Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke a Kossuth rádió, Jó reggelt Magyarország! vendége volt, ahol beszélt a koronavírus-járvány elleni védekezésről, illetve arról, hogy mikor várható döntés a budapesti óvintézkedések enyhítése kapcsán.
Orbán Viktor miniszterelnök szerint azok az intézkedések, amelyeket eddig meghoztak, elegendőek lesznek ahhoz, hogy a második csatát is megnyerje az ország.
Szombat kora délután lesz döntés Budapest újranyitásáról, a fővárosban a lazítás két héttel követi a vidéket - mondta Orbán Viktor a ma reggeli Kossuth Rádiós interjújában. Karácsony Gergelyről azt mondta, biztos kiváló tanulmányt ír majd a Pesti úti idősotthonról, de közben ott meghalt 42 ember.
A gyöngyöspatai ítélet alapján fejtegette, hogy a „bennszülöttek” nem érezhetik otthon magukat a hazájukban, mert „egy kisebbség” rendszeresen rájuk kényszeríti az akaratát.
Az első csatát, a járvány megfékezését megnyertük, a második csata a munkahelyteremtés lesz - mondta Orbán Viktor a ma reggeli Kossuth Rádiós interjújában, megismételve, hogy az áprilisi adatok katasztrofálisak lesznek, de júniustól “kilövünk”.
Nem volt fennakadás az idei érettségi vizsgák lebonyolításában, és egyetlen tanár sem hirdetett bojkottot – egyebek mellett erről beszélt egy pénteki lapinterjúban a köznevelésért felelős államtitkár. Maruzsa Zoltán arra is kitért, hamarosan döntés várható, hogy júniusban kinyitnak-e az iskolák.
Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) a nyers adatok szerint 2,2 százalékkal, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 2,0 százalékkal nőtt az első negyedévében az előző év azonos időszakához viszonyítva - jelentette, pénteken első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az Európai Parlament mai, videokonferencia formájában megtartott ülésén szavazott a 2018-as pénzügyi évre vonatkozó zárszámadási jelentésekről Brüsszelben. Deutsch Tamás fideszes EP-képviselő, a zárszámadások néppárti felelőse felhívta a figyelmet, hogy az Európai Bizottság zárszámadási jelentése fordulatot jelent az Orbán-kormánnyal szemben folyam
Én is jogi végzettséggel rendelkező ember vagyok, és azt kell mondjam: ez a bírói ítélet “úgy ahogy van, igazságtalan” - jelentette ki Orbán Viktor a Kúria gyöngyöspatai ítéletéről. Az V. kerületből nem látszik Gyöngyöspata igazsága, de „mi meg fogjuk keresni azt” - mondta, hozzátéve: ”ez mégiscsak a bennszülöttek, a mi országunk”.
Miután 4-5 ezer vizsgálatra jut egy pozitív teszt, a kórházakban és a hétköznapokban is lehet már engedményeket tenni - vélekedik a Semmelweis Egyetem rektora.
Az idei felvonulás ugyan elmarad, de az érintettek most sem maradnak magukra. Online kaphatnak szakértői segítséget vasárnap a fogyatékkal, mentális problémákkal, vagy függőséggel élők és hozzátartozóik.
A debreceni BMW-gyár meg fog épülni, eddig minden az előzetes ütemtervnek megfelelően haladt; az építési területet pénteken átadták a beruházónak - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Facebook-sajtótájékoztatóján pénteken Debrecenben.
Pénteken is megtartotta szokásos tájékoztatóját az Operatív Törzs. Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium államtitkára közölte, hogy a kormány számos intézkedést tett a járvány lassítása és a gazdasági helyzet javítása...
Pénteken is megtartotta szokásos tájékoztatóját az Operatív Törzs. Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium államtitkára közölte, hogy a kormány számos intézkedést tett a járvány lassítása és a gazdasági helyzet javítása...
A Demokratikus Koalíció BTK-módosítást nyújt be, hogy senki ne veszélyeztethesse ezzel a vírus elleni védekezést – jelentette be online sajtótájékoztatóján Arató Gergely, a párt frakcióvezető-helyettese.
A „maradj otthon!” jelszó helyett fokozatosan a megfelelő távolságtartásra, az óvatosságra, a járványügyi higiéniás szabályok betartására helyeződik a hangsúly – közölte az országos tisztifőorvos.
Kásler Miklósnak, az emberi erőforrások miniszterének lemondását sürgette és a bértámogatási rendszert bírálta pénteken az MSZP alelnöke, aki szerint a kormánynak az emberek védelmére és nem propagandára kellene költenie.
Aleksandar Vucic szerb elnök fogadta hivatalában Orbán Viktor miniszterelnököt Belgrádban. A koronavírus-járvány miatt a megszokott kézfogás most is elmaradt, az üdvözlés egy alternatív módját választották.
Orbán Viktor miniszterelnök arra számít, hogy a kormány május végén vissza tudja adni a parlamentnek a koronavírus-járvány miatti különleges felhatalmazást.
„Az üzenetem azoknak, akik tudják magukról, hogy HIV-fertőzöttek, de nem szednek gyógyszert, hogy jöjjenek el, és ezzel mentsék meg saját, és mások életét is” – mondta Szlávik János. Vasárnap gyertyát gyújtanak a Szent László kórház kertjében az AIDS áldozataiért. Magyarországon évente több mint tucatnyian halnak bele a betegségbe.
Orbán Viktor miniszterelnök arra számít, hogy a kormány május végén vissza tudja adni a parlamentnek a koronavírus-járvány miatti különleges felhatalmazást. A kormányfő erről pénteken Belgrádban beszélt, az Aleksandar Vucic szerb államfővel...