat intézkedéseinek 2012. évi hatása a GDP 0,1 százalékát, 2013-as hatása a GDP közel 0,4 százalékát éri el - válaszolta Banai Péter Ernő, a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára a szerdai online tájékoztatón a portfolio.hu kérdésére.