2011. október 14. péntek

okt. 14
20:15
Tenisz: a wimbledoni győztes simán legyőzte Hantuchovát Linzben (She)
Az idei wimbeldoni győztes cseh Petra Kvitová nagyon magabiztosan, két 6:2-es szettben legyőzte a 8. helyen kiemelt Daniela Hantuchovát a linzi női tenisztorna negyeddöntőjében, így bejutott a négy közé, ahol a Jelena Jankovics–Jevgenyija Rogyina mérkőzés győztese vár rá.
okt. 14
20:17
Izland: a korábbi svéd sikerkovács lett az új szövetségi kapitány (She)
A svéd Lars Lagerbäcket nevezték ki pénteken az izlandi labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányává.
okt. 14
20:19
Kerekesszékes vívó-vb: bronzérmes a női párbajtőrcsapat (She)
Bronzérmet nyert pénteken a magyar női párbajtőrcsapat a kerekesszékes vívók cataniai világbajnokságán.
okt. 14
20:21
Férfi vízilabda ob I: a Fradi 0-11-nél lőtte az első gólját (She)
A vendég Szeged leiskolázta a Ferencvárost a férfi vízilabda ob I 3. fordulójának pénteki játéknapján: a végeredmény 13–3 a szegedieknek.
okt. 14
20:24
Kerekesszékes vívó-vb - Bronzérmes a női párbajtőrcsapat (Behaviour)
okt. 14
20:24
Hibátlan maradt a Pécs és a Ferencváros is (Agroinform)
A Pécs és az FTC is hibátlan maradt a női kosárlabda NB I pénteki játéknapján, miután előbbi a BSE-t, utóbbi a Vasast győzte le hazai pályán.
okt. 14
20:26
Button és Hamilton is Vettelt dicséri - videó (Agroinform)
A McLaren Mercedes pilótái szerint Vettel remek versenyző, de világbajnoki győzelméhez egy kiváló autó is kellett.
okt. 14
20:28
Tíz góllal nyert a Szeged a Fradi ellen (Agroinform)
A Szeged tíz góllal győzött a Ferencváros vendégeként a férfi vízilabda ob I pénteki játéknapján.
okt. 14
20:51
Asztalitenisz Eb: Tóth és Póta a nyolc között egyesben, Lovas kiesett (She)
Tóth Krisztina és Póta Georgina bejutott a legjobb nyolc közé egyesben a lengyelországi Gdanskban zajló asztalitenisz Európa-bajnokságon, Lovas Petra ugyanakkor búcsúzott a péntek esti nyolcaddöntőben.
okt. 14
20:53
Bundesliga 2.: rossz napjuk volt Királyéknak, megint kikaptak (She)
Nem tud kikeveredni a negatív spirálból az 1860 München: Király Gábor csapata 2–0-ra kikapott a Rostock vendégeként a német másodosztályú labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának pénteki játéknapján.
okt. 14
21:00
Csíkszeredán nyert a Miskolc (Agroinform)
A Miskolc csapata egygólos győzelmet aratott a házigazda Csíkszereda együttese felett a magyar-román jégkorong-bajnokság, a MOL Liga pénteki játéknapján.
okt. 14
21:02
Lindsey Vonn a szakági Világkupákra figyel idén (Agroinform)
Már alig várja a söldeni szezonnyitót Lindsey Vonn. Az amerikai síző a szakági VK-ben szeretné megvédeni elsőségeit.
okt. 14
21:09
Férfi vízilabda ob I: a Vasas húszig nem állt meg a Kaposvár ellen (She)
A négygólos Kiss Gergely vezérletével a Vasas kiütéses, 20–5-ös győzelmet aratott a Kaposvár felett a férfi vízilabda ob I 3. fordulójának pénteki játéknapján, és őrzi hibátlan mérlegét.
okt. 14
21:11
Videó: csak a rangadó gólszerzőiben nem biztosak a Loki-szurkolók (She)
A Győrhöz hasonlóan az ősz meccsére készül a Debrecen is a labdarúgó NB I-ben – a listavezető Loki fogadja szombaton délután az ETO-t. A cívisvárosiak remek formában várják rangadót és bíznak benne, hogy telt ház előtt futballozhatnak.
okt. 14
21:18
Ötödik és hatodik hely a vívó-vb-ről (Infostart)
A női tőrcsapat az ötödik, a férfi kardválogatott pedig a hatodik helyen végzett pénteken a cataniai vívó-világbajnokságon, ezzel mindkét együttes megőrizte esélyét arra, hogy ott legyen a londoni olimpián.
okt. 14
21:18
Nagy meccs – nagy élvezet (Agroinform)
A 12. forduló első mérkőzése az ősz rangadója lehet, hiszen az éllovas, hazai pályán eddig százszázalékos Debrecen a tőle egy ponttal kevesebbet gyűjtő Győrt fogadja.
okt. 14
21:27
Jégkorong, Mol Liga: Csíkszeredán tudott nyerni a Miskolc (She)
A Miskolc csapata egygólos győzelmet aratott a házigazda Csíkszereda együttese felett a jégkorong Mol Liga alapszakaszában. A Dab.Docler hosszabbításban tudott nyerni Brassóban.
okt. 14
21:36
Húsz gólt dobott a Vasas a Kaposvárnak, nyert a Szolnok is (Agroinform)
A Vasas simán, 15 góllal győzött a vendég Kaposvár ellen a férfi vízilabda ob I pénteki játéknapján.
okt. 14
21:38
Egy sima "szettel" küldte haza a Fradit a Sapa Fehérvár (Agroinform)
A Sapa Fehérvár AV19 farmcsapata nagyon magabiztosan győzte le a vendég Ferencvárost a magyar-román jégkorong-bajnokság, a MOL Liga pénteki játéknapján.
okt. 14
21:40
Perisics bombájával szerzett vezetést a Dortmund Brémában - videó (Agroinform)
A Bundesliga pénteki rangadóján Ivan Perisics remekül eltalált ballábas lövésével szerzett vezetést a címvédő Borussia Dortmund a Werder Bremen otthonában.
okt. 14
21:45
Jégkorong, Mol Liga: simán győzte le a Fradit a Fehérvár (She)
A Sapa Fehérvár AV19 farmcsapata nagyon magabiztosan győzte le a vendég Ferencvárost a jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján.
okt. 14
21:47
Női röplabda Közép-európai Liga: hazai pályán vesztett a Vasas (She)
A Vasas hazai pályán szenvedett vereséget a szlovén Nova KBM Branik Maribortól a női röplabda Közép-európai Liga pénteki mérkőzésén.
okt. 14
21:54
A Fehérvár legyőzte a Villachot (Agroinform)
A vendég Sapa Fehérvár AV19 nagy csatában győzte le péntek este a Villachot az osztrák jégkorongligában (EBEL).
okt. 14
22:03
Jégkorong, Mol Liga: simán legyőzte a Fradit a Fehérvár (She)
okt. 14
22:05
Jégkorong, EBEL: a Fehérvár két góllal tudott nyerni a Villachban (She)
A vendég Sapa Fehérvár AV19 nagy csatában győzte le péntek este a Villachot az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) alapszakaszának 11. fordulójában. A magyar csapat nyerőembere megint Derek Ryan volt, aki 2–2 után kétszer is betalált. Eris Johansson és Palkovics Krsiztián 1+1-el zárt.
okt. 14
22:21
Jégkorong, EBEL: a Fehérvár két góllal tudott nyerni Villachban (She)
A vendég Sapa Fehérvár AV19 nagy csatában győzte le péntek este a Villachot az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) alapszakaszának 11. fordulójában. A magyar csapat nyerő embere megint Derek Ryan volt, aki 2–2 után kétszer is betalált.
okt. 14
22:23
Tenisz: utolsóként Jankovics jutott a linzi elődöntőbe, Kvitová vár rá (She)
A Linzben zajló női tenisztorna negyeddöntőjének utolsó felvonásán a korábbi világelső szerb Jelena Jankovics nem egészen másfél óra alatt letudta az orosz Jevgenyija Rogyina elleni találkozót, így bejutott a négy közé, ahol az első kiemelt, az idei wimbledoni győztes cseh Petra Kvitová vár rá.
okt. 14
22:25
Eurofutball: mumusa megállította a Dinamót pazar sorozatában (She)
Elveszítette veretlenségét a Dinamo Zagreb a horvát labdarúgó-bajnokságban: a címvédő a Zadar vendégeként kapott ki 2–1-re a 11. forduló péntek esti mérkőzésén.
okt. 14
22:30
Brémában tíz emberrel is gólt rúgott a Dortmund - legyőzte a Werdert (Agroinform)
A címvédő közel egy félidőt emberhátrányban játszott, mégis gólt tudott szerezni, míg a Werdernek ezen az estén semmi sem sikerült.
okt. 14
22:39
Bundesliga: a kiállítás sem akadály, a Dortmund nyert Brémában (She)
A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 9. fordulójának nyitó mérkőzésén a legutóbbi bajnok Borussia Dortmund Ivan Perisic és Patrick Owomoyela találatával 2–0-ra nyert a Werder Bremen otthonában. A találkozó krónikájához tartozik, hogy a 47. percben 1–0-s vendégvezetésnél a játékvezető kiállította a gólszerző Perisicet, így szinte az egész második félidőben emberhátrányban szerepeltek a…
okt. 14
22:57
Vívó-vb: orosz siker a férfi kardozók és a női tőrözők csapatversenyében (She)
A magyarokat a negyeddöntőben legyőző orosz válogatott nyerte – címét megvédve ezzel – a férfi kardozók pénteki csapatversenyét a cataniai vívó-világbajnokságon.
okt. 14
23:06
A Fradi 550, az Újpest 367, a Vasas csak 12 milliót kap (Agroinform)
Az öt nagy fővárosi sportklub körülbelül 1 milliárd 281 millió forint közpénzt kap, de ennek elosztása igen aránytalan.
okt. 14
23:15
Videó: így nyerte meg a felkészülési meccsét Pölöskey duplájával a Fradi (She)
Mint arról beszámoltunk, a labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros 2–1-re győzött a harmadosztályú ESMTK elleni felkészülési mérkőzésen. Nézze meg a gólokat videón!
okt. 14
23:17
Eurofutball: fékezhetetlenül termeli a gólokat az új török csillag (She)
A Trabzonspor 3–2-re legyőzte az Ankaragücüt a török labdarúgó-bajnokság 6. fordulójának péntek esti mérkőzésén – a meccs hőse újfent az előző szezonban berobbanó Burak Yilmaz volt.
okt. 14
23:33
Curling: közösségépítő Fradi Kupát rendeznek a Kamaraerdőn (She)
Első ízben rendezik meg Fradi Kupa néven azt a hagyományos, úgynevezett bonspiel curling versenyt, amely nemcsak a versenyzésről, hanem a résztvevők közötti barátság elmélyítéséről is szól.